2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Sen panik yaptın galiba, ilk ya olur öyle bence normal. İnsan başına ne geleceğini bilmiyor sonuçta. Neyse geçti gitti acısı bile kalmadı artık.
Aynen çok paniktim ben kendim zorlaştırdım biraz. Çok şükür geçti sayılır artık.
bebeğimi kalkıp kucağıma alıyorum ya iyileştim diyorum

Ben Vede artık doğurmak hayal gibi geliyor ne bilim değişik hissetmeye başladım ya bebeğim gelmeyecek diye moralim bozulmaya başladı. etraftan doğdu mu ne zaman daha ne kadar var soruları. Bide üstüne tembel bu kız gelmedi yerini sevdi Bide hastaneye giderken bize mutlaka haber ver demeleri yok mu. Biri de eltim gecede olsa haber verin diyo Kv ye gelecekmiş hastaneye he he oldu canım. Napıcan sen mi doğurtcan hayret bişey. Ben orda sancıyla mı uğraşacağım size laf mı anlatcam. Kayınpeder kayın of düşünemiyorum. Kimseyi istemiyorum o stres altında. Şimdiden hastane almıyor demeye başladım. Gerçekten de almıyoruz dediler ama gelene de git diyemiyoruz dedi hemşire. İnşallah hayal ettiğim gibi olur annem ve eşimi istiyorum sadece. Tabi ikisini de haber vermemeleri için durdurabilirsem

Bunların hepsi lohusalık psikolojisinden oluyor ama geçecek emin ol ağrıların birkaç gün sonra çok daha hafifleyecek rahatlayacaksın. Ne güzel ailen yanındaymış her konuda onlardan yardım iste güç al, bebeğini izle sürekli kokla sev daha da güçlenecek bağınız o da toparlanmana yardım edecek. Benim ilk 5 gün annem yanımdaydı sonra babam hastalandı annem gitmek zorunda kaldı ertesi gün covid olduğunu öğrendik. Benim o 5 günde şakır şakır gelen sütüm ağlamaktan stresten azaldı bir gün içinde. Sütümün azaldığını farkedince hemen kendimi toparladım. Bebeklerimiz için güçlü olmak zorundayız, onlarla bağ kurdukça herşey daha kolaylaşacak. Lohusalık psikolojisi çok zor anlık değişiyor ruh hali ama olumlu düşünmeye çalışmak lazım her zaman

Sagolcnm bebekde kabiz
Sarilik olmuş sanırım onada kafama taktim
Herşeyi takıyorum

bibsi zor kavrıo bizimki. o sebeple nukun kauçuk uçlusunu aldım.kriz anlarında veriyoruz onun harici hiç aramıyor

Canım ben bibs almıştım ama bibslerin uç kısmı biraz büyük midesi bulanıyor verince. Cichcco var ucu küçük onu emiyor arada
Yaaa ben bibs kesin emer bebekler gozuyle bakmistim vallahi su anda caydirdiniz beni midesi bulanmiyo ama arada azcik emip atiyo bazen almiyo sinirleniyo ben biraz daha bekliyim ozaman kizlar cok sagolsun

Merak etme canim zaten yasak ziyaretci bendeyken guvenlik sokmuyodu ara sira odalari kontrole gelen bayan vardi bende icin rahat olsun benim hastane oyleydi

Inşallah cnm sagolasin aynen cok etkiledi
Geçmiş olsun canım yaşadıkların normal artık o kadar olacak çoğu gitti azı kaldı 1 haftaya herşey yoluna girer normale döner bebek nasıl
Emzirmeyi ihmal etme sakın sık sık emzir ki sarılığı hemen bitsin sıkı olmayan karnını tutacak bir korse giy sıkmasın tutsun karnını organlarını yada şal sar

Sagolcnm bebek zor uyanidiyorum
2gundur cikmadi büyük tuvalet
Yarin acile goturcem doktora1sordum
Yarında yapmazsa eger
Zor emziiryirum bakalim

Az kaldı inşallah ben de öyleydim yaa her an sancım geldi mi başladı mı bugün doğacak mı stresi ayrı bi de herkes benden haber bekliyor doğdu mu gelmedi mi ni ye doğmuyor ayy o ayrı bir stres inanki.. Ama hiç belli olmaz bak 39+5 te geldi benimki son ana kadar bekliyor bazı bebişler işte vaktini bekliyorlar sen de sağlıkla kucağına alacaksın o ana odaklan gerisini ve herkesi boşver.. Önceki akşam yürüyüp merdiven çıktım bi de benimkinden destek aldım anlarsın işte sabaha sancı ile uyandım sen de dene belli olmaz her an geliyorum diyebilir miniğin

Kızlar biz bugün kontrole gittik 4 günlük oğlum sarılık değeri 12.55 çıktı doktor bol bol emzir mamayı da arttır 30 cc veriyordum 60-90 gibi hazırla içtiği kadar içsin dedi benim göğüs uçlarım yoktu diye doğumda silikon göğüs ucu taktırdılar çocuk alıştı ona doktor da onunla emzirme meme ucuna temas etsin uyarsın dedi ama almıyor çocuk ne yaptıysam kavga dövüş verdik ikimiz ter içinde kaldık resmen korkunç bir gündü mamayı çok verdik bu sefer de uyudu kalkmıyor dürt babam dürt bana mısın demiyor çıldırırsın üstüne annem de triplere girdi arkamdan el kol hareketleri yapıyor ofluyor pufluyor sanki ben bilerek meme vermiyormuşum gibi ben napıcam bu meme ucunu tutup çeke çeke bi hal oldum yine de oğlum kavramıyor sinirleniyor

Canım senin tam kaç hafta gündü.ben bgun 39 oldum.carsamaba tekrar gidicem.bnmkinin geleceği yok .olmadı cumaya sezeryan planlıyoruz.suni sancı falan konustukta düşünme aşamasındayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…