2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Merhaba Kasım anneleri.. Bu hamileliğimde hiç girip bakmadım buralara ben de hayırlısıyla bu ay doğurucam bu 4. Gebeliğim geçen sene ağustosta doğum yapmıştım halbuki 2019 ağustos anneleriyle tüm heyecanımı duygularımı paylaşmıştım gerçekten çok güzel bir ortam insanın kendisini anlayan aynı şeyleri hisseden yaşayan birileri ile konuşması o kadar iyi geliyor ki.. Nerdeyse doğurucam niye aklıma burası geldi diyeyim 3 gündür çok ağrım sancım var ama ilerlemiyor yani çarşamba doğum yapıyorum galiba diye hastaneye gittim ama eve geri döndüm çünkü sancı düzensiz ve ilerlemiyor yani normal doğum için gerekli ritmik düzen yok.. Canım sıkkın o yüzden beklerken hamile annelerle konuşası geliyor insanın 😅Bir an önce sağlıkla kucağımıza alırız minnoşları inşallah.. Size de Allah bağışlasın evlatlarınızı bu günler de geçecek süt Dü gazdı kakaydı unutacaksınız bile bu günleri merak etmeyin bol sütlü gazsız uykulu bebeler olsun minnoşlarınız inşallah.. Buraya da yazmak istedim işte çok uzattım 🤗
Zamanını bekliyodur inşallah sağlıkla kucağına alırsın. 💐💐

Yoğun bakımdan para alınmıyor diye biliyorum
Yok bebeğin yoğun bakımından bahsetmiyorum. Genel benim yatışımdan. Ne yemek geliyor zamanında ne gece ebeleri ilgileniyor. Devamlı dürtüp bir şeyler yapın modundayız. Bilgi veren yok. Süt sağmaya bile gelen yok. Hastane ne kdr güzelse hizmet o kadar leş :KK43:
Gözün aydın canım ❤️ benim kızım da çok cılız ağladı maalesef. Sezaryen mi oldu doğum? Sezaryen doğumlarda görülebilen bir şey dediler bize yoğun bakımda. Aynı şekilde saturasyonu çok düşüktü senin bebiş gibi solunum sıkıntısı çekti. Canını sıkma inşallah yavaş yavaş adapte oluyorlar bak ben buraya gün gün yazdım gelişmeleri. Sabırlı olmak gerekiyor yalnızca. İnşallah seninki çok kalmaz da çıkar. Biz de bugün artık taburcu ettik akşam üzeri. Ciddi bir şey değil, bizde enfeksiyon olduğu için süreç uzadı yoksa oksijen desteğini dün kesmişlerdi sanırım. Seninki daha kısa olur.
Yok canım normal doğum ama canım çıktı yani. Bir de 10’cm açılmam oldu ve doktor gitmişti. Beklettiler resmen ıkınma dediler. Ondan mı oldu bebeğim öyle bilmiyorum. Ama yorgun doğdu yavrum. Çok zor oldu O kadar çabadan sonra bir an önce çıkar inşallah :KK43: sana da geçmiş olsun gözün aydın canım♥️
Kuzum sen doğurdu n mu bende pek giremiyorum buralara maşşalah 🧿 çok mutlu oldum. Öncelikle içini ferah tut inşanlah rabbim bebegine şifa verir bir an önce kavuşursu yavruna 🤲 sen sanırım çok zorlanmış sın doğumda nasıl geçti
Sağ ol canımm. Ay benimki çok travmatikti. Hani böyle olacaksa normal yapmayın sezaryen yapın dicem ama😂 herkesin kendine özel. Fırt diye mis gibi doğuran da var. Benim artık 10’cm olduğunda takatim kalmamıştı yani son yarım saati hatırlamak bile istemiyorum
Yaa çok mu acı çektin normalden korkar oldum iice 😰
Canım gerçekten doğum herkeste kendine özel. Ben çok tatlı canlı değilim ama benimki yine de çok yordu. Çok zor oldu. Bir de güya ikincisi kolay doğar dediler 😬 nasip artık ne diyeyim. Allah kurtardı bir de kuzum küvezden çıksa...

