2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
44.gun bitti bebeğim benim hareketlerime konuşmama gülmüyor. Refleks olarak ağız hareketiyle gülümsedi ama ben güldürmedim yani bilinçli bir gülme değildi bence. Kafaya taktim bunu da. Dün gittiğim doktor sorun değil iki hafta sonra tekrar bakarız dedi bazı bebekler geç gülermiş. Doktordan önce hemsirede vardı, biraz gidikladi oynadı sevdi ama bebeğim gülmedi yine. Pasaport resmi çektirdik orda sanki hafif gulumsemis gibi gelmisti bana. Sizinkiler nasıl? Mental gelişimi için sana tepki verip gülmesi lazım dedi doktor ama daha erken de dedi bir yandan. 6.haftadan itibaren baslarlarmis

Doktor ne dedi? Toplam 500gr mi almış oluyor yani 1 ay içinde?
doktor randevumuz pazartesi günü, Doğumdan sonra 3100e kadar düşmüştü şu an 3900müş sağlık ocağına göre bir ayda aldığı max kilo 800 gram. Bana daha çok gibi gelmişti o yüzden çok şaşırdım

1 aylık 700 gram almış alt sınır 500 gr diye biliyorum çok kötü değil gibi ama pazartesi bi doktora gidince bak bakalım sağlık ocağına ben asi dışında işlem yaptırmayacağım kilo da dahil. Hamileyken ört tansiyonum 12-8 11-7 ydi genelde gitmeden sabah ölçtüm 12-8 sağlık ocağında 15-10 hayır mümkün değil iyiyim ben öyle olsa anlarım yok bejle yine olcucez dakikalarca kapıda bekledim o sıcak da ölçüler yine 14-9 acil hast git eve geldim ölçtüm 12 -8 .Doktorlar pratisyen yani çok başarılı bitirememiş ebeler desen fazla bilmiş. 1.ay aşısında ben gitmeden hassas tartıda tarttım bide dijital tartıda önce kendim çıktım sonra bebekle gitmeden de bebeğin kıyafetlerinin darisini aldim tartıda çitcitli bady tulum çorap ve boş bez 220 gr geldi deftere yazma dedim kıyafetle ölçüp yaz di. En doğrusunu doktorun bilgi verir canım

Doktor devam et dedi bana
Bir gün vermedim dedim denemek için yapamadı dedim
Niye kestin dedi devam et dedi
Bir gun

Benim oğlum alerjik bebekti. Dr 15 günlükten itibaren biogaia önerdi. 6 aya kadar kullandım. Banada buna alışır kaka yapamaz dediler korktum. Ankarada çok iyi bir çocuk doktoruna gittik alerji uzmanı aynı zamanda. Ona sordum alakası bile yok. O bi ilaç değil ki vücut alışsın devam et faydası olur dedi. 1 yaşına kadar düzenli kullandım. Şuan 3 yaşında biz çok şükür 3 senedir hiç ni sorun yaşamadık. Kabızlık olsun, bağırsak sorunu oldun. Kızım 39 günlük onada kullanıyorum şimdi düzenli

Bak iyi dedin bir hafta önce falan önce kendim tartıldım sonra kucağımda çocukla tartıya çıktım arada 4100 gram fark çıkmıştı günden güne emmesi daha da çok arttı ben kesin dört kilosunun üstündedir diye düşündüğüm için herhalde bu kadar çok şaşırdım ve üzüldüm pazartesi doktor kontrolünde umarım her şey yolunda olur

Bi gelişim göstergesi old bilmiyordum oğlum gülüyor bazen kikir kikir sanko gidikliyormusum gibi katılıyor gülerken memedeyken seviyorum memeyi bırakıp gülüyor .Akşam neşet ertasin türküsünü açtım dinliyordum ağzını buzdu agladi ıçli ıçli Hele Kuran duyunca susturamıyorum babası sessiz okuyor Çok komik ya kızınca da anlıyor yeter artık uyu diyorum bozuluyor suratı

Canim her bebeğin gelişimi aynı olmaz ,kimisi 45 günlükken kimisi 50 kimisi 60 günlükken gülümser. Mesela ben ilk kızıma ilk 1 yılım defteri doldurmuştum.dun ona baktım,ilk gülümseme 62 günlükken olmuş. Gözle takip 35-40 günlükken olmuş. Bu kızımda 40 günlükken falan gözüyle takibe başladı. Ilk önce gözle takip edecekler. Gülümseme de yavaş yavaş başlar canim, tedirgin olma.

Ne zamandan beri gülüyor?

Evet ben de 39.gunde regli oldum 4 gün sürdü ve çok yogundu
Ben 34 te filan oldum sanırım tam dün başladı canım ama bende erken menapoz başlangıcı vardı yani adet dönemlerim 27-29 günde değil 25 günde dönmeye başlamıştı bu yüzden erken belki diyorum ya doktoruma yazmaya gerek duymadım ama yoğun olunca da bilemedim sağ ol canım içim rahatladı

Dr Osman Gonulal'in YouTube de videoları var o anlatıyor. Bir de rutin kontrollerde burda doktor söylüyor bana

Benimde bugün 34 üncü gün bugün kanamam arttı son kanamalar bence

Kızlar dolgu yaptirdiktan kac saat sonra emzirebilirim.Dis dolgusu yaptirdim.4 saat sonra emzir dedi.2.5 saat sonra sutumu sagdim doktum sonrasinda emzirebilirmiyimki.bebek durmuyor.oncesinde sagdigim sutu verdik ama meme istiyor

Kizlar size soyleyebilecegim gunduz uyku imkaniniz oldukca uyuyun bugun ilk defa kizim uyudukca bende uyudum ve gece o kadar rahatim ki ben rahat oldugum icin sanirim kizim da rahat benim kiz gece 2 de uyumayi adet etti kendine ve hep hircin oluyorsu bende uykusuz oldugum icin bende hircin oluyordum ama bu gece cok rahatim gunduz hic bir is yapmadim sadece oglums yemek o kadar

Kızlar bu dönemde bebeklerin anne sıcaklığını araması istemesi normal biliyorum ama oğlum kucağımdan inmek istemiyor kafasını ağzını boynuma yaslayıp öyle uyumak istiyor
Bu durumdan şikayetçi değilim ama ilerde problem olur mu yoksa zamanla kendiliğinden bırakır mo

5. Veya 8. Haftadaysanız atak haftasında olabilirsiniz. Bebek büyüme sıçramalarını bu haftalarda yapıyormuş. Geçici bir durum olduğu söyleniyor. Tedirgin olmanıza gerek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…