2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ayy dünden beri durmuyor sinirimden ağlıyoem artk cok yoruldum meme meme halim kalmadı. Memelerimin ucları çürüdü resmen ya. Gazı var gaz oldukca memeye yapışıyor😭😭😭
Maflor damla veriyorm dahamı kötü yapıyor iyimi bilemedm
Canim bizimki de cok gazli ve aynen gazi oldukça memeye yapisiyor. Doktorun bize en önemli tavsiyesi memeden sonra agiz gazini çıkarın oldu eger üstten gaz çıkamazsınız o gaz bagirsaga gecer iste agri yapan o gaz dedi. Ben de her memeden sonra uyusa bile kusturmacak sekilde tüm gaz çıkarma hareketlerini yapiyorum. Pozisyondan pozisyona gec karnini saat yönünde ov tekrar devam et. Mutlaka çıkar. Tabii uyumus bebegi beşiği e koyup uyumak çok cazip ama bizim gibi gaz mağdurları mecbur boyle yapacağız.bi de ben tüm damlaları denedim galiba sqb simplex , nurse harveys, mommys bliss. Nurse harvwys iyi gibi momys bliss daha düzenli kullanamadım yorum yapamam.. bir de kendim için fit and alive gascion mu ne oyle bir gaz giderici var onu kullanıyorum. Ne kadar ise yarıyor dersen gaz yine oluyor .. ama daha az agliyor 2 gun nispeten daha iyi bir gün kötü oluyor.. bunlari hic bırakmadım bıraksam ne olur bilmiyorum. Bir de sut yoğurt pek tüketmiyorum baklagiller hic yemedim. Lahana brokoli hic yemedim . Aklima geldikçe kimyon nane içiyorum..

Siringayla serum sıkıyorum aplikatorle hafif çekiyorum yine dolmus simdi yine yapicam .önce memeyi sonra mamayı veriyorum bazen meme boş oluyor direk 120 cc mama veriyorum değişken. Sabah emdi tek meme doymadı dolapta 50 cc şutu vardı içti doymadı 60 cc mama yedi altını aldim 1 saat uyudu şükür kahvaltimi yaptım adam akıllı .Gece uykusu yetişkin insan gibi maşallah .Gazi olsun olmasın düzenli veriyorum artık önceden gaz oldukça veriyordum kivraniyordu şimdi her sabah 5 damla sab simleks gaz damlası birde aguline gaz şurubu ölçü 2.5 ml ben 1 ml veriyorum günde 3 kez gaz damlası 2 kez de surubunu veriyroum. Yine her sabah da wellcare d vitamini bu da rahatlattı sanırım. He bide bu aralar altını alırken elektirkli sobada ağız bezlerini ısıtıp karnına koyuyorum sıcak her sabah vücudunu yağladiktsn sonra da ayaklarına ısıtıp koyuyorum. Cok şükür iyi bu hafta canim darisi sizlere olsun
burununa siringayla sıkinca genzine kaçmiyor mu canim bana dr hic birsey vermedi burun temizligi icin kendim alıvam artik

Kızlar tecrübeli annelere sorum var bugün bebişimin kusmuğu ekşi kokuyo büyüklere derler ya mideni üşütmüşsün bebekte de var mı böyle bir şey, üşüttük mü acaba yavrumu😢
uzun süre midede kalıp kusunca öyle kokuyor. normal yani. hem bebek midesini nasıl üşütecekki cnm. rahat ol yani

