2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bir kaç güne yumuşuyor canım emdikçe bosaltiyor biraz sağ istersen gevşeyince tutar

BAna 1,5 saat sonra getirmişlerdi.sonra götürmüşlerdi 2 saat sonra gelmişti.seni çok ıyi anlıyorum.canim bol su iç ve strese girme uyu lütfen.

Canım sicak komplex yap.bezi sıcak tut göğsüne bastır.sut kanalını acar ve süt sağ. ve silikon gogus ucu al çok aciyorsa,aloa vera sür ben çok şükür bunlarla rahatladim

Selam kızlar. Doğumdan sonra doğdu haberini verdim bir daha giremedim. Benim gecelerim uykusuz hep gündüz uyuyoruz gece hep ağlamaca. İçim tuhaf oluyor normal mi hiç uykuya dalamıyor tam sakinleşiyor hop yine ağlıyor. Bugün 6. Günümüz. Ne olur birşey deyin. Siz neler yapıyorsunuz?

Bende de durumlar aynı 4. Gündeyiz. Me zaman geçiyor acaba düzensizlik

Geçici olduğunu duymak bile iyi geldi ya.

Aynı şeyleri yaşıyoruz canım bana da öyle dedi doktor kasıyorsun kendi dedi ve sonra dar demedi ama çok rahat değil çatın bebek zayıf olursa anca çıkar dedi. Bizimki de yakında beklenmiyor kilo çok alırsa çıkmazmış o zaman sezeryan. Senin bebeğinin kilosu kaç ? Bana dasürekli birileri doğurdun mu diye soruyor stres katsayım artıyor geriliyorum ister istemez
Bu gün 3140 gram dedi canım seninde ilk doğumun mu benim ilk olacak inşallah. Yani her gün çatı muaynesi olmadığımız için kasmak normal bir şey bence inşallah hayırlısıyla gelir bizim minikler seninlede günlerimiz aynı sayılır bakalım hangisi önce davranacak 🥰😊👼🏻

Kızlar ben doğurdum. Ancak yazabiliyorum uzun sürdü bayağı. Sonlara doğru çok yoruldum 9 cm açılmam vardı ama artık takatim kalmamıştı. Doğumu erteler diye epidural istemedim ama keşke yaptırsaymışım. demem o ki normal sezaryen fark etmez kişiye özel gerçekten doğum. Allah hayırlı doğumlar versin. Bana doktorum hemen olacak bak kolay olacak ikinci doğumun dedi ama olmadı. Ayrıntıları anlatırım isteyen olursa. Bu arada bebeğime de kavuşamadım. Doğdu ama ağlamadı. Doğumda çok yorulmuş, Solunum sıkıntısı var dediler, yoğun bakımda tutacaklar. Kafam durdu kimde vardı benzer problem G gunesli gunler sen de miydi canım?
Gözün aydın canım ❤️ benim kızım da çok cılız ağladı maalesef. Sezaryen mi oldu doğum? Sezaryen doğumlarda görülebilen bir şey dediler bize yoğun bakımda. Aynı şekilde saturasyonu çok düşüktü senin bebiş gibi solunum sıkıntısı çekti. Canını sıkma inşallah yavaş yavaş adapte oluyorlar bak ben buraya gün gün yazdım gelişmeleri. Sabırlı olmak gerekiyor yalnızca. İnşallah seninki çok kalmaz da çıkar. Biz de bugün artık taburcu ettik akşam üzeri. Ciddi bir şey değil, bizde enfeksiyon olduğu için süreç uzadı yoksa oksijen desteğini dün kesmişlerdi sanırım. Seninki daha kısa olur.

M Mhr0602 kzum sen de parmakla mama veriyordun de mi benkmki memeyi almaz oldu parmaktan sonra napsam ki asla almiyor. Tabi siringadan ne kadar yavaş da versem meme gibi değil daha çok geliodu memeden gelen olmayınca tutmuyor. Sen naptin
Ben parmakla besledim memeyi hiç tutmuyordu. Dört gün %90 parmakla besledim hep memeyi de denedim.

