2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bende de alerjik var canım oğlumun da yüzünde çıkmış kızarıklıklar acaba korkmalımıyım ben sıcaktan diye düşünüyorum
Canım bak böyleydi kızımın yüzü, çok şükür geçti simdi Dasmeer Dasmeer

Eklentiler

• 20201207_214107.jpg
    20201207_214107.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 70
  • 20201130_124654.jpg
    20201130_124654.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 75
Canım bak böyleydi kızımın yüzü, çok şükür geçti simdi Dasmeer Dasmeer
Geçmiş olsun canım kaparciklarin ici sulu muydu peki seninle yazismistik benim oğlanın yüzüde bu sekil cildi çok kuru vücut pul pul kafa bu şekil tepede konaklar da kaldı oraya tarak vuramıyorum bingildaga zarar veririm diye bu ne olabilir doktora gitmemize var daha ilk doktor cilt kuruluğu dedi yeni doktor a gittigimizde yoktu bahsettim o da surekli nemlendir banyodan cikinca hafif islakken kremle dedi şimdi endiselendim bende .

Eklentiler

• 20201219_122249.jpg
    20201219_122249.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 71
  • 20201219_122142.jpg
    20201219_122142.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 72
Benim oğluşun yüzüde bu sekildeydi kızlar örgü yelekten diye düsündüm annem oceon dvitte oldugunu düsündü ikisinide kestik şuan iyilesiyor doktor kontrolünde doktor d vitamininden olduğunu sanmiyorum yağli bir cildi var dedi bende iyice gecince baslicam oceona tekrar o zaman belli olur bakalım 😇 buarada makyaj pamuğuna sütümden sürüp siliyorum yüzünü daha cabuk söndüler sanki 😁👍

Geçmiş olsun canım kaparciklarin ici sulu muydu peki seninle yazismistik benim oğlanın yüzüde bu sekil cildi çok kuru vücut pul pul kafa bu şekil tepede konaklar da kaldı oraya tarak vuramıyorum bingildaga zarar veririm diye bu ne olabilir doktora gitmemize var daha ilk doktor cilt kuruluğu dedi yeni doktor a gittigimizde yoktu bahsettim o da surekli nemlendir banyodan cikinca hafif islakken kremle dedi
Yok canım ici sulu değildi hatta sadece kabarcik değil döküntü denilen bölgesel kızarıklıklar vardı, mustela stelatopia kremi çok iyi geldi bize, 3 defa nemlendiriyorum, belki de egzama bile deil cilt kuruluğundan kaynaklanıyor ama işte 3 aylık olmadığımız için test yapmak istemiyo doktor, deneme yanılma yoluyla gidiyoruz. Bence telaşlanma nemlendiriciyi kullan ve oda sıcaklığını 23 derece yap, inşallah düzelir düzelmezse götürürsün.

Benim oğlum alerjik bebekti. Dr 15 günlükten itibaren biogaia önerdi. 6 aya kadar kullandım. Banada buna alışır kaka yapamaz dediler korktum. Ankarada çok iyi bir çocuk doktoruna gittik alerji uzmanı aynı zamanda. Ona sordum alakası bile yok. O bi ilaç değil ki vücut alışsın devam et faydası olur dedi. 1 yaşına kadar düzenli kullandım. Şuan 3 yaşında biz çok şükür 3 senedir hiç ni sorun yaşamadık. Kabızlık olsun, bağırsak sorunu oldun. Kızım 39 günlük onada kullanıyorum şimdi düzenli
Dedigin ilac probiyotik mi canim ben de forbiome kullaniyorum doktor devam et dedi ozellikle sezeryan dogumlarda ozellikle oneriyorlarmis

Bak iyi dedin bir hafta önce falan önce kendim tartıldım sonra kucağımda çocukla tartıya çıktım arada 4100 gram fark çıkmıştı günden güne emmesi daha da çok arttı ben kesin dört kilosunun üstündedir diye düşündüğüm için herhalde bu kadar çok şaşırdım ve üzüldüm pazartesi doktor kontrolünde umarım her şey yolunda olur 🤨
Ben saglik ocagi tartilarina hic guvenmiyorum canim ilk topuk kani icin gidince tarttilar kilo almis dedi sonra doktora gittik kilo vermis dedi tek bi tartida tartilmak lazim zeten tarti sallaniyordu dedim fark etmez dedi ama fark ediyor ins doktorda iyi cikar kilosu

Günaydın canim iyiyim ben sen nasilsin nasıl gidiyor bebekle hayat .
Muhtemelen yenidoğan sivilcesi kendiliğinden geçiyor onlar. Emzirirken temas eden yere ağız bezini koy canım.
Egzama değil-dir egzama yanaklarda kulak arkasında eklem yerlerinde ici su dolu kabarciklar patlar yayılır kötü bi görüntü bırakır. Içi sulu sulu olur egzamada. Bildiğim kadarıyla süt alerjisi olunca şiddetli ağlama kabızlık kusma husuzrsuzluk yaşanıyormuş Tabi en doğru teşhisi doktor söyler .
Canım iyiyim bende ay evet dediğin şeyler yok Çok şükür biraz daha azken dr a başka birşey için gittiğimizde bunu da sormuştum yenidoğan sivilcesi dedi ellemeyin bisey degdirmeyin cildin adaptasyon süreci dünyaya demişti şimdi biraz artınca beni düşündürdü bu ara süt ve çikolatayı kakaolu şeyleri çok tüketmiştim en çok süt kakao yumurta sütten geçip allerji yapabilir demiş internette
Kafaya takacak birşeyler buluyorum ya çok vesveseli oldum

