2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar hangi bezi kullanıyorsunuz? Sleepy cok tasırıyor sureklı ıslak oluyordu zıbını degıstırdim molfix pısık yapıyor cok.. Prima muheendısoglu onermıyor. Kararsız kaldım cok
Sleepy’nin yeni paketler pişik yapmaya başladığı için baby&me denedim artık onunla devam ediyorum canım. İndirimde 100 lü paketlerden stokladım koku sızdırmaz poşet çıkıyor bi de içinden

Kızlar hangi bezi kullanıyorsunuz? Sleepy cok tasırıyor sureklı ıslak oluyordu zıbını degıstırdim molfix pısık yapıyor cok.. Prima muheendısoglu onermıyor. Kararsız kaldım cok

Prima pampers pure öneriyor mühendisinoğlu ama pahalı biraz. Denedim bir kez güzel ama çok delikli birşeyler çıkıyor içinden bazen minik minik. Bizim de sleepydi başta. Canbebeye geçtik.

Ben prima premium care hassas ciltler için olanı kullanıyorum. Diğer bezler bizde maalesef alerji yaptı.

Aynen insallah buhar banyosuna bakiyim internetten ben de bilmiyordum
Cnm nasıl oldu bebegın benimkinin dun atesı cıktı ınatcı bir ates degil hafif 38 civarı gene korktum uyurum yukselir diye calpol verdim dusurdu. Ama balgam feci oksuruk oluyor balgamdan sureklı burun cekıyor o kadar cok cıkıyor ki. Bu arada pekmezi ve tereyagını ısıtıp verin diyorlar. Dun sogan kestim koydum odaya oda kokusundan Baska bir etki goremedım🤪

Cnm nasıl oldu bebegın benimkinin dun atesı cıktı ınatcı bir ates degil hafif 38 civarı gene korktum uyurum yukselir diye calpol verdim dusurdu. Ama balgam feci oksuruk oluyor balgamdan sureklı burun cekıyor o kadar cok cıkıyor ki. Bu arada pekmezi ve tereyagını ısıtıp verin diyorlar. Dun sogan kestim koydum odaya oda kokusundan Baska bir etki goremedım🤪

😂 kötü kokuyor evet. Birkaç gün koydum ben 1 günde etki etti mi hatırlamıyorum. Belki de çocuk iyileşti o zamana😀
Ben de zeytinyağı ısıtıp pekmez ekliyorum azcık sabahları iyi geldi gibi

😂 kötü kokuyor evet. Birkaç gün koydum ben 1 günde etki etti mi hatırlamıyorum. Belki de çocuk iyileşti o zamana😀
Ben de zeytinyağı ısıtıp pekmez ekliyorum azcık sabahları iyi geldi gibi
Bende tereyag ısıtıp pekmez le verdim cocuk pekmezden tıksındı. Yarında zeytinyağı ile denerim. Hayır o kadarr sumuk nasıl o mınnak burundan cıkıyor sureklı yenileri geliyor. Cıgere ınmesınden korkuyorum ya hastanelerde mikrop yuvası suan da herkes hasta gitmek istemiyorum ınsallah ıyılesır tum kuzucuklar

kızlar alakasız olacak ama 13 ocakta birçok oteldeki indirim bitiyor, yaz tatili için herşey dahil bebekler için oyun alanları olan bir otel arıyorum, yeri fark etmez, hersey dahil olsun istiyorum. tavsiye verecek olan olursa çok minnettar kalırım, fiyatlar çok uçmuş, 4 gün için 9-10 bin arasında bir sürü uygun yer var ama bunlar bütçemizi çok aşıyor, tatile gitmesek mi bilemedim, evlendiğimizden beri ilk tatilimiz olacak

kızlar alakasız olacak ama 13 ocakta birçok oteldeki indirim bitiyor, yaz tatili için herşey dahil bebekler için oyun alanları olan bir otel arıyorum, yeri fark etmez, hersey dahil olsun istiyorum. tavsiye verecek olan olursa çok minnettar kalırım, fiyatlar çok uçmuş, 4 gün için 9-10 bin arasında bir sürü uygun yer var ama bunlar bütçemizi çok aşıyor, tatile gitmesek mi bilemedim, evlendiğimizden beri ilk tatilimiz olacak
Memleket mi, yıldızlar mı, gençliğim mi daha uzak? demiş şair. Valla bana en uzağı beş yıldızlı yaz tatili şu an:kızgın:

Sevgili gece beslenmesini kesen yaklaşık 11 aylık bebiş anneleri, nasıl oldu biraz anlatsanıza :110:
Bebek mi talep etmedi, yoksa çok gizli bi formül mü buldunuz? Çünkü yani ben deli çıkıcam. Bıktım mem, mem, mem!!! Yani emzirmeyi içgüdüsel olarak sevmem gerekmez mi?! Ama yıldım. Bel, boyun, kol... Tutulmadık kasım kalmadı.:KK61: ( yine isyan ettiğim bi gündeysek demek ki...)

