2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Csnim uzayan sarılık olmuştur. Tedirgin olma. O sarı kısımlar öyle olduğunda baya geç geçiyor. Benim ilk kızım olmuştu. Nerdeyse 2.5 Ay filan sürmüştü geçmesi.
Benim de ilk çocuk öyleydi galiba canım ama bunda çok yoğun bakım kalp malp uğraştık artık havadan nem kapıyorum Pzts kontrolümüz var bakalım doktor ne dicek

Kızlar benim fıstık da kabız oldu sabahtan beri kıvranıyor. Biz yeni mamaya geçtik, toplasan 3-4 kere 30 cc verdim. Gece emdi biraz şükür sonra da sağdığımı verdim hiç mama vermedim. Yani son 3 beslenmesi memeydi ama niye kabız oldu anlamadım. Ya ne zormuş yavrum ağlıyoe kıvranıyor mamadan mı bilemedim daha önce olmamıştı

Akşam 7.30 da besledik uyumadi 9.30 da uyudu uyandirmadik gece 3.20 gece kalktı 2 gecedir nu şekil uzun süre ac kaliyor bizde akşam pert düşüyoruz napiyim kızlar uyandirayim mi gece de böyle olursa .Gündüz uykusu bu hafta az 30 dk 45 dk uykular akşam da kendi kendine uyuyor biraz oyalamaya çalışıyorum 10.30 kadar imkanı yok .
Her gece 3 gibi bide sabah 6 gibi uyanıyor ama gündüz ve akşam uyku saatleri değişti salı günü hastaneye gidince ben erken besledim arabada uyudu falan dengesi şaştı nasıl değiştirebilirim.

Kızlar göğüs pompası mochi kullanan var mı aranızda arkadaşım önerdi de alsam mı acaba ben doğum yapınca öyle rastgele bi tane aldırdım paramız da yoktu en uygunu hangisiyse onu al demiştim eşime, manuel baby plus aldı e bebekten memede süt var dokunuyorum direkt akıyor ama bu elimdeki pompa çekmiyor. Ben hep evdeyim emziriyorum çok para vermek istememiştim ama yine de bit yere gitmem gerekirse diye bulunsun istiyorum süt dolpta. Ama pompayla gelmeyince sinir oluyorum acaba yok mu süt diye düşünüyorum ama bariz var dokununca direkt akıyor

Bir de arkadaşım diyo ki iki saatte bir kaldırıp emzirmen lazım siz öyle mi yapıyorsunuz kızlar biz sarılığı geçtikten sonra uyandırmayı bıraktık doktor da 3 saat falan uyusun elleme demişti arkadaşım resmen kınadı beni yazık çocuğa aç bilmem ne diyor aç olan çocuk durur mu kızlar bizimki kendi düzenini oluşturdu gibi öğlenleri 3 saat civarı uyuyup kalkıyor emiyor

hayır artık bebeğin kendi düzenini kurar. hiç elleme. ilk haftalarda uyandırıyoruz ama ondan sonra gerek yok.
mochi ben kullanıyorum. emzirirken diğer göğsüme takıyorum ordan da birikiyor süt. elektrikli kadar sağmaz ama elektrikliden çok çok daha pratik. ben çok memnunum. baya da stokladım süt.

Sariliktan sonra bende uyandirmyirum
Dun gece çok uyudu uyandirdim
Ama 6,saate yakındı
3 saatte uyandırmam yani

Valla ne güzel bozma düzenini. Benimki hiç uyumuyor kolik herhalde gaz sancısı dan.

kızlar ben mochi ile sütü sağıp dolaba koyuyorum. bir sonraki emzirmede içindeki sütü poşete alıyorum. sonra yenüden sağılanında dolaba atıyorum. 2-3saat sonra poşettekinin üzerine koyup 90ccyi geçtiyse üzerini yazıp buzluğa atıyorum. sütü aynı gün verecekseniz de biriktirmeyi bu şekilde yapıp akşam benmari ısıtıp verebilirsiniz

gece benim oğlanda 1de uyudu nedense. baya zorladı beni. sabah 7ye uyandıemip tekrar uyudu. bende dinlendim biraz iyi oldu
sabah da banyo yaptırdık 2saati geçti uyuyor. baya iş hallettim uzun uyuyunca

Hiç kullanmadım canım o yüzden birşey diyemiyorum cevremde kullanan arkadaşlar vardı hamilelikte ve emzirme döneminde bıraktılar
Bi arkadaş bırakamadı hamilelikte bi iki tane içiyordu bebek epey düşük ağırlıklı doğdu oksijen azalıyormuş bebeğe giden ama emzirme döneminde nasıl bir zararı dokunuyor bilmiyorum süte nasıl ne kadar geçiyor araştırmak lazim

Merhaba dil bağını aldırdınız mı?

Herkes her gün banyo yaptırıyor sanırım. Ben banyo yaptırdığım günler bebek çok huzursuz oluyor, üşüyor sanırım
Haftada 1 banyo yaptırıyorum o yüzden.
Bende haftada yaptırıyorum canım bazen 5 6 günde ama belden aşağısını hergun zaten yıkıyorum pişik olmasın diye ellerini yüzünü siliyorum ev sıcak ama sonuç ta yaz mevsimi gibi olmuyor korkuyorum üşütür diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…