2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Memede uyumaması için bir yöntem var mu kızlar? Emziği biliyor. Diliyle itiyor. Memede uyuyup kalıyor. Ama yerine koyayım derken sanki o kadar saat uğramamış gibi şıp diye gözünü açıyor. İşe yarar bir yöntem varsa çok sevinirim

Ah canim bu anlattigin sanki ablamin lohusaligi onumden gecti resmen onlarda ayniydi sanki enistem dogum yapmisti ablamin lohusaligini burnundan getirdi birbirine girdiler aileler bile karismisti artik cok zor allah yardim etsin canim

Canim benimde ayni ama kaka yapinca orasida batiyo siliyorum mecburen ben dogrumu yapiyorum yanlismi bilmiyorum ama temizliyorum yani banyo yapincada iyice yikiyorum insallah bisey olmaz

Kızlar doktorum iki yıl hamilelik yasak spiral takalım sana dedi bu işlem sancılı bir işlemmi bileniniz varsa beni aydınlatabilir mi

Kızlar gece kalkmak ne zor mevzu ya gerçekten. Benim eşim evdeyse seve seve yardım ediyor ama gece kalkmıyor Uyku konusunda çok dirayetsiz kalkarsa o gün çalışamıyorum diyor ben de zorlamıyorum napim. Gündüz kötüysem annesi geliyor uykusuz filansam, iyiysem kendim idare ediyorum. 7 yaşında bir de oğlum var o zorluyor bazen. Bazen de aksine yardımı dokunuyor

Bana doktor adet gibi kanaman olursa gel demisti bi sor istetsen

Emzirmeden önce az sagmaya çalışın sütünüz geliyorsa sorun yoktur. Üç hafta önce benimde oldu memeler boş gibi geldi cevrem dekilere Süt cok azaldı dedim kimse inanmadı iki gün sonra bi sagdım Süt yoktu. Bebegim de emme de yutkunmayı cok az yapıyordu. Sonra tomrisin emzirme kampını yaptım faydası oldu. Üç gün cok az sütle bebiş biraz agladı ama Süt cogaldı sıkıntı olmadı hiç mama da vermedim

Kızlar nasılsınız günlerdir giremedim biraz canım sıkkın ya biz dün aşıya gittik tam 30 günlüktü doğum kilosu 3300 50 cm hastaneden çıkarken 3200dü. 1 haftalıkken 3100e düşmüştü 15 günlükken 3500 çıkmıştı kilosu 100 gram kıyafet sayıp 3400 kaydetmişti dün kilosu 3900 çıktı 3800 yazdı çok az kilo almış ben sütüm yetiyor diye düşünüyordum mama zaten almıyor kusuyordu diye kesmiştim sarılık geçince şimdi çok üzüldüm pazartesi doktor kontrolüne gidicez bakalım orada ne çıkacak kilosu doktorun tartısı dijital sağlık ocağındaki kantar terazi gibiydi. Bana kilo da almış gibi geliyordu ama böyle duyunca çok üzüldüm çocuk aç kalmış da ben mi anlamamışım acaba

Bende 36. Günde adet oldum canım yoğun bir kanamam yok ama artar mı bilmiyorum ancak çok halsizlik var sanki hiç kanım kalmamış gibi bembeyaz oldım

Deneyimli anneler size bir şey danışmak istiyorum. Ana kucağını kac ay kullanabiliyoruz. Kendiliğinden sallanan modeller pahali geldi bana, 6 ay kullanacaksan o kadar para vermeye gerek var mi.. ya da otomatik olmayan modeller de is görür mü.. önerebileceğiniz bir marka var mi..
Açıkçası cok ise yarıyor mu baya rahatlatiyor mu merak ediyorum deneyimlerinizi yazar misiniz..

Deniyceksin canım hangisi bebeğinin hoşuna giderse .Oğlumda memede uyuyordu son bir haftadir bıraktı kolik bebek müziği açıyorum sepetine koyuyorum uyuyor. Bu zamana kadar memede ,memeye yanağını yaslayarak omzunda pişpişleyerek uyudu bi ara ayakta sallamayı denedim ondan hoşlanmadı şimdilik müzikle uyuyor

Babybjorn anakucagi var bende. Otomatik değil. Koltukta oturuken onume koyup ayağımla sallıyorum. Memnunum ben ama kendim almadım halası hediye etti. Bizde ise yariyor uykuya dalmasına yardımcı oluyor gün içi ona koyuyorum salliyorjm

Kaç haftalık?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…