2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Tomris'in emzirme notları unda okumuştum anne sütü midelerinde yarım saat mama ise 2 saat kala biliyormuş O yüzden bebekler mama yiyince uzun uyuyorlar başka bir yerde de bebeklerin geceleri uzun uykuya yatacak larını hissettiklerinde iç güdüsel olarak daha fazla emek istediklerini okumuştum bazen geceleri memelere saldırmaları O yüzden miş
Ama mamadan sonra ikisaat uyuyor

Hangi damla?

Benim ki onu da tutmadı ev dolu emzik Bursan bi arkadaş bibs i tavsiye etti eşim Boşver zorlama dedi.Kayinvalidemin 3 çocuğunda eşim dahil emzik tutmamış benimkiyle birlikte 3 torun da tutmamış irsi heralde

Benimki hep saldirida
Dediğiniz gibi
Mama ikisaat meme yarım saat

Fit and alive gasicon diye bir damla..instagramda yeni doğum yapan biri önermişti.. ise yaradı mı bilmiyorum bununla birlikte nane kimyon cayi.. rezeneli çaylar hepsini kullanıyorum aklima geldikçe. Cok gazli bir bebek.. hala gazli ama aglama krizleri azaldı.. 1 gun ağlarsa diğer günler sakin sakin ikiniyor..

Bugün rutin doktor kontrolümüz vardı, çocuk hemşiresi ve doktoruna ile. Kafam allak bullak oldu yine. Sabahtan beri emzirdikten sonra 50-60cc mama verdim ve çocuk ilk defa sessiz sakin uyudu. Eşimle günde üç kez sabah öğle ve akşam olmak üzere mama verelim de rahat edelim diye dusunduk. Bu düşünceyi hemşire ve doktora soyledim. Asla falan dediler eğer emzireceksen kesinlikle mama yok hele günde üç kez çok fazla dediler, bir tek seni çok zoeliyorsa gece uyumadan o kadar. Eğer böyle yaparsan bebek talep etmekten vazgeçer. Sen bilirsin anne sütü vereceğim diyorsan sabır işi sürekli emzieeceksen arz talep meselesi dediler. Sezaryen olanlar çok kan kaybediyor o yüzden ilk etapta zorlanman normal, her gün dus al dinlen ve bebek her ağladığında emzir dediler. ya arkadaşlar mumkunmu ben bilemedim. Yani ben nasıl dayananacagim memeden yeterli süt alamayınca uyumuyor, uyusa dahi yarım saate uyanıp yine istiyor. Gece sadece meme ile besleyince maksimum 2-3 saate uyanıyor.

Ayy hadi inşallah Şafak 2
uzun süre midede kalıp kusunca öyle kokuyor. normal yani. hem bebek midesini nasıl üşütecekki cnm. rahat ol yani
Çok rahatladım canım çok teşekkürler
O bi dönem canım dediğini yap öyle uyumak istiyor demek ki

Yorucu valla inşallah kısa bir süreçtir

Ben meme ile besleyince sadece yarım saat enfazla bir saat uyudu doymadi hep ağlıyor
Ki sarilikta bana mama verin dediler
Ben emdiriyorum doymayinca mama veriyorum
İki saatte hem meme hem mama veriyorum
Buna ragmen asiri kiloda almadi vermesem hep bayilacak bebek

Canım bende sadece meme veriyorum gündüzlerş yarım saat 1 saate geceleri 2 saate bir uyanıtor bazen 3 saat malesef

Canım bende sadece meme veriyorum gündüzlerş yarım saat 1 saate geceleri 2 saate bir uyanıtor bazen 3 saat malesef
Çok yoruyor ama bu nasıl dayaniyorsun? Eşimle ikimiziz başka kimse gelemedi. Yemek bebek bakımı temizlik herşey uzerimizde. Bari uzun uyusa da dinlesek diyoruz ama emzirirken mümkün değil akşam yatmadan mama vereceğiz mecbur
Günde bir kez bari verelim diyoruz.

Ben de öyle yapıyorum canım. Hele ki mama yüzünden bağırsakları alttüst oldu şimdi bırakırsak bu kadR sıkıntıyı boşuna çekicez gibi, 30 cc de olsa yatmadan mama veriyorum ben de.

Bende bulaştım mamaya kurtulmaya çalışıyorum çok sinir bozucu

Bende kızıma günde 3 defa kullanıyorum mustela stelatopia 'yı, kullanmazsam cildinde kırmızı k irmizi döküntü oluyor, işin kötüsü bizim genlerde egzama öyküsü de var, canları sağolsun napalim

Ben de öyle yapıyorum gece mama veriyorum gündüz emzirmekten sürekli sırtım ağrıyor gece de gözlerim kapanıyor emzirirken. Mama veriyorum 4 saat uyuyor ben de dinlenmiş oluyorum drum önce anne Sağlığı dedi kendini dinlendirmek için verebilirsin dedi

genzine kacar bogulur diye korkuyorum ben ya bir iki defa yapsam alısırim belki
tavsiyelerin icin sagol canim kendin icin ne damlasi kullaniyorsun.ben kimyon rezene humana caylarını iciyorum ama faydası yok gaz icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…