2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Çok teşekkür ederim çok sağolun evet üzüntüden dolayı etkilendi diye düşünüyorum bende şimdi öyle çok şiş olmasada emiyor yutkunuyor doyuyor gibi duruyor hoşaf ve humana çayınıda içiyorum fayda ediyordur umarım 🤲🏻 Rabbim bütün hastalarımıza şifa versin inşallah 🤲🏻🙏🏼
Amin inşallah 🤲🤗

Kızlar 16 günlük olduk ama emzirmeyi daha yeni yeni doğru düzgün öğrendim sayılır şüphesiz en çok zorlandığım konu oldu heralde şimdi de göğüslerimde çatlaklar var doğru da emzirsem acıyo haliyle her emzirme işkence gibi oluyo bana en çabuk nasıl geçer lansinoh krem var sürüyorum ama fayda ediyor mu hiç anlayamadım muhtemelen siz atlatmışsınızdır bu dönemi tecrübelerinize ihtiyacım var nasıl geçer bu çatlaklar 😞
Ben lansinoh ve gümüş kapakla idare ettim ama doktorum tahin yağının etkili olduğunu söylemişti.

Emziren anneler süt içiyormusunuz?
Birde bu her bebekte farklı olabilir ama ortalamayı öğrenmek adına soruyorum sadece anne sütüyle besleyenler bebekleriniz ne sıklıkta ve ne kadar süre emiyor?

Motilium mide bulantısı için kullanılan bir ilaç içindeki bir madde sütü artırıyor.
Mide rahatsızlığım için yazmıştı doktor bilmiyorum bende Süt artırdığını içiyorum o gün gögüsüm patlayacak gibi oluyo
Allahım ne yedim de bu kadar arttı diye düşünüyorum yok bulamıyorum
Ara ara hastalanıp içtim zmandan sütüm bol olurdu cok sonra ögrendim ilaçtan oldugunu.
Oglumun bir yaş sonrası sütüm cok azaldı diye düzenli kullandım Süt oldu ama tabiki düzenli kullanarak Süt olmuyor
Bebegin emmesiyle artıyor Süt

Motilium gibi solvarın vitamini de var o da güzel artırıyor tavsiye ederim

Doktor tavsiyesi alan arkadaşın doktorunu takdir ettim. Kimse bu kadar yardımcı olmuyor bu zmanda.

Eklentiler

• IMG-20201204-WA0008.jpg
    IMG-20201204-WA0008.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 12
Kızlar selam. 14 kasımda doğdu benim bebegim de. Ama endise ediyorum çünkü çok uyuyor gibime geliyor. Sarılığı çok az, yani baktırıyorum doktor kontrolünde herşeyi. Ama gün boyu sadece süt için uyanıp daha emerken tekrar uyuyakalıyor. Gece de keza o şekilde. Belki daha önce de konuşulan bir konu ama yine de yazmak istedim içimi rahatlatmak için.. normal mi bu kadar uyuması 🙄

Yalnız sormadıgım bır soru ac karnına mı yok karnına mı ıcıyordın motilium? Hangi sekılde ıcılmesı dogru yada fayda ediyor?

Motilium mide bulantısı için kullanılan bir ilaç içindeki bir madde sütü artırıyor.
Mide rahatsızlığım için yazmıştı doktor bilmiyorum bende Süt artırdığını içiyorum o gün gögüsüm patlayacak gibi oluyo
Allahım ne yedim de bu kadar arttı diye düşünüyorum yok bulamıyorum
Ara ara hastalanıp içtim zmandan sütüm bol olurdu cok sonra ögrendim ilaçtan oldugunu.
Oglumun bir yaş sonrası sütüm cok azaldı diye düzenli kullandım Süt oldu ama tabiki düzenli kullanarak Süt olmuyor
Bebegin emmesiyle artıyor Süt

Motilium gibi solvarın vitamini de var o da güzel artırıyor tavsiye ederim

Doktor tavsiyesi alan arkadaşın doktorunu takdir ettim. Kimse bu kadar yardımcı olmuyor bu zmanda.

Benimkine bi haller oldu illa memede durcak artk dun gece bide 1 saat once 60 cc mama verdm o kdr cok emmek istiyo ki sut mut kalmadi bende mama vermk istemiyorum ama mecburum sanki. Duzeni bozuldu bi kere nasi duzeltcem bilmiyorum

Ay ben ilk bebişimde silikon uç kullandım cüzdan gibi çantam da hep olurdu 🙈😂 oglumun karnı doysun da derdim herseye razıyım sonradan düşününce ne delice bi annelikmiş 🤗😁
😂😂 benim de ilk ya hem dışa dönük hemde hemen kayboluyor göğüs ucum aynen öyle emsinde kafasındayım😅

Kızlar selam. 14 kasımda doğdu benim bebegim de. Ama endise ediyorum çünkü çok uyuyor gibime geliyor. Sarılığı çok az, yani baktırıyorum doktor kontrolünde herşeyi. Ama gün boyu sadece süt için uyanıp daha emerken tekrar uyuyakalıyor. Gece de keza o şekilde. Belki daha önce de konuşulan bir konu ama yine de yazmak istedim içimi rahatlatmak için.. normal mi bu kadar uyuması 🙄
bundan sonra uzar uyanık kalma süresi. şu an normal

Normal canım 20 saat uyuyorlar

Arkadaşlar erkek anneleri sünnet yaptırdınız mı ya da ne zaman yaptıracaksınız yaptıranlara soruyorum nasıl bir süreç bana bilgi verir misiniz rica etsem

Kızlar eviniz kaç derece bebeği nasıl giydiriyorsunuz kaç kat
Bizim ev 24-25 derece
Ben ayaklı pijama üstüne atlet kısa kollu çıtçıtlı üstünede ince tulum giydiriyorm
Sizler?
Ev 20-21 derece arasi en alta çıtçıtlı yarım kol body, üzerine ayakli penye alt ve uzun kollu üst. Ayağına çorap ve üzerine dokuma yelek.

X