2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben 5 cc lik siringa kullaniyorum cok medikal gezdik ama sonda bulamadk internetten mi aldın. Gerci bugun silikonla memeyi aldi kenarından sirjngayla damlatiyorum. Benim de uyandir yedir derken 30 dk oluyor 5 günlüğü biz 25.30 cc veriorm siringayla az az dokjyorum ağzına parmağın kenarndan. Tırnağın sert yeri ağzını yara yapmaz insallah. Tamamen bırakmak istiyorum parmağı artik.
Bundan mi bahsediyorsun canım en ince uçlu şuan biz bunu kullanıyoruz int var ama biz medicalciden tanesini 2.5 tl almıştık

Eklentiler

• Screenshot_20201114-110133_Chrome.jpg
    Screenshot_20201114-110133_Chrome.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 29
Son iki gün çok hareketli geçti foruma girip yazılanları tek tek okuyamadım. Doğum yapan varsa hayirli olsun..bizim bebeğin gaz problemi başladı. Akşam ozellikye 5 gibi ağlama krizine girip 8-9 a kadar sürüyor aralıklı. Gaz cikarirken kaka yaparken yuzu sekilden şekile giriyor. Ben yeme aliskanligimi değiştirmeye karar verdim sütüm gaz yapmasın diye. Sut ekmek yumurtayı kesiyorum. Babası bir damla aldı internetten kolik icin, gaz problemine iyi geliyor diye. Bir de d vitaminli probiyotike baslicaz bağırsak florasını duzenliyormus.
Sizler gaz için damla kullanıyor musunuz? Öyleyse markası nedir?
Bizde de dün başladı gaz problemi canım akşam 8 gece 12.30 kadar babası işten gelince güzelce gazını çıkartıp sakinleştirdi dün ben çıkartamıyorum çok. Kiraz çekirdeği kemeri vardı onu isittip koydum biraz bacaklarını ac kapa yaptım karnına yağla masaj yaptım biraz ise yaradı. Baba gelince eve önce burnunu temizledi sonra gazını çıkarmış kakasini yapmış rahat rahat uyudu yavrum gece bende hiç uyandirmadim. Şuan için ilaca baslamiycam masajla kendim bitkisel çaylar içerek halletmeye calısıcam geçmezse o zaman damla alırım diye düşündüm

Kızlar,
Bugün bebeğe çıkış vermezlerse eve gidip süt sağmam lazım. Biliyorum çok konuşuldu ama ne alsam bilmiyorum. Mochi manuel yeterli mi yoksa elektrikli bir şey mi alsam inanın şaşırdım
Gözün aydın canım hoşgeldi minigin. 🤩Nasilsiniz sen nerede doğum yapmıştın pek memnun kalmadin galiba .süt sağma makinası bende çok sormuştum ama kesinlikle medela biraz pahalı ama canavar gibi çekiyor benim olmayan sutumu bike ne varsa son damlasına kadar çekiyor

Sezaryenden sonraki 7.günümüz ayaklarım bacaklarim aşiri derecede şiş ödem bunlar eski haline nezaman dönerki.dr.10 gün dahada sişecek demisti.lohusa etkileri gece deli gibi titriyorum bi anda üsume basıyor 2dk sonra alev cikiyor vucudumdan.
Bugün 3.hafta oldu doğum yapali gecede 3 4 kez kıyafet değiştiriyorum çamaşır makinası hoc durmuyor illallah geldi artık. Ayaklarım fil kadardı 10.günde imdi her gece ayağının altına yastık koyarak yat bayağı iner bide o terleri attıkça inecek canım. Terleyince üstünü çok hızlı değiş yoksa hasta olursun ben bi kaç kez oksurdum dikişlerim patlayacak sandım dikakt ediyorum artik