Canim bizimki de cok gazli ve aynen gazi oldukça memeye yapisiyor. Doktorun bize en önemli tavsiyesi memeden sonra agiz gazini çıkarın oldu eger üstten gaz çıkamazsınız o gaz bagirsaga gecer iste agri yapan o gaz dedi. Ben de her memeden sonra uyusa bile kusturmacak sekilde tüm gaz çıkarma hareketlerini yapiyorum. Pozisyondan pozisyona gec karnini saat yönünde ov tekrar devam et. Mutlaka çıkar. Tabii uyumus bebegi beşiği e koyup uyumak çok cazip ama bizim gibi gaz mağdurları mecbur boyle yapacağız.bi de ben tüm damlaları denedim galiba sqb simplex , nurse harveys, mommys bliss. Nurse harvwys iyi gibi momys bliss daha düzenli kullanamadım yorum yapamam.. bir de kendim için fit and alive gascion mu ne oyle bir gaz giderici var onu kullanıyorum. Ne kadar ise yarıyor dersen gaz yine oluyor .. ama daha az agliyor 2 gun nispeten daha iyi bir gün kötü oluyor.. bunlari hic bırakmadım bıraksam ne olur bilmiyorum. Bir de sut yoğurt pek tüketmiyorum baklagiller hic yemedim. Lahana brokoli hic yemedim . Aklima geldikçe kimyon nane içiyorum..
Gazını çıkartırken uyanıyor geri meme istiyor uyumak için kısır döngüye giriyoruz ozaman. Siz nasıl uyutuyorsunuz sonrasında

Gazını çıkartırken uyanıyor geri meme istiyor uyumak için kısır döngüye giriyoruz ozaman. Siz nasıl uyutuyorsunuz sonrasında
evet ya gazını cikartana kadar uyaniyor ama gaz cıkmiyor nedense bugun dr da bana 1.5saat bile gaz ćıkarman surebilir dedi ama com zor simdi denedim ama çıkmiyor gazı malesef

Ben snra pes edip yatırıyorm 10 dk snra kalkıyoe alıyorum gazı çıkıyor 😁snra uyanıyor çıldır
aynen bende pes ediyorum sonunda ozellikle geceleri cok zor oluyor gaz cikarmak uyku basıma vuruyor iyice cikmazsada kusuyor iste ama napcaz nasil cikcar su gaz😊

Kizlar benim memeden süt geliyor akiyorda ama neden doymuor
Anlamadim ya
Emzirdikten sonra enfazla yarım saat uyuyor bebeğim
Çok canim sıkılıyor

3 aya kadar ben zombi olurum bu gidişle kalkıp kahvaltı yapmama bile izin vermiyor 🙄
Ben altını değiştirip emziriyorum sonra sallanan anakucagına koyup telefondan kurutma makinesi sesi açıyorum o sırada kahvaltı yapıyorum yoksa aç kalırım her sabah ritüelimiz bu😅
Kizlar benim memeden süt geliyor akiyorda ama neden doymuor
Anlamadim ya
Emzirdikten sonra enfazla yarım saat uyuyor bebeğim
Çok canim sıkılıyor
Canım emzirince öyle ancak yarım saat uyuyorlar sonra uyanıp tekrar emmek istiyorlar.

Ben altını değiştirip emziriyorum sonra sallanan anakucagına koyup telefondan kurutma makinesi sesi açıyorum o sırada kahvaltı yapıyorum yoksa aç kalırım her sabah ritüelimiz bu😅

Canım emzirince öyle ancak yarım saat uyuyorlar sonra uyanıp tekrar emmek istiyorlar.
Ama mamadan sonra ikisaat uyuyor

burununa siringayla sıkinca genzine kaçmiyor mu canim bana dr hic birsey vermedi burun temizligi icin kendim alıvam artik
Yan çevirip 2 cc sıkıp aşağı doğru elimin üstüne koyup sırtına vuruyorum sonra Dig er burun deliğine biraz kaçıyordur illaki ama bolca sümük çıkıyor çekme aspiratorune 1 2 pirinç tanesi kadar geliyor. Ben doğmadan almıştım minik şişelerden şimdi eczaneden kiloluk alıyorum çok uygun a geliyor

Hay Allah, bepanthol kullandın mı?
Maalesef hep minik minik kabarcıklar oluştu. Bepantol kullanmadım aklımda o da .Incia nin atopik cilt kremini ve yağını birde biobaby losyon ve yağını kullanıyoruz bi tepki vermedi vücudu ama sürekli sürmek gerekiyor banyodan sonra ozellikle yüzü komple pul pul oluyor. Hipp şampuan kullanıyorduk çok kuruttu saçını biobaby dermatolojik şampuanı deniyrkum 2 seferdir. Sanırım bana çekti genetik benim de tuhaf tuhaf alerjilerim var cocuklugumdan beri cildin aşırı kuru hicbir krem iyi gelmiyor çoğu kozmetik yara yapıyor falan .Oğluma sürekli biseyler deniyorum ki egzamaya cevirmesin.

