2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben 🤦🏻‍♀️ Vede artık doğurmak hayal gibi geliyor ne bilim değişik hissetmeye başladım ya bebeğim gelmeyecek diye moralim bozulmaya başladı. etraftan doğdu mu ne zaman daha ne kadar var soruları. Bide üstüne tembel bu kız gelmedi yerini sevdi 😒 Bide hastaneye giderken bize mutlaka haber ver demeleri yok mu. Biri de eltim 😓 gecede olsa haber verin diyo Kv ye gelecekmiş hastaneye he he oldu canım. Napıcan sen mi doğurtcan hayret bişey. Ben orda sancıyla mı uğraşacağım size laf mı anlatcam. Kayınpeder kayın of düşünemiyorum. Kimseyi istemiyorum o stres altında. Şimdiden hastane almıyor demeye başladım. Gerçekten de almıyoruz dediler ama gelene de git diyemiyoruz dedi hemşire. İnşallah hayal ettiğim gibi olur annem ve eşimi istiyorum sadece. Tabi ikisini de haber vermemeleri için durdurabilirsem 🙄
Duygulaarimin tercumani olmuşsun.👏👏👏
Bu kadar mı hepsini aynı hisseder insan.Kac haftalık oldun canım.kendimden değil sorandan gecilmiyor

Merhaba Kasım anneleri ben de 19 kasımda kucağıma aldım bebişi normal doğum oldu çok şükür evde çektim sancılarımı öyle gittim hastaneye herşey yolunda gitti hamdolsun şimdi evdeyiz.. Sağlıkla büyüsün bebişlerimiz inşallah.. Doğurmayan kaldı mı başka?

ben 😁
normal tarihimiz 22 kasım ama hiç belirti yok..ciddi birsey yok..
bebegin hareketlerini takip ediyorum azalma var mi yok mu diye gayet normal..
bekliyoruz bakalim bu arada gruptaki hanımların tecrübelerini okuyorum..
Sağlıkla büyüsün kuzucuklarin hepsi 😍

Kızlar biz bugün kontrole gittik 4 günlük oğlum sarılık değeri 12.55 çıktı doktor bol bol emzir mamayı da arttır 30 cc veriyordum 60-90 gibi hazırla içtiği kadar içsin dedi benim göğüs uçlarım yoktu diye doğumda silikon göğüs ucu taktırdılar çocuk alıştı ona doktor da onunla emzirme meme ucuna temas etsin uyarsın dedi ama almıyor çocuk ne yaptıysam kavga dövüş verdik ikimiz ter içinde kaldık resmen korkunç bir gündü mamayı çok verdik bu sefer de uyudu kalkmıyor dürt babam dürt bana mısın demiyor çıldırırsın üstüne annem de triplere girdi arkamdan el kol hareketleri yapıyor ofluyor pufluyor sanki ben bilerek meme vermiyormuşum gibi 😥 ben napıcam bu meme ucunu tutup çeke çeke bi hal oldum yine de oğlum kavramıyor sinirleniyor 😞😞😞
göğüs ucunu çıkarıcı aparatlar var istersen onlardan al pahalı birşey değil. ya da sağma makinan varsa onunla biraz çektir uçları.

Kızlar Allahım beterinden korusun ama ben hastanedeyim yatışım yapıldı. O parça rahim ağzımmış yanlış toplamış dışarı çıkmış😭😭😭😭 ben hayatımda böyle bir şey duymadım. Rabbim beterinden korusun diyorum nasıl bir şans. Yarın sabah da bebeğimi alacaktım yoğun bakımdan, ağlamak istemiyorum. Geldim dımdızlak acile kanamam oldu korktuk çok. Bebeğimin hastanesine geldik hastane berbat olduğu halde. Göğüslerimi 5 saattir sağamadım patlıcaklar artık. Telefonumun şarjı bile yok. Eşimin de ödü koptu uğraşıyorlar yatış işlemleriyle. Ne olur dua edin🙏🏻

