2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Genelde erkek çocuklarda görüyoruz etrafımızda, bence zamanla düzelir canim Umut da bazen güzel anlaşılır konuşur bazen de benden başka kimse anlamaz ki benimde anlayamadigim oluyor

Genelde erkek çocuklarda görüyoruz etrafımızda, bence zamanla düzelir canim Umut da bazen güzel anlaşılır konuşur bazen de benden başka kimse anlamaz ki benimde anlayamadigim oluyor
Cevabın için teşekkür ederim canım. Hala tam cümle kurmaması falan iyice kafama takılmaya başladı artık. Sadece anne gel baba al anane tut gibi iki kelimeli cümleleri var. Bu hafta tam dil gelişimi için görüşecektik hasta oldu ateş halsizlik kusma mecburen erteledik. Sanırım salgın var

Kızlar merhaba benimkine artık ben yetemıyorum. Hiç durmuyor düz duvara tırmanıyor ısırıyor. Cümle zaten kuramıyor daha. Algısı cok iyi ama çok tuaf davranmaya basladı bugünler anlamadım atak mıdır nedir. İnadına yapıyor yapma dedıgım zamanda. Ay ne yorucu cidden hıcbır işimi yapamıyorum. Sürekli pesınde olmalıyım çünkü her an tehlıkelı bir sey yapabilir. Gecıcı mı acaba yoksa ben mi yanlıs yapıyorum oyalandıgı bir oyuncak yok bana önerecegınız çovugunuzun çok sevdıgı bir oyuncak var mı acaba

Selam kizlar ben dogum yaptim 1bucuk ay oldu buyuk oglumla aralarinda 2bucuk yas var ve cok cok zorlaniyorumm buyugum cok kiskaniyo aranızda yasayan varmi ev isler yemek cocuklar naptiniz nasil yetistiniz cocuklarin arasini nasil buldunuz cok zor bi durum nasil yetisecegimi bilmiyorum

Konuşma hala tam başlamayınca zaten fazla izlemese de ekranı sıfırladık işlerimi bi ileri iki geri şeklinde yapıyorum koştur koştur. Tabi sen de iki çocuk daha farklı oluyordur. Dışarıda da sürekli elimi bırakıp gitmek istiyor bi anda fırlayıp gidiveriyor Bizim ki yemek yapmaya bayılıyor en sevdiği ve oyalandığı oyuncaklarda oyuncak tencereler, sebze ve meyveler bir de oyuncak mangalı.. dönüp dolaşıp sürekli onlarla oynuyor.

Bugün doktora götürdük kontrol için bi sorun gözükmüyor dil bağı vs yok, göz teması var, kömür alıyor konuştuklarımızı anlıyor muhtemelen 6 ay içersinde tam konuşma gerçekleşecektir dedi. Pazartesi de okul ile görüşmeye gidicez eylülde başlaması için. Çevremizde hiç küçük çocuğu olan yok bir çocukla oyun oynamayı bile bilmiyor yavrum. Parkta da çekiniyor çok üzülüyorum. İnşallah iyi gelecek ikimize de

Öncelikle sağlıkla büyüt çocuklarını Ben henüz bir tanesiyle baş etmeye çalışırken şöyle yap böyle yap diye bi öneri veremeyeceğim ama elbette geçici bi süreç canım. Yeğenlerimin arasında 1,5 yaş farkı vardı kıskanmak ne kelime her boş bulduğu anda yüzüne falan vuruyordu. Gözümüzü üstlerinden ayıramıyorduk her an bi şey yapacak diye şimdş ikisi birlikte nasıl oyunlar oynuyorlar. Ama sanırım tek başınasın keşke destekçin olacak biri olsa yanında nefes alacak zamanın olurdu. Allah yardımcın olsun

Insallah gelir beraber oynayacaklari gunler tesekkur ederim canim hayirlica buyusun butun yavrular insallah ❤

Canm okul mu önerdi doktor, benim büyük oğlumda gec konusmustu doktora götürmüştük krese verın demıstı verdık çocuk 2 ayda konusmaya başladı. Seninki de konusur cnm krese baslayınca.

Merhaba canım.
bende 8 ay önce doğum yaptım. Biri 2.5 yaşında biri 8 aylık. Allahtan büyüğü kreşe gidiyor yoksa düşünmek bile istemiyorum. Bizimkide zarar verecek kadar kıskanıyor. Bize vurmaya başladı. Isırıyor. Bağırıyor. Evde sürekli bir çığlık sesleri. Ben ev işleri için ve bebek bakımı için yardım aldığımdan onlarda sıkıntım olmadı. Ama gerçekten eğer müsatliğn varsa birkaç ayda olsa birisini al canım. İnan insan nefes alıyor.

