2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Iyi aksamlar kizlar dogumdan sonra eskisi gibi yemek yiyebildinizmi benim midem bulaniyo yiyemiyorum normalmi ki antibiyotikten mi acaba
Canım bende depresyondan sandim 1 hafta hiç bisey yiyemedim narkozdan mi yok depresyondan mi bilmem şimdi kan ilacım bitmek üzere tekrar dan vitamin de başladım yeni yeni açılıyor iştahım ama o da daha eskisi gibi değil süt olacak diye kendimi zorlaya zorlaya yiyorum aldığım kiloları da verdim yememek iyi güzelde sütüm çekilecek diye ödüm patliyor

Canım bende depresyondan sandim 1 hafta hiç bisey yiyemedim narkozdan mi yok depresyondan mi bilmem şimdi kan ilacım bitmek üzere tekrar dan vitamin de başladım yeni yeni açılıyor iştahım ama o da daha eskisi gibi değil süt olacak diye kendimi zorlaya zorlaya yiyorum aldığım kiloları da verdim yememek iyi güzelde sütüm çekilecek diye ödüm patliyor
Ayy ne bileyim ya korkuyom bende stresemi giriyom acaba diye sali gunu benim kontrolum sorcam doktora icim bi tuhaf neyse ama aklima getirmemeye calisiyom birde kan sulandirici igne verdi mecburmus simdi esim yapiyo sizlerede verdilermi

Canim sende benim gibi cok pimpiriklisin sanki🙂 senin kontrol ne zaman bebek kilo aliyormu acaba diye endiseliydin sanki bende bugun gittim gene kilo takibine haftanin iki gunu doktordayiz resmen😄
Canım çok şükür almaya baslamiş ama tam kac kg salı belli olacak 15 günlük olacak salı gunu hiç mama vermedim ısrarla emzirdim evde tarttık kucağınıza alıp almış gibi görünüyor bi de artık bacaklardan yüzünden belli oluyor sanki
Ben aslında hiç böyle değildim beni gittigim dr lar korkuttu emzirmezsen sarılığı artar diyerek birde kilosu çok yüksek olmayınca tolere edemez felan diye internette okudum halbuki kilo bile vermedi benim bebeğim ilk günler.
diğer çocuklarım da toplu iri olunca acaba besleyemem mi diye bir vesvese oluyor ama şimdi kendime güvenim gelmeye başladı

Inatcikisilik Inatcikisilik ay kuzu çıkmış nasıl sevindim 😍😍 darısı 35yagmur35 35yagmur35 @DeryaOz8 ve @aslihancngz ‘e, başka yoğun bakımda bebişimiz yok dimi?
Diğer herkesr geçmiş olsun kime noldu bilgim yok inşallah bütün bebekler sağlıkla ailesine evine kavuşur biz hala küvezdeyiz yavaş yavaş büyüyoruz bu ara nazar değdirdim sanırım bikaç küçük sorun yaşıyoruz ama çok şükür yine de iyiyiz

Aynen birde cidden dayanamıyorum artik
Ameliyathaneye girene kadar sürdü diye anlatan insanlar olurdu inanmamak değil.de şaşırırdık o kadar da olur mu diye en kötü kendimi sanırdım 6 ay kustum ama seninki inanılmaz birşey oldu çok şükür sadece günler kaldı bitirdin ayın 19 unda kac hafta kac gün olacak senin

Diğer herkesr geçmiş olsun kime noldu bilgim yok inşallah bütün bebekler sağlıkla ailesine evine kavuşur biz hala küvezdeyiz yavaş yavaş büyüyoruz bu ara nazar değdirdim sanırım bikaç küçük sorun yaşıyoruz ama çok şükür yine de iyiyiz
Hayırdır canım ciddi birşey yoktur inşallah solunumu nasıl bebeginin kilo alıyor mu

Eskiden ne rahatmışız hanımlar 😁 Bebişim doğduğundan beri takip edemiyorum burayı gerçekten zormuş analık. Bizim bebiş gündüzleri uyuyor geceleri nöbette. Sersem tavuk gibi dolanıyorum evde. Bugün 4. Gün kontrolümüz vardı sarılık testi yapıldı topuğuna iğne batırdılar nasıl ağladım içim acıdı😔 Rabbim hiçbir ananın kuzusuna hastalık yaşatmasın Allahım🤲🏻

