2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın kızlar yine bir 5te kalkma faciası ile karşı karşıyayım. Hayır anlamıyorum nasıl değişti bu çocuk bu kadar. 5te kalkması için hiçbir neden yok. Dahası hemen bir saate kalmaz uykusu geliyor tekrar. Ne yapacağım ben ya

Günaydın kızlar yine bir 5te kalkma faciası ile karşı karşıyayım. Hayır anlamıyorum nasıl değişti bu çocuk bu kadar. 5te kalkması için hiçbir neden yok. Dahası hemen bir saate kalmaz uykusu geliyor tekrar. Ne yapacağım ben ya
Gündüzleri uyku düzeni bozulduğundan beri sabah uyanma saatleri de değişti. Dün 5:30 da kalktı bugün 8 e geliyordu 🥺 5:30 6 gibi uyanırsa dediğin gibi 1 saat olmadan tekrar uyumak istiyo 🤷🏻‍♀️ Gündüz fazla uyuduysa sabah o saatlerde kalkıyor sanki 🤔

Gündüzleri uyku düzeni bozulduğundan beri sabah uyanma saatleri de değişti. Dün 5:30 da kalktı bugün 8 e geliyordu 🥺 5:30 6 gibi uyanırsa dediğin gibi 1 saat olmadan tekrar uyumak istiyo 🤷🏻‍♀️ Gündüz fazla uyuduysa sabah o saatlerde kalkıyor sanki 🤔
Gündüz uyutmazsam bu seferde kıyamet kopuyor. Gündüz 3 saat kadar uyuyor fazla mi geliyor acaba
Bugün çıkıp oyalanacağı oyuncaklar alacağım. Ne alsam fikri olan var mi?

Bende tereyag ısıtıp pekmez le verdim cocuk pekmezden tıksındı. Yarında zeytinyağı ile denerim. Hayır o kadarr sumuk nasıl o mınnak burundan cıkıyor sureklı yenileri geliyor. Cıgere ınmesınden korkuyorum ya hastanelerde mikrop yuvası suan da herkes hasta gitmek istemiyorum ınsallah ıyılesır tum kuzucuklar

Aynı söylediğin gibi canım baba diyordu sonra uzun süre söylemedi tekrar başladı. El sallıyordu gel geli öğrenince onu yapmamaya başladı. Yapmıyor yapmıyor sonra birden tekrar başlıyor.

Normal demek ki. Sevindim. İyi ki burası var😀

Gündüz uyutmazsam bu seferde kıyamet kopuyor. Gündüz 3 saat kadar uyuyor fazla mi geliyor acaba
Bugün çıkıp oyalanacağı oyuncaklar alacağım. Ne alsam fikri olan var mi?

Bizimki de bu hafta aynı. Hep atak dönemleri boyle oluyor. Bizimki ataktan bence.

Bebeğe göredeğişir ama 9 12 ay arası gündüz 2-4 saatmiş.

Eğitici kaplar alabilirsin yoksa kule yaparsınız ilgisini çekerse ya da bul tak kova, halka geçirme

Son düzenleme:
Ya arkadaşlar... Bakıcı başlayacak haftaya bize. Yalnız şöyle bi şey var ki ben pek bu işleri beceremiyorum. Yani bana yardımcı olsun diye hizmet aldığım kişi bir müddet sonra hiçbi şey yapmaz oluyor. Ya da elinden gelse bi uğrayıp "ben artık çıkayım mı" oluyor ve kendimi salak hissediyorum deyim yerindeyse. Şimdi yeni başlayacak biri bu ve ben salaklık yapmamaya karar verdim. İlk günden harika bi işveren-çalışan ilişkisi kurmalıyım. Ama ben bu bikbikbik minnoşluğumla nasıl yapcam?

