2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
göbek bagı yakma islemi acılı mı kizlar bilen var mi bebegimin göbegi kaniyor herhalde yakarlar

Kızlar 16 günlük olduk ama emzirmeyi daha yeni yeni doğru düzgün öğrendim sayılır şüphesiz en çok zorlandığım konu oldu heralde şimdi de göğüslerimde çatlaklar var doğru da emzirsem acıyo haliyle her emzirme işkence gibi oluyo bana en çabuk nasıl geçer lansinoh krem var sürüyorum ama fayda ediyor mu hiç anlayamadım muhtemelen siz atlatmışsınızdır bu dönemi tecrübelerinize ihtiyacım var nasıl geçer bu çatlaklar 😞
Canım ben de lansino kullanıyordum ama geçmedi Gümüş kapaklar iyi geldi bana herkese yaramıyormuş ama bana yaradı E bebeğin kendi markası var Babymom diğer markalara göre daha ucuz istersen deneyebilirsin

Emziren anneler süt içiyormusunuz?
Birde bu her bebekte farklı olabilir ama ortalamayı öğrenmek adına soruyorum sadece anne sütüyle besleyenler bebekleriniz ne sıklıkta ve ne kadar süre emiyor?
Sut içiyordum ama Bebek de çok gaz olunca vazgeçtim. Bizimki Sabahları sürekli uykulu oluyor Sabah gündüz 2.3 saatte bir emiyor Akşam sekizden sonra tam uyanıyor gözler cin gibi emiyor gazını çıkarıyorum altın değişiyorum emiyor tekrar aynı şeyler artık süt kalmıyor Akşam olunca dasut azalıyor baya. Mama vermemek için direniyorum. Bazen gündüz içmediği sutu sagip gece yetmediğini veriyorum ama gece uykuya dalamiyor bence sut eksikliginden:KK43:

Ben avent biberonla veriyorum çok şükür en azından meme reddi olmadı. Gazını da önceden çıkarmaya çalışıyordum o arada uyanıyordu şimdi yatağının altına yastık koydum reflü yatağı gibi yükselttim direk yatırıyorum çok şükür kusmuyor gazını da çıkarıyor. Maşallah ne güzel gece uykusunun olması çok iyi. Bende uyuduğu geceler uyuyabilince çok mutlu oluyorum. Bence sütümüzün azalmasındaki beslenme ve uyku da çok önemli uykuya çok bişey yapamıyorum ama beslenme adına en azından hergün yumurta yemeye çalışıcam artık. Sen extra bişey kullanıyomusun sütünün artması için?
Bende avent kullaniyorum canim 120 ml cam olan bide 260 ml aldim mamayi 140 cc içtiği oldu digeri kucuk geldi ama artık vermiyorum o kadar .3.ayda meme reddi çok oluyormuş çok dikkat et O yüzden korkuyorum ben ya gündüz hep sondayla gece biberonla veriyorum.Yedikten sonra gazi çıkmadan uyursa mutlaka 10 15 dk sonra kalkıyor ağlayarak kucağa alır almaz gegiriyor sonra tekrardan uyutiyirum ben gazi çıkmadan mümkün değil uyuması bizimkinin.
Benim vaktim olsa da gündüz uykum yok ağır hasta olmam lazım gündüz hiç uyuyamiyorum beslenme için günde 1 bardak boza içiyorum genelde bide kompostom her var tencerede gece kalkıp emzirirsem ve sağarsam acıkıyorum 1 bardak içiyorum omun dışında sabahları dereotu yiyiyorum yumurtam hep var oğlum 6 7 arası sabah uyanıyor uzun bi süre emzirme sonra mama Uyuyor bende yatağa girip uyumasam da dinleniyorum. 9.10 gece genelde uyanıyor alarm kurulmuş gibi 🙄Yine emzirme mama vitamini damlası ağız temizliği saat 12 yi buluyor artık migdeme açlıktan krap giriyor o saatlerde uyumadigi için bol tereyağına yumurta yanina dereotu 1 bardak da komposto hızlıca yiyiyorum bide helva ağzıma atıyorum yani dört dörtlük kahvaltı hazirlayamiyorum.Sute etkisi var mi bilmiyorum Ama helva boza yeşil soğan komposto yiyince sanki memelerim doluyor gibi bide emince daha çok gurt gurt ses geliyor hoc sağmadım bunları yedikten sonra denemek lazım aslında.

Cok guzel olmus canim ben bisey yapmayi dusunmuyorum 3.bebe olunca oyle oluyo galiba 4gun sonra bizde 40lanicaz
Teşekkür ederim canım pek ozenemedik bu kadar oldu işte.hayirli 40 larınız olsun zaten temsili bisey bende yapmazdım da teyzesi yapmış sağ olsun. Ama biraz gezmelere davetlere gitmek isterdim

Kızlar eviniz kaç derece bebeği nasıl giydiriyorsunuz kaç kat
Bizim ev 24-25 derece
Ben ayaklı pijama üstüne atlet kısa kollu çıtçıtlı üstünede ince tulum giydiriyorm
Sizler?
Sıfır kol citcitli bady üstüne uzun kol citcitli bady alta çorap üstüne ayaklı alt ve en sonra ya alt üst takım yada tulum uykudan kalkınca mutlaka yelek ve patik muslim veya ince battaniyeyle de yarim kundak ev 23 24 derece ortalama .Tulumlar genelde kalın kadife örgü gibi

Kızlar birde bebeğinin gözünde çapaklanma olanınız var mı
Benimkinin bir gozunde oldu bir kaç gün ilik suyla sildim gecti. Genelde orayı omzumuza koyup gaz çıkarıyoruz bence kazak tüyü kaçtı. Muslin bez koyuyoruz ama arada kriz anlarında alınabiliyor. Daha dikkat edelim dedim anneme eşime bir daha olmadi

Uyanikken neler yapiyor cnm vakit nasil geciriyor
Valla kucakta pispis ya da , ana kucağında sallanarak agzinda emzik her an mizmizlanmaya hazır, alt değiştirilirken de çok zaman geciyor bol bol kaka çiş yapıyor, bazen ağlayarak, bazen de gözünü sonuna kadar açıp ikinip duruyor, sesler çıkarıyor, elleriyle hareketler yapiyor sonra yine ağlama seanslari. Gün boyu yoruyor genelde. Öyle sakince etrafı izlemek falan yok.

Sut içiyordum ama Bebek de çok gaz olunca vazgeçtim. Bizimki Sabahları sürekli uykulu oluyor Sabah gündüz 2.3 saatte bir emiyor Akşam sekizden sonra tam uyanıyor gözler cin gibi emiyor gazını çıkarıyorum altın değişiyorum emiyor tekrar aynı şeyler artık süt kalmıyor Akşam olunca dasut azalıyor baya. Mama vermemek için direniyorum. Bazen gündüz içmediği sutu sagip gece yetmediğini veriyorum ama gece uykuya dalamiyor bence sut eksikliginden:KK43:
Takviye vitamin solgar ı akşamları içip gece sütü cogaltma şansı olur. Ben gece için takviye yapıyorum 👍

Kızlar birde bebeğinin gözünde çapaklanma olanınız var mı
Bu arada damla vermişti geçmedi göz yaşı kanalları tıkalı olabilir dedi masaj yapın demişti biz korktuk yapmadık zaten yapınca ağlıyordu baktım gecmiycek gözleri bayağı sarı sarı çapak yaptık birde kaynamış ılık suyla gazlı bezle sildik geçti şükür

Teşekkür ederim canım pek ozenemedik bu kadar oldu işte.hayirli 40 larınız olsun zaten temsili bisey bende yapmazdım da teyzesi yapmış sağ olsun. Ama biraz gezmelere davetlere gitmek isterdim
Gezmeyi deme canim ahh eski gunler herseyin tadi farkliydi saglik olsun insallah eski gunlere doneriz biranonce

Sütü ısıtıpta mı içiyorsun sıcakken daha az gaz olur herhalde süt içince gaz sıkıntısı oldu mu?
Direk dolaptan içiyodum 2 gün önceye kadar bi sıkıntı yoktu dün aşırı gaz oldu bide çıkaramadı ama süte bağlamıyorum ☺️ Çünkü 2. Haftada başlaması 4. Haftada çok fazla olması normalmış

X