Kızlar gece oglum ilk defa 4 saat uyuyunca bende uyudum ememedigi için göğüslerim tıkandı ateşim var şuan tir tir titriyorum emdirdim zorla ama haka göğsüm vok acıyor ucuda yara zaten
Canım dr a git titreme terleme ağrı genel vücut halsizliği 3 4 gün sürüyor ben ha geçti ha geçecek diye ilk 2 gün evde çektim çok zordu geceleri daha da artıyor su gibi ter ve titreme oldu süt sıtması deniyormuş ağrıya ağrıya bebeğini emzir sağma sağmakla bebegin emmesi çok farklı en güzel bebek açıyor tıkanıklığı birde her ne kadar aslı yok deselerde oncekilerle birlikte 3 kere mastit oldum 3 unde de canım gördüğüm yemeği çekmişti ve kimse inanmaz belki yediğim andan 1 saat içinde göğsündeki şişler indi canım birşey çekti mi gördüğün birseye imrendin mi kendini sorgula bi düşün

Kızlar gece oglum ilk defa 4 saat uyuyunca bende uyudum ememedigi için göğüslerim tıkandı ateşim var şuan tir tir titriyorum emdirdim zorla ama haka göğsüm vok acıyor ucuda yara zaten
oyle olunca sütünü sağ bence. dün gece bana da aynısı oldu. 3 saat geçince göğsüm doluyor acımaya baslıyor. emince rahatlıyorum ya da sağmak gerekir.

Canım gecen gecede bana olmustu. Bebek emzirmeye çalış yoksa sağ biraz sonra ılık duşa gir duş başlığı ile göğsüne masaj yap yumuşadin ben faydasını gördüm yoksa ateşten titredim duş kendime getirdi ateş de düştü

Yok canım ici sulu değildi hatta sadece kabarcik değil döküntü denilen bölgesel kızarıklıklar vardı, mustela stelatopia kremi çok iyi geldi bize, 3 defa nemlendiriyorum, belki de egzama bile deil cilt kuruluğundan kaynaklanıyor ama işte 3 aylık olmadığımız için test yapmak istemiyo doktor, deneme yanılma yoluyla gidiyoruz. Bence telaşlanma nemlendiriciyi kullan ve oda sıcaklığını 23 derece yap, inşallah düzelir düzelmezse götürürsün.
Attigim resim egzama gibi durmuyor dimi senin bebeğininde dediğin gibi egzama gibi gelmedi bana .Bebek egzaması kötü görünümlü ve acılı inş değildirler.Sansima üst komşum ve karşı komşum taşındı alt katta yakmıyor biz evi ısıtamıyoruz istesek de 23 dereceyi hava soğuduğu için geçiremiyoruz ☺

Kızlar bana bi akıl fikir verin ya😔
Bebeğim 2 gündür kusmaya başladı öncesinde yoktu. Bugün toz pembe bir kusma oldu çok korkuyorum neden olur bu ya😔 Haftasonu sokağa çıkma yasağı var doktorun telefonunu almamışım aranızda böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç ?

Canım yazdım mi cvp sana saçma sapan bir haldeyim dün yazıyordum tam sonra cocuktan yazamadım mi sanki neyse cvpladiysam da bi daha cvplayim acile gittim ben orda genel cerrahiye yada kadın doğuma da gidebilirdin dediler hemşireler mastit için bu bölümlere gidiliyor demekki
Çok saol canım💕 senin ağrıların düzeldi mi peki

Kizlar acil bilgi😀 sleepy 2 almayim 3 aliym direk diorm bizim ki 4 kusur kilo 2 mi alaym 3 mu hala 1 kullaniodk ama artk kucuk geliyo
Sleepy 1 ile 2 arasında çok fark yok neredeyse aynı gibiler ama 2 ile 3 arasında çok fark olduğu söyleniyor 3 büyükmüş epey. Ben şuan 2 deyim 3 e gececeğim zaman molfix 3 almayı düşünüyorum.

Mayışıkken yatağa koymak lazım memede uyurken koyarsan çabuk uyanır. Ben mayışıkken koyuyorum sonra mızmızlanırsa pışpışlıyorum %90 bu şekilde uyuyor.

Memede uyumaması için bir yöntem var mu kızlar? Emziği biliyor. Diliyle itiyor. Memede uyuyup kalıyor. Ama yerine koyayım derken sanki o kadar saat uğramamış gibi şıp diye gözünü açıyor. İşe yarar bir yöntem varsa çok sevinirim

Selam kizlar gaz sorunu çözülüyor gibi artık . Sab simplex gaz damlası kullanıyorum bide ikinmaya başlayınca yanına uzanıp karnına kıyafeti varken masaj yapıyorum rahatlıyor . Kızlar bide ne iyi geldi bilmiyorum ekmek arası yeşil soğan maydanoz marul ciTir biber tuz limon yapıp yiyorum iki gündür aşırı iyi sütüm oldu . Bide helva yiyorum oda iyi geldi

X