an itibariyle ben de varım kuzum. Yani normal doğumu en çok sütüm gelsin, hızlıca bebeğime kavuşayım, hemen emzireyim diye istedim bu kadar. Şimdi yavrumu bekliyorum. Pandemiden süt de vermiyorlarmış bebeğe. Zaten şu an damaryolundan besliyorlarmış kuzumu. Çok moralim bozuk😞 bu kdr acının devamında kucağına alamamak çok kötü.
Kuzum alacaksın kucağına inşallah sabret iyileşmeye bak sen, 1-2 güne kalmaz kuzucuk kucağına gelecek 🥰🥰
Bizimki de 15 günlük oldu hala gözlerde var gibi bıktım şu sarılıktan 😑
Off neyse normalmiş arkadaşım takılmayalım.
Sezaryenden sonraki 7.günümüz ayaklarım bacaklarim aşiri derecede şiş ödem bunlar eski haline nezaman dönerki.dr.10 gün dahada sişecek demisti.lohusa etkileri gece deli gibi titriyorum bi anda üsume basıyor 2dk sonra alev cikiyor vucudumdan.
Kuzum pelinimben’in dediği gibi 10.güne ancak indi, bol su içsem de ayağımı kaldırsam da işe yaramadı benim. Kendiliğinden geçiyor ama.
Hanımlar merhaba
Doğum yapanlara gecmis olsun . Bebisiniz hayırlı sağlıklı olsun. Geçmişi okuyamadım, çünkü bende 8kasimda acil sezeryana alındım.cok şükür bebişte bende iyiyiz.
Canım gözün aydın, şükür iyiymişsiniz sizde 😍😍

Bundan mi bahsediyorsun canım en ince uçlu şuan biz bunu kullanıyoruz int var ama biz medicalciden tanesini 2.5 tl almıştık
Yok normal enjektorle veriyorm ben bunlardan bulamaynca ona basladm eğer sutum artmaz da mamaya devam edersek alicam bunlardan ben de

Bu gün 3140 gram dedi canım seninde ilk doğumun mu benim ilk olacak inşallah. Yani her gün çatı muaynesi olmadığımız için kasmak normal bir şey bence inşallah hayırlısıyla gelir bizim minikler seninlede günlerimiz aynı sayılır bakalım hangisi önce davranacak 🥰😊👼🏻
Benim de ilk olacak canım senin yine iyiymiş benimki anca 3 e yaklaşıyor ama çıkması daha kolay olur dedi 🤷 üç buçuğu geçmezse rahat oluyor mu dedi sana doktor . Hadi bakalım önce hangi minnoş geliyor 😄

Kızlar,
Bugün bebeğe çıkış vermezlerse eve gidip süt sağmam lazım. Biliyorum çok konuşuldu ama ne alsam bilmiyorum. Mochi manuel yeterli mi yoksa elektrikli bir şey mi alsam inanın şaşırdım
hastane tipi kiralasana. bulamazsan lansinoh öneririm. mochi yetersiz kalır.

Valla perşembe kontrolümüz de doktor vakalarin çok ileri boyutta old artık hast doktor kalamayack duruma gekinceni söyleyince aşırı korktum zaten korkuyordum da .Bebeğimin gözü çok capaklandi damla verdi vide masaj uygulayacakmışım göz yaşı kanalları açılsın diye .Bende bebeğim biraz rahatsız dedim doktor un anlatiklalriji söyledim şuan için eşim ve annem risk ama sizler gelirseniz daha çok risk alacağız dedim hepiniz çalışıyorsunuz çocuklar okula gidiyor kusura bakmayın ama gelmeyin dedim ben kendimden bile korkuyorum dedim.onlarda zaten tedirgindi ama sanırım bana ayıp olur diye gelmek istediler. Kimse gelmesin ya açıkça söyle canım
Çok iyi yapmışsın canım iyi açıklamışsın ben de senin gibi yapmayı düşünüyorum. kimsenin küsmesini de istemiyor insan ama bu durumda küseceklerse de küssünler bebeğin sağlığı herşeyden önemli

Kızlar benim bebişin gelecegi yok pazartesi suni sancj dedi doktor çok uzun sürer mi suni sancıyla doğurmam benim ilk çocugum da o kadar kolay bir doğum oldu ki bir yanımda diyor gitme kendisi gelsin bebiş