Emzirme danışmanı parmakla emerek cene kasının daha kuvvetli olmasını sagladı.
Biberonla beslenen bebeklerde sadece parmakla beslenme yapıp sonra memeye geçiş kolay oluyor dedi.
Parmakla beslerken gri uçlu 5 numaralı beslenme sondası kullandım. 50ml sütü 15 dakika da ancak içiyordu. Yavaş yavaş içmesi cok emmesi gerekiyor.
Sen hangi beslenme sondası kullanıyorsun

Kızlar ben doğurdum. Ancak yazabiliyorum uzun sürdü bayağı. Sonlara doğru çok yoruldum 9 cm açılmam vardı ama artık takatim kalmamıştı. Doğumu erteler diye epidural istemedim ama keşke yaptırsaymışım. demem o ki normal sezaryen fark etmez kişiye özel gerçekten doğum. Allah hayırlı doğumlar versin. Bana doktorum hemen olacak bak kolay olacak ikinci doğumun dedi ama olmadı. Ayrıntıları anlatırım isteyen olursa. Bu arada bebeğime de kavuşamadım. Doğdu ama ağlamadı. Doğumda çok yorulmuş, Solunum sıkıntısı var dediler, yoğun bakımda tutacaklar. Kafam durdu kimde vardı benzer problem G gunesli gunler sen de miydi canım?
Kuzum sen doğurdu n mu bende pek giremiyorum buralara maşşalah 🧿 çok mutlu oldum. Öncelikle içini ferah tut inşanlah rabbim bebegine şifa verir bir an önce kavuşursu yavruna 🤲 sen sanırım çok zorlanmış sın doğumda nasıl geçti

@

an itibariyle ben de varım kuzum. Yani normal doğumu en çok sütüm gelsin, hızlıca bebeğime kavuşayım, hemen emzireyim diye istedim bu kadar. Şimdi yavrumu bekliyorum. Pandemiden süt de vermiyorlarmış bebeğe. Zaten şu an damaryolundan besliyorlarmış kuzumu. Çok moralim bozuk😞 bu kdr acının devamında kucağına alamamak çok kötü.
Yaa çok mu acı çektin normalden korkar oldum iice 😰

Merhaba Kasım anneleri.. Bu hamileliğimde hiç girip bakmadım buralara ben de hayırlısıyla bu ay doğurucam bu 4. Gebeliğim geçen sene ağustosta doğum yapmıştım halbuki 2019 ağustos anneleriyle tüm heyecanımı duygularımı paylaşmıştım gerçekten çok güzel bir ortam insanın kendisini anlayan aynı şeyleri hisseden yaşayan birileri ile konuşması o kadar iyi geliyor ki.. Nerdeyse doğurucam niye aklıma burası geldi diyeyim 3 gündür çok ağrım sancım var ama ilerlemiyor yani çarşamba doğum yapıyorum galiba diye hastaneye gittim ama eve geri döndüm çünkü sancı düzensiz ve ilerlemiyor yani normal doğum için gerekli ritmik düzen yok.. Canım sıkkın o yüzden beklerken hamile annelerle konuşası geliyor insanın 😅Bir an önce sağlıkla kucağımıza alırız minnoşları inşallah.. Size de Allah bağışlasın evlatlarınızı bu günler de geçecek süt Dü gazdı kakaydı unutacaksınız bile bu günleri merak etmeyin bol sütlü gazsız uykulu bebeler olsun minnoşlarınız inşallah.. Buraya da yazmak istedim işte çok uzattım 🤗

Ben parmakla besledim memeyi hiç tutmuyordu. Dört gün %90 parmakla besledim hep memeyi de denedim.

Emzirme danışmanı parmakla emerek cene kasının daha kuvvetli olmasını sagladı.
Biberonla beslenen bebeklerde sadece parmakla beslenme yapıp sonra memeye geçiş kolay oluyor dedi.
Parmakla beslerken gri uçlu 5 numaralı beslenme sondası kullandım. 50ml sütü 15 dakika da ancak içiyordu. Yavaş yavaş içmesi cok emmesi gerekiyor.
Sen hangi beslenme sondası kullanıyorsun
Ben 5 cc lik siringa kullaniyorum cok medikal gezdik ama sonda bulamadk internetten mi aldın. Gerci bugun silikonla memeyi aldi kenarından sirjngayla damlatiyorum. Benim de uyandir yedir derken 30 dk oluyor 5 günlüğü biz 25.30 cc veriorm siringayla az az dokjyorum ağzına parmağın kenarndan. Tırnağın sert yeri ağzını yara yapmaz insallah. Tamamen bırakmak istiyorum parmağı artik.

