2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Merhaba sağlıkla gelsin bebeğin inşallah.. Açılman mı var 41 dolmasını beklemek istemiyor mu doktorun ben ikinci hamileliğimde 42. Haftada 3 cm açılma ile suni sancı verilerek 10 saat sonunda doğum yapmıştım.. Açıkçası doktorun senin için en iyisini bilir tabi ama belirti verebilirdi bebiş bi anda sancı gelip doğumun kendiliğinden de başlayabilir stres yapma ben de çok stresliyim gerçi yapma demekle olmuyor ama yapmasak daha iyi 😑
Benim açılmam şuan 2 cm ben de ilk çocugum da 5 cm açılmayla gitmiştim doğuma keşke buda öyle olsa 10 saat ne demek ya ben ölürüm valla hiiç gitmek istemiyorum beklemek istiyorum. 🤷‍♀️ Ben o kadar sancıya katlanamam epidural yapacakları halde

Bizde de dün başladı gaz problemi canım akşam 8 gece 12.30 kadar babası işten gelince güzelce gazını çıkartıp sakinleştirdi dün ben çıkartamıyorum çok. Kiraz çekirdeği kemeri vardı onu isittip koydum biraz bacaklarını ac kapa yaptım karnına yağla masaj yaptım biraz ise yaradı. Baba gelince eve önce burnunu temizledi sonra gazını çıkarmış kakasini yapmış rahat rahat uyudu yavrum gece bende hiç uyandirmadim. Şuan için ilaca baslamiycam masajla kendim bitkisel çaylar içerek halletmeye calısıcam geçmezse o zaman damla alırım diye düşündüm
Gece boyuncA hiç uyanmadı mi peki? Benimki 3 saatte bir uyaniyor. Aramıza aldık artık yatarken. Her an gözümüz üzerinde olsun diye. UyanincA eşimi uyandırıyorum altını temizliyor mutlaka kaka yapmış oluyor çünkü, ardindan ben emziriyorum yatakta oturup. Sonra gaz çıkartıp hemen yanıma koyuyorum uyuyor. Sen nerede uyutuyorsun? Ya çok hafif sarılık var diye burda doktor az mama da ver destekle dedi hem memelerin rahat eder dinlenirsin dedi. Günde iki kez mama veriyorum. Biberonla meme aynı olmuyor o gaz yspiyor sanırım.
Meme ucum çok fena hala. Zeytinyağı sürüyorum, meme ucu kremi var, soğuk compress aldim. Bana mısın demiyor. Emme refleksi çok güçlü dedi doktor dişi olsa isirsa bu kadar acımaz herhalde 😭
Göğüs kapağı aldın mı sen? Bir o kaldı aklımda işe yarar mı acaba diye

Benim açılmam şuan 2 cm ben de ilk çocugum da 5 cm açılmayla gitmiştim doğuma keşke buda öyle olsa 10 saat ne demek ya ben ölürüm valla hiiç gitmek istemiyorum beklemek istiyorum. 🤷‍♀️ Ben o kadar sancıya katlanamam epidural yapacakları halde
Pazartesiye kadar kendiliğinden gelir inşallah bak açılman da varmış sıcak su ile duş al yürü squat yap tetikler belki kendi sancınla daha hızlı ilerler süreç bence benimkiler öyle oldu çünkü ama suni ile olan bi türlü 4 cm i geçemedi yaa çok süründürdü beni doğum anında bile ebe squat yaptırdı bana bebek daha hızlı kanala girsin diye ben de düzenli yürüyüş squat yapıcam bakalım belki sıklaşır sancım benim de 🙄

Sezaryenden sonraki 7.günümüz ayaklarım bacaklarim aşiri derecede şiş ödem bunlar eski haline nezaman dönerki.dr.10 gün dahada sişecek demisti.lohusa etkileri gece deli gibi titriyorum bi anda üsume basıyor 2dk sonra alev cikiyor vucudumdan.
Bacaklarım davul gibiydi benim şişlik büyük tuvalete gitmemle azaldı ve tamamen geçti 5.,günde falan. Üşüme titreme yok ben de ama göbeğim biraz duruyor korse kullanmaya kalmıştım göbeğim acıdı hemen çıkardım. Zaten iki ucunu bir araya bile getirememistim daha. 10. Gunumdeyim hala çok az da olsa kanamam var. Orkid takıyorum ama az yani.
Herhalde iyilesmemiz iki üç haftayı bulacak

