2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
covid oldugunu ögrenir ogrenmez hemen sezeryanamı alıyorlar kaç haftalıktın ozaman. Bebeği vermiyorlarmı hemen
Yok hayır covıd oldugunu öğrenince bebeği ve seni yakın takibe alıyorlar. Bir problemm yoksa 38.haftayı bekliyorlar. Bu arada negatife dönersen yine istediğin hastaneye gidebilirsin. Benim haftam 38 diye aldılar. Sezaryende de pek 38!i geçirmiyorlar. Bebege covıd testi yapıyorlar iki kere (kan dan bakıyorlar) duruma göre tedavi uygulayabilirler solunum sıkıntısı filan varsa. Benim bebeğim iyiydi 3.gün verdiler

Çok geçmiş olsun sana da bebeğine de💕 benim merak ettiğim sadece covidlilere mi uyguluyorlar bu hastane prosedürünü yoksa temaslılar da mı aynı şekilde oluyor? ben temaslının temaslısıyım eşim çok iyiyim bende bir şey yok diyor pazartesi de izne ayrılacak muhtemelen ama yine de bu stresi yaşamak beni üzdü o yüzden pazartesi doktorumdan sezaryen istemeye karar verdim doktorum bana bırakmıştı.. her şeyin hayırlısı artık
Covid pozitiflere uyguluyorlar. Şüpheli isen test yapıp durymu netlestiriyor. Hes uygulamasında temaslı diye görünüyor musun? Eğer hiçbir belirtin yoksa bulasmamıştır. Endişe et mene gerek yok.

Kızlar ben de doğuma gidiyorum yarın ilk gebeligim normaldi ama bu sezeruan olacakmış yarın yatıp pazartesi sabah erkenden ameliyata alincam kilo vermiş kızım bide dönmemiş o yÜzden sezeryan dediler ban dua edin bol bol
Aaaa senin ki normal doğum du sözde hayırlı sı olsun canım benim bende pazartesi sabah suni sancıyla doğurcm inşanlah ama çok tedirginim doğumum uzun sürer diye

Pazartesiye kadar kendiliğinden gelir inşallah bak açılman da varmış sıcak su ile duş al yürü squat yap tetikler belki kendi sancınla daha hızlı ilerler süreç bence benimkiler öyle oldu çünkü ama suni ile olan bi türlü 4 cm i geçemedi yaa çok süründürdü beni doğum anında bile ebe squat yaptırdı bana bebek daha hızlı kanala girsin diye ben de düzenli yürüyüş squat yapıcam bakalım belki sıklaşır sancım benim de 🙄
Doktor bebek kanala girmiş dedi ama ne kadar böyle bekler ki kanalda

Kızlar benim 1 saat önce falan karnımdan sancı girmeye başladı. Tuvaletten kalkmaya doprulmaya da zorlandım. Tuvalet ihtiyacım var gibi hissediyorum bide karnımda aşırı derecede direnişi hissediyorum acaba sancı bu mu

Kızlar ben de doğuma gidiyorum yarın ilk gebeligim normaldi ama bu sezeruan olacakmış yarın yatıp pazartesi sabah erkenden ameliyata alincam kilo vermiş kızım bide dönmemiş o yÜzden sezeryan dediler ban dua edin bol bol
Canım sağlıkla kucağına al inşallah, stres yapma kuzucuk gelecek 🥰
Aaaa senin ki normal doğum du sözde hayırlı sı olsun canım benim bende pazartesi sabah suni sancıyla doğurcm inşanlah ama çok tedirginim doğumum uzun sürer diye
Canım sende sağlıkla kucağına al inşallah, ağrısız sızısız 😍
Kızlar benim 1 saat önce falan karnımdan sancı girmeye başladı. Tuvaletten kalkmaya doprulmaya da zorlandım. Tuvalet ihtiyacım var gibi hissediyorum bide karnımda aşırı derecede direnişi hissediyorum acaba sancı bu mu
Canım büyük tuvaletin var gibi mi hissediyorsun? Bebek kanaldaysa bağırsaklara baskı yapınca öyle oluyomuş sanırım, sancı var mı?

Canım sağlıkla kucağına al inşallah, stres yapma kuzucuk gelecek 🥰

Canım sende sağlıkla kucağına al inşallah, ağrısız sızısız 😍

Canım büyük tuvaletin var gibi mi hissediyorsun? Bebek kanaldaysa bağırsaklara baskı yapınca öyle oluyomuş sanırım, sancı var mı?
İşte ağrı da hissediyorum sancı bu mu bilmiyorum evet büyük tuvaletim var gibi hissediyorum abdest alıp çıktım yeniden tuvalet hissi geliyor

İşte ağrı da hissediyorum sancı bu mu bilmiyorum evet büyük tuvaletim var gibi hissediyorum abdest alıp çıktım yeniden tuvalet hissi geliyor
Ara ara gelip giden belden kasıklara yayılan ağrı derler ama, takip et bakalım kendini, bi gelip bi gidiyo mu?

Ben 5 cc lik siringa kullaniyorum cok medikal gezdik ama sonda bulamadk internetten mi aldın. Gerci bugun silikonla memeyi aldi kenarından sirjngayla damlatiyorum. Benim de uyandir yedir derken 30 dk oluyor 5 günlüğü biz 25.30 cc veriorm siringayla az az dokjyorum ağzına parmağın kenarndan. Tırnağın sert yeri ağzını yara yapmaz insallah. Tamamen bırakmak istiyorum parmağı artik.
Ben Denizli de yaşıyorum burada ki bi medikaldan aldım bulamazsanız kargo ile gönderirim size de i
İlk zaman bende parmak ve kenardan şırınga ile besledim
Sonra sondayı söylediler sonda aldım akış hızınız yavaş olması gerekirmiş biberon gibi hızlı olmayacak
Kaç gündür besliyorsun bir aya kadar mühlet veriyorlar. Muhakkak memeye döner dedi.
Bi de pozisyon da cok önemli emzirme danışmanı eve geldi farklı farklı pozisyon da emzirmeyi denedi bebegin rahat aldıgı pozisyonu buldu. Sol memeyi ters kucak pozisyonunda emiyor sağ tarafı normal kucağımda emiyor sol kısmı başka pozisyonda hiç emmiyor. Siz de internetten pozisyonları Bir deneyin belki pozisyonu beğenmiyor dur
Ben sürekli olarak göğüs ucu mu beğenmiyor o yüzden almıyor diyordum emzirme danışmanı hayır dedi hep gerçekten çene kası kuvvetlenip sarılıkta azalınca Biraz kendine geldi doğru pozisyonda 2 memeyi de alıyor artık

Ben bugun baslicam wellcare 1 fiss her fista 400 ünite var gunluk 400 unite alması gerek

Bir de maflor basladi dr 6 damla.o da kasikla veriyorm.

Biz meme mama ayni anda veruoz hickiriyo yemekten sonra ama kusmuyo mama cok mu gidiyo acaba 30 cc hazirliom ama.zten yarisi yandan akip gidiyo memenjn kenarindwn mememdeki sut de az.

Ya sinir oldum kayknvalidemi severm iyi kadın dun annemle güneş alan odada ten tene temas deneyelim dedik emzirmeye clsiorm geldiler kv de sut yok ki emecek de sut yok diyo Ya görüyorum biliyorum az sutum 5.kere çekse. Damla anca cikiyodur ben de anlıyorum basimda bunu demene ne gerek var.

Bir de eşim annem ben mama verioz az once yine memenjn kenarindan. aradi bu esim de elinde siringayla acti ben damlatsin die bekliom iste kv anlatiyo yengenin kardeşi rezene içmiş cok ise yaramis oyle dedi alın diye ya biz bilmiyoz sanki icmediğm sey kalmadi. Hem eşime sinirlendim o sırada telefon mu açılır hem de gidip yengeye falan benim sutten bahsedilmesine cok kızdım. Ama iste bir sey diyemiosun. Dun uyardım gerci siz boyle konustukca ben geriliyorum olan sutum de gidecek diye. Ya napalim mama verirsin ama iste mamayi hazırlamak falan zor meme gibi kolay değil ondan dedim diyo.
Emzirmeden önce 1 bardak su icseniz oda isisında.sütunüz geli emdikce caninizi sıkmayin kv lerin geneli böyle hic strese girmeyin bosuna.pekmezi sulandirip serbet gibi icmek de faydali

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün minnosunu 😁🤩💝💗👶

Gözün aydın canım maşallah ona ne güzel emsin bol bol sana da geçmiş olsun ben görmedim yeni gördüm senin doğum yapmış olduğunu bebekle ilgilenirken çok msjlar i kaçırıyoruz artik

Oy kuzum hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah
Çok saolun kızlar ben hiç telefon alamıyorum elime kan uyuşmazlığımız var diye sürekli emzirmeye çalışıyorum göğüslerim çok fena yara oldu. Lansinoh garmastan ayva çekirdeği gümüş kapak denemediğim şey kalmadı geçmiyor 😔 cildim çok hassas.

X