Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Bacaklarım çatlamadı en azından diyordum. Bir gecede çatlamışlar. Ağlamak istiyorum. Bir hafta bunun için depresyona gireceğim şimdi. Bana nedense annelik bilmem nelik falan canım çatlaklarım modu gelemiyor. Gördükçe ağlıyorum.

Ben de korkuyorum ya akrep burcu olmasından. Ama 22 kasım da baya erken oluyor burcunu geçtim o zamandan önce gelmesin inşallah bi korkutucu oldu
aynen korkutucu olur ayy susalım yaa çağırmayalım erken doğumu. iyice heyecan sardı valla. hele temizlik bitince her dk tetikte olucam herhalde ksefjsk

aynen korkutucu olur ayy susalım yaa çağırmayalım erken doğumu. iyice heyecan sardı valla. hele temizlik bitince her dk tetikte olucam herhalde ksefjsk
Ben de temizlik sonunda öyle olmuştum. Şehir dışına uzağa gelince de bi korku saldı. Hemen dönmek istiyorum evime sanki burda doktor yok 🤣

34'te doğmuş bi tanesi ama 51 cm maşallah, kız diyo ki yenidoğan kıyafetlerini giyemicek diye üzüldüm dmgkgk Ocak annelerinden bile doğum yapan var ama ikizlerden birini kaybetmiş :KK43: diğerinin durumu daha iyiymiş şükür. Bakalım bizde kim doğuracak ilk tahmin var mı fnnf
Ay maşallah 34 de 51 cm benim kız minnak olacak narin olacak bence 😅 32 de işte 43 cm 1800 gr dı doktor böyle giderse 3 kg doğar dedi dedim he iyiymiş o zaman çokta kilolu olmasına gerek yok 😄

34'te doğmuş bi tanesi ama 51 cm maşallah, kız diyo ki yenidoğan kıyafetlerini giyemicek diye üzüldüm dmgkgk Ocak annelerinden bile doğum yapan var ama ikizlerden birini kaybetmiş :KK43: diğerinin durumu daha iyiymiş şükür. Bakalım bizde kim doğuracak ilk tahmin var mı fnnf
Bir ikiz anası olarak sanırım ben . Sancım çıkıp duruyor , 1 cmcik de açıklık varmış . Doktor doğurana kadar burdasın dedi . Dua edin bana dursunlar bi kaç hafta daha 🥲

Kızlar kontrolden çıktım ben de şimdi. 29+0 ama ultrasona göre yine önde. 39 küsür cm 1600 gram olmuş. Doktor tekrar açlık tokluk bakalım dedi ve karbonhidratı ve şekeri tadımlık olacak kadar az düzeye indirdi. 95 açlık 140 tokluk sınırmış üstü çıkarsa şeker var demek bu glifor başlarız dedi🥲 normalde çok rahat doktorum ama şeker bizim için önemli genleri bile etkiliyor dedi korktum biraz

Ay maşallah 34 de 51 cm benim kız minnak olacak narin olacak bence 😅 32 de işte 43 cm 1800 gr dı doktor böyle giderse 3 kg doğar dedi dedim he iyiymiş o zaman çokta kilolu olmasına gerek yok 😄
Doktor bize sizin kiz uzun olacak dedi ama 29+6 da 42 cm 1500 gm. Idi bakalim cuma gunu yine gidicem 1 haftada ne kadar buyumus bakicaz :)

Canım o önden giden bebeğin boyu kilosu. Yani organ gelişimi vs yine sata göre olacak. Yani haftası değişmez doğumun amca iri bebek vs olursa birazcık önden olur doğumu
Ay evet doktor da aynısını dedi, bu yüzden istemiyoruz çok önden gitmesini dedi. Bebişin sistemleri boy ve kilosuna göre çok geride kalmamalı dedi🥲

Bizimki 29da 38 cmdi kısa mı diyorum eşime şimdiden kıyaslamaya başladın çocuğu diyo mdgm
Bir ikiz anası olarak sanırım ben . Sancım çıkıp duruyor , 1 cmcik de açıklık varmış . Doktor doğurana kadar burdasın dedi . Dua edin bana dursunlar bi kaç hafta daha 🥲
Dualarımız seninle kuzucum inşallah sağlıkla kucağına alırsın zamanında 🙏🏿

Sana ozet geceyim bebito diyo ki soyle bir algi var. Bebegim yeterki uyusun da nasil olursa olsun . Oyuzden uyurken de kucagimda kalsin ama bu yanlis cunku artik bu sizin hayatinizi olumsuz etkiliyor mesela tuvalete gitmek , ya da baska bisey yapmak bunlari etkiliyor. Oyuzden cocuk kucakta uyuduktan sonra 5 dakika icinde derin uykuya gecer yaninizda yatirabilirsiniz ya da bi yere koyabilirsiniz vb.
Ya onceden ben de böyle seyler cok dinler okurdum ama artık hepsi bana haricten gazel okumak gibi geliyor. Hersey bebeğine göre sekilleniyor. Dogdgundan beri asla durmayan uyumayan bir bebeğim vardı sabaha kadar beyaz gürültü acık yatıyordum bana mısın demiyordu. Arkama yastıkları dizip yarı uzanma pozisyonunda cocukta dikey bir sekilde üstümde, kafası boynuma gelecek sekilde uyuyorduk gece bir ara 1-2 saat. Uykusuzluktan perişan olunca yeter ki uyusun da nasıl olursun moduna geciyorsun mecburen. Memede uyuyordu sadece indirimce devam etmiyordu emmekten tosuncuk olmuştu artık o sırada ayakta sallamayı keşfettim orta sehpaya içeceklerim termosum fındık fıstıgm laptopumu koyup yanıma cekiyordum akşama kadar ayagımda uyuyordu indirince uyanıyordu cünkü. İzlemediğim netfiliş dizisi kalmadıydı😂 yani demem o ki gözünüzü korkutmak istemem benim kızın durumu biraz ekstremdi ama bebek sana değil sen bebege uyum saglıyorsun.
Yine de faydalı bilgiler işine yarayan mutlaka ki olur biz de hiç bir sey sokmemişti

Bazı konuşmalar, tavsiyeler bana çok havadan havadan geliyor. Çocuk gerçekten bir mizaçla doğuyor. Çocuk rahat uyuyan bir karakterde mesela, ebeveynler de rutin yapıyorlar diyelim, buna bağlıyorlar. Ya da çocuk zaten iştahlı, ebeveyn yine kendisine pay çıkartıyor. Ki hiç payımız yok değil, muhakkak var ama gördüğüm, olacaksa bir ebeveyn bir noktaya kadar bozabilir, olmayacaksa bir ebeveyn bir noktaya kadar düzeltebilir.

İnsan kolayla yeter ki uyusun kafasına gelmiyor nihayetinde, bunu düşünen yapan üç beş kişi yok. Bebeği koyunca zırt diye uyanıyor, anne babası ne yapsın? Herkes bilmez mi bebek uyurken bir çay kahve içmeyi? Yanlış anlaşılma olmasın, tepkim her sorumluluğu, her sevabı günahı ebeveyne yükleyen uzmanlara.
Ay yüzde 1000 katılıyorum ben de kendi tecrübemi anlatarak bunları demek istedim tam olarak. Sonra insan düşününce depresyona giriyor ben neyi yanlış yapıyorum bu cocuk uyumuyor durmuyor diye kendine yükleniyorsun. Halbuki cocugun mizacı o

Ya onceden ben de böyle seyler cok dinler okurdum ama artık hepsi bana haricten gazel okumak gibi geliyor. Hersey bebeğine göre sekilleniyor. Dogdgundan beri asla durmayan uyumayan bir bebeğim vardı sabaha kadar beyaz gürültü acık yatıyordum bana mısın demiyordu. Arkama yastıkları dizip yarı uzanma pozisyonunda cocukta dikey bir sekilde üstümde, kafası boynuma gelecek sekilde uyuyorduk gece bir ara 1-2 saat. Uykusuzluktan perişan olunca yeter ki uyusun da nasıl olursun moduna geciyorsun mecburen. Memede uyuyordu sadece indirimce devam etmiyordu emmekten tosuncuk olmuştu artık o sırada ayakta sallamayı keşfettim orta sehpaya içeceklerim termosum fındık fıstıgm laptopumu koyup yanıma cekiyordum akşama kadar ayagımda uyuyordu indirince uyanıyordu cünkü. İzlemediğim netfiliş dizisi kalmadıydı😂 yani demem o ki gözünüzü korkutmak istemem benim kızın durumu biraz ekstremdi ama bebek sana değil sen bebege uyum saglıyorsun.
Yine de faydalı bilgiler işine yarayan mutlaka ki olur biz de hiç bir sey sokmemişti
Demek istediğim tam olarak buydu! Yani yeter ki uyusun da nasil uyursa uyusun kafasına gelmek bir anda olmuyor, şartlar buna zorluyor bazen. Bebekler için beslenmek ne kadar önemliyse uyku da o kadar önemli. Uyumuyorsa ne yapacaksın? Bütün tuşlara basıyorsun haliyle. Yoksa kim ister ayağında sallamak, battaniyede sallamak falan? Ve bazen bu önceden edinilen beklentiler karsilanmadiginda insanı daha da depresif bir moda sokuyor. Kabullenmek, bu dönemin de geçici olduğunu bilmek sürekli debelenmekten, çırpınmaktan daha rahatlatıcı oluyor.

Bu da enseyi karartalim demek değil elbette ama her türlü bebek var, bazen hesap kitaplar şaşıyor ama biz ve yavrularımız saglikliysak hepsi geçiyor, geçecek.

Ben de temizlik sonunda öyle olmuştum. Şehir dışına uzağa gelince de bi korku saldı. Hemen dönmek istiyorum evime sanki burda doktor yok 🤣
ben doğum iznine çıkınca pılımı pırtımı toplayıp kayınvalideme taşınıcam zaten kendi evimden hastane yarım saat. kayınvalidemden 10 dk sürüyor bi de gündüzleri evde yalnız kalmaya korkarım 38. haftada artık.

Ay yüzde 1000 katılıyorum ben de kendi tecrübemi anlatarak bunları demek istedim tam olarak. Sonra insan düşününce depresyona giriyor ben neyi yanlış yapıyorum bu cocuk uyumuyor durmuyor diye kendine yükleniyorsun. Halbuki cocugun mizacı o
Yok yok bende size katiliyorum ama bunlari da dinlemek hosuma gidiyor. Ben cok yeni nesil anne degilim aslinda , belki yasimdan belki baska biseyden oyle kitaba gore buyutiyim o derse oyle yapayim. Yok blw yapayim . 🤣 ama o an nasil sekillenirse oyle yapiyorsun . Ha aklima yatanlari denerim ise yararsa ne ala 🙂

Kızlar kontrolden çıktım ben de şimdi. 29+0 ama ultrasona göre yine önde. 39 küsür cm 1600 gram olmuş. Doktor tekrar açlık tokluk bakalım dedi ve karbonhidratı ve şekeri tadımlık olacak kadar az düzeye indirdi. 95 açlık 140 tokluk sınırmış üstü çıkarsa şeker var demek bu glifor başlarız dedi🥲 normalde çok rahat doktorum ama şeker bizim için önemli genleri bile etkiliyor dedi korktum biraz
Bu önden gitme şeysi neye göre acaba ya, benim bebo 27.haftada 37 cm 1300 gram geldi. Bu hesaba göre senin haftalarında benim kızım da hemen hemen aynı çıkar bence. Ama doktor hiç önde vs demedi. Şimdi ultrason kağıdına baktım 1 hafta önde görünüyor ama öyle olsa doktor söylerdi bence. Interesting 🥲

ben doğum iznine çıkınca pılımı pırtımı toplayıp kayınvalideme taşınıcam zaten kendi evimden hastane yarım saat. kayınvalidemden 10 dk sürüyor bi de gündüzleri evde yalnız kalmaya korkarım 38. haftada artık.
Ay yok ben baskasinin evinde rahat edemem ya 🙈 annemde bile fazla kalinca afaganlar basiyo bana. Ama edebilene saygi duyuyorum 🙂 bi de hastaneye yakinmis tabi o da buyuk bir arti.

Bu önden gitme şeysi neye göre acaba ya, benim bebo 27.haftada 37 cm 1300 gram geldi. Bu hesaba göre senin haftalarında benim kızım da hemen hemen aynı çıkar bence. Ama doktor hiç önde vs demedi. Şimdi ultrason kağıdına baktım 1 hafta önde görünüyor ama öyle olsa doktor söylerdi bence. Interesting 🥲
Benim hep oyle girunuyordu ama uzun zamandir doktor bisey demiyor. Sadece gobusunu kafa capini ve bacagini olcuyor .onlara gore gbusu 1 hafta onde kafasi normal . Diger turlusunu yazmiyor artik bu gittigimde sorayim bi . Gecen hafta ameliyati vardi yine gidikti kafasi:)

X