2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Selam kizlar bugün bir aylık aşı si yapıldı kızımın banyo kaç gün yaptirmayacagim sormayı unuttum hemşire dedi mi hatirlamiyorumda bide ateşi çıktı mı sizin bebislerin naptiniz ateş oldugunda
1 ay aşısında ateş olmadı bizde ebe çok hafif bir asi demişti.3 gün banyo yaptırmayın dedi öncesinde biliyordum ben 1 gece önceden yatırmıştım .Skrunsuz gecmisti uyku hali oldu bi tek

Birde bu her bebekte farklı olabilir ama ortalamayı öğrenmek adına soruyorum sadece anne sütüyle besleyenler bebekleriniz ne sıklıkta ve ne kadar süre emiyor?
Benimkine bi haller oldu illa memede durcak artk dun gece bide 1 saat once 60 cc mama verdm o kdr cok emmek istiyo ki sut mut kalmadi bende mama vermk istemiyorum ama mecburum sanki. Duzeni bozuldu bi kere nasi duzeltcem bilmiyorum

Yaa braz kalın deglmi yoksa benmi ince giydiriyorm ya
Kısa kollu zıbın altına ayaklı pijama çorap üstüne tulum ama ince tulum
Tatlım ben takip ettim, memeye değen tarafları oluyor sanırım ten tene temasta oluyor. Emzirirken bir tülbent ya da mendil koyacağım araya bir de öyle deneyeyim
Bende aynı şey oluyor koluma değen kısım kızarıyor
Oyy maşallahh darısı bize cok kıskandm
Sezeryan dikişleriniz kaşınıyor mu kızlar benim fena kaşınıyor bebeğe bakmaktan kendi kremimi bile sürmedim neredeyse
Kaşınıyor deli gibi ve hala sızlıyor ara ara

Ayy dünden beri durmuyor sinirimden ağlıyoem artk cok yoruldum meme meme halim kalmadı. Memelerimin ucları çürüdü resmen ya. Gazı var gaz oldukca memeye yapışıyor
Maflor damla veriyorm dahamı kötü yapıyor iyimi bilemedm

Hemen hemen aynı aslında ayaklarini özellıkle sıcak tutuyorum artık gazi olmasın diye canım

Gaz belli bi zamana kadar olacak ama hafifletmek için farklı markaları dene bence çünkü her bebek farklı en iyi bez bi bebeğe iyi geliyor diğerine pişik yapıyor mesela mustela nin bebek bakım ürünleri oğlumun cildini mahfetti gibi .Dene hangisi iyi gelirse. Sıcak bi ortamda mutlaka karnına masaj yap osurtana kadar .Yediklerimden dolayı bazen benimkide çok sancılı oluyor mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı veriyorum ben doktoru da onay verdi o da ise yarıyor

Mustela stelatopia serisi var kuru ciltler için, ben kızımda kullanıyorum, çok memnunum

Burnunu nasıl temizliyorum? Bir de meme ve mama aynı zamanda mi veriyorsun belki iyice soyup uyuyordur. Gaz sorunu için damla kullanıyor musun?
Canım benım neden öyle acaba genelde bebekler uzun süre uyuyor . Ağlıyor mu bebısın peki uyanıkken gaz sancılarından olabılır ağlıyorsa
Gaz evet çok da kaka yapiyor. Prebiyotik veriyorduk bugün kestik bakalım belki fazla çalıştırdı bagirsaklarini

Biz aldık ateş düşürücü inşallah olmaz ateş . Ben panik eşim panik napariz bilmiyorum
1 ay aşısında ateş olmadı bizde ebe çok hafif bir asi demişti.3 gün banyo yaptırmayın dedi öncesinde biliyordum ben 1 gece önceden yatırmıştım .Skrunsuz gecmisti uyku hali oldu bi tek
Aynen ya bı uyku hali var kızımda kafayı kaldırmıyor akşam yaptirdik banyo bizde

Günde kaç defa elektrikli pompayla sütünü sagiyorsun?

Sub simplex kullanan varmı memnun olan
Bizimkini mahvetti metsil kullanıyordum sonra sab a geçiym dedm yorumları iyi fln kullanmaua başladım çocuğun huyu değişti buraya yazmıştım ağlamasından başım ağrıyor mahvetti beni diye dedm ilaçtanmı acaba bi bırakiyim bıraktım çocuk normale döndü hep bi ıkınma hep bi ağlama huysuz hallerdeydi

Gerçekten öyle bir terim var mı ya? 40 çıkınca düzelir falan biraz sevineyim bari
Ya benim ilk bebekte hep dediler 40 ı çıksın düzelir filan ya dedim ne bu yani 40 ı çıkınca mucize mi oluyor bir şey mi iniyor gökten ama şaka gibi 40 ı oldu benim meme ucu acım birden geçti. O zaman ne derdim varsa düzeldi bebekle ilgili. Bebeğin yüzündeki yara yağ bezesi filan hepsi geçti. Ama çocuk doktorumuz da dedi, kadın doğumcum da. Anne vucudu ancak 40 günde toparlanır hormonlar düzene girermiş, ondan 40 gün beklenir diyor. Aynı şekilde bebeğin yüzündeki yaraya bile 40 ına kadAr normal karşılıyoruz dedi çocuk doktorumuz. Hava değişimlerine vs alışma süresiymiş bu. Her şey 40 da saklı sanırım

Kızlar tecrübeli annelere sorum var bugün bebişimin kusmuğu ekşi kokuyo büyüklere derler ya mideni üşütmüşsün bebekte de var mı böyle bir şey, üşüttük mü acaba yavrumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…