Ben 5 cc lik siringa kullaniyorum cok medikal gezdik ama sonda bulamadk internetten mi aldın. Gerci bugun silikonla memeyi aldi kenarından sirjngayla damlatiyorum. Benim de uyandir yedir derken 30 dk oluyor 5 günlüğü biz 25.30 cc veriorm siringayla az az dokjyorum ağzına parmağın kenarndan. Tırnağın sert yeri ağzını yara yapmaz insallah. Tamamen bırakmak istiyorum parmağı artik.
n11de bulabilirsin sondayı canım kızımda ordan almıştım. oğlum için de ne olur ne olmaz diye medikalden aldım ama 5numara hiç yoktu. 6 numara alıp koymuştum kenara

limoncicegi41 limoncicegi41 canim istersen bilgi verebilirsin
kittenlyy kittenlyy canlar kusura bakmayın giremedim siteye bebegım yogun Bakımdan cıktı eve geldik nihayet. Emzirme savasımız basladı derken anca giriyorum.
Kittenly ben covıd olunca , bulunduğum şehirdeki araştırma hastanesi yatırdı benive sezaryen yaptı. Kocaelide baska hiçbir hastane almıyor. Bütün hastaneler pandemi hastanesi oldu ama yinede almadılar

Kızlar sezaryan olanlar tam ne zaman toparlandınız yürümeye başladınız adam akıllı ağrınız sızınız geçti
10.gun oldu geçmedi. Ama evin etrafında yürüyüş yapabildim dün ilk defa. Yürüme hızım normallesti. Daha rahat kalkip oturmaya başladım.evde bir kaç iş yapmaya başladım. eskisi gibi kıvrak değilim ama egilmiyorum, çocuğu emzirirken gaz alırken karnıma oturursa baskı yaparsa dikis yerim aciyor

Son iki gün çok hareketli geçti foruma girip yazılanları tek tek okuyamadım. Doğum yapan varsa hayirli olsun..bizim bebeğin gaz problemi başladı. Akşam ozellikye 5 gibi ağlama krizine girip 8-9 a kadar sürüyor aralıklı. Gaz cikarirken kaka yaparken yuzu sekilden şekile giriyor. Ben yeme aliskanligimi değiştirmeye karar verdim sütüm gaz yapmasın diye. Sut ekmek yumurtayı kesiyorum. Babası bir damla aldı internetten kolik icin, gaz problemine iyi geliyor diye. Bir de d vitaminli probiyotike baslicaz bağırsak florasını duzenliyormus.
Sizler gaz için damla kullanıyor musunuz? Öyleyse markası nedir?

Günaydın kızlar❤️

Düşünüyorum da valla nasipten öteye yol yok.
O kadar hastane çıkışı beğen şu mu olsun, bu mu olsun diye aylarca oraya buraya bak...
O kadar hastane çantası hazırla çeşit çeşit şey koy...
Hastane ile anlaş fotoğrafı çekilsin diye doğum ertesi...
Hiç bir şeyi kullanmadan geri dön...
Biz planlar kurarken hayatın başka planları oluyor 😁

Bu sabah doktorla görüştük ağzındaki hortumu tamamen çıkarıp oral beslenmeye geçmişler 🥰 Crpsi 2 gelmiş çok iyi. Bu düzeldiği anlamına geliyor. Çok nazlı yiyormuş ama, 7 güne tamamlayıp bu beslenme işini de halledip öyle taburcu etmek istiyorlar. Bugün eşimle bakacağız gidip görüşüp imza atıp sorumlu çıkarabilir miyiz onu soracağız. Eğer olursa bugün taburcu ederiz kuzumu. Olmazsa Pazartesi inşallah.
Acele etmek istemiyorum tabi ama bebek dediğin annesine ihtiyaç duyar daha fazla orada yalnız kalmasın istiyorum. Bakalım nasip ❤️
Çok sevindim, iyileşiyor Yavrucuk. Hayat hep otle, plan yapmaya gelmiyor. En güzeli akışına ayak uydurmak ve kabullenmek sanırım.

X