2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Tahinin üstündeki yağ dan al bi küçük sosluk gibi küçük biseye koy her emzirmeden sonra sür ve buzdolabı poşeti kapat canım
Buzdolabı poşetini kare kare kes 10×10 gibi yağ dan sürüp poşeti kapat emzirince değiştir susam yağını silmen de gerekmiyor bir günde rahatlatıp yumuşattı bir kaç günde de geçirdi bnm

Valla bizimki gece gündüz toplam 10 saat uyusa Yarabbi sukür diyeceğim gece 6-7 saat maksimum, gündüzde en fazla 2-3 saat bazen de tamamen uyanık geçiyor gunduzleri
Ya bende üzülüyordum nasıl dayanıyor yavrum sancidan uyuyamıyor diye bizimde gece nerdeyse tamamen uyanık gündüz uyanıp uyanıp uyuyor ara ara çok düzensiz

Emziren anneler süt içiyormusunuz?
Birde bu her bebekte farklı olabilir ama ortalamayı öğrenmek adına soruyorum sadece anne sütüyle besleyenler bebekleriniz ne sıklıkta ve ne kadar süre emiyor?
Canım ben süt içiyorum ya unutuyorum gaz sancısı için içmemeli demişlerdi bende kahve içmeyim diye süte toz sıcak çikolata atıp içiyorum gündüz canım sıcak birşeyler isteyince

Birde bu her bebekte farklı olabilir ama ortalamayı öğrenmek adına soruyorum sadece anne sütüyle besleyenler bebekleriniz ne sıklıkta ve ne kadar süre emiyor?
Bir de bebeğimi hiç öyle 2 3 saatte diye süre tutup emzirmiyorum ağladıkça zırt birt emziriyorum 44 gün olduk önceleri daha sık aralikliydi bu ara biraz aralar uzadı

Arkadaşlar erkek anneleri sünnet yaptırdınız mı ya da ne zaman yaptıracaksınız yaptıranlara soruyorum nasıl bir süreç bana bilgi verir misiniz rica etsem
Ben yaptırdım 13 günlükken bugün 17 günlük oldu. İşlem tam 15 dk sürdü eşim girdi içeri lokal anasteziyle yaptılar ağladı elleri ve kolları tutulduğu için sargı bezini bi gün sonra suyun içindeyken öıkardık ayçiçek yağıyla da yumaşatıp sonra ki süreçte her gün sabah akşam fitil verdi 3 gün krem verdi herhangi bi huysuzluğu olmadı şuan iyileşti mesela bi kaç dikişi kaldı yaptırmayı düşünüyosan erkenden yaptır derim sonrası sıkıntılı oluyormuş

Ben ara ara içiyorum sahlep normal süt öyle aşırı içmesemde 2 -2.30 saate bir emziriyorum

Kızlar eviniz kaç derece bebeği nasıl giydiriyorsunuz kaç kat
Bizim ev 24-25 derece
Ben ayaklı pijama üstüne atlet kısa kollu çıtçıtlı üstünede ince tulum giydiriyorm
Sizler?
Bizim ev de 23-25 derecelerde ben icine kisa kollu zibin ustune takim giydiriyorum birde yataktan cikarirsam yelek giydiriyorum ince tulumlari var onlardan giydirceksem icine kisa zibin uzun kollu zibin ustune tulum giydiriyorum canim

benim de ilk ya hem dışa dönük hemde hemen kayboluyor göğüs ucum aynen öyle emsinde kafasındayım
Canım en iyi anlayanlardanım ne günlerim geçti. Öcü gibi bakanlar olacak hiç takma ver memeyi silikonlu içsin sütünü bebiş.

Bebiş memeye cok düşkün degil ise Süt miktarı azalmasın diye arada elle sagım yaparak memeleri uyarmayı tavsiye ederim.

Bi de kucağına yatırarak degil de koltuk altı pozisyonda emzirmeyi dene. Belki yapıyorsundur da

YouTube da koltuk altı pozisyonu videoları var zor emen bebeklere göre ikinci bebegimi bu pozisyonda emzirebiliyorum ben.

Valla kişilik olarak kimseyi takmıyorum çevremdeki herkeste çok şükür anlayışlı insanlar alıştı slikon göğüs ucuna çok şükür çok teşekkür ederm çok saol bakim hemen denerim

Sagdigin süt mu 300 cc oluyor canim, yoksa mamayla beraber sagdigin mi 300 cc ?
Gece yatmadan once 120cc mama bu arada emziremedigim icin sagiyorum 120cc falan cikiyor onuda gece uyandiginda biberonla veriyorum bu arada yine sagiyorum bekleme suresine gore sutum 200cc max cikiyor onuda bidahaki uykusundan sonra 120cc olarak biberonla veriyorum kalani da gun icinde yine bineronla veriyorum cnm kafama gore degisiyor rutin gunduzleri vermeden once emziriyorum ama gece uykusu cok agir emmiyor biberon olunca yiyor gunduzd3 sutum az yetmiyor diye ilave yapiyorum

Bana gumus kapak cok iyi gelmisti cnm bir de madecasol krem

Kızlar iyi bir gaz damlası öneriniz var mı?

BEnimkisi de oyleydi cnm ben 4 saat uyandiramadigimi biliyorum baygin gibiydi resmen ama ayini doldurduktan sonra yavas yavas acilmaya basmadi ama bazi gunler yine tum gun uyudugu oluyor acikinca bile uyanmiyor

Ya kızlar benim bebiş hep huzursuz...söyle 10 dk rahat durduğunu bilmem .. ne gece ne gündüz .. eller ayaklar hep box yapar halde ...sizde de öyle mi ?
Benimki de hep el ayak hareketli ama yuz ifadesi huzursuz degil canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…