Ya arkadaşlar... Bakıcı başlayacak haftaya bize. Yalnız şöyle bi şey var ki ben pek bu işleri beceremiyorum. Yani bana yardımcı olsun diye hizmet aldığım kişi bir müddet sonra hiçbi şey yapmaz oluyor. Ya da elinden gelse bi uğrayıp "ben artık çıkayım mı" oluyor ve kendimi salak hissediyorum deyim yerindeyse. Şimdi yeni başlayacak biri bu ve ben salaklık yapmamaya karar verdim. İlk günden harika bi işveren-çalışan ilişkisi kurmalıyım. Ama ben bu bikbikbik minnoşluğumla nasıl yapcam?
aynı sorun bende de vardı, bakıcı değil ama temizlikçi, 15 yıllık temizlikçimize yol verdim, tepeme çıkmıştı artık, her hafta geliyor ve her geldiğinde kırıp döküyordu, seviyorum diye 1 yıl daha katlandım ama yok, her geldiğinde birşeyler verme ihtiyacı duyuyordum, saat 10 da işe başlayıp 2-3 de kaçıyordu, çalıştığı süre içinde de kızlarıyla konuşuyordu, tek elle iş yapıyordu

şimdi başlayanla konuşmuyorum, sadece işle ilgili konuşma olabiliyor, ona karşı kibar ve saygılıyım (kibarlıktan kırılacağım o kadar yani, xxx hanım diye hitap ediyorum, benden yaşı baya küçük) ama asla sohbet etmiyoruz, 1 ay oldu, şimdilik iyi gidiyor, onunla aynı odada olmuyorum, önce oğlumun odasını bitiriyor, biz oraya geçince salonu yapıyor, salondan çıkınca biz salona giriyoruz, günün kalanında sessizce planladığı işleri yapıyor, ona hiç müdahale etmiyorum, buzdolabından ne istersen ye diyorum, öyle işte. he bir de haftada birden iki haftada bire düşürdüm

ben bakıcı değil ama temizlikçiyle ilişkimi yazdım belki işine yarar

bizimkinin bugüne kadar yerden birşey alıp yediğini bir kere bile görmedim (aman Allah korusun gıda falan olur diye yemiyor herhalde). bu konuda ne kadar şanslıysam çamaşır konusunda da o kadar şanssızım. en sevdiği şey su, çorba, çay fark etmez, devirmek veya elini içine sokmak, suları etrafa sıçratmak, sularla oynamak falan, sürekli ıslaklık kontrolü yapıyoruz, iki günde bir bir makine doluyor, bir de çalışma alanına serdiğimiz örtü, o hep yıkanıyor, bir de eli ağzı pislendiğinde hemen bulduğu ilk kanepe ile ağzını ellerini temizleme huyu var

Kesinlikle, hiçbir yere gitmedim 😂😂😂
Bık bık bık gidip düğmelere basıyor çeviriyor program seçiyor. Ben kapatıyorum o tekrar açıyor😂
bizimkinin bugüne kadar yerden birşey alıp yediğini bir kere bile görmedim (aman Allah korusun gıda falan olur diye yemiyor herhalde). bu konuda ne kadar şanslıysam çamaşır konusunda da o kadar şanssızım. en sevdiği şey su, çorba, çay fark etmez, devirmek veya elini içine sokmak, suları etrafa sıçratmak, sularla oynamak falan, sürekli ıslaklık kontrolü yapıyoruz, iki günde bir bir makine doluyor, bir de çalışma alanına serdiğimiz örtü, o hep yıkanıyor, bir de eli ağzı pislendiğinde hemen bulduğu ilk kanepe ile ağzını ellerini temizleme huyu var
En azından yerdekileri toplamıyor. Bizimki saçları topluyor, elinde uzatıp baktıktan sonra doğru ağzına 😂

Yaa kızlar biraz kilo verince ortaya yumuşak, sarkık, pütürlü gibi (tam tanımlayamadım) bir göbek çıktı ortaya😣 düzelir mi bu
düzeliyor emin olabilirsin, iki ablam ikişer çocuk yaptı, hala bikini giyebiliyorlar, bir tanesi aynı eskisi gibi oldu ve 51 kiloya düştü üstelik şu anda 48 yaşında, diğeri 62 kilo ama göbeği kilodan yani doğumdan değil. tüm doğumlar sezeryan üstelik, biraz zamana ihtiyacın var, hala iç kaslar toparlanıyor, benim doğum kiloları çoktan gitti ama göbek deliğim daha yeni yeni küçülmeye başladı

X