çoook geçmiş olsun canim acil şifalar dilerim.
Guzel haberlerini tez zamanda alırız sende bebeğine kavuşursun inşallah. Kötü şeyler düşünme 9 ay bitti buda geçecek Allah izniyle 😍💐

evet bazen boğazına kaçıyor benimkininde. ama soğukkanlıyım hemen sırtına vuruyorum nefesi düzelince devam😊
Ay ben çok panikliyorum ama alıştım artık. Biberonla hızlı çekmeye alışınca aynı şeyi göğsümde de yapıyor. ama biberon vermesem kaşıkla yedirsem mama buz gibi oluyor yarısını yedirene kadar

ben 😁
normal tarihimiz 22 kasım ama hiç belirti yok..ciddi birsey yok..
bebegin hareketlerini takip ediyorum azalma var mi yok mu diye gayet normal..
bekliyoruz bakalim bu arada gruptaki hanımların tecrübelerini okuyorum..
Sağlıkla büyüsün kuzucuklarin hepsi 😍
41. Hafta sonuna kadar bekleyebiliyorlar kendi gelsin diye. Benim kız da 40+3 olduk gelmedi kendi
açılmam sancım da yoktu sonra sezeryan karar verdik

Yaa sen de mi ameliyatta ağrı hissettin. Ben ilkinde de hissetmiştim, senin gibi oldum bağırdım filan uyuttular tamamen bebek çıktıktan sonra. Ben de verilen uyuşturucu yetersiz sanmıştım.

İkincide de aynı şey oldu ama bu sefer dayandım dedim bebeğimi göreceğim vs. Anestezi uzmanı baya kontrol etti ben ağrıdığını söyledikçe. Defalarca buz aküsüyle kontrol etti uyuluşuksun ama neden ağrı var anlamadım dedi. İğne yaptılar serumdan ağrı kesici ama hiç fayda etmedi yani dişimi sıktım bekledim sonuna kadar. Bitti mi bitti mi siye sordum defalarca. Kendimi ilkinden o acıya hazırlamıştım diye dayandım. Ama ömrüm gitti yani :KK70:

Herkeste olmuyor bu durum sanırım. Benim gibi olmuşsun sen de acaba sebebi ne bir şey dediler mi bununla ilgili?
Birsey demediler cnm ama o aci cok kotuydu dayamamin imkani yoktu dedim aci hissediyorum dediler az daha sabret bebek cikinca sakinlestirici veririz beklemek nerde o Aci ile bagirmisim en son hatirladim bu

Canım senin tam kaç hafta gündü.ben bgun 39 oldum.carsamaba tekrar gidicem.bnmkinin geleceği yok .olmadı cumaya sezeryan planlıyoruz.suni sancı falan konustukta düşünme aşamasındayım
Benim şuan tam 39+2 canım cuma günü 40+0 olduğunda muayneye çağırdı tekrar inşallah o güne kadar sancım gelir yani bekleyen herkesin öyle olsunda bir avazda kurtulalım artık yatarkende iyice zorlanıyorum bir de covid vakaları çok arttı korkuyorum doğumdan önce bir şey olacak bulaşacak diye Rabbim hayırlısını bilir tabiki ama endişeleniyor insan 😕