Aynen soylediklerinin eksigi var fazlasi yok canim.. kres cok iyi olmus cok guzel bi avantaj. Annem kaldi 1 ay kadar saolsun gitti oda mecbur nereye kadar. Yardimci alma durumum da yok.. beraber buyusunler az yas farki olsun diye ben cok istedim aslnda ama boylemi daha avantajli aralarinda belli bi yas farki olsaydi daha mi iyiydi nasip artik Allah yardimcimiz olsun

Canm okul mu önerdi doktor, benim büyük oğlumda gec konusmustu doktora götürmüştük krese verın demıstı verdık çocuk 2 ayda konusmaya başladı. Seninki de konusur cnm krese baslayınca.
Evet canım zaten o konuşma durumu için önermese de ben yaşıtlarıyla sosyalleşmesi için çok istiyordum inşallah iyi olur ikimiz içinde.

bi de önceden tecrübeli olanlara bi şey daha danışmak istiyorum. Şimdi bizim oğlan hala bezli memeyi daha yeni bıraktı zaten. Ben artık tuvalet eğitimi işini de halletmek isityorum ama şimdi Eylül başı kreşe başladığında bu durum nasıl ilerler kestiremiyorum. Tam olarak kavrayamamış olacak yüksek ihtimal ve yabancı bi ortama girecek. Nasıl oluyo bu işler bütün tuvalet ve temizlik ihtiyacını tam olarak kendisi karşılayamayan çocuklar için

Kreste altını alıyorlar cnm ama zaten oradaki arkadasları wc ye gıdınce o da gitmek isteyecek. Ben olsam senin yerinde bu ay tuvalet egıtımıni verir öyle yollardım cnm çünkü şuan bile benimki benden baskasına altını aldırmıyor ondan kreste çok zorluk yasatır altını aldırırken ama wc ye arkadasları gıdiyor diye gider. Bende verecektim tuvalet egıtımı bu ay ama tasınma işi çıktı eylülden sonra baslıcam tuvalet egıtımıne subatta da kres düşünüyorum

Selam kızlar nasılsınız, kimse yazmamış Bayadır. Krese gıdenler alıstı mı, tuvalet egitimi alanlar nasıl ilerledi, ayrıca biz Corona olduk benim ufaklık oldu önce corona sonra hepımıze bulastırdı. Ne cümle kurma var ne tuvalet egıtımı bizde diplerdeyim

Selam canım
Bizimki kreşe baya alıştı nerdeyse bir sene olacak gerçi
Tuvalet eğitimine biz daha başlamadık hazırdı küçük bir tuvalet aldım ona korktu mu ne şimdi kaka bile demiyor. Birkaç ay daha bekleyeceğim mecbur
Çok çok geçmiş olsun şimdi nasılsınız.
Cümle kuruyor bizimki konuşma konusunda hiç sıkıntımız yok canım benim

Öncelikle çok geçmiş olsun. Ağustosun son haftasından beri yarım gidiyor kreşe. Çok çok zorlandık. Yemek yemeyi kesinlikle reddetti. Bi dönem ara verip ağlamalar bitince tekrar yemek olayını denedik ama yine başa sardı. Öğretmeniyle ortak kararla yemekten önce alıyorum okuldan. Şu an baya gelişme var çok şükür en azından fotoğraflarda videolarda etkinlikler sırasındaki mutluluğunu görebiliyorum artık. Konuşmada yeni yeni üç dört kelimeli cümleler çıkarmaya başladı. Ben okulu çok sev dedi mesela geçen gün

Seninle konuşmuştuk hatırlarsan kreş öncesi tuvalet eğitimine başlatsam mı acaba tam kavramadan bi de ordaki kaygıyla söyler mi vs. Diye. O zaman ard arda çok fazla değişiklik olmasın diye başlamadım. O yüzden şu an kaldı. Öğretmeni kasım gibi ortak bi hareketle hallederiz tuvalet eğitimi işini de dedi.

Şu an öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına alışmış ama dışarı da yabancılara karşı hala büyük tepkiler verebiliyor. Bu konu beni çok üzüyo. Parkta çocukların arasına girmekten çekiniyor mesela. Bi çocuk psikiyatristine gitme fikri dönüyo bu ara zihnimde bakalım

Kızlar benim bebegım sanırım ekran bagımlısı oldu babaannesi bakıyor, altını degıstırırken falan telefona alıstırmıs sımdı ne yapsak olmuyor sinir krizlerine giriyor. Cidden kreş en mantıklısı gönderenler çok iyi yaptı valla. Tuvalet egıtımı içinde inatlasıyor bende zıtlasmak istemıyorum ama altını da aldırmak istemıyor telefonu versek elıne evden gitsek cidden ruhu duymucak. Telleri kaldırıyoruz artık evde görmüyor ama altına kaka yapınca telefon olursa aldırırım diyorresmen bizi parmağında oynatıyor çok kötüyüm ne yapabilirim sizce. Cümle kurmasındaki geriliği de bundan kesinlikle yoksa algısı bizden iyi.

Kreste nasılmış çocukların arasına giriyormus mu? Bence zamanla alısacaklar canm

Canım iyi diyelim iyi olalım. Kreşe başladık ama sevemedim Baska kreşe başlıyor bugün. Buda ne zor süreçmiş hepsi gibi biz konusuyoruz tuvalette tamam ama tabi her cocugun gelişimi farklı olabilir. Bi pedagog önerisi alabilirsin

Allah yardımcın olsun. Telefonu bizde seviyoruz ama günde 1 saat hakkı var bu bile fazla olabilir ama mükemmel anne baba olmayı coktan bıraktık biz biraz akışa girdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…