2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
@
Inatcikisilik Inatcikisilik ay kuzu çıkmış nasıl sevindim 😍😍 darısı @35yagmur35 DeryaOz8 DeryaOz8 ve @aslihancngz ‘e, başka yoğun bakımda bebişimiz yok dimi?
an itibariyle ben de varım kuzum. Yani normal doğumu en çok sütüm gelsin, hızlıca bebeğime kavuşayım, hemen emzireyim diye istedim bu kadar. Şimdi yavrumu bekliyorum. Pandemiden süt de vermiyorlarmış bebeğe. Zaten şu an damaryolundan besliyorlarmış kuzumu. Çok moralim bozuk😞 bu kdr acının devamında kucağına alamamak çok kötü.

Humana içiyorum şuan takviye sadece .Aktardan mi alıp birlestireyim aklıma muskat geldi bide duydun mu
Cnm dr bana verdiği takviyeyi hepinize oneriyorum..gaz sancısını alıyor.ve bol süt urettiriyor kaliteli hale getiriyor.gunde 3 kere alıyorsun.tamamen bitkisel.

Eklentiler

• 20201101_093426.jpg
    20201101_093426.jpg
    88,2 KB · Görüntüleme: 20
Kızlar ben doğurdum. Ancak yazabiliyorum uzun sürdü bayağı. Sonlara doğru çok yoruldum 9 cm açılmam vardı ama artık takatim kalmamıştı. Doğumu erteler diye epidural istemedim ama keşke yaptırsaymışım. demem o ki normal sezaryen fark etmez kişiye özel gerçekten doğum. Allah hayırlı doğumlar versin. Bana doktorum hemen olacak bak kolay olacak ikinci doğumun dedi ama olmadı. Ayrıntıları anlatırım isteyen olursa. Bu arada bebeğime de kavuşamadım. Doğdu ama ağlamadı. Doğumda çok yorulmuş, Solunum sıkıntısı var dediler, yoğun bakımda tutacaklar. Kafam durdu kimde vardı benzer problem @aslihancngz sen de miydi canım?
Cnm benimki de yorgun bebeklerden kakasini yemiş.son anda küveze aldılar.saat 5 gibi görebildim.3,5 da dogum yapmıştım.18.gün bitti bile

Evet canım oyle. Uzaklaşmaya calısıyorum o dusuncelerden. Kötu bır haber aldıgım an ister istemez şoklanıyorum. Insallah hersey guzel olacak🤲

2 3 alternatifim var aslında canım bana hast. kalmaya gelelim diyen. Eltim görümcem teyzem. Ama onlardan yana emin olamıyorumki.Dısarıya cıkan insanlar baskaları ila gorusen insanlar. Dediğin gibi öyle karısık ki. Kim kimden alıyor belli değil. Ve o yuzden kimseye kızamıyorum işte..

Rahat sakin yapıda olan ben artık sonlarda ve bu durumlardan dolayı sanırım yıprandı beynim. Düşünmemeye calısıyorum canım. Dediğin hasta bakıcı da fena fikir değil ama ondan da emin olamamki ben😂Allah hepimizin yardımcısı olsun gercekten🤲Dogum oncesi ayrı sonrası ayrı bir macera. Büyük sıkıntılar olmadan gelip gecse hersey🤲

Canım tebrik ederim😍Şükür saglıklı bır sekılde dogum yapmıssın🤗Epidural isteseydin aslında sonlarda senı gevsetıp doguma son adımlar kala cok fayda ettiğini dogumu kolaylıkla bitirdiğini okumustum.Su Dr. Yusuf olgac devamlı bahsediyor. videoları beni bitiriyor. Bırcok bilgiyi orada edindim.
Catı darlığı diye bısey yok diyor adam. Dogumun seyrine gore, anne bebegın kendine özel gidisatına gore diyor. Keske onunla yapabilseydim ilk doğumumu..O kadar eksıkmısımkı ilk dogumumda, bu hamilelikte farkettım...

Amin canım🤲Allah güzel kalplerin sesini duyar.
Hepinizden Allah razı olsun. Herkes birbirine destek oluyor burda. Insallah guzel gelişmeler yasariz gunden gune.
Canım epidural yapalım mi diyemeden 6 cm den 8 e çıktı açılmam yarım saat içinde. Öyle olunca e artık gelir normal doğuralım dedi ebe. Epiduralin vakti geçti dedi. Ama benim doğumum zordu vallahi kızlar bebişin kafa da büyüktü. 3200 doğdu ama zor çıktı resmen. Son yarım saati silmek istiyorum hayatımdan 😬 neyse, kızlar kalanların Allah yardımcısı olsun, tüm hamilelere binlerce kez yardım etsin rabbim 🙏🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Ameliyathaneye girene kadar sürdü diye anlatan insanlar olurdu inanmamak değil.de şaşırırdık o kadar da olur mu diye en kötü kendimi sanırdım 6 ay kustum ama seninki inanılmaz birşey oldu çok şükür sadece günler kaldı bitirdin ayın 19 unda kac hafta kac gün olacak senin
Valal 28inde normla dogumdi 19a alindi 38sonu herhalde olck