Merhaba sağlıkla gelsin bebeğin inşallah.. Açılman mı var 41 dolmasını beklemek istemiyor mu doktorun ben ikinci hamileliğimde 42. Haftada 3 cm açılma ile suni sancı verilerek 10 saat sonunda doğum yapmıştım.. Açıkçası doktorun senin için en iyisini bilir tabi ama belirti verebilirdi bebiş bi anda sancı gelip doğumun kendiliğinden de başlayabilir stres yapma ben de çok stresliyim gerçi yapma demekle olmuyor ama yapmasak daha iyi 😑
Pazartesiye kadar kendiliğinden gelir inşallah bak açılman da varmış sıcak su ile duş al yürü squat yap tetikler belki kendi sancınla daha hızlı ilerler süreç bence benimkiler öyle oldu çünkü ama suni ile olan bi türlü 4 cm i geçemedi yaa çok süründürdü beni doğum anında bile ebe squat yaptırdı bana bebek daha hızlı kanala girsin diye ben de düzenli yürüyüş squat yapıcam bakalım belki sıklaşır sancım benim de 🙄
İnşallah canım benim teşekkür ederim yarın bol yürüyüşe çıkacam inşanlah faydası olur bugünde evde kendimi yoracam

Kızlar bende hem manuel hem elektrikli aventin göğüs pompası var manuel inanılmaz acıtıyor almayın sakın, ama aventin teklisi çok iyi, mochi de iyi ama o biraz daha ilerleyen dönemde birini emzirirken diğerini sağmak ve göğsü rahatlatmak için süper oluyor, ilk günler pek işe yaramayabilir.

Bacaklarım davul gibiydi benim şişlik büyük tuvalete gitmemle azaldı ve tamamen geçti 5.,günde falan. Üşüme titreme yok ben de ama göbeğim biraz duruyor korse kullanmaya kalmıştım göbeğim acıdı hemen çıkardım. Zaten iki ucunu bir araya bile getirememistim daha. 10. Gunumdeyim hala çok az da olsa kanamam var. Orkid takıyorum ama az yani.
Herhalde iyilesmemiz iki üç haftayı bulacak
Hadiya Bende korse siparisi verdim bugün.olumlu yorum yapmislardi hep.insallah ise yarar benim gobegimde oldugu gibi duruyor nerdeyse

Hadiya Bende korse siparisi verdim bugün.olumlu yorum yapmislardi hep.insallah ise yarar benim gobegimde oldugu gibi duruyor nerdeyse
Belki benim korse kucuk gelmistie. S beden aldım ben. Hamilelikten önce kıyafetlerim s bedendi hep duye. Ama azıcık twkmaya çalıştım korseyi, karnimi baskilsyip acitti

Ben bugun baslicam wellcare 1 fiss her fista 400 ünite var gunluk 400 unite alması gerek
Arkadaşlar bebişlere d vitamini veriyor musunuz. Veriyorsanız kaç damla veriyorsunuz
Bir de maflor basladi dr 6 damla.o da kasikla veriyorm.

Biz meme mama ayni anda veruoz hickiriyo yemekten sonra ama kusmuyo mama cok mu gidiyo acaba 30 cc hazirliom ama.zten yarisi yandan akip gidiyo memenjn kenarindwn mememdeki sut de az.

Ya sinir oldum kayknvalidemi severm iyi kadın dun annemle güneş alan odada ten tene temas deneyelim dedik emzirmeye clsiorm geldiler kv de sut yok ki emecek de sut yok diyo Ya görüyorum biliyorum az sutum 5.kere çekse. Damla anca cikiyodur ben de anlıyorum basimda bunu demene ne gerek var.

