2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
selam kızlar 2020 hepimize sağlık huzur mutluluk başarı getirsin inşallah.
uyku eğitimi konusunda bende çok git geller yaşladım hep başlarken sonradan vazgeçtim. yapamadım. çevremde çok uyku problemi yaşayan çocuklar var 5-6 yaşlarında ne kadar sorun olabileceğini tahmin ediyorum . fakat şunu anladım ki asyayla beraber uyumak beni mutlu ediyor. evet defalarca uyandığı gecelerde çok sinirleniyorum enerjim bitiyo mutsuz uyanıyorum ama onun odasını ayırma fikri bile beni şuanda tedirgin ediyor. belki zor sahip olduğum için bilmiyorum ama yapamadım ben uyku eğitimini yapamaycağımda sanırım. belki ileride pişman olacağım ama şimdilik bunu yapmak istemediğime kanaat getirdim.
bir kaç psikologla görüştüm bağlanma odaklı büyümenin ileride çok meyvelerini yiyeceğimi söylediler. uyku eğitimi farklı odada veya aynı odada/ağlatarak veya az ağlatarak/yanında veya değil her ne olursa olsun çocuğun istemediği bir şeyi yapmak ya da ona kayıtsız kalmak banada sadece annelik içgüdümle doğru gelmedi.

yapana saygım sonsuz herkes anne ve evladını en çok annesi düşünür elbet bir bildikleri vardır ama ben başaramıcam sanırım. belki 3-5 yıl daha böyle gidicez ama umarım kısa zamanda uykularımız düzelir

Ya sanırım biz böyle ultra uykusuz anneler olarak devam edicez

Ben de aynı his ve fikirdeyim. En azından 2 yaşına kadar diye bir sınır koydum. o zaman ne düşünürüm bilmiyorum tabi...

Yargılanamaz hiçbi ebeveynlik ve bence tek bi doğru yok. Yalnızca içgüdülerinize güvenin. Öyle olmalı, doğrusu bu diye bi şey yok. Hatta sinirlenip saat başı kendini ve çocuğu hırpalamaktansa o ağlarken yatagında pışpışlamak yeğdir herhalde. Ama uyku eğitimi satanlar (ki çoğu sadece bi sertifikayla türemişler alanla ilgileri yok) öyle söylüyor diye bebek kusana kadar onu görmemek( kusarsa dahi iletişime geçmemek) içinize sinmiyor ise yapmayın. Anneler doğru olano hisseder.

İstesem de o kadar katı olamam. Zaten yine vazgeçiyorum sanırım. Ama ikimizde mahvoluyoruz bunun bi çıkar yolu olmalı. En başından böyle alıştırmamalıydım biliyorum. Fakat o gaz sancıları o yeterki uyusunda nasıl uyursa uyusunlar sonucu bu raddeye geldik

İnanın biz de çok kötü haldeyiz. Gece kalkma sayımızı bilmiyoruz. Nöbet tutma usulüne gectik eşimle ki çekilebilir olsun. 3 saat o 3 saat ben. Bu şekilde 2şer nöbetle gece bitiyor.yalnız annenin bunun altından kalkması asla mümkün değil. Ama" ihtiyacı var" deyip teskin ediyorum kendimi. Bize garezi yok ihtiyacı var.

Selam kızlar nerrdeyse bir aydır giremedim şifreyi unutmuşum maile de sıfırlama gelmedi bi türlü. Yazdıklarınızı okuyorum dünden beri

3 4 fincan yemek yrdiren arkadaşlar kahve fincanı mı? Benimki normal zamanda bile günde 1 çay bardağı kadar yer toplamda. Şimdi 2 haftaya yakındır azalttı iyice hasta diye. Buara yarım fincan onu da öksürürken kusuyor bazen

Ne gibi etkinlikler yapıyorsunuz? Benimki oyuncakları dahil her şeyden çok sıkıldı farklılık istiyor ama heem hasta hem de tanıdık pek yok diye eve tıkıldık ikimizde bunaldık.

Kızlar ya benımkı her seyı agzına goturuyo bugun topu resmen yemıs ağzından cıkardım abisi gormese daha kotu olabilirdi ben ne yapıcam ya cok korkuyorum yerde bir sey goruyor agzına alıyor

Sorma iki haftadır defalarca bir şeyleri ısırıp kopardı. Ağzını da açtırmıyor zar zor alıyoruz ağzından

Cok sevindim derdinize bir nebze care olabildiysem Allah sizdende razı olsun. Meme delisiymis tam maşallah. Giyim konusunda da iyi yontem bulmussunuz bende arkasindan oda oda gezerek artık ne sekilde kandirdiysam hemen giydirmeye calisiyorum cok zor yaz gelsede kurtulsam su giyinme isinden zibinla isi yoksa turlasin dursun.

18 saat nedir aman aman bende bu aralar sabah 6da kalkıyor aksama kadar uyumak istemiyor bugün uyumadi mesela ama 7de bayıldı desem yeridir. Allah kolaylik versin size

Kızlar ya benımkı her seyı agzına goturuyo bugun topu resmen yemıs ağzından cıkardım abisi gormese daha kotu olabilirdi ben ne yapıcam ya cok korkuyorum yerde bir sey goruyor agzına alıyor
Aynı benimki de 2 yumuşak topu vardı artık yarıları yok onların. Allahtan tükürüyor onu geri ama cidden yerdeki her şeyleri ağzına götürüyor. Sürekli gözüm üstünde

Bende uyku eğitimine karşıyım güven duygusunu sarstigini düşünüyorum.

İnanın benim bucurde bazen saatte 3-4 kere kalkıyor bazen meme istiyor bazen sadece dokunmam yetiyor ben hic sallamadim ondan sallama nedir bilmiyor diyeceğim olmayacak ablam sallayarak uyutmus bir keresinde onu saymıyorum tabiki ve bu aralar gündüz asla uyumak istemiyor gececek bu günler emin olun hepsi bir süreç baska cocuklarlada kiyaslamayin bence her cocuk kendine ozeldir

ben de uyku eğitimine karşıyım. uyku geçişlerini kendileri yapsalar daha iyi dinlenirler aslında, bunun da farkındayım. benimki yarım saatte uyanıyor hala, daha önce mancar sanırım söylemişti uyku geçiş süreleri uzuyor diye. daha derin uyumaya başlayınca o da kendiliğinden hallolur gibime geliyor. benim kendi adıma endişem meme. benimki emmeden uyumuyor hatta öyle ki bir pozisyon buldu o şekilde sabaha kadar ağzı memede uyumak istiyor. istediğinde meme vermeyecek miyim? sanırım memeden kesiline kadar uyku eğitiminin yanından geçemeyeceğim. sonrasında da konuşarak onu ikna etmeye çalışacağım. planım bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…