2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim oğlum alerjik bebekti. Dr 15 günlükten itibaren biogaia önerdi. 6 aya kadar kullandım. Banada buna alışır kaka yapamaz dediler korktum. Ankarada çok iyi bir çocuk doktoruna gittik alerji uzmanı aynı zamanda. Ona sordum alakası bile yok. O bi ilaç değil ki vücut alışsın devam et faydası olur dedi. 1 yaşına kadar düzenli kullandım. Şuan 3 yaşında biz çok şükür 3 senedir hiç ni sorun yaşamadık. Kabızlık olsun, bağırsak sorunu oldun. Kızım 39 günlük onada kullanıyorum şimdi düzenli
Doktor da aynısı dedi
Şuan çok küçük dedi zorlanıyor
Büyüdükçe alışacak dedi
Birde hareketler gösterdi onu yapın dedi
Bunada devam edin dedi
Hergun mamaya 3, damla koyuyorum
Dun koymadım hemen zorlandi kabizdi ve uyutmadi gündüz boyunca
Aksama koydum rahatça uyudu çünkü yapmis kakayi
Ablamda dedi enaz 1,yasina kadar bende kullandim dedi

Kızlar bu dönemde bebeklerin anne sıcaklığını araması istemesi normal biliyorum ama oğlum kucağımdan inmek istemiyor kafasını ağzını boynuma yaslayıp öyle uyumak istiyor
Bu durumdan şikayetçi değilim ama ilerde problem olur mu yoksa zamanla kendiliğinden bırakır mo
Benimkide ayni besige koyunca deliriyor

Kızlar günaydın nasılsınız
Bebegimin yüzündeki sivilceler allerji gibi oldu henüz dr a götürmedim bisey değdiğinde falan kıpkırmızı oluyor emzirirken mesela. Konak ve bu bizim yaşadığımız duruma sivilcelenmeye vs hep egzema demiş internette internetten birseye bakmak çok kötü oluyor en uç ve korkutucu durumlar yazıyor acaba yediğim birşey sutten geçip alerji mi yapti

Hangi doktora gidiyorsun öyle bi durumda
Canım yazdım mi cvp sana saçma sapan bir haldeyim dün yazıyordum tam sonra cocuktan yazamadım mi sanki neyse cvpladiysam da bi daha cvplayim acile gittim ben orda genel cerrahiye yada kadın doğuma da gidebilirdin dediler hemşireler mastit için bu bölümlere gidiliyor demekki

Bebegimin yüzündeki sivilceler allerji gibi oldu henüz dr a götürmedim bisey değdiğinde falan kıpkırmızı oluyor emzirirken mesela. Konak ve bu bizim yaşadığımız duruma sivilcelenmeye vs hep egzema demiş internette internetten birseye bakmak çok kötü oluyor en uç ve korkutucu durumlar yazıyor acaba yediğim birşey sutten geçip alerji mi yapti
Günaydın canim iyiyim ben sen nasilsin nasıl gidiyor bebekle hayat .
Muhtemelen yenidoğan sivilcesi kendiliğinden geçiyor onlar. Emzirirken temas eden yere ağız bezini koy canım.
Egzama değil-dir egzama yanaklarda kulak arkasında eklem yerlerinde ici su dolu kabarciklar patlar yayılır kötü bi görüntü bırakır. Içi sulu sulu olur egzamada. Bildiğim kadarıyla süt alerjisi olunca şiddetli ağlama kabızlık kusma husuzrsuzluk yaşanıyormuş Tabi en doğru teşhisi doktor söyler .