Ya benim ilk bebekte hep dediler 40 ı çıksın düzelir filan ya dedim ne bu yani 40 ı çıkınca mucize mi oluyor bir şey mi iniyor gökten😂 ama şaka gibi 40 ı oldu benim meme ucu acım birden geçti. O zaman ne derdim varsa düzeldi bebekle ilgili. Bebeğin yüzündeki yara yağ bezesi filan hepsi geçti. Ama çocuk doktorumuz da dedi, kadın doğumcum da. Anne vucudu ancak 40 günde toparlanır hormonlar düzene girermiş, ondan 40 gün beklenir diyor. Aynı şekilde bebeğin yüzündeki yaraya bile 40 ına kadAr normal karşılıyoruz dedi çocuk doktorumuz. Hava değişimlerine vs alışma süresiymiş bu. Her şey 40 da saklı sanırım😂
Çok iyi anlattın şimdi anladım o zaman geri sayım tam 8 günümüz kaldı 😂

İyi fikir bende deneyeyim bu defa 😂

Siringayla serum sıkıyorum aplikatorle hafif çekiyorum yine dolmus simdi yine yapicam .önce memeyi sonra mamayı veriyorum bazen meme boş oluyor direk 120 cc mama veriyorum değişken. Sabah emdi tek meme doymadı dolapta 50 cc şutu vardı içti doymadı 60 cc mama yedi altını aldim 1 saat uyudu şükür kahvaltimi yaptım adam akıllı .Gece uykusu yetişkin insan gibi maşallah .Gazi olsun olmasın düzenli veriyorum artık önceden gaz oldukça veriyordum kivraniyordu şimdi her sabah 5 damla sab simleks gaz damlası birde aguline gaz şurubu ölçü 2.5 ml ben 1 ml veriyorum günde 3 kez gaz damlası 2 kez de surubunu veriyroum. Yine her sabah da wellcare d vitamini bu da rahatlattı sanırım. He bide bu aralar altını alırken elektirkli sobada ağız bezlerini ısıtıp karnına koyuyorum sıcak her sabah vücudunu yağladiktsn sonra da ayaklarına ısıtıp koyuyorum. Cok şükür iyi bu hafta canim darisi sizlere olsun
Fizyolojik serum olur mu şu sprey şeklinde şırıngaya koyup bende denesem 🙄 çok tıkanıyor burnu ya a

Şanslıysak bazen gazını çıkartırken uyuya kalıyor baz uyumayı sevdiği pozisyonlar var gazdan sonra o o şekilde kucaklıyorum Eğer sakinse bazen beşiğine koyup sallıyorum bazen çok fazla ağlıyorsa battaniyenin arasında salladığımız oluyor gazını aldıktan sonra İlla meme diye tutturursa bir iki dakika Emziriyorum sadece gözleri kapanana kadar

aynen bende pes ediyorum sonunda ozellikle geceleri cok zor oluyor gaz cikarmak uyku basıma vuruyor iyice cikmazsada kusuyor iste ama napcaz nasil cikcar su gaz😊
3_4 pozisyon var canım Sen de biliyorsundur mutlaka ben bunları üst üste sürekli yapıyorum kombin gibi yani 3 dakika öyle 3 dakika böyle biraz da hoplayarak dans ediyorum elimdeyken. Normalde benim de eşim gaz çıkarıyordu ama o olmadığı zamanlarda kendin bu yöntemleri buldum hep aynı pozisyonda zor çıkıyor yine çıkmazsa karnın saat yönünde iyice ovuyorum karnı hareketler dikten tekrar gaz çıkarma pozisyonu geçiyorum sonra Bir de bizimki bazen emerken Martı sesleri gibi sesler çıkarıyor anladım ki o ağızdan gazı geleceği zaman çıkardığı sesler o sesleri kaçırmayın hemen gaz çıkarma pozisyonu alın 10'dan 3 saniye sonra Gazi çıkarabiliyorum Bunlar benim deneyimlerim inşallah Size de işe yarar. Bir de şunu fark ettim Benim gazım olduğu zaman bebek daha gazlı oluyor Ben de kendi gazımı Bir Damla ile düzenlemeye çalışıyorum

X