Merhaba Kasım anneleri.. Bu hamileliğimde hiç girip bakmadım buralara ben de hayırlısıyla bu ay doğurucam bu 4. Gebeliğim geçen sene ağustosta doğum yapmıştım halbuki 2019 ağustos anneleriyle tüm heyecanımı duygularımı paylaşmıştım gerçekten çok güzel bir ortam insanın kendisini anlayan aynı şeyleri hisseden yaşayan birileri ile konuşması o kadar iyi geliyor ki.. Nerdeyse doğurucam niye aklıma burası geldi diyeyim 3 gündür çok ağrım sancım var ama ilerlemiyor yani çarşamba doğum yapıyorum galiba diye hastaneye gittim ama eve geri döndüm çünkü sancı düzensiz ve ilerlemiyor yani normal doğum için gerekli ritmik düzen yok.. Canım sıkkın o yüzden beklerken hamile annelerle konuşası geliyor insanın 😅Bir an önce sağlıkla kucağımıza alırız minnoşları inşallah.. Size de Allah bağışlasın evlatlarınızı bu günler de geçecek süt Dü gazdı kakaydı unutacaksınız bile bu günleri merak etmeyin bol sütlü gazsız uykulu bebeler olsun minnoşlarınız inşallah.. Buraya da yazmak istedim işte çok uzattım 🤗
Hoşgeldin canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Sen deneyimliymişsin bizlerle tecrübelerini paylaşırsan çok seviniriz 🥰

Kızlar benim bebişin gelecegi yok pazartesi suni sancj dedi doktor çok uzun sürer mi suni sancıyla doğurmam benim ilk çocugum da o kadar kolay bir doğum oldu ki bir yanımda diyor gitme kendisi gelsin bebiş
Canım bence doktoru dinle bide son ay bebekler kilo alır derlerdi ya ben ona çok inanıyorum şuan . Bebek biraz daha kilo alırsa beni sezeryana alçak normal zor olur diyor .acilman nasıl bişey dedi mi

Merhaba sağlıkla gelsin bebeğin inşallah.. Açılman mı var 41 dolmasını beklemek istemiyor mu doktorun ben ikinci hamileliğimde 42. Haftada 3 cm açılma ile suni sancı verilerek 10 saat sonunda doğum yapmıştım.. Açıkçası doktorun senin için en iyisini bilir tabi ama belirti verebilirdi bebiş bi anda sancı gelip doğumun kendiliğinden de başlayabilir stres yapma ben de çok stresliyim gerçi yapma demekle olmuyor ama yapmasak daha iyi 😑

Bahtsız bedevilikte çığır açmaktayım şu an eşimden uzak durayım diye ablama geldik güya ablamın müdür yardımcısının annesi corona olmuş tüm aileyi karantinaya almışlar Her taraftan köşeye sıkıştım eve döneceğim başımın ağrısı beni mahvetti gerçekten çok üzgünüm pazartesi günü sezaryen isteyeceğim doktorum bana bırakmıştı kararı ben normal doğum bekliyordum ama bu stresi yaşamak istemiyorum 😞

wendy wendy canım gündüz de ağlıyor bugünden beri saat 8.30 dan beri memeler açık geziyorum yiyor emiyor altını alıyorum uyuyor sepetine koyuyorum acılı ağlıyor sürat kıpkırmızı ağızdan popodan gaz da çıkıyor Ne yapsam ki .Daha dün doktora gittik offf usandım artık hast görmek istemiyorum ne iyi gelir ben Her şeyi yiyiyorum bakliyat hariç neyi yiyip neyi yememem gerektiğini bilmiyorum bide
Canim belki hâlâ gazi vardır, rezene,anason ve kimyon karışımı yaptır aktara, onun çayını demle iç. Bebekte çok huzursuz olursa sadece kimyonu demle ,bebeğe 1 çay kaşığı kadar ver istersen rahatlar o da.

X