Günaydın hem de nasıl rahat maşallah 😊Sabah 6 ya kadar hiç uyanmadi bende uyandirmadim eşim zorla 6 da uyandırdı çocuğu. Yedirdik unuttuk ben uyuyamadım herkes uyuyorken bi duş aldim nasıl rahatladim anlatamam 🤩
Bizimki de gece cok rahatti kizimla oturduk sohbet ettik sonra 2 ceyrek varken daldi uykuya 6 da kalkti tekrar doyurdum simdi kalkti simdi gene doyurdun uyudu dun gunduz uyudugum icin gece dinleniktim herkez uyurken bende evibtoparladim coknrahatti

Merhaba, kızımda da 1 aydır aynı sorunu yaşıyoruz. Beslenme sonrası yüzünde bölgesel kızarıklıklarla başladı. Alerji uzmanı da dahil 3 doktora götürdük. 3 aydan küçük olduğu için allerji testi yapmak istemediler ama egzama tanısı konuldu. Egzama, besin allerjisinden ve genetik kaynaklı olabiliyormuş. Genlerde egzama öyküsü var, şuan anne sütü ve süt içermeyen mamayla besleniyor ben süt ve süt ürünleri tüketmiyorum evin sıcaklığının çok önemli olduğunu söylediler farkettik ki 23 dereceden fazlasında çocuk kizariyor. Her akşam ılık duş aldırıyoruz atopik ciltler için şampuan ve krem önerdi doktorumuz, günde 3 defa nemlendiriyorum çok şükür şuan cildi normale döndü

Bbegimdede aynısını var pek takmadım bence çok sıcak tuttugumuzdanda olabilir

Merhaba, kızımda da 1 aydır aynı sorunu yaşıyoruz. Beslenme sonrası yüzünde bölgesel kızarıklıklarla başladı. Alerji uzmanı da dahil 3 doktora götürdük. 3 aydan küçük olduğu için allerji testi yapmak istemediler ama egzama tanısı konuldu. Egzama, besin allerjisinden ve genetik kaynaklı olabiliyormuş. Genlerde egzama öyküsü var, şuan anne sütü ve süt içermeyen mamayla besleniyor ben süt ve süt ürünleri tüketmiyorum evin sıcaklığının çok önemli olduğunu söylediler farkettik ki 23 dereceden fazlasında çocuk kizariyor. Her akşam ılık duş aldırıyoruz atopik ciltler için şampuan ve krem önerdi doktorumuz, günde 3 defa nemlendiriyorum çok şükür şuan cildi normale döndü
Bende de alerjik var canım oğlumun da yüzünde çıkmış kızarıklıklar acaba korkmalımıyım ben sıcaktan diye düşünüyorum

Dün zor bir akşamdı. Bir önceki gün çok rahattı, dün gün içini de iyi gecirdik. Ne olduysa akşam oldu, uyuyamadı 11e kadar. Bağırsaklarında sanırım. Ikina ikina bir hal oldu çocuk. Yanımızda yatırdık mecbur gece. Ana kucaginda sallanarak uykuya dalar gibi oluyor alıp besigine koyunca hemen uyanıyor başlıyor el ayak hareketi ikinmalara. Kundak yapsan daha beter. Öyle hareketli ki bir yandan ağlama diğer yandan ellerini açmaya calisiyo falan. Ana kucağında sallayıp dursan salonda o belki uyur da ben ya da babası koltuğun tepesinde sıfır uykuyla sinir stres kalırız. 7.haftasinin içinde su an. 8.hafta yine atak haftası kizlar. Erken mi başladı ne olduysa :)

Bende de alerjik var canım oğlumun da yüzünde çıkmış kızarıklıklar acaba korkmalımıyım ben sıcaktan diye düşünüyorum
Geçmiş olsun, inan biz de şaşırdık kaldık, bütün olumsuz faktörleri aynı anda düzeltince doktor, hangisinden kaynaklandığını bilemiyoruz şuan, zaten cildinin düzelmiş olması önemliydi, belki şuan boşuna süt ürünleri tüketmiyorum, belki kızım boşuna süt içermeyen mama icio bilmiyorum ki girdik bi yola, yine kızarıklıklar olur diye şartları değiştirmeye korkuyorum. Bak istersen önce evin derecesini bi düşür, doktor bize max 23 derece olacak dedi. Her akşam ılık duş aldır, üşüyecek diye korkma inan hem cildine hem uykusuna çok iyi geliyor. Ilk başlarda sudan korkuodu, şimdi ağlamıyor bile. Bunları bi dene hala düzelmezse o zaman götür bence

X