2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın kızlar. Uykudan bayılmak üzereyken, dün gece 2 defa kalktık. Şimdi bu atak haftalarında daha farkında ve tetikte oluyorlar ya, en ufak sese uyanmaya başladı... Eşim horluyor, gece Deniz için her kalktığımda onu da dürtüp yan dön diyorum. Çok sigara içtiği için arada öksürüyor falan filan derken, dün ses çıkarma deyince kızdı gitti başka odada yattı. Veeee biz uyuduk

Çok geçmiş olsun canım. Uyku eğitimini atak döneminde vermeyin diyorlar.
maalesef aynı durumları geçen hafta bizde yaşadık geçti dedim ama bu gece yine aynı. En uzun ve en zorlu atak. Bu geçtikten sonra kendi düzeni içinde vermek lazım uyku eğitimini.

Deneyin isallah sever. Pirincleri iyice yumuşasın diri kalinca benimki pek sevmiyor. 6-9 aylari arasında aynen sizin gibiydik. Önüne sizin gibi en az 10 cesit koyuyordum ve sadece yedigi bir tatlı kaşığın ucu kadar kriz geciriyordum dra gittik sinirlerim artik bozulmustu hocam yemiyor dedim anlat neler yaptığıni dedi anlattım kusra bakmayin ama kabahat sizde dedi yememesi cok normal sürekli önüne birsey koyuyormussunuz acikmasina firsat vermiyorsunuz dedi ve haklıydı dr amcamız. Simdi 4 saatte bir birşeyler yiyor ve açıktı mi ağzını sapirdatiyor saatleri acmayi ve o arada onune birsey koymamayi deneyin sürekli meme teklif etmeyin. Biz aylardır doğru düzgün kilo alamiyoruz şimdi tarttım 8.7 benim oglanda ama takmıyorum kilo bence sağlık kriteri degil olmamalida diye düşünüyorum. Kilo almamasini normal karsilamamin bir diger sebebide adam uykusunda bile yerinde duramıyor kaldiki uyanıkken 1 sn tutmak mümkün değil ayakta bez degistiriyorum sen düşün artık nasıl bir hareket sizin bebekte hareketliyse ondandir ve yemiyor diyorsunuz istah acıcı surup verecek şahsen ben ilaca karşıyım elbet yiyecek.

Afiyet olsun kuzuya bende top şeklinde yapayım buda bana fikir oldu.

tam tepede çşini yaptığı yer var ya, kremi oraya sürmemek gerekiyormuş. eşiniz daha iyi açıklar aslında. ben başlarda kremi pipisine boca ediyordum, baktım benden rahatsız oluyor, eşime sordum, o söyledi, doktor da öyle göstermişti gerçekten ama bu küçük ayrıntıya dikkat etmemiştim çünkü yapışıklığı açarken çok ağlamıştı. alt kısma kremi boca ediyoruz bu arada, yani ince bir tabaka sürmüyoruz biz

muhteşem bir bilgi, çok çok teşekkür ederim, aynen anlattığınız gibi yapıyorum, önünde sürekli bir sürü tabak var, sürekli bir yedirme modundayım, çok az oynuyoruz. yoğurt çorbasını içmedi, pirinçler diriydi biraz. yarın pirinçleri biraz daha pişireyim. o yemeyince oturdum kendim içtim sinirden. memeyi nasıl vermyeceğim bilmiyorum benimki ayaktayken bile tşörtümü açıp memeyi kapıyor, hiç oturmuyor zaten, yatarak bile emmiyor, bezini iki kişi zor değiştiryoruz, kilot bez aldık biz ama elimdekiler bitmeden açmadım daha paketi. bez tam bir kabus. sürekli dönüyor ya da kaçıyor

Çok geçmiş olsun. İnşallah hemen toparlar. Allah şifasını versin.

Benim kızım geceleri hiç uyanmıyor. Çünkü hiç uyumuyor saat altı gibi güç bela uyuttum. Bu çocuk on aylık ve 24 saatte toplam 5-6 saat uyuyor. İki saat uykuyla 10 saat durabiliyor. İçinde kurt kaynıyor derler bizim oralarda.Ful enerji, evin içinde bir uçtan diğer uça emekleyerek koşuyor.Tazmanya canavarı gibi herşeyi ama herşeyi alıp atıyor. Yeter ki boyu yetsin. Eşimle kafamıza huni takıp oturacağız az kaldı. Uyku konusunda tüm bilgim bu. Uyumayı unuttuk resmen

portakalcandir annemherseyim allah sizlere de kolaylık versin. benimki bu gece daha iyiydi. 4 kez uyandı ve mama verince geri yattı. ama yatırmak uyutmak sorun oldu. eskiden yatağında döner dururdu, şimdi kucağa almamı dışarı baktırmamı, ışıklara bakmayı istiyor. cep telefonuna saldırıyor karanlıkta. onu da anlıyorum oynamak istiyor daha. ama bir yandan da uykusu var. bakalım nasıl devam edecek. inşallah bugünleri kolay atlatırız

Doğru mu bilmiyorum ama ben oyun oynamak isterse oynatıyorum. İnatlaşmıyorum.

günaydın kızlar
Sizin bücürlerde 6 gibi ayakta oluyorlar mı?
benimki erken kalktığı için ilk uykusuna hemen 1-1.5 saat sonra geçiyor. Uzatmak için herşeyi yaptım 5 gibi kaldırıp besledim vs. Ama yok uzamıyor hiç. Be yapmam lazım? İlk uykusuna erken geçmesinin sebebi büyük ihtimalle erken kalkıp uykunun yetmemesi.