Bir de eşim annem ben mama verioz az once yine memenjn kenarindan. aradi bu esim de elinde siringayla acti ben damlatsin die bekliom iste kv anlatiyo yengenin kardeşi rezene içmiş cok ise yaramis oyle dedi alın diye ya biz bilmiyoz sanki icmediğm sey kalmadi. Hem eşime sinirlendim o sırada telefon mu açılır hem de gidip yengeye falan benim sutten bahsedilmesine cok kızdım. Ama iste bir sey diyemiosun. Dun uyardım gerci siz boyle konustukca ben geriliyorum olan sutum de gidecek diye. Ya napalim mama verirsin ama iste mamayi hazırlamak falan zor meme gibi kolay değil ondan dedim diyo.

Gece boyuncA hiç uyanmadı mi peki? Benimki 3 saatte bir uyaniyor. Aramıza aldık artık yatarken. Her an gözümüz üzerinde olsun diye. UyanincA eşimi uyandırıyorum altını temizliyor mutlaka kaka yapmış oluyor çünkü, ardindan ben emziriyorum yatakta oturup. Sonra gaz çıkartıp hemen yanıma koyuyorum uyuyor. Sen nerede uyutuyorsun? Ya çok hafif sarılık var diye burda doktor az mama da ver destekle dedi hem memelerin rahat eder dinlenirsin dedi. Günde iki kez mama veriyorum. Biberonla meme aynı olmuyor o gaz yspiyor sanırım.
Meme ucum çok fena hala. Zeytinyağı sürüyorum, meme ucu kremi var, soğuk compress aldim. Bana mısın demiyor. Emme refleksi çok güçlü dedi doktor dişi olsa isirsa bu kadar acımaz herhalde 😭
Göğüs kapağı aldın mı sen? Bir o kaldı aklımda işe yarar mı acaba diye
Uyanmadı canım sabah 6 da ben uyandırdım artık normalde 3 saatte bi uyandırıp besliyordum ikimizde çok uykusuzduk kaldırmadım babası biberonla 2 kez yedirmiş.Yanima koyuyunca uyuyor ama ben korkuyorum o uyusa ben uyuyamam uyurken üstüne düşerim yorgan düşer falan diye direk sepetine koyup üstüne de muslin bez örtüyorum gece lambası da rahatsız etmesin diye .Biz sadece ben uyumaya geçince biberon veriyoruz 2 kez falan onun dışında memeye sondayla ama ağızdan hava giriyor o da gaz yapıyor muhtemelen. Beslendikten sonra gazının çıkar biraz zaman geçsin gözünüzün önünde olacak şekilde bide yüz üstü yatır ayaklarının da içe çek kivranirken bayağı gaz çıkardı.
Gümüş kapak aldim ama pek ihtiyacım olmadı incianin göğüs ucu kremini sürüyorum bide günden bi kaç kez karbonatlı suyla temizliyorum çok şükür iyi durumda .ıslak bırakmamaya çalış bide ayva çekirdeğini kaynatıp sürünce iyi geliyormuş. Meme ucunu da c şeklinde tutup ver sadece ucunu alıyor arada benim ki canım yanıyor.
Geçecek sanırım bu günler onlar Bizde alışacağız

Gerçekten ise yarıyor mu canım ona gore alayım sürekli biseyler deniyorum ama artmadı süt
Cnm benim ben 3 kere sagip buzdolabına koyuyorum.surekli akıyor 1 kere de gece 60cc sagip anneme bırakıyorum.uyuyorum 3 saat..gaz falan da olmadı şükür, 4 litre su içiyorum bir de

Ben bugun baslicam wellcare 1 fiss her fista 400 ünite var gunluk 400 unite alması gerek

Bir de maflor basladi dr 6 damla.o da kasikla veriyorm.

Biz meme mama ayni anda veruoz hickiriyo yemekten sonra ama kusmuyo mama cok mu gidiyo acaba 30 cc hazirliom ama.zten yarisi yandan akip gidiyo memenjn kenarindwn mememdeki sut de az.