Sevgili gece beslenmesini kesen yaklaşık 11 aylık bebiş anneleri, nasıl oldu biraz anlatsanıza :110:
Bebek mi talep etmedi, yoksa çok gizli bi formül mü buldunuz? Çünkü yani ben deli çıkıcam. Bıktım mem, mem, mem!!! Yani emzirmeyi içgüdüsel olarak sevmem gerekmez mi?! Ama yıldım. Bel, boyun, kol... Tutulmadık kasım kalmadı.:KK61: ( yine isyan ettiğim bi gündeysek demek ki...)
biz sabaha kadar elli kere kalkıp emmeye devam. konuyu sessizce takip edeyim

Bende tam gece beslenmesini kim kesmişti, nasıl kesmişti, neyle kesmişti.. gibi bir takım sorular soracaktım. İyi oldu bu. Anlatsın valla kesen bende çok merak ediyorum.

biz sabaha kadar elli kere kalkıp emmeye devam. konuyu sessizce takip edeyim
Bende tam gece beslenmesini kim kesmişti, nasıl kesmişti, neyle kesmişti.. gibi bir takım sorular soracaktım. İyi oldu bu. Anlatsın valla kesen bende çok merak ediyorum.
Kilosu,boyu vs gelişimi iyi ikimizin de uyku kalitesi ve onun dişleri ve mide sağlığı için 1 yaş sonrası gece beslenmesini kesmem gerek. Ama saat başı ya da kırk dakikada bir emiyor ve olurda bunlardan birinde emzirmezde sallayarak uyutmaya çalışırsam kıyameti koparıyor🥺

Hatırladığım kadarıyla annemherseyim annemherseyim gece beslenmesini kesmişti ama yine hatırladığım kadarıyla zaten bebek talepkar değildi.

Kızım yenidoğan dönemini geçince ilk altı ay neredeyse hiç uyanmadan sabaha kadar uyurdu. İkinci ayda ben uyandırıp emzirdim hep. Sonra bıraktım gece beslenmesini. Ek gıdadan sonra da su verip pışpışladım. Uyudu. Emmek için uyanmıyor. Sadece bezi dolunca uyanıyor. Ve bazen gerçekten susadığı için uyanıyor. Emzirmek istesem de su alana kadar ağlıyor. O yüzden önce su veriyorum. Uyuamzsa emziriyorum. Artık alışmıyor gece beslenmesine.

Planlı tatil yapabilmek ne güzel. Eşim polis olduğu için genel de olay şöyle gelişiyor “hayatım hazırlan izne çıktım. Hemen yola çıkarız” 😑 bir kaç saat içinde valiz toparlayıp memlekete gidiyoruz. Kirli temiz dolduruyorum artık. Orda her şey yıkanıyor yeniden. Tatil eşyaları da alıyorum. Bir iki günlüğüne anca gidiyoruz artık denize.

Kızım yenidoğan dönemini geçince ilk altı ay neredeyse hiç uyanmadan sabaha kadar uyurdu. İkinci ayda ben uyandırıp emzirdim hep. Sonra bıraktım gece beslenmesini. Ek gıdadan sonra da su verip pışpışladım. Uyudu. Emmek için uyanmıyor. Sadece bezi dolunca uyanıyor. Ve bazen gerçekten susadığı için uyanıyor. Emzirmek istesem de su alana kadar ağlıyor. O yüzden önce su veriyorum. Uyuamzsa emziriyorum. Artık alışmıyor gece beslenmesine.
Rüya gibi... :)

Kilosu,boyu vs gelişimi iyi ikimizin de uyku kalitesi ve onun dişleri ve mide sağlığı için 1 yaş sonrası gece beslenmesini kesmem gerek. Ama saat başı ya da kırk dakikada bir emiyor ve olurda bunlardan birinde emzirmezde sallayarak uyutmaya çalışırsam kıyameti koparıyor🥺

Hatırladığım kadarıyla annemherseyim annemherseyim gece beslenmesini kesmişti ama yine hatırladığım kadarıyla zaten bebek talepkar değildi.
vaper vaper janejune janejune F Ftmnrltf brn kesmiştim gece beslemesini. Benim bücür bir kere bazen iki kere uyanıyordu. Doktor gelişimi gayet iyi dedi yavaş yavaş kes zorlanırsın yoksa dedi. Birkaç gece zor geçti vermedim ama ağlamadı da. Sadece uykuya döndürmek zor oldu. Beşikte sallaya sallaya kendiliğinden alıştı. Ama şöyle bir durum vardı ki benimki daha bir aylıkken bile 8-9 gibi yatar 3lere kadar bir uyurdu. Anneler gününde çok iyi hatırlıyorum. 8e doğru yattı sabah 4ü geçiyordu uyandı ki daha 2.5 aylıktı. Gece uykularıyla alakalı büyük bir sorun yaşamadık biz. Gece 10 defa kalksaydı o zaman alışır mıydı bu kadar kolay sanmıyorum

Benimki ilk iki gece su verdim istemedi. Aslında ben uzun zaman önce kesmiştim. Ama sonda bir ara erken uyanır oldu burda arkadaşlarla konuşurken uyanmadan önce besle uzar dediler. Aha ben uzasın diye onu yapmaya kalkınca e tabi bücür alıştı. Yine bir beslenme bir ay kadar gittik . Sonra yeniden kestik

X