Bende kontrolden cıktım eve geldim. Yorulmusum yururken cok hızlı olamadıgımı farkettım bugun🙈Eee dedim ne bekliyorsun kendinden 20 kg aldın zaten😒
Drla konustuk. Sabah 8de hastanede olacagım. 10 gıbı doguma gırecegım🤲Plasenta yaslanmaya baslamıs Nasıl diye sordum. Bayagı kıreclenmiş dedi. Bende ne olur yani hocam dedim? Bu zamanda normal dedi sonlara geldin sayılır dedı. Bazen dedı kilo alımını kesebılıyor, kan akısını yavaşlatıyor dedi. Ama oglunun durumu ıyı keyfi yerinde dedi. 3 haftadır bas asagı duruyor. Kilosu boyu da nstsı sıvısı herseyi guzel cok sukur🤲
Dogum sonrası aksilikleri sordum. Dedim cogu cocuk artık yogun bakıma girmeden nerdeyse annesiyle kavusamıyor. Sizin dogum sonralarınızda oluyor mu dedim.Cok nadir dedı. Belli olmuyor. Beklediklerimizde cıkmayabiliyor.yada tam tersi olabiliyor dedi.Sen guzelı düsün dedi bana.
Basınızı agrıttım ama ben dogum sonrası hemen kavusamamaktan korkuyorum. Ve burda olan guzel arkadaşlarıma da dua ediyorum. Cunku uzuluyorum... Elden de bısey gelmiyor ya...
Covid ihtimaline 1 saat once esim de eklendi.Ve yanımda duracak olan ablam da. Temaslı sayılabilecek durumdalar. Kv duracaktı zaten o covid oldu 15 gun gectı sanırım. Ablam duracaktı carsamba sabahına sanırım netlesecek esinin pozitif olup olmadıgı. Bu yuzden yanıma gelebilecek mı bılmıyorum. Esim bugun test yaptırdı. Gozlerım doluyor artık. Dedim ben sürüne sürüne gider alır emzirir ilgilenirim cocugumla... Kime neye kızacam ki... 😔
Ahh kuzum benzer seyleri yaşıyoruz az çok. Öyle bi döneme geldi ki hamileliğimiz filan hiç tadını alamadık. Kızsan da uzulsende elinden bisey gelmiyor. Maalesef güçlü olup herseyin güzelini düşünmeye çalışalım su kötü zamanlarda geçsin çabucak

Başka derdimiz yokmuş gibi bide şu covid peşimizden koşuyor yakalanmayalım diye dokuz doğuruyoruz bu ne stresmiş ya hamileliğimiz böyle bir zamana denk geldi ne yazık ki ama napalım vardır bunda da bir hayır. Aşı falan haberleri var hep bu aralar hatta sağlık bakanı çok yakında maske takmayacağız falan demiş bubkadar emin konuşmasına şaşırdım. bakalım görelim nolacak 🤷
Keşke gerçekten bitse ama sahada çalışanlar bu kadar iyimser değil kuzenim Konya’da covid bölümünde doktor çok kötü şeyler duyuyorum allah sonumuzu hayır eylesin 😞

Canım çok şükür almaya baslamiş ama tam kac kg salı belli olacak 15 günlük olacak salı gunu hiç mama vermedim ısrarla emzirdim evde tarttık kucağınıza alıp almış gibi görünüyor bi de artık bacaklardan yüzünden belli oluyor sanki
Ben aslında hiç böyle değildim beni gittigim dr lar korkuttu emzirmezsen sarılığı artar diyerek birde kilosu çok yüksek olmayınca tolere edemez felan diye internette okudum halbuki kilo bile vermedi benim bebeğim ilk günler.
diğer çocuklarım da toplu iri olunca acaba besleyemem mi diye bir vesvese oluyor ama şimdi kendime güvenim gelmeye başladı

Beenim.kiz cok kilo vermisti ilk haftada 2.haftada sadece 40gr alabilmistj ama suan topaliyor cok sukur ama sutu arttiran seyde ozguven gercekten inanirsan sutun oluyor ben mamayi azalttim bu hafta cok sukur kilo almis kismetse tamamen kesmek istiyorum cok korkuyom bebisim ac kalacak diye bence butun annelerde ayni kaygi var analik icgidusu sanirim senin sarilik riskin azalmistir canim ya insallah iyi haberler alirsiniz kontroljnuzde rabbim hepimizin bebeklerine saglik versin insallah

