2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Aynen canım bende kıyamadım uyku egıtımı vermeye ama diş dönemi dısında da uyku şeklimiz çok tuhaf bızım hem ayakta kucakta sallıyorum aynı zamanda emiyor. Tek emse razıyım. Aynen buyudukce zor olur uyku egıtımı bencede. Senin kız ne yapıyo uykusu Duzeldı mi?

Farklı zamanlarda anlık denemelerim oldu. Ama anında o kadar çok ağlamaya başladıki dayanmak imkansız hele de şu saatten sonra bence de çok zor.

Benim de dizlerim felç inan.. Hele bu gece yine sabaha kadar salla dur. Emiyor,emerek uyumazsa gündüzleri hamakta sallanıyor. Geceleriyse ayakta. Ve hala uyuduktan hemen yarım saat sonra uyanıp tekrar uyutulmaya ihtiyacı hissediyor. Ondan sonra bu 1, 1 buçuk saatlik döngüler şeklinde sabaha kadar gidiyor. Uyandıkça bazen emip geri uyuyor o zaman kendimi şanslı sayıyorum

bizimkide memede ve ayakta sallanarak uyuyor bazen memede dalıyor dalmazsa ayakta sallıyorum.Saat 10’larda uyutmaya başldıktan sonra 4-5 gün sabah 7’yi geçerek uyandı ama perşembe günü bexsero aşısını yaptırdık dün ve bugün sabah yine 7 olmadan uyandı. İnşallah aşıdandır

Aşıdandır canm. Benim doktorum bexsoreyi kresten önce yaptır dedı ondan 2 yasından sonra 2 doz olacak. Nımerıx oldu sadece. Valla canım ben hala kendi kendine uyuyan bebeğin varlığına inanamıyorum doğaüstü geliyor bana

Aynen canm gece kalkıyor emiyor geri uyuyor çok kalkıyor. Bazen 2 kere kalkıyor seviniyorum. Doktor gece emzirme dıyor tamam da kalkıyor bebek ne yapayım harmandalı mı oynayım uyusun diye sallıyorum ama yok illa memeyi emcek sonuna kadar da bitiriyor

ahahahaha harmandalı mı ilahi güldürdün beni:) bizimkine su veriyorum mama aldım onu verdim yok yok kesinlikle meme ağzına değmeden uyumuyo uçları koptu artık:) banada kendi kendine uyuyabilen bebek rüya gibi geliyor ama illa bir yerde kendileri uyuyacaklar :)

Ah aynen kızlar ya bi de istediği kadar süt gelmezse diğer memeye geçmeden de uyumuyor asla. Gündüz neyse bi şekilde oyalayabilirim başka bir şey veririm falan diyorum ama gece nasıl kesicem memeden daha şimdiden düşüncesi bile korkutuyo. U Umutherzaman sen tecrübelisin canım ilk çocuğunda memeye düşkünmüydü nasıl bıraktırmıştın?

Tabıkı illa uyucaklar 2 yastan sonra memeden kesince her sey düzene girer insş

O kadar çok duskundu ki canım anlatamam 19. Ayda kestim bır sey yemiyordu cok zor oldu cok elledi emmek istedı çok pişman oldum şimdiki aklım olsaydı 24 aya kadar beklerdim o zamanda boyun fıtığı oldum sanıp doktora gıttıgımı bılıyorum memeden sonrada meme ucunu karıstırarak uyudu bir süre de memeden zor uzaklastırdık yani

Canım
ben denedim canım söyleyebileceğim hiç girme o işe. Ağlamaktan küstü o kadar söyleyeyim sana. Birde uyku eğitimi için bir kadınla anlaşmıştım tanınan. Artık bizimkiler büyük tepkileri anormal oluyor.

Anlastıgın kadın neler dedi canm birde yarıda kestin o zaman dimi.
Daha ilk gecede son buldu. Vazgeçtim diye yarısını iade aldım. Yatağa yatırıN diyor ışıkları kapatın çok az loşlık olsun. Sonrasında ağlarsa ilk seslen ninni söyle susmazsa hemen al kucağına sustuğu an geri bırak. Böyle böyle ilk gece uyuyacak dedi. Benimkini iki kere koydum ağlamaktan kustu

Buna devam etmediğinize çok sevindim. Bir anne hangi uzman, doktor vs.derse desin içindeki sese, içgüdüsüne güvenmeli. İçini rahatsız eden , aklını kurcalayan şeyi asla yapmamalı. Bu gibi durumlarda en ilkel, en doğal olanını düşünüyorum, diğer canlıları. Bağımsızlaşsın diye bebeğini görmezden gelen, ya da desteksiz uyutmaya alıştırmak için adım adım metod uygulayan bir anne gorili mesela. :)
Ha bu arada tuzum kuru da değil, bebeğim bildiğiniz çokkk zor bebek. Ama bir iki sene dayanırım herhalde, onunla bağlanma ilişkimi riske atmak istemem.

E benim gece emmiyor yine de sorunlu uykusu sürekli sallamam gereken geceler okuyor. Benimkinde düzene girer mi ki temelli kessem?
2 yas sendromu bitince daha laftan anlıyorlar canım daha cok yoruluyorlar kendılerı 9 oldu mu yıgılıyor yataga. Artı memede degıl tek sıkıntı bu yas zor diş ataklar VS. Senın hamilelik nasıl gıdıyor kac haftalık oldun?

Kusmak mı iyiki bırakmışsın canım.

Kusmak mı iyiki bırakmışsın canım.
O olayı gördüğüm an bıraktım. Belki zamanı değil denerim sonra diye diye bir buçuk ay kadar bekledim ama bir daha mı denemek. Bir daha mı uyku eğitimi. Mümkün değil. Bir noktada kendi uyuyacak bütün gece deliksiz geç kalkacak. Tek istediğim inşallah o zamanlar doğum olmadan gelir.
U Umutherzaman canım 12 haftalık oldum. Ya 10+5te doktor sanırım erkek dedi.ya çok mu erken dedi. Kız olsun diye beklemedeyim de çok zorlanıyorum ama bu hamileliğimde

Erkek Olunca hemen belli oluyor canım ama gene de bır sonrakine netlesır. İki erkek iyidir arkadas olurlar birlikte oynarlar yaş farkı da yok ikiz gibi olucaklar. Kız olursa da sana yoldaş olur saglıklı olsun da. Benim oglum hep erkek olsun diye dua etti duası kabul oldu şimdi aralarındaki bağı gördükçe iyiki diyorum.

Kızlar merhaba. İyi pazarlar diliyorum herkese. Virüs yüzünden yeni normal hayata adım adım geçebilen geçmeye çalışan var mı aramızda ? Ben çok zorlanıyorum yarın işe başlıcam halasının toplu taşımayla gidip gelmesi bile çok koekutuyor beni sizler neler yapıyorsunuz

Bir kız bir erkek olsun istiyorum ben hep :) kız beklentim max durumdaydı taa ki doktorun söylediğine kadar. Sağlıklı olsun o ayrı tabi ama kız olsun olur yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…