Kızlar ben doğurdum. Ancak yazabiliyorum uzun sürdü bayağı. Sonlara doğru çok yoruldum 9 cm açılmam vardı ama artık takatim kalmamıştı. Doğumu erteler diye epidural istemedim ama keşke yaptırsaymışım. demem o ki normal sezaryen fark etmez kişiye özel gerçekten doğum. Allah hayırlı doğumlar versin. Bana doktorum hemen olacak bak kolay olacak ikinci doğumun dedi ama olmadı. Ayrıntıları anlatırım isteyen olursa. Bu arada bebeğime de kavuşamadım. Doğdu ama ağlamadı. Doğumda çok yorulmuş, Solunum sıkıntısı var dediler, yoğun bakımda tutacaklar. Kafam durdu kimde vardı benzer problem G gunesli gunler sen de miydi canım?
Şimdi gördüm, hadi hayırlı olsun. Hemen kendine gelir kucucuk yavru. Ekim annelerinde görmüştüm ben doğup aglamayan, normal doğum yapmıştı. Bir süre yoğun bakımda kalıp çıkmıştı bebekcik. 1 hafta kadar yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi çok sağlıkli, bir süre daha takip etmiştim ben yazdıklarını o arkadaşın. Azcik zaman alır ama sağ salim eve gelir merak etme. Bizi de haberdar edersin şimdiden yavrucuga güzel dileklerimizi opucukkerimizi gönderiyorum 😘

10.gun oldu geçmedi. Ama evin etrafında yürüyüş yapabildim dün ilk defa. Yürüme hızım normallesti. Daha rahat kalkip oturmaya başladım.evde bir kaç iş yapmaya başladım. eskisi gibi kıvrak değilim ama egilmiyorum, çocuğu emzirirken gaz alırken karnıma oturursa baskı yaparsa dikis yerim aciyor
Bende şimdi uyandım süt sağmak için daha rahat yürüdüğümü farkettim 4. Günüm ama yatıp kalkarken işkence bugünlerimizde geçicek 🙏

Kızlar,
Bugün bebeğe çıkış vermezlerse eve gidip süt sağmam lazım. Biliyorum çok konuşuldu ama ne alsam bilmiyorum. Mochi manuel yeterli mi yoksa elektrikli bir şey mi alsam inanın şaşırdım

@kittenlyy canlar kusura bakmayın giremedim siteye bebegım yogun Bakımdan cıktı eve geldik nihayet. Emzirme savasımız basladı derken anca giriyorum.
Kittenly ben covıd olunca , bulunduğum şehirdeki araştırma hastanesi yatırdı benive sezaryen yaptı. Kocaelide baska hiçbir hastane almıyor. Bütün hastaneler pandemi hastanesi oldu ama yinede almadılar
Ben de Kocaeli’de yaşıyorum Medical parka gidiyorum normalde, şimdi eşimin en yakınında çalışan kişi covid çıktı eşimde bir belirti yok ama allah korusun olsa ben ne olcam 😞 siz hangi hastanede doğum yaptınız araştırma dediğiniz sopalı mı? Çok moralim bozuk gerçekten korktuğum başıma geldi

Kızlar,
Bugün bebeğe çıkış vermezlerse eve gidip süt sağmam lazım. Biliyorum çok konuşuldu ama ne alsam bilmiyorum. Mochi manuel yeterli mi yoksa elektrikli bir şey mi alsam inanın şaşırdım
Mochi yi bilmiyorum ama manuel aldım pek işe yaramadı sonra tekrar elektrikli lansinoh aldım e bebekten çok memnunum.

Benimkinde de sarılık çıktı. İlk çocukta da vardı zaten de. Dediğiniz gibi ilk kızımda kan ala ala hep çocuğun elini delik deşik etmişlerdi. Damarı da bulamıyorlar. Ama bunda kan almadan kafaya tutup ölçen bir alet var. Kan almadan sarılığı ölçüyor. Bu kızımda özel hastaneye gittik belki ondan oldu. Yani ölçmeleri için kan almadan ölçemezler mi onu sorun isterseniz. Çünkü yazık çocukların damarını bulabilen çıkmıyor. El kadar bebeler ağlıyor. Ya da özel hastaneye mi götürseniz sizde acaba. Şimdi illa özel hastane diyip kesenize de zarar olsun istemem yanlış anlamayın da. Sadece o aletten herkese denk gelse de kan almadan ölçseler onu demek istedim
Bizimkini de o aletle ölçtüler kana göre daha düşük çıkıyor değer ama en azından canı acımıyor

Bugun kontrole gittik 150 gram vermis sarilik da 9.7 cikti. Her emzirme sonrasi 30 cc mama ve 2 saatte bir emzir dediler. 30 u almiyo aman15 de falan birakiyo sutum yok cok az meme yarali 1 taneydi zten benim meme. Silikon uc aldim hemsire onjn ustune damlatti sutu hep ama öyle çok zorl oluyor ben parmakla yapiyorum. Pazartesi sabah doğmustuk sizin bu gunlerde sarilik kacti ve mama kac cc idi ya?
Bizimde 6.gün sarılık 13 ciktı cokmu yüksek bilemedim.her 2 saatte bir emzir dedi.gece hep memedeyiz.sınır kac sarılıkta.fototerapiye gerek yok simdilik takipte olcaz dedi.bu arada gümüş kapak aldım e bebekten gögus yaralarım iyilesti.tavsiye ederim.birde emzirirken makas yapiyordum elimi yanlıs yapiyormusum.C seklinde tutmak gerekiyormuş cok daha rahat oluyor o sekilde

