2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar sezeryan sonrası 5. Günde afedersinizde pedimde böyle 1 tl den daha büyük gibi kan pıhtısı gelmiş yani öyle küçük değildi sizde oldu mu böyle bir şey acaba bir sıkıntı olur mu. Doğumdan sonra hemşire kanama kontrolü yaparken biraz pıhtılı ama sorun değil demişti o aklıma geldi de 5. Günde böyle gelmesine şaşırdım

Evet 40 dakka cok ben maksimum 20 dakka onda bile daral geliyo
Sütün akışina gore degisiyor bence.gece 3 saatte bir kalkiyor mesela gogusler dolu oldugu icin 7 dk falan kaliyor.dikkat ettim sagdiktan sonra daha sakin emiyor ve daha uzun kaliyor 20 dk falan.youtubdan videolar izliyorum.önsüt degil en son yagli süt doyurucu oluyormuş ve fazla fişkırarak geliyorsa sutunuz yaglı süte gelmeden bebek doyar o yüzden gögsunuzu biraz sağın asıl yararlı olan doyurucu olan arka süt diyor.süt yogun gelince bebek cok sinirli oluyor benim yönetemiyor sanırım memeyle savaşıyor gibi sesler cikariyor.

Ya benimki yoruluyor bir memeyi en az yarım saat yavaş yavaş emiyor. Diğer memeyi sağıyorum yormuyorum çok gece de sağdıklarımı veriyorum

sizdeki tam sorun ne kalpte? üfürüm mü?
Yazmıştım sanki sana canım. Evet üfürüm, delik çıktı iste Vsd diyorlar sanırım. Kalp kapakçığına yakın olduğu için kapanır denilen delikten değil tam olarak, açık kalma ihtimali ve buna dayalı riskler var. İyi seyretsin süreç diye dua ediyoruz işte. 30 unda kontrolümüz var yine kardiyoloğa.

Ya canım üşenmezmiyim ah ah. Gece eziyet kalk ısıt ver sonra biberonu yıka sağma biberonunu yıka Günde kaç kere bu işlemi yapıyorum bazen imdat diyesim geliyor bağıra bağıra. Ama benim kuzu hemen yoruluyor terleyince zorlamıyorum kalp problemi var diye. Az önce konuşmamız üzerine uyandırdım 2.5 saatte ememedi mesela, anladım onun düzeni oturmuş 3 saat tam. Ben de işte ek biberonla ememediği kadarını takviye etmeye çalışıyorum napim. Mamayla daha mı iyi kilo alıyor bebişler bilemedim. Bakalım doktorumuz ne dicek 1 ay kontrolünde. Bu arada tek gögüs veriyorum mesela diğerini sağıyorum bazen 40 bazen 50 geliyor. İlk haftalar daha çoktu. Eğer biraz dolmasını beklersem 3 saate bir değilde 6 saatte sağarsam daha çok birikiyor süt. Ben de yoruldum açıkcası gece dinlendiriyorum son iki gündür gögüslerimi. Gece 1-2 gibi ikisini de iyice sağıp yatıyorum. Sonra sağdığım ilk postayı veriyorum bir posta da buzluktan çıkarıyorum (onlar da bitti gibi) sabaha karşı da onu veriyorum. Kahvaltıdan sonra şişen göğüsleri sağıyorum bir daha. Yani hepsiyle aynı anda uğraşamıyorum artık gece. Şu an önümde kuruyemiş, hurma, su, humana çayı , süt yapan damla var düşün daha ne yapayım ya bilemedim

bizimkide iki oda arasında birisi. bakalım zaman ne gösterecek. inşallah kapanır kendiliğinden

bizimkide iki oda arasında birisi. bakalım zaman ne gösterecek. inşallah kapanır kendiliğinden
İnşallah canım ya. Senin de ikinci miydi? İlkinde ne rahatmışım diyorum ya. 36. Haftada doğmuştu, yavrumun ne solunum ne kalp hiçbir sıkıntısı yoktu. Sarılığı da hemen atlatmıştık. Bu kuzumda hep bir şeyle sınandık, Allah beterinden saklasın, korusun tüm kuzularımızı

Canımsın ya yapılacak herseyi yapıyormuşsun zaten. Ben de bilmeden konuştum. Affına sıgınıyorum. Allah hepimize kolaylık versin gercekten çok yorucu oluyormuş.

Evet bazen göğüsler sert olunca bebek dediğin gibi savasıyor gibi ve sinirli(ben uykulu diye öyle yaptığını sanıyordum ) son kısmın yaglı ve doyurucu oldugunu soylemişti ebe . Bende bebdk kendi bırakana kadar bekliyorım. Genelde 20 dk oluyor . Bundan sonra öok biriktimi bende sağayım bari tesekkürler canım

Aynen bizde de durumlar buna benzer ben sesleri duyunca uyuyamiyordum da dun gece bizimde uykusuz gecti bu gece uyurum diyordum sanirim oda olmucak esime sen oglsni al yat dedim bende kizi aldim tv bakiylrum bakalim uyku ne zaman olucak

Bende ozele gonderdim en azindan bebek olunca okul da daha iyi ilgilenirler diye sansimiza okullar kapandi bende ona bagrinca kendime sinirleniyorum bu sefer icim karamsar oluyor basliyorum aglamaya kendk derdimemi yanayim oglumum evde bunalmasina mi kizin huzursuzluklarina mi allah yardimcimiz olsun bu ara ogluma kurs ariyorum kareteye gonderebilirim biraz degisiklik olsjn diye

Kaç haftalık bebeğin? Gun ici toplam ne kadar mama veriyorsun? Eşimle ben de delirmek uzereuiz, hiç susmuyor ya ya hareketli müzikle oyalayacaksin ya ağlayacak, meme versem de bir süre sakinlesiyo sonra yine aynı
Bence mama etkili cunkh onceden ben 60 cc veriyordum surekli uyaniyordu suan 90 cc iciyor sanirim artik o bile az geliyor 120 versem onu da icer doktora soyledim benim sutum az mama 90.cc veriyorum diye oda bana dedi cocuk kendi ne kadar yiyecegini belirler istedigi kadar ver dedi eger mamayi yerken agzinin kenarlarindan akarsa doymustur dedi

Aynı düşünüyorum canım pandemi olmasa anında bir müzik spor kursuna göndereceğim ya ama işte İstanbuldayım ben. Bizim burası salgın başlangıç yeri gibi maşallah Çocuk evde bebe evde zor oluyor bazen ben de nefes alamıyorum ama geçecek bu günler inşallah. Allah yardımcımız olsunz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…