2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Büyüyor kuzum büyüyor onu anladım.
bende bez konusunda yerimde sayıyorum. Cesaret edemedik daha. Bir ay sonra falan başlayacağım sanırım yavaştan. Kaka olayında hiç sıkıntımız kalmadı. Ama çiş varya çiş bizi zorlayacak gibi duruyor.

Valla tam tersi biz tuvalet eğitiminde ikinci haftadayız çiş tamam ama kaka acayip sıkıntıymış

Merhabalar diş olayı kalmadı sanırım bizde memeyi bırakali 5ay oluyor iki haftadır da tuvalet eğitimi ile ilgileniyoruz çiş öğrendik sıkıntı yok söylüyor kakayi da yeni yeni çözüyoruz gibi çok şükür gece uykularımız da düzeldi küçücükken çok çektirdi artık rahatliyoruz galiba
Konuşma konusunda pek iyi değil genelde anlıyorum ama anlamadigim da oluyor düzelicek zamanla

Konuşması nasıl canım farklı bir dil gibi konuşuyor umut bazen net ama bazen de anlaşılmıyorneyseki ben anlıyorum çoğunlukla
Boyu92/93cm oldu kilo bayagidir 13 de kaldı
Şuan çıkacak diş kaldı mi bilmiyorum ikiser azı diş var bizde

Yok canm ya hala cümle kuramıyor, hala tek kelime evresini gecmedi. Sırf o yüzden kres düşünüyorum eylülde bakalım. Algısı iyi konusur çok takmıyorum abisi de öyle gec konustu sonra da hiç susmadı. Bizimkinin kılosu da 13 de kaldı. Boyu da 94 idi en son

Erkek çocuk geç konuşur derler ama bilmiyorum ne kadar doğru.
Çok zayıf diyip duruyorlar sinirim bozuluyor ya
Sağlıklı olsun da napalim gayet iyi bana da göre de

Ya bizde 5-6 aydır kilo almıyoruz. İncecik vücut kafa büyük kaldı. Ama inanılmaz hareketli. Bütün gün okulda koşturduğu yetmiyor evde de zıplayarak yürüyor
Kesinlikle kreş imkanı olan yollamalı. Ben her gün iyiki diyorum. Cümle kurmaya başladı 4-5 kelimelik. Ama tabi iyelik ekleri vs olmadan

Eklentiler

• D634B487-F647-47C2-958E-1461534BC877.jpeg
    231,6 KB · Görüntüleme: 66
  • A8105D42-BCD1-4E32-B53F-90DDA43E4F55.jpeg
    254,3 KB · Görüntüleme: 68
Tuvalet egitimi aldı mı maşallah alıstı krese senınkı? Ne kadar verıyonz krese? Bende bakıcı mı kres mi kararsızım?

Tuvalet egitimi aldı mı maşallah alıstı krese senınkı? Ne kadar verıyonz krese? Bende bakıcı mı kres mi kararsızım?
Tuvalet eğitimi yok bezli hala.
ben ücret ödemiyorum eşimin abisinin kreşi. o yüzden de çok rahatım istediğimde gidip kameradan izliyorum vs ama arkadaşım kızını anaokulu bölümüne kaydetti 2500 aylık. Alışmaz mı o kadar mutlu ki okulda. Götürüyoruz şimdi anne baba bay bay diyip ayakkabılarını alıp giriyor içeri. Bahçesi çok büyük her perşembe mutfak atölyesi etkinliği her cuma bahçe bahçe partisi var yazları.
Kız 6 aylık şimdi seneye 18 aylık olsun yarım gün başlatacağım onu da.
ben bakıcıyla da çalıştım hatta yatılı ama ciddi anlamda bakıcı diyebileceğimiz bilgi birikime sahip olmadıkça kreşin yanından bile geçmiyor canım

Eklentiler

• D62634B1-D0AD-4674-A7F7-E8E2E27D04F1.jpeg
    128,4 KB · Görüntüleme: 62
  • 19A50F40-52FA-4255-8E7F-F60E5D085F19.jpeg
    118,5 KB · Görüntüleme: 69
  • A8C71A5A-BBB0-46F9-859E-27328D638952.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 59
  • E720E5BE-4517-471A-9AA5-3AEC56FB7E19.jpeg
    172,5 KB · Görüntüleme: 69
Evet sosyalleşme açısından kesinlikle kres daha mantıklı, birkaç kres vardı aklıma yatan ama bezli almıyoruz dedıler agustosta tuvalet egıtımı vermeye calısacagım bakalım hıcte bezi kuru kalkmıyor sabahları

Benimkide son 5-6 gündür gece 12 gibi çişi üstüne geçmiş kalkıyor. Baştan kıyafet değiştiriyoruz. Daha fazla sıvı almıyor eskisinden. Neden acaba?

Bezi hep dolu dolu hala ya nasıl olacak bu iş böyle bilmiyorum

Bezi hep dolu dolu hala ya nasıl olacak bu iş böyle bilmiyorum
Bence daha zamanları var birkaç ay sonra bşr daha değerlendirmek lazım gibi geliyor. Ben geceleri hep çişi üstüne çıktığından yada gece 12 gibi dolu olup uykusunda bez değiştirdiğimden yaz sonuna doğru attım bez olayını

Çok iyi olmus çocuk içinde bende çok istiyorum ama eşimin görevi nedeniyle doğudayız çok soğuk oluyor kışın git gel hasta olur diye korkuyorum eve çok yakın var bitane ora ile konuşup alıyorlarsa oraya vermeyi düşünüyorum

Nasıl başladınız canım peki?
Bezden baya rahatsız oluyordu ve altına yapınca da bezi değiştirmemi istemiyordu, alıştırma kilodu ve lazımlık aldık. Anlattım güzelce ve büyüdüğün için bizim gibi lazımlığına yapman gerekiyor dedik. Başlarda çok hevesliydi bir ara yapmak istemedi şuan iyi gidiyoruz. Ama çişi ya da kakası geldiginde Çoğu zaman söylemiyor hareketlerinden ve banyo kapısının önüne gitmesinden anlıyorum. Yaklaşık bir ay olacak

Kızlar selam nasılsınız? Gerçi şu dönemde ne kadar iyi olunabilirse o kadar iyiyiz sanırım hepimiz. Size bir şey danışmak istiyorum aynı durumda olan var mı ya da önceki çocuklarında vs bunu yaşayan var mı merak ediyorum.

Oğlum tam 30 aylık oldu. Anne gel, baba git,kalk,otur,ser,sil vs. Şeklinde basit iki kelimeli cümleler kuruyor sadece. Bu kelimeler hariç anane,dede,pembe,oku gibi başka kelimeleri de net anlaşılır şekilde. Ancak bunlar dışında çoğu söylediği şeyi benden başka kimse anlayamıyor. Bazı kelimeleri farklı ya da tersten söylediği oluyor. Örneğin on de diyorum no gibi. Aç diyemiyor ja diyor evet diyemiyor je diyor Elif diyemiyor da jif diyor gibi gibi.. Sen ben kavramını hala pekiştiremedi kendisinden bahsederken sen diyor mesela biz ona sen dediğimiz için.

bu hafta genel bir muayene ve dil gelişimi ile ilgili doktora gideceğiz ama içimdeki kurt durur mu size de bir sormak istedim öncesinde. Malum Google amcaya sorduğumuzda sonuç pekte hoş yerlere varmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…