Kızlar en Iyı gaz çıkarma yöntemi ne ? Çocuğun gazını bazen çıkaramıyorum yatağa koyduğumda kustu üç kere oldu korkuyorum yan yatırıyorum
Yotube anne karnindaki müzik sesi yazın.bu muzikte daha rahat uyuyor benimki

Eklentiler

• Screenshot_20201114-085847_YouTube.jpg
    Screenshot_20201114-085847_YouTube.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 14
Sezaryenden sonraki 7.günümüz ayaklarım bacaklarim aşiri derecede şiş ödem bunlar eski haline nezaman dönerki.dr.10 gün dahada sişecek demisti.lohusa etkileri gece deli gibi titriyorum bi anda üsume basıyor 2dk sonra alev cikiyor vucudumdan.

Selam kızlar. Doğumdan sonra doğdu haberini verdim bir daha giremedim. Benim gecelerim uykusuz hep gündüz uyuyoruz gece hep ağlamaca. İçim tuhaf oluyor normal mi hiç uykuya dalamıyor tam sakinleşiyor hop yine ağlıyor. Bugün 6. Günümüz. Ne olur birşey deyin. Siz neler yapıyorsunuz?
Benim de 1 gün öyle oldu bebeğim saat başı da emziriyordum ama yetmemiş sütüm aç olduğu için uykuya geçemiyormuş bebeğim. Bende uzun uzun emzirince bezini de hep doldurunca doyuyor sanıyordum. Belki tam doymuyordur.

Ben parmakla besledim memeyi hiç tutmuyordu. Dört gün %90 parmakla besledim hep memeyi de denedim.

Emzirme danışmanı parmakla emerek cene kasının daha kuvvetli olmasını sagladı.
Biberonla beslenen bebeklerde sadece parmakla beslenme yapıp sonra memeye geçiş kolay oluyor dedi.
Parmakla beslerken gri uçlu 5 numaralı beslenme sondası kullandım. 50ml sütü 15 dakika da ancak içiyordu. Yavaş yavaş içmesi cok emmesi gerekiyor.
Sen hangi beslenme sondası kullanıyorsun
Canım biz dil bağını aldırdık sana yazdım gördün mü bilmiyorum belki de yanlış etiketledim

Sezaryenden sonraki 7.günümüz ayaklarım bacaklarim aşiri derecede şiş ödem bunlar eski haline nezaman dönerki.dr.10 gün dahada sişecek demisti.lohusa etkileri gece deli gibi titriyorum bi anda üsume basıyor 2dk sonra alev cikiyor vucudumdan.
Lohusa terlemesi yaşıyor olabilirsin. Bol su içmeye çalış.

Kızlar,
Bana hastanede vermişlerdi çok güzel sağıyordu eve geldim lansinohun almıştım böyle minik minik çekiyor hem canm acıdı hemde çok ii çekmedi sonra gittik hastanedekini kiraladık 2 haftası 150 tl ye

Aynen dediğin gibi virüs almış başını gidiyor. Bu aralar akrabalrdan hep hastalık haberleri duyar olduk. En çok korktuğum şey birinin ziyarete gelmek istemesi. Hayır teklif etmeleri bile yanlış aslında niye bu kadar düşüncesiz bu insanlar ya. Ne dediniz teyzenlere canım gelmek istiyoruz diyince bizimkiler çok laftan anlamıyor da 😩
Valla perşembe kontrolümüz de doktor vakalarin çok ileri boyutta old artık hast doktor kalamayack duruma gekinceni söyleyince aşırı korktum zaten korkuyordum da .Bebeğimin gözü çok capaklandi damla verdi vide masaj uygulayacakmışım göz yaşı kanalları açılsın diye .Bende bebeğim biraz rahatsız dedim doktor un anlatiklalriji söyledim şuan için eşim ve annem risk ama sizler gelirseniz daha çok risk alacağız dedim hepiniz çalışıyorsunuz çocuklar okula gidiyor kusura bakmayın ama gelmeyin dedim ben kendimden bile korkuyorum dedim.onlarda zaten tedirgindi ama sanırım bana ayıp olur diye gelmek istediler. Kimse gelmesin ya açıkça söyle canım

X