Kızlar ben doğurdum. Ancak yazabiliyorum uzun sürdü bayağı. Sonlara doğru çok yoruldum 9 cm açılmam vardı ama artık takatim kalmamıştı. Doğumu erteler diye epidural istemedim ama keşke yaptırsaymışım. demem o ki normal sezaryen fark etmez kişiye özel gerçekten doğum. Allah hayırlı doğumlar versin. Bana doktorum hemen olacak bak kolay olacak ikinci doğumun dedi ama olmadı. Ayrıntıları anlatırım isteyen olursa. Bu arada bebeğime de kavuşamadım. Doğdu ama ağlamadı. Doğumda çok yorulmuş, Solunum sıkıntısı var dediler, yoğun bakımda tutacaklar. Kafam durdu kimde vardı benzer problem @aslihancngz sen de miydi canım?
Canım normaldi dimi ben dinlemek isterim tecrübelerini

Beenim.kiz cok kilo vermisti ilk haftada 2.haftada sadece 40gr alabilmistj ama suan topaliyor cok sukur ama sutu arttiran seyde ozguven gercekten inanirsan sutun oluyor ben mamayi azalttim bu hafta cok sukur kilo almis kismetse tamamen kesmek istiyorum cok korkuyom bebisim ac kalacak diye bence butun annelerde ayni kaygi var analik icgidusu sanirim senin sarilik riskin azalmistir canim ya insallah iyi haberler alirsiniz kontroljnuzde rabbim hepimizin bebeklerine saglik versin insallah
Amin canım amin evet hepimiz sağlıkla büyütelim ilk ay bi bocalama oluyor doğum yapmış oluyoruz kendimizi toparlayamadan bebegin beslenmesi tahlilleri bu kilo vermeler sarılık olmasın diye mama vermeler vs baya bi kafa karışıyor düzen oturunca kendimizde daha rahat oluruz inşallah dediğin gibi moral ve sütüm oluyor diye inanmak bebegin kilo aldığını görmek çok etkiliyor süt üretimini

Canım hiç canını sıkma lütfen herşey olacağına varır . İnş hasta değildir eşinlr ablan çok dua et elinden bişey gelmiyor insanın bu illet hastalık yüzünden. Ki öyle olsa bile hiç güzel canını da bebişi de üzme durduk yere . Allah bir kapıyı kapar bir kapıyı açar. Sen kavuşma anının mutluluğuna odaklamaya çalış kendini💕💕
Evet canım oyle. Uzaklaşmaya calısıyorum o dusuncelerden. Kötu bır haber aldıgım an ister istemez şoklanıyorum. Insallah hersey guzel olacak🤲
Öyle bi durumda kim kalabilir ki canım yanında nasıl geldi mi üst üste geliyor aksilikler zaman çok kötü denk gelmiş ama hastalık o kadar fazla ki kimseye kızılmaz çünkü kim.nerden alıyor hastalığı belli değil
2 3 alternatifim var aslında canım bana hast. kalmaya gelelim diyen. Eltim görümcem teyzem. Ama onlardan yana emin olamıyorumki.Dısarıya cıkan insanlar baskaları ila gorusen insanlar. Dediğin gibi öyle karısık ki. Kim kimden alıyor belli değil. Ve o yuzden kimseye kızamıyorum işte..
Valla yemekleri sakınmak istemiyorum bende gaz yüzünden alışsın diye ama her şeye kimyon koyabilirsin canım, kimyon gerçekten gaz giderici. Bizimki Bile bol bol ağlıyor şimdi.

Valla sf dışında elden hiç bişi gelmiyor, bende çöl korktum grip olunca napacağım diye ama allahtan çok tıkanmadı burnu. Akşam yatmadan yıka istersen o zaman açılıyor dicem de bebekken oluyo muydu hatırlayamadım, 4-5 aylıkken kızım yıkamak işe yarıyordu açılıyordu burnu.

Boza mayalı olduğu için booool bol süt yapar derler de düzgünce boza Kayseri’de nerde bulacağım, çok kötü hazır olanların tadı.

kuzum dur hemen bozma moralini, hepimiz doğum öncesi girdik böyle strese nasıl bir 2020ymiş böyle, sende hiç merak etme çocuğuna hemen kavuşacaksın güzel düşünelim güzel olsun 😍 gerekirse hasta bakıcı ayarlarsın canım altı üstü 1 gece ama inan ayağa kalktıktan sonrasında bişi yok o da 4-5 saat işte. Sonrasında eşim kaldı yanımda ama yine bebişle ben ilgilendim, altını değiştirdim üstünü giydirdim muayeneye götürdüm. Sen hiç takma kafana bunları, doğum stresi insanın aklına olur olmadık şeyler getiriyor işte.

Aciliyeti öyle çok değil ama araştırır netleştirirsen iyi olur tabi. Doğum yaptığın hastanede zaten bir doktor kontrole başlıyor. Beğenirsen onunla devam edersin zaten.

Yaa sevindim valla, ne diye korkutuyo bu insanlar beni, ben niye tecrübesiz gibi sarılıktan korkar oldum böyle bilemiyorum yaa 🤦🏻‍♀️
Rahat sakin yapıda olan ben artık sonlarda ve bu durumlardan dolayı sanırım yıprandı beynim. Düşünmemeye calısıyorum canım. Dediğin hasta bakıcı da fena fikir değil ama ondan da emin olamamki ben😂Allah hepimizin yardımcısı olsun gercekten🤲Dogum oncesi ayrı sonrası ayrı bir macera. Büyük sıkıntılar olmadan gelip gecse hersey🤲
Kızlar ben doğurdum. Ancak yazabiliyorum uzun sürdü bayağı. Sonlara doğru çok yoruldum 9 cm açılmam vardı ama artık takatim kalmamıştı. Doğumu erteler diye epidural istemedim ama keşke yaptırsaymışım. demem o ki normal sezaryen fark etmez kişiye özel gerçekten doğum. Allah hayırlı doğumlar versin. Bana doktorum hemen olacak bak kolay olacak ikinci doğumun dedi ama olmadı. Ayrıntıları anlatırım isteyen olursa. Bu arada bebeğime de kavuşamadım. Doğdu ama ağlamadı. Doğumda çok yorulmuş, Solunum sıkıntısı var dediler, yoğun bakımda tutacaklar. Kafam durdu kimde vardı benzer problem @aslihancngz sen de miydi canım?
Canım tebrik ederim😍Şükür saglıklı bır sekılde dogum yapmıssın🤗Epidural isteseydin aslında sonlarda senı gevsetıp doguma son adımlar kala cok fayda ettiğini dogumu kolaylıkla bitirdiğini okumustum.Su Dr. Yusuf olgac devamlı bahsediyor. videoları beni bitiriyor. Bırcok bilgiyi orada edindim.
Catı darlığı diye bısey yok diyor adam. Dogumun seyrine gore, anne bebegın kendine özel gidisatına gore diyor. Keske onunla yapabilseydim ilk doğumumu..O kadar eksıkmısımkı ilk dogumumda, bu hamilelikte farkettım...
Ahh kuzum benzer seyleri yaşıyoruz az çok. Öyle bi döneme geldi ki hamileliğimiz filan hiç tadını alamadık. Kızsan da uzulsende elinden bisey gelmiyor. Maalesef güçlü olup herseyin güzelini düşünmeye çalışalım su kötü zamanlarda geçsin çabucak
Amin canım🤲Allah güzel kalplerin sesini duyar.
Hepinizden Allah razı olsun. Herkes birbirine destek oluyor burda. Insallah guzel gelişmeler yasariz gunden gune.

Kurban olurum ya benimki de ilk günler hep uyuyordu şimdi akşamları bas bas bağırıyor ama bıraksam 2 3 saat acıkmıyor bende saat başı uyandırmaya emzirmeye çalışıyorum
Bizimki kimlikte 17 gunlk gercekte 2 gunlk bakalm degisck mi huyu suyu😀😀 memeyi aldi sonunda sukur ama ben olcuo veriodm si. Di memede doymuo gibi gelio ya

Biz kavuştuk darisi sizlere insallah 🙏🏻🙏🏻

Hayırdır canım ciddi birşey yoktur inşallah solunumu nasıl bebeginin kilo alıyor mu
Çok şükür büyük bi sorun yok geçen c. Tesi sulu kaka durumu olmuş sanırım demir damlası etkilemiş sindirimini ama enfeksiyon vs yok şükür anne sütünü şimdi azalttılar az az veriyolar o da az az gram alıyo buna da şükür başka bi sorun yok

X