2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Sende bayağı ara varmış cnm
Ben yaştan dolayi ikinciye çok ara vermek istemiyorum açıkçası
İki yaşındayken nasipse istiyorum
Sıkıntı olurmu ki
biri kendisini kurtarmadan ikinci anne psikolojisi açısından zor. tam herşey yoluna giriyor derken tekrar başa dönmek zor oluyor. hemde 2 çocukla. ilkinin wc alışkanlığı kazanmış olması ve yemeğini kendisinin yiyebildiği, kendi kendine oyalanabildiği yaşta olması benim tercihim oldu. iyiki de öyle yapmışım

İkincide yaşın kaçtı
Ben yirmilerde evlenmiş olsaydım ikinciyi otuz kusurlerde yapardım
Şuan zaten ikincide enaz otuz beş olacağım oyuzden çok beklemek istemiyorum

Benim ki 7 yil sonra oldu ama doktorlar 2 yil istemiyor
Erken donemde sikintilar cikiyor canim benim ilk dogumda doktor 2 yil istemiyoruz kesinlikle 1 yil olmasin demistj benim 7 yil oldu bir yandan guzem oluyor cocuklarin arasindako yas farki kotu tarafi butun hayatin duzene girmisken tekrardan basa donuyorsun

Yarın deneyeceğim.çok sağol canım. Bebiş nasıl gecen gün cok yormustu seni üzüldüm açıkcası umarım biraz dinlenme fırsatı buluyorsundur
Rica ederim canım Bugün iyiydi maşallah huzurluydu yedi yattı ama Dün suyumu çıkardı gözüm şişmiş yorgunluktan. Tahminim gaz sancısı yuzunden yiksa zor bi bebek değil. Mamasına zeytinyağı koymam çok iyi geldi hergun 1 çay kaşığı koyucam. Eşim de hafta ici izin kullanacak artık 1 gün cumart3si pazarda yasaklar geldi biraz dinlenme fırsatı bulurum inşallah canım

Ben bugün yazdım buraya hastanenin acilinde gördüğüm o tabutlar kanımı dondurdu ölüleri koyuyorlardı tv görüyordum ama çok etkiledi .Yaşlı bi komşumuz var merdivenci korona olmuş parayida yaslj teyzeye verin demis hast donuste verelim dedik kapı arkasından ben virüs kaptım deri kadın hicbir yere gitmiyor çok aşırı dikkatli eve gelince aradim nasıl oldu diye geçen hafta sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittim sonra eczaneye iki yerden birinden kaptım diyor elimde çift kat eldiven çift kat maske ve gözümde gözlük vardı eve gelince de yılandım dedi .Yani bu kadın kaptıysa herkes kapabilir diyorum artık.Karsindaki insan anlayissizsa hiç çekinmeden söyle canım işin şakası yok bebeğin çok küçük Allah korusun

Ay canım o kadar iyi anlıyorum ki seni aylardır kendimizi bebeğimizi koruyacağız diye evden çıkmadık o kadar dikkat etik ama böyle insanlar dikkatsiz olunca hersey boşa gitmiş gibi oluyor

Kızlar bisey soracaktım, bu korse olayını ne yaptınız ? Ben normal doğum olacağını düşündüğüm için pek kullanmayı düşünmüyordum ama sezeryan olunca bi de simdi hep ödem oldu her yerim, göbeğim katlı sisik bi hal aldı Nasıl toparlayabilirm, siz ne kullandınız ? Memnun olanınız var mi ?

Canım 11 gün önce 4690 di

Evet evet aynısı uyanıp kalkınca oluyor çok geçmiş olsun bir de ağlıyor mu hep susmadan

Rabbim şifa versin canım
Çok teşekkür ederim canım tüm bebekler, çocuklar sağlıklı olsunlar Bugün gittik sabah doktora. Topuk kanındaki TSH değeri yüksek çıktığı için ve diğer bazı hormonlar için önce kan, sonra idrar sonrada ultrason derken tüm gün nerdeyse hastanede geçti. Bebeğim hipotridiymis doğuştan.İlaç başladı hemen. Geçici de olabiliyormuş kalıcı da ama 3 yaşına kadar ilaç kullanacağı kesinleşti. Artık sık sık kontrollere gidicez, haftaya tekrar çağırdı tekrar kan verip ilacın dozunu kontrol edecek. Annelik ayrı, lohusalık ayrı, hormonlar ayrı benim için de çok zor geçti hastane doktorla konuşmak falan artık tutamıyorum da kendimi iyice sulugöz oldum

Çok üzüldüm durumuna bizdede biotinidaz enzim eksikliği çıktı topuk kanında kaç gündür gözlerim doluyor tahlil verdik sonuçlar 15 gün sonra çıkack. Genelde %70 i temiz çıkıyormuş doktorumuz söyledi ona ümid ediyorum. Rabbim size sabır evladınıza da şifa versin

Kızlar benim kan gurubumla bebeginki bir
Herhangi bir sorun yaratmaz demi bu?

Amin canım teşekkür ederim. Topuk kanı çok önemliymiş erken tanıdan dolayı. Doktor en son bana odasından çıkarken bu zamanları kaçırmayın üzülmekle, bebeğinizin tadını çıkarın dedi. Sizde sonucun çıkma zamanı biraz uzunmuş beklemek zor ve yıpratıcı evet ama siz moralinizi yüksek tutun, iyi enerji olsun. Doktorun da dediği gibi bebeğinizin keyfini çıkarın inşallah sonucu iyi çıkar bebeğinizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…