2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Mamayi bilemiyorum ama yalnız anne sütü alıyorsa kabızlık görülmüyormus. Yalnız bizimki de kakasinibyapmak için o kadar ikiniyor ki kendini kusturuyor bazen, yapınca da çok sıvı kıvamlı bir kaka yapmış oluyor. Zorlanma durumu henüz gelişmeyen kaslar ile ilgiliymis canım. Zamana ihtiyaç var. Ama lütfen çubukla, sabunla fitil tarzı şeylerle popoyu uyarma yöntemine başvurmayın hem psikolojik açıdan sağlıklı değil hem de vücut bu durumu alışkanlik haline getirmesin, sürekli dışarıdan bir müdahaleye ihtiyaç duymasın.

Ben her gün yaptırıyordum ama artık iki günde bire düşürdüm biraz vücut nemini yağını muhafaza etsin diye..banyo rutinlerine ikimiz de bayılıyoruz. Odaya elektrikli ısıtıcı getiriyorum önceden açıyorum biraz. Oda ısınmış oluyor, sonra kuvetini de isiticinin önüne koyuyorum. Küveti biraz su ile doldurup bebisi icinde yuzduruyorum, sonra sampuaniyla tüm vücuduna masaj yapıyorum. En son saçlarını sampuanlayip çıkarıyorum Bu arada arkada çok sakin bir fon müziği oluyor. Bizimkinin en mutlu zamanları onlar.. çocukların geneli suyu sever diye biliyorum anne karnından.. bir de annem hep çok yıkanan çocuk çabuk büyür der, fiziksel gelişime bir etkisi var mı bilmiyorum bilimsel olarak ama ruhsal rahatlama için çok iyi yöntem.

Dün gece biraz denedim ama almadı, sürekli midesi bulandı attı :/

Burada hemen herkes gaz damlası kullanıyor, gaz işi zor tabi. Ama ben korkuyorum, kızımın yenidoğan çekimini yaptırdığımız fotoğrafçı kendi kizinda kullanmis, biogaia marka olanı. Karaciğer değerlerini alt üst etmiş bir aylıkken, hatta öyle ki anneye bitki çaylarını bile yasaklamış sütten dahi gecmesin diye. Bitkisel şeyler çoğu zaman zararsız değildir aslında çok daha bilinçli kullanmamiz gerek. Ben sanci,gaz durumu olunca kendim bir bardak suda bir tatlı kaşığı çörek otunu kaynatıp içiyorum. İki-üç çay kaşığı da kızıma veriyorum her seferinde çok faydasını gördüm. Kaka yapmayı da kolaylaştırıyor.
Ilk aylarda şampuan kullanmıyorum çok hassas yeni diye. Çörek otu suyunu nasıl iciriyorsun biberonami koyup yoksa kaşıkla falannmi

Ilk aylarda şampuan kullanmıyorum çok hassas yeni diye. Çörek otu suyunu nasıl iciriyorsun biberonami koyup yoksa kaşıkla falannmi
Bazen kaşıkla bazen biberonla veriyorum. Hangisi o an daha kolay geliyorsa. Kaşıkla genelde beceremiyor, zaten tadını sevmiyor çörek otunun hafif acımsı olduğu için. O yüzden biberon daha rahat gibi

Günaydın kizlar yedide uyumusuz onda kalktık bebeğim pişik oldu o ağladıkça ben ağladım akşam . Bende ters yatırdım rahatladı Poposu yatağa degmeyince . Pudra kullanıyor musunuz eşim pudra alalım diyor pişik olmasın diye
Kullanıyoruz. Çoğunlukla sudokrem, banyo yaptıkça hindistan cevizi yağı ve arada pudra. Badem yağlı pudra aldım memnunum

pudra zararlı cnm. tozu solunum yollarına kaçtığından önerilmiyor. hava aldır poposuna. hametan aldır eşine eczaneden sarı olanı. o da iyi geliyor. bir de biraz pahalı ama coresatin diye bir krem var o da çok iyi
Hametan kullanıyorum canım zaten kakasını altını ne zaman açsam o zaman yapıyor bı yarım saat bı saat altı açık kalıyor ama çok kötü oldu bı anda ya dün sabah bişe yoktu akşam pütür tülü olmus
Canım önce pişigi geçirmek için HAMAZİNC kullan pişik geçincede SUDOCREM kullan her altını temizlediğinde. Benim bebegimde pişik oluyordu hatta bezden mi diye bezi değiştirdim şimdi çok rahatız. Sudocrem günlük kullanımda mükemmel diyebiliriz
Aksam eşime aldiracagim canım sudocrem inşallah hemen geçer 😔

Kullanıyoruz. Çoğunlukla sudokrem, banyo yaptıkça hindistan cevizi yağı ve arada pudra. Badem yağlı pudra aldım memnunum
Aksam saf zeytin yağı sürdüm çocuk ortalığı yıktı hemen banyo yaptırdım yağlar daha çok yakıyor galiba canım. Sudokrem alcam inşallah hemen gecirir

Mama veriyorsan icine azcik saf zeytin yagi koy canim bir de poposunun silerken az uyar poposunun agzini cikartir belki benim de eski mama da olmustu cocuk kabiz sonra mama yi degisince rahatlamisti
Çok sağol canım benim ben oğluma mama vermiyorum anne sütüyle besliyorum. Aslında dün kaç kere zeytın yağı verdim yine boş delircm.

