2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Komposto özellikle çok iyi oluyor ben hastaneye erik kayısı incir üzümden karışık yapmıştım hem gaz ve wc ye iyi gelmişti hemde ilk 10 gün inanılmaz sütüm vardı. Evde kayısı yok onu da alıp tekrar aynısından yapcm bende.

Cok tesekür ederim.ters emzirmeye bakcam neymiş.birde donmuş soguk lahana yapragi iyi gelir diyorlar onu duydunmu.Dr.gitmek gerekirse hangi dr.agitcez cocugu goturdugumuz doktoramı.mamagrofimiydi onamı.sen hangi bolume gittin.beynim durdu sanki.hala vucudum agriyor.kizarıklikta arttı sagmama emzirmeme ragmen.dokununcada acıyor.anlamıyorum bütün vücudum agrıyor başım ağır.

Canım sıcak banyo masajı denedin mi

Sürekli emzir canım ağrıyan göğsü açken en kuvvetli emdiği anlarda ver masaj yap ters emzir makas yapma
Ben acile gittim ultrason çektiler mamografiye gerek yok canım ama 3. Gün gittim açılmayınca emzire emzire açıldı hep ters tutup emzirdim 2 gün çok hasta ediyor vücudu

Kızlar ben de geldim,

bu saate kadar uyumadık yaa, 3 saat düzenimiz yerle bir şimdi ne zaman isterse o zaman veriyorum full memedeyiz biberonı bıraktık. Sadece 4 saat uyumak için şimdi mama verdim azıcık bakalım dün uyutmadı bu gece nasıl olacak. Bu arada göğüs uçlarıma bepanthol pişik merhemi sürüyorum birden yüklenince mahvoldu. Kayınvalidem bepantol merhem deriyi kalınlaştırıyor dedi ama inşallah işe yarar bu arada hala kaka yapamıyoruz dünden beri tık yok. Altını açtığımda inek şabanın eşeğin dötünde elmas beklemesi gibi biz de kaka bekliyoz

canım bu solgarda sadece b12var vitamin olarak. ben ilk çocuğumda süt için 3şişe içtim bundan. bira mayası var içinde. sütü arttıran içerisindeki maya. tek başına vitamin olarak yeterli değil yani ayrıca takviye için içiyorsan bilgiin olsun.

Maşallah ona ne güzel bnm oğlumda minnak felan doğdu ama çok şükür guzel topladı 44 gün 4800 g çok şükür
maşallah cnm. biz biraz oburuzayarı yok paşamın. bıraksam sürekli emer. kusuyor zaten emerken bazen. anlamıyor doyduğunu. o yüzden biraz saatli veriyorum aralarda oyalamaya çalışıyorum emzikle falan. bazen göğüs uçlarımı haşat ediyor dinlenmek isteyince gece yatmadan ufak bir mama takviye ediyorum. o bazen 5e kadar uyutuyor ama bu gece uyutması mesela uyandı 3te

Bizde yeni uyandik canim aksam erken uyudu bugun bende uyumusum emmeye kalkti birde guzel kaka yaptik cirt cort pirtladik simdi etrafa gulucukler saciyoruz en azindan aglamiyo simdi uykuya gecmek uzereyiz darisi basiniza canim bu geceyi de boyle atlatmistik olduk 37 gunluk olduk bemde bi umitle 40indan sonra degisir moduyla bekliyorum

Ya benim oğlumda gram uyku yok. Delircem resmen. Ne gündüz ne akşam. Sürekli ikiniyor ayaklar eller acayip hareketli. Kundak yapıyoruz vücudunu hızla hareket ettiriyor bağırarak, mecbur açıyoruz. Yapmasak kolları aşırı hareketli. Sürekli bakım istiyor iki kişi nefes almadan bebek bakiyoeuz hayret ediyorum. Şu iki gündür kanguru da işe yaramıyor. Aglicaksa orda da ağlıyor. 43 günlük olduk. Akşam bir kere yatırıyoruz zaten 3 saat sonra kalkıyor bir daha uykuya dalması tekrar 3 saati buliyor sabah oluyor zAten. Gündüz de en fszla bir kez uyurdur o da bir iki saat maksimum.
Uykuya daldıgi yer meme. Ben de çok alıştırmak istemiyorum. Bizim yatakta memeyle uykuya dalıyor. Besigine koydugum an uyanıyor yine ayni

Yani 40indan sonra degisir demeleri yalan ispatlandi bende kundak yapamiyorum malesef o elleri cikicak serbest kalcak fildir fildir halen uyumadik etrafi incelemekle mesguluz

Aç tok farketmiyordu sabahları içiyordum hep aç tok dikkat etmedim. Ama kısa süreli kullanım da cok etkili oluyo dimi gögüsünüz doldu mu
Bende bazen ac bazen tok. Nasıl aklıma getirir fırsat bulursam. Bu sabah ac aldım mesela etkisini farketmiş oldum. Süt yapsın diye laktamax da içiyorum çunku. Onu tok karna. Oyle cok dolduğunu hissetmiyorum. Ama bir içiste sütümü 3 saat idare edebildigini bu sabah farkettım. 7.15te uyandı mesela. 3 saatin arkasından yıne meme verdim. Ardından 40 cc mama. doydu fazla bile geldı. Mamaları mama olarak cıkarıyor.Yanı fazlalasmıs süt demekki. Ama gogus lerimde sızı olmazsa ucları dolgunlasmassa ben anlamıyorum dolduğunu. Damarlar epey genişledi çünkü öyle sertlik yok bende.

Kızlar gunaydın herkeseGeceden sabaha 4 saatlik uyku. Yetti desem ııııhh yetmiyor bana. Kakasını yaptı rahatladı beyefendi.
Simdi ıslak mendili elime aldım. Sleppy dogal zeytinyağlı kullanıyorum. Yumusacık. Fakat kokusu bır tuhaf. Kullananlar sizce nasıl? Yoksa bendekı nın mı kokusu kotu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…