İnşalalh düzelir sizede çözüm olur bizim gibj. Meme olayı iyimis sizdede maşallah diyim Ben dötünün bokuyla kacan bir biziz sanıyordum yaklaşık 2 aydir gündüz kilot bez gece normal cirtli bez kullanıyoruz ama hep ayakta giyinirken soyunurken sürekli kosturmacayla alt değiştirip kiyafet değişiyoruz kan ter içinde kalıyorum bir bez degisecem diye.

benim oğlumu anlatıyorsunuz sandım bir an. terliyorum nefes nefese kalıyorum. evde yalnız baktığım için akşam eşime kolay geliyor bunlar. pantolon giydirmek çok zor, ben bir ayağını giydirdiğimde genellikle diğer ayağını çıkarmış oluyor. döne döne yapıyor. o ayağın ucunu çok zor yakalıyorum. uzun kollu şeylerde kaldır kolunu komutunu öğrettim, giyinip soyunurken "şimdiii sağ kolunu kaldıııır " diyorum oyun sanıyor kaldırıyor, sonra "şimdi sol kolunu kaldııııır" falan oyunla bazen kolay giydiriyorum. oyun modunda deilse üstünü giydirirken numaradan ağlıyor. benim sizden farkım, akşamları eşimin bana yardım ediyor olması. gece 11 de yatıp sabah 7 de kalkıp işe gitse de uyanık olduğu saatlerde kendime az da olsa zmaan ayırabiliyorum

sizden Allah razı olsun. dün gece eşime de anlattım, bugün sabah dediğiniz gibi başladım. yoğurt çorbasını tekrar yaptım, bu sefer 6-7 çay kaşığı içti. baktım içmiyor, kaldırdım, 1,5 saat falan etrafta yiyecek birşey bırakmadım, tşörtün üstünden meme emmeye çalıştı, dayandım 1,5 saat meme de vermedim. sonra verdim, ardından sebze köftesi getirdim, 1 tanesinin yarısını yedi, 5 ısırık falan aldı, sebze köftesi oldukça besleyiciydi. şimdi de emdi ve uyudu, cidden işe yarıyor sizin yönteminiz. kalkınca yarım saat birşey vermeyeceğim. sonra 1 haftadır yemediği yoğurdu deneyeceğim. yemezse meyve püresi getireceğim. yine yemezse 1,5 saat hiçbirşey vermeyeceğim. bana bu kadar yemesi bile yetti, inşallah böyle böyle düzene sokacağız öneriniz sayesinde

Canım o kadar uykuya göre huzuru nasıl. Benimki az uyuyunca burnumdan getiriyor valla. Sürekli mız mız, sürekli kucak, tuvalete gidince kapıya gelip kapıya vuruyor. İshal olma lüksüm bile yok o zamanlarda

Canım o kadar uykuya göre huzuru nasıl. Benimki az uyuyunca burnumdan getiriyor valla. Sürekli mız mız, sürekli kucak, tuvalete gidince kapıya gelip kapıya vuruyor. İshal olma lüksüm bile yok o zamanlarda

Normali bu oldu. O yüzden kızım da normal. Çok hareketli, neşeli, sağlıklı ve gelişimi olması gerektiği gibi. Kendisi tutunup tek hamlede kalkıyor. Dediklerimi tekrar ediyor. Anne, dede, hadi, alla alla diyor. Kendince konuşur durur geveze olacak herhalde. Kızım nerde deyince elleriyle yüzünü kapatır. Açıp güler bize biz şaşırınca. Sakladığım şeyleri bulur oyun oynarız böyle. Alkış yapıyor. Ben bir şeyin arkasından saklanıp cee yapınca o da devam ettirir. Kendisi saklanıp çıkar.

Sabah altı gibi uyudu. 18 saat oluyordu artık. Hala yatmak istemiyordu mama verdim öyle uyudu. Doktora da götürdüm. Normal olabilir dediler. Yaşında kontrolde tekrar konuşulur bu konu. Ama iki farklı nöroloji doktoru, iki çocuk doktoru keyfi ve iştahı güzelse dert etme idare edin dedi. Normalde yapışık yaşıyoruz da şimdi yatılı misafirim var. Beni aramıyor fazla. Arada kucağıma gelip geri gider. Dedesi var çünkü

İyi seneler arkadaşlar. Yeni yılda inşallah bebeklerimiz en geç akşam 8 de yatıp en fazla gece 1 kez uyanıp sabah 7 de güne başlarlar. İnşallah çok uslu cocuklar olup kendi başlarına da oyun oynayıp vakit geçirirler. İnşallah yeni yılda hiç hasta olmayıp annelerini babalarını üzmezler. İnşallah iştahları güzel olup ev yemeklerine bayılırlar. İnşallah inşallah inşallah çok çok amin

sizi okuyunca utandım uykusuzluktan şikayet ettiğim için, Allah yardımcınız olsun, belki 1 yaşından sonra uyku açıklarını kapatmaya karar verir, umut dünyası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…