Ya sinir oldum kayknvalidemi severm iyi kadın dun annemle güneş alan odada ten tene temas deneyelim dedik emzirmeye clsiorm geldiler kv de sut yok ki emecek de sut yok diyo Ya görüyorum biliyorum az sutum 5.kere çekse. Damla anca cikiyodur ben de anlıyorum basimda bunu demene ne gerek var.

Bir de eşim annem ben mama verioz az once yine memenjn kenarindan. aradi bu esim de elinde siringayla acti ben damlatsin die bekliom iste kv anlatiyo yengenin kardeşi rezene içmiş cok ise yaramis oyle dedi alın diye ya biz bilmiyoz sanki icmediğm sey kalmadi. Hem eşime sinirlendim o sırada telefon mu açılır hem de gidip yengeye falan benim sutten bahsedilmesine cok kızdım. Ama iste bir sey diyemiosun. Dun uyardım gerci siz boyle konustukca ben geriliyorum olan sutum de gidecek diye. Ya napalim mama verirsin ama iste mamayi hazırlamak falan zor meme gibi kolay değil ondan dedim diyo.
Canım 5 damla veriyorum .hergun .2.günden itibaren baslatti

Ben de Kocaeli’de yaşıyorum Medical parka gidiyorum normalde, şimdi eşimin en yakınında çalışan kişi covid çıktı eşimde bir belirti yok ama allah korusun olsa ben ne olcam 😞 siz hangi hastanede doğum yaptınız araştırma dediğiniz sopalı mı? Çok moralim bozuk gerçekten korktuğum başıma geldi
Canım hiç moralini bozma evet derince eğitim arastırmada Sopalı diye geciyor sanırım dogum yaptım.bebegi ali kahyada yogun bakıma aldılar iki gün sonra cıkardılar. Bu arada bende iyilesmiş oldum. Yanıma görümcem geldi oda covıd oldugu için aldılar. Ama hastane gayet güvenilir mersk etme. İnşallah bulasmamıştır hastalık. Son günlerini endişeyle gecirme canım inan çözüm bulunuyor

kittenlyy kittenlyy canlar kusura bakmayın giremedim siteye bebegım yogun Bakımdan cıktı eve geldik nihayet. Emzirme savasımız basladı derken anca giriyorum.
Kittenly ben covıd olunca , bulunduğum şehirdeki araştırma hastanesi yatırdı benive sezaryen yaptı. Kocaelide baska hiçbir hastane almıyor. Bütün hastaneler pandemi hastanesi oldu ama yinede almadılar

covid oldugunu ögrenir ogrenmez hemen sezeryanamı alıyorlar kaç haftalıktın ozaman. Bebeği vermiyorlarmı hemen

Canım hiç moralini bozma evet derince eğitim arastırmada Sopalı diye geciyor sanırım dogum yaptım.bebegi ali kahyada yogun bakıma aldılar iki gün sonra cıkardılar. Bu arada bende iyilesmiş oldum. Yanıma görümcem geldi oda covıd oldugu için aldılar. Ama hastane gayet güvenilir mersk etme. İnşallah bulasmamıştır hastalık. Son günlerini endişeyle gecirme canım inan çözüm bulunuyor
Çok geçmiş olsun sana da bebeğine de💕 benim merak ettiğim sadece covidlilere mi uyguluyorlar bu hastane prosedürünü yoksa temaslılar da mı aynı şekilde oluyor? ben temaslının temaslısıyım eşim çok iyiyim bende bir şey yok diyor pazartesi de izne ayrılacak muhtemelen ama yine de bu stresi yaşamak beni üzdü o yüzden pazartesi doktorumdan sezaryen istemeye karar verdim doktorum bana bırakmıştı.. her şeyin hayırlısı artık

15.günden itibaren günde 3 damla dedi asm deki hemşire
Ben d vitaminli probiyotik aldım 5 damla diyor da biz 3 damla ile başladık. Göğüs ucuna damlatiyorum. Sezeryan doğumlarda doğum kanalından geçmediği için yeterli probiyotikleri alamiyormus bebekler. O yüzden doktorlar öneriyor. Aldık biz de

X