2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bence bu görüşten ziyade bebeğin yapısıyla alakalı. Ben de ayırdım oğlumun odasını direk uykuları uzadı. Çünkü bizim hareketlerimizden uyanıyor. Şu an yanıma alsam da yatağını arıyor mesela. Dönüp dönüp duruyor, yatağına koyduğumda hemen uyuyor. Hatta odasının kapısı tam kapalı olduğunda bile daha güzel uyuyor. Ben de onun böyle istediğini düşünüyorum. Psikolojide hiçbir zaman tek bir doğru yok, çünkü tek bir insan karakteri yok.

Ben kendi odasına geçirsem dahası kapısını kapatsam babası kalpten ölür sanırım. Gereksiz bir paniği var. Bizim o zamanlara gelebileceğimizi bile düşünemiyorum

Ben kendi odasına geçirsem dahası kapısını kapatsam babası kalpten ölür sanırım. Gereksiz bir paniği var. Bizim o zamanlara gelebileceğimizi bile düşünemiyorum
bir keresinde evde misafirlerim vardı ve çocuğum uykusuzluktan bayılmıştı resmen. ses gitmesin diye kapısını kapattım. eşim 10 dakika sonra fark etti ve hemen gidip kapısını açtı, çocuk da bir süre sonra uyandı tabii. sonra eşim kucağına alıp "olsun ben kucağımda bütün gece tutarım ama lütfen bir daha kapısını kapatma" dedi.

benim en büyük derdim iştahsızlığı. şu saate kadar üç lokma köfte yedi, bu kadar. 1 aydır anne sütüyle gidiyoruz, yetmiyor tabii. iyice zayıfladı

Benim de. Ama sebebi büyük ihtimalle kan ve demir değerlerinin biraz düşük olması. Bide hasta diye 2 haftadır demir damlasını veremedim. Daha da az yemeye başladı.

Son düzenleme:
Benim de. Ama sebebi büyük ihtimalle kan ve demir değerlerinin biraz düşük olması. Bide hasta diye 2 haftadır demir damlasını veremedim. Daha da az yemeye başladı.
geçen ay kan değeri 13,9 çıktı, hemşire demir ilacı vermenize gerek yok dedi, ben zaten hiç vermemiştim. iki gündür başka birşey deniyoruz, 2-3 yudum sade soda içiriyoruz, tüm gün hiçbirşey yemeyen çocuk akşam bir kase yoğurt yedi. bir deneyin istersiniz. tahminen bizimkinin bir mineral eksikliği var, nasıl ölçülür bilmiyorum, tam kan tahlili yaptırmamız gerekecek sanırım. sodadan nefret eden çocuk versek bir şişe içecek, korkudan bir kaç çay kaşığı veriyoruz, tesadüfen fark ettik, şişeyle oynayacak sandık, nasılsa içmez diye tuttuk, içince şaşırdık, üstüne yine yoğurt yemişti.

Kızlar acil cvp bekliyorum cok ınatcı bir atesı varda olumun calpol dusurmedı fitil verdim o da 3 saat etkili oldu dolven mı pedıfen mı daha etkili ve ıyı?
Pedifen, Dolven, İbufen = İbuprofen
Calpol, Minoset, Tylol = Parasetamol.
Parasetamol ve İbuprofen grubu ilaçların dönüşümlü kullanımı çok önemli. karnı toksa ibufen verebilirsin, ibufen aç karnına mide için çok tehlikeli diye biliyorum, ablam ve eşi doktor, onlar önce çocukları duşa sokarlardı, ne çok soğuk ne çok sıcak, sıcağa yakın ılık suda yıkayıp soğuk bezleri başına ve vücuduna koyarak düşürmeye çalışırlardı. ilaç hep son çare olarak verirler. ateş düşmüyorsa 4 saatte bir calpol ve ibufen dönüşümlü kullanılardı, arada ateşi çıkarsa yine duşa sokarlardı

Denerim ben de işe yarasın da. Karadut özü deniyorum ben de bu hafta işe yarayacak mı bakalım. İştah açıyormuş 2 hafta kadar kullanınca. Bugün önceki günlere göre daha iyi yedi. İyileşmeye başladığı için de olabilir tabi.

Sagol cnm bende dusa soktum ama ise yaramadı sureklı ıslak bez koyuyorum calpol ise yaramadı bakalım Baska ılacta verıcem. Ins duser

Sagol cnm bende dusa soktum ama ise yaramadı sureklı ıslak bez koyuyorum calpol ise yaramadı bakalım Baska ılacta verıcem. Ins duser
düşer ama siz çok yorulacaksınız
vücudu savaşıyor şu an, sabaha kadar nöbet bekler sizi, kolay gelsin, benimki bu gece babasıyla uyuyor, ben ağzımda maske odamda iyileşmeye çalışıyorum

Kızlar acil cvp bekliyorum cok ınatcı bir atesı varda olumun calpol dusurmedı fitil verdim o da 3 saat etkili oldu dolven mı pedıfen mı daha etkili ve ıyı?

Canım ibufen verme, parasetamol içeren ilaçları hiç düşürmüyorsa 2,5 saatte bir e kadar erken verebilirsin. Hastaneye götürün bence, serumla hemen düşürürler. İbufen verme dememin sebebi parasetamole göre çok kuvvetli, inatçı ateşte azıcık fazla versen, ateş yapmamaya başlarsa, bu sefer üst üste ilaç aldığı için vücut sıcaklığı eksiye düşmeye başlıyor. 35,5 olursa hemen ısıtmaya başla, emzirirmek, sıcak havluya sarmak gibi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…