Kızlar gün içinde sağdığınız sütleri birleştiriyor musunuz yoksa ayrı ayrı poşetleyip mi dolaba koyuyorsunuz ben şimdi sağacağım bide akşam sağarım acaba birleştirip mi koysam dedim

Bebeği gazlı olan anneler, kırkından sonra gaz probleminiz azaldımı.. kullandığınız herhangi bir gaz damlası Çok işe yaradı mı, veya Çok işe yarayan bir yönteminiz oldu mu? Acı elma yağının duyanınız oldu mu? Ayaklarına masaj yapılıyormuş bu bu yağla. Son çare bir de bunu deneyeceğim
Valla aynı sorulari bende soruyorum. İnfacol gaz damlası kullaniyoruz. Bu ara yine gazdan uyuyamiyor. Gün içi hep ayakta ve ya ağlıyor ya mızmız.

Hametan kullanıyorum canım zaten kakasını altını ne zaman açsam o zaman yapıyor bı yarım saat bı saat altı açık kalıyor ama çok kötü oldu bı anda ya dün sabah bişe yoktu akşam pütür tülü olmus

Aksam eşime aldiracagim canım sudocrem inşallah hemen geçer 😔
Canım pişigi geçirmesi için Hamazing kullan önce tedavi edici eczanelerde var. Sudokrem pişigi geçirmez sadece olmasını önlüyor

Kızlar gün içinde sağdığınız sütleri birleştiriyor musunuz yoksa ayrı ayrı poşetleyip mi dolaba koyuyorsunuz ben şimdi sağacağım bide akşam sağarım acaba birleştirip mi koysam dedim
Ben de bunu soracaktim. Elektrikli pompa siparişi verdim. Az az gelen sütleri başka bir biberonda birlestirsek nasıl olur? Buzdolabında mi sakloyoruz o gün kullanacaksak mesela? Ben sabahtan akşama kadar sagip akşam ve gece saydığım sütleri iciririm diye düşünüyorum. O da sütüm olursa tabi. Yoksa süt poşeti falan mı almalıyım?

Ben daha gaz damlası vs kullanmadım şu an 25 günlük çok aman aman acı çekmedi gazla ilgili aktar bir tanıdığım anne çayı karışımı göndermişti içinde rezene anason kişniş ve kimyon varmış ondan bir tatlı kaşığı demleyip içiyorum günlük, 1.5-2 çay kaşığı da oğluma veriyorum rahatlıyor tabi bundan sonrası nasıl olur görcez şimdilik rahat oğlum

Valla aynı sorulari bende soruyorum. İnfacol gaz damlası kullaniyoruz. Bu ara yine gazdan uyuyamiyor. Gün içi hep ayakta ve ya ağlıyor ya mızmız.
0666E4D6-513A-4E33-B4AC-A7F2FAD92780.jpeg

Ben böyle bir yazı okudum ama burada tecrübe eden mutlaka vardır diye sorayım dedim bi bilen çıkar 😂

Aksam saf zeytin yağı sürdüm çocuk ortalığı yıktı hemen banyo yaptırdım yağlar daha çok yakıyor galiba canım. Sudokrem alcam inşallah hemen gecirir
Zeytinyağı biraz asitli oluyor. Sudokrem iyi gayet. Hindistan cevizi yağı ben banyodan sonra sürüyorum sadece haftada bir kez

Arkadaşlar biz de bugün itibariyle 53 günlük olduk. Artık başını çevirerek bizi takip ediyor, yavaş yavaş etrafı keşfetmeye çalışıyor kızım. Çok huysuz bir bebek de değil ama sanırım kucağa alıştı biraz. Babası da evde olduğu için bu dönem, sürekli birimizin kucağında küçük hanım.
Biraz uykuya dalarken problem yaşıyoruz bir de iste kimse kucağına almadığı zamanlarda ağıdı basıyor. Böyle zamanlar için emzik kullansam diyorum ama bir yandan da kıyamıyorum.. 😕 sizler kullanıyor musunuz, faydaları zararlar hakkinda gozlemleriniz nelerdir?
Elif pınar çakır var instagramda takip ediyorum o emdik kullanımının avantajlı olduğunu söylüyor aslında ilk 1 ay dan sonra verin diyor. Bizimki daha 17 günlük olduğu için ben kullanamıyorum ama ilerde kullanmayı düşünüyorum uykuya geçerken zorlanıyor çünkü
belini ve ayağını üşütme canım. bende öleyim ama çocuğa iyi gelmiyor
Tamam canim öyle yapım ben çok sagol

Canim sudokrem günlük koruma için onu da al ama pisik olduysa artık hamazinc gibi tedavi edici bisey daha iyi olur. Onu eczaci da bilir. Onu bir iki gün kullandıktan sonra sudokreme önleyici olarak geçersin..

Bizim ki 1 bck aylik oldu uyanik kalma suresi baya arttı 2 saate yakin duruyo vallabuyku aralari birde sey sorcm kucaga alinca tutuyorz ya boynunu fln atmasn kendini die onu ne zmn birakacz kendi kendine durmaya basliycak 3 ay fln mi

X