Biberonla verdiğimde çok hızlı çekiyor. Tıkanıp öksürüyor anlık nefessiz kalıyor korkuyorum böle bişi yaşıyor musunuz biberon da
Evt ben o yuzden siringa ve serce parmakla veriyorum ama annem arada biberon veriyor
evet bazen boğazına kaçıyor benimkininde. ama soğukkanlıyım hemen sırtına vuruyorum nefesi düzelince devam😊
Ben her seferinde anneee diye bağirip ortalığı yatağa kaldiriyorm sirtina vururken henuz soğukkanli olamıyorum siringayla hemen hemen hic kaçmıyor ama kendi mememde uyuyakalinca kaciyor arada
Kızlar biz bugün kontrole gittik 4 günlük oğlum sarılık değeri 12.55 çıktı doktor bol bol emzir mamayı da arttır 30 cc veriyordum 60-90 gibi hazırla içtiği kadar içsin dedi benim göğüs uçlarım yoktu diye doğumda silikon göğüs ucu taktırdılar çocuk alıştı ona doktor da onunla emzirme meme ucuna temas etsin uyarsın dedi ama almıyor çocuk ne yaptıysam kavga dövüş verdik ikimiz ter içinde kaldık resmen korkunç bir gündü mamayı çok verdik bu sefer de uyudu kalkmıyor dürt babam dürt bana mısın demiyor çıldırırsın üstüne annem de triplere girdi arkamdan el kol hareketleri yapıyor ofluyor pufluyor sanki ben bilerek meme vermiyormuşum gibi 😥 ben napıcam bu meme ucunu tutup çeke çeke bi hal oldum yine de oğlum kavramıyor sinirleniyor 😞😞😞
Ben de silikon uç kullaniyorum kesinlikle mememi veremedim artik denemiyorum bile arkdslarim ilerde kendisi atar silikon ucu dedi. Avent vardi onu kullaniodm mamajoo yu almamisti ikisinin de tekini kaybettim Simdi mamajoo olanı kullanmaya.basladm ilk basta ağzına buyuk geldi ama simdi alisti avente gore cok cok ince aventte emiyo mu anlamiodm bunu daha cok sevdm simdi once avent ucu onermstm burda ama mamajoo ince olunca yok gibi ama meme ucu yaran varsa avent daha acisz oluyo. Ben de mememi ilk 2 gun vermistim sonra veremedm ucu kucukmus meğer ben buyuk saniodm tutamiyo tam kahverengiyi zten veremiyorm.

Sakin kimseyi takma cnm bizim de sarilik cikmisti emzirnsonra mama ver dedj doktor o sekilde yaptik dustu sarilimiz suan yok hic zamanla alisir emmeye birde bize eger uyanmaz sa ustune sor ciplak olsun demislerdinoyle yapinca uyaniyordu

Az kaldı inşallah ben de öyleydim yaa her an sancım geldi mi başladı mı bugün doğacak mı stresi ayrı bi de herkes benden haber bekliyor doğdu mu gelmedi mi ni ye doğmuyor ayy o ayrı bir stres inanki.. Ama hiç belli olmaz bak 39+5 te geldi benimki son ana kadar bekliyor bazı bebişler işte vaktini bekliyorlar sen de sağlıkla kucağına alacaksın o ana odaklan gerisini ve herkesi boşver.. Önceki akşam yürüyüp merdiven çıktım bi de benimkinden destek aldım 😅 anlarsın işte sabaha sancı ile uyandım sen de dene belli olmaz her an geliyorum diyebilir miniğin
Ay canım bende aynı dediklerini uygulamaya çalışıyorum 😂 beyfendiyi yerinde biraz rahatsız edelim gelsin diye ama bakalım ne olacak bizde 39+2 deyiz 🤷‍♀️🥰

Az kaldı inşallah ben de öyleydim yaa her an sancım geldi mi başladı mı bugün doğacak mı stresi ayrı bi de herkes benden haber bekliyor doğdu mu gelmedi mi ni ye doğmuyor ayy o ayrı bir stres inanki.. Ama hiç belli olmaz bak 39+5 te geldi benimki son ana kadar bekliyor bazı bebişler işte vaktini bekliyorlar sen de sağlıkla kucağına alacaksın o ana odaklan gerisini ve herkesi boşver.. Önceki akşam yürüyüp merdiven çıktım bi de benimkinden destek aldım 😅 anlarsın işte sabaha sancı ile uyandım sen de dene belli olmaz her an geliyorum diyebilir miniğin
Evet bu hafta yürüyüşe merdivene pilates topuna yükleneceğim inşallah bide eş desteği önemli tabi 😁 ama noldu bana bilmiyorum önceden gık demez yürürdüm iş yapardım yorulsam da dert etmezdim yatmazdım bile . Şimdi ise yürümek hareket etmek gözümde büyüyor yorgun hissediyorum yatmak istiyorum 😕

Duygulaarimin tercumani olmuşsun.👏👏👏
Bu kadar mı hepsini aynı hisseder insan.Kac haftalık oldun canım.kendimden değil sorandan gecilmiyor
39+2 olduk pazar itibariyle. Vede tahmini doğum tarihine gelmedik bile. Modum düşük gezmeye başladım herşeye gıcık oluyorum gülmek gelmiyor içimden. Bebeğimi çok merak ediyorum ya duygulanıyorum sonra.
Sen kaç haftalık oldun .

X