2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar ben hala kıyma, tavuk, et suyu vs. başlamadım. Başlayanlar var gördüğüm kadarıyla. Hala erken gibi gelmişti bana ama hepiniz veriyor musunuz?
Ben somon balığı bile verdim canım, elimle koparıp veriyorum. Parmakla almayı 8. ayda öğreniyorlarmış ama ben herşeyi tattırırıyorum.

Uykulardan bahsedilmiş kızlar benim kızım hiç 1 saat uyumuyor hep uykuları 30-35 dk 2-2.5 saatte bir uyuyor. Bu sorun mu acaba yoksa karakter meselesi mi? En başından beri böyle 30 dakikayı ne yaptıysak aşamadık

Bizde aynıyız 19 şubat doğumlu asya. Emekleme yok göbek üstünde komando tarzı her yere gidiyor desteksizde 2 dakikadan fazla duramıyor. Bence normal 8. Ayda otururlar emekleme hiç olmayabilir bazı çocuklar hiç emeklemeden yürüyor

Uykulardan bahsedilmiş kızlar benim kızım hiç 1 saat uyumuyor hep uykuları 30-35 dk 2-2.5 saatte bir uyuyor. Bu sorun mu acaba yoksa karakter meselesi mi? En başından beri böyle 30 dakikayı ne yaptıysak aşamadık
Uyandıktan sonra tekrar uyutmayı denedin mi peki? Mesela 25. Dk da uyandırıp nasıl uyutuyorsan öyle geri uyutursan daha uzun uyur. Bebekler 30 dk derin uyku 15 hafif uyku 15 dakika derin uykuya geçiş şeklinde devam ediyorlar. Bu bir saat tam bir döngü demek. 30. Dkda uyandığında hafif uykudan derin uykuya tekrar geçiş yapamadığı için uyanıyor. Eğer tekrar uykuya döndürmeye çalışırsan zamanla uyuduğunu göreceksin. Başlarda 45dk-1 saat sürüyor ama zamanla 5 dkya ve en sonda kendi kendine atlamaya başlıyorlar. Bende de vardı bu sorun. Bizim uzaması 1.5-2 ay sürdü.

30. Dakika uyandığında tekrar uykuya döndürmeyi denedim fakat 25. Dakika kendim uyandırıp denemedim o şekilde mi yapmak gerekiyor ? İşe başlayacağım 24 ekimde o zamana kadar başarabilsem çok iyi olur.

Aynen cnm gece uykusunu 8 düşünüyorum. Şimdi uyuyor sanirim bu gece basarcam) ama hiç iş yapamıyorum evde ya uyurken ses cikarmayayim diye yapmıyorum uyanınca yanından ayrilamiyorum sadece mama sandalyesine koyuyorum mutfakta bir iki yemek yapabiliyorum. Zaten bi Yemek yiyo bebis ortalık savaş alanı.

Çok zor gercekten. Kafamız bi dünya. Günlük işlerde o kadar unutkanım ki sarhoş gibiyim.

M MervaTeacher bizimki de hala dönmüyor canım, ama oturuyor. Ama kızımda öyleydi diye hatırlıyorum. Sonra hepsini birlikte yapıyorlar.

Ben ne zaman buraya yazsam bizim bebiş yapmaya başlıyor bir şeyleri. Düş yakamdan diyor heralde bugün başladı dönmeye. Aöa oturