Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Yok yok bende size katiliyorum ama bunlari da dinlemek hosuma gidiyor. Ben cok yeni nesil anne degilim aslinda , belki yasimdan belki baska biseyden oyle kitaba gore buyutiyim o derse oyle yapayim. Yok blw yapayim . 🤣 ama o an nasil sekillenirse oyle yapiyorsun . Ha aklima yatanlari denerim ise yararsa ne ala 🙂
Hayır hayır ben de sana tepki göstermiyorum zaten. İnstagramda benim de kayıtlı bir klasörüm var bebeğe dair 😂 Şu olursa bunu yap, böyle tut, bu ağlama bunun belirtisi falan gibi. Yaşarsam denerim de, bunlarda tabii ki hiçbir sorun yok. Demek istediğim şu, bazen sen her şeyi yaparsın ama olmayabilir, bazen de salarsın ve olur. Her şey bizimle ilgili değil, ana babamızın söylediği gibi "Bu çocuk seni parmağında oynatıyor" değil. Bebeğin karakteri öyle.

Blw de yaptım 😂 Ben yaptım yine diyemem, çocuk uygundu ki öyle yedi. Kimisi çatlasan da patlasan da yemiyor. Öyle olsa ne yapacaktım? Helikopter geliyoooor 😂😂

Bu önden gitme şeysi neye göre acaba ya, benim bebo 27.haftada 37 cm 1300 gram geldi. Bu hesaba göre senin haftalarında benim kızım da hemen hemen aynı çıkar bence. Ama doktor hiç önde vs demedi. Şimdi ultrason kağıdına baktım 1 hafta önde görünüyor ama öyle olsa doktor söylerdi bence. Interesting 🥲
Sanırım bütün ölçümlere göre bir hesap var ya, kafa karın ölçüsü falan hepsi aynı oranda mı önde olmalı anlamadım. Mesela benim ultrasonda bazı ölçümler çok önde ama ‘age’ yazan kısım 30+0 diyor. Halbuki bütün diğer ölçümler 30 haftanın üstünde. Anlamadım hiçbir şey ama ben sata göre devam edicem hayatıma artık😂

Benim hep oyle girunuyordu ama uzun zamandir doktor bisey demiyor. Sadece gobusunu kafa capini ve bacagini olcuyor .onlara gore gbusu 1 hafta onde kafasi normal . Diger turlusunu yazmiyor artik bu gittigimde sorayim bi . Gecen hafta ameliyati vardi yine gidikti kafasi:)
Bana doktorlar hep iyi haftasıyla uyumlu dediler ama burda iri bebiş dediklerine bakıyorum benim bebo da benzer. Anlamadım valla

Sanırım bütün ölçümlere göre bir hesap var ya, kafa karın ölçüsü falan hepsi aynı oranda mı önde olmalı anlamadım. Mesela benim ultrasonda bazı ölçümler çok önde ama ‘age’ yazan kısım 30+0 diyor. Halbuki bütün diğer ölçümler 30 haftanın üstünde. Anlamadım hiçbir şey ama ben sata göre devam edicem hayatıma artık😂
Organ gelişimi ve doğum sata göre bekleniyor dedi bana doktor. Sistemlerinde de o şekilde görünüyor zaten, bence de sata göre gitmek mantıklı 🥲

Kızlar kitap önerisi olan var mı. Tıbbi ve bakım ile ilgili değil de onlardan çok okudum daha çok psikoloji ve yetiştirme ile ilgili olursa çok sevinirim.

Yok yok bende size katiliyorum ama bunlari da dinlemek hosuma gidiyor. Ben cok yeni nesil anne degilim aslinda , belki yasimdan belki baska biseyden oyle kitaba gore buyutiyim o derse oyle yapayim. Yok blw yapayim . 🤣 ama o an nasil sekillenirse oyle yapiyorsun . Ha aklima yatanlari denerim ise yararsa ne ala 🙂
Ya zaten insana anne olduktan sonra yeni güncellemeler geliyor. Bir yerden sonra cocuguna göre her yöntemi deniyorsun aklına gelmicek seyler geliyor o yüzden akışına bırakmakta fayda var bazı seyleri bebiş dogduktan sonra her zaman kuralına kitabına göre olmuyor

Kızlar kitap önerisi olan var mı. Tıbbi ve bakım ile ilgili değil de onlardan çok okudum daha çok psikoloji ve yetiştirme ile ilgili olursa çok sevinirim.
Canım Aletha solter ve Dan siegel kitaplarını tek gecerim. İlk cocugumu büyütürken okumuştum cok psikologunun tavsiyesiyle ben de o dönem araştırıyordum baya. Cok faydası olur

Bizimki 29da 38 cmdi kısa mı diyorum eşime şimdiden kıyaslamaya başladın çocuğu diyo mdgm

Dualarımız seninle kuzucum inşallah sağlıkla kucağına alırsın zamanında 🙏🏿
Benim de 28 küsürde 38 cm di normal gidiyor boyu bence zaten doğduğu boyu ilerdeki boyunu belirlemiyorki çoğu çocuk 50 cm doğar ama hepsi büyüyünce farklı boy olur 😊

Ay yok ben baskasinin evinde rahat edemem ya 🙈 annemde bile fazla kalinca afaganlar basiyo bana. Ama edebilene saygi duyuyorum 🙂 bi de hastaneye yakinmis tabi o da buyuk bir arti.
ben kvdemde çok dinleniyorum bi de eltimle beraber yaşıyorlar ne yemek elletiyorlar ne yatak mis gibi ilgileniyorlar gidince. kendi evimde bile korkudan o kadar rahat edemem son haftalarda :KK70:

Ben Anne Baba ve Çocuk Arasında ve Bilinçli Bebek kitaplarını çok sevmiştim, yine okuyacağım. Koşulsuz Ebeveynlik kitabını da aynı şekilde tekrar okuyacağım.

Bir de Isabelle Filliozat kitapları bana çok hitap ediyor. Hatta onun çocuklar için de kitapları var, 5 yaş civarı için uygun, onlar da müthişler.

Şimdi Harriet Lerner - Anne Dansı'nı okuyorum, çocuk psikolojisinden öte anne olmaya dair ve bu kitap da oldukça hoşuma gitti. Psikoloji değil ama uyku üstüne Uyanış - Melis Keşan kitabını da okumaya niyet ettim.

Bu önden gitme şeysi neye göre acaba ya, benim bebo 27.haftada 37 cm 1300 gram geldi. Bu hesaba göre senin haftalarında benim kızım da hemen hemen aynı çıkar bence. Ama doktor hiç önde vs demedi. Şimdi ultrason kağıdına baktım 1 hafta önde görünüyor ama öyle olsa doktor söylerdi bence. Interesting 🥲
Bence bir hafta önde yada geride olması doktorlar için sorun olmuyor yani o haftalarda bu aralıkta olur diye düşünüyorlar keza benim haftamda 1600-2 kg arası gözüküyor mesela kilosu o aralıktaysa normal kabul ediliyor daha fazla veya daha geri çıkarsa o zaman diyorlar bence ileri geri diye

Benim de 28 küsürde 38 cm di normal gidiyor boyu bence zaten doğduğu boyu ilerdeki boyunu belirlemiyorki çoğu çocuk 50 cm doğar ama hepsi büyüyünce farklı boy olur 😊
Aynen benim ilk kızım 3 kg 48 cm dogmuştu. Simdi 10 yasında sınıfının en uzun boylusuymuş kilo olarak da boy olarak da maşallahı var

Ben Anne Baba ve Çocuk Arasında ve Bilinçli Bebek kitaplarını çok sevmiştim, yine okuyacağım. Koşulsuz Ebeveynlik kitabını da aynı şekilde tekrar okuyacağım.

Bir de Isabelle Filliozat kitapları bana çok hitap ediyor. Hatta onun çocuklar için de kitapları var, 5 yaş civarı için uygun, onlar da müthişler.

Şimdi Harriet Lerner - Anne Dansı'nı okuyorum, çocuk psikolojisinden öte anne olmaya dair ve bu kitap da oldukça hoşuma gitti. Psikoloji değil ama uyku üstüne Uyanış - Melis Keşan kitabını da okumaya niyet ettim.
Hah Isabelle Filliozat da vardı biri daha vardı diyorum adı aklıma gelmemişti☺️

Kesinlikle öyle. Kızımın sınıfında bir çocuk var ve açık ara uzun bir çocuk, öyle 3-5 cm değil 🧿 Annesine kaç cm doğdu diye sordum, 51 dedi. E o çocuktan 20-25 cm kısa olan çocuklar da o boyda doğmuşlar :)

Bence bir hafta önde yada geride olması doktorlar için sorun olmuyor yani o haftalarda bu aralıkta olur diye düşünüyorlar keza benim haftamda 1600-2 kg arası gözüküyor mesela kilosu o aralıktaysa normal kabul ediliyor daha fazla veya daha geri çıkarsa o zaman diyorlar bence ileri geri diye
Bilemedim ben de valla doktorlara göre de değişiyor sanırım, normal kiloda gelsin lütfen önde geride olmasın 🥲

Bacaklarım çatlamadı en azından diyordum. Bir gecede çatlamışlar. Ağlamak istiyorum. Bir hafta bunun için depresyona gireceğim şimdi. Bana nedense annelik bilmem nelik falan canım çatlaklarım modu gelemiyor. Gördükçe ağlıyorum.
şu çatlak konusunu ben de çok takıyorum, her gün aynada kontrol ediyorum manyak gibi. kıyafet izi falan çıkıyor bazen oramda buramda, çatlak mı diye dakika başı bakıyorum geçmiş mi diye 🙄 benim kalçalarımda vardı ergenlikten beri sonra hiç olmadı, inşallah olmaz seninki de ilerlemez 🙏🏻 araştırdığım kadarıyla doğumdan sonra lazere gidip yüzde yüze yakın iyileşme kaydedilebiliyormuş. erken başlamak önemliymiş canım belki denersin

Ayy ne guzel kitap okuyabilorsunuz uzun zamandir hic okuyamiyorum. Su telefonu firlatip kitaba yonelmem lazim🤣 eskiden ne okurdum haftada bi kitap bitirirdim . Poff evde okunmasi gereken bir suru kitap var.

Sağlık ocağı doktorum çok iyi biri ya, her ay gidiyorum istediğim tahlilleri söylüyorum yapıyor. Bugün de buna duygulanıcam dmgm

Ya onceden ben de böyle seyler cok dinler okurdum ama artık hepsi bana haricten gazel okumak gibi geliyor. Hersey bebeğine göre sekilleniyor. Dogdgundan beri asla durmayan uyumayan bir bebeğim vardı sabaha kadar beyaz gürültü acık yatıyordum bana mısın demiyordu. Arkama yastıkları dizip yarı uzanma pozisyonunda cocukta dikey bir sekilde üstümde, kafası boynuma gelecek sekilde uyuyorduk gece bir ara 1-2 saat. Uykusuzluktan perişan olunca yeter ki uyusun da nasıl olursun moduna geciyorsun mecburen. Memede uyuyordu sadece indirimce devam etmiyordu emmekten tosuncuk olmuştu artık o sırada ayakta sallamayı keşfettim orta sehpaya içeceklerim termosum fındık fıstıgm laptopumu koyup yanıma cekiyordum akşama kadar ayagımda uyuyordu indirince uyanıyordu cünkü. İzlemediğim netfiliş dizisi kalmadıydı😂 yani demem o ki gözünüzü korkutmak istemem benim kızın durumu biraz ekstremdi ama bebek sana değil sen bebege uyum saglıyorsun.
Yine de faydalı bilgiler işine yarayan mutlaka ki olur biz de hiç bir sey sokmemişti
benimki de Athena dev adam sarkisinda uyuyordu bir tek, gece gece aciyorduk aylarca bu sekilde gecti, hatta ilk yil 🙂
Beyaz gurultu falan hiiiiccc. Esim kanguruda onune takiyordu on iki dev adam sarkiisini aciyordu calkalarken cocugu uyuyordu 😂

X