Yaa onu bende duydum ateşölçer gibi sanırım.
Aynenn👍🏻
Yok canım yanlış anlamam ben ilk özele götürdüm o alet neyse ordada yoktu demekki.
En çok özel hastane mahvetti elini yavrumun sonra şehir hastanesine götürdüm orası daha temiz daha yeni teknoloji herşey diye ordada kan aldılar hatta öyle zor oldu ki laborant la kavga ettim zaten depresyondaydım kıza çek artık elini çıkar şu lastiği dedim başkası gelsin sonra başkası geldi o da çok çok zor aldı ben hastanenin içinde bebeğime sarılıp hüngür hüngür yarim saat ağladım sonucu felan almadan eve gittim eşim geldi sonuç için düşmeye başlamıştı dr beslemeye devam edin dedi vücudunda da az di bacaklara inmemişti yeniden götüremedim o günden sonra bol bol emziriyorum
Içim dışım incir oldu ayva kompostosu oldu süt yapıp emzirmek ıçın kendimi paraladım çok şükür artık doyuracak kadar oluyor süt sarılık da azalıyor olunca sadece takip amaçlı kan aldırmak istemiyorum
Şimdi internetten bakicam o aletin olduğu hastane var mı bulunduğum şehirde eğer varsa oraya götürürüm
Çok iyi anlıyorum işte yavrulara yazık. Tazecik ellere inşallah hiçbir yavrunun canını acıtmasınlar, iğneler girmesin de mecbur olunca da yapılıyor. Dediğim gibi ilk çocuğumda bize de öyle çok kan almışlardı. Ama bunda ateş ölçer gibi olunca sevindim şahsen. İnşallah her anneye öylesi denk gelir

Cnm benimki de yorgun bebeklerden kakasini yemiş.son anda küveze aldılar.saat 5 gibi görebildim.3,5 da dogum yapmıştım.18.gün bitti bile
Canım bakalım bu gece vermicez dediler ama inş sabaha verirler. Süt istediler şimdi. Sağacağım inşallah. Ama bilgi de vermiyorlar. Hastaneden nefret ettim, çok eksikler tonla da para istiyorlar. Hayrolsun diyeyim ama yarın ödemeden önce bir güzel konuşacağım. Tek istediğim bebeğime kavuşmak

İnşallah canım, yazıcam buraya alınca❤️

Benim ilk bebeğimde dıştan hafif kanama olmuştu. Önemli değil dedi doktor ama bana açıp pansuman yap dediler. Bi doktoruna sor bence.

Geçmiş olsun canım kendini yıpratma inşalllah bir şey olmaz. Sen maske ile kucağına filan al bebişi tedbir olarak.

Ben sanki suni sancı ile başlatır gibi anladım.
Nasıl olur ki maske ile bilmiyorum öyleysem bile kaçışı olmaz sanırım . Neyse iyi düşünelim iyi olsun inşallah öyle bir şey yok ☺️

Canım bakalım bu gece vermicez dediler ama inş sabaha verirler. Süt istediler şimdi. Sağacağım inşallah. Ama bilgi de vermiyorlar. Hastaneden nefret ettim, çok eksikler tonla da para istiyorlar. Hayrolsun diyeyim ama yarın ödemeden önce bir güzel konuşacağım. Tek istediğim bebeğime kavuşmak
BAna 1,5 saat sonra getirmişlerdi.sonra götürmüşlerdi 2 saat sonra gelmişti.seni çok ıyi anlıyorum.canim bol su iç ve strese girme uyu lütfen.
Kızlar bir şey soracağım bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim göğüslerim taş gibi oldu kahverengi kısımları dahil. Bebeğim sertlikten kavrayamıyor göğsümü bunun bir çaresi var mıdır ya😔
Canım sicak komplex yap.bezi sıcak tut göğsüne bastır.sut kanalını acar ve süt sağ. ve silikon gogus ucu al çok aciyorsa,aloa vera sür ben çok şükür bunlarla rahatladim

Selam kızlar. Doğumdan sonra doğdu haberini verdim bir daha giremedim. Benim gecelerim uykusuz hep gündüz uyuyoruz gece hep ağlamaca. İçim tuhaf oluyor normal mi hiç uykuya dalamıyor tam sakinleşiyor hop yine ağlıyor. Bugün 6. Günümüz. Ne olur birşey deyin. Siz neler yapıyorsunuz?

Yoğun bakımdan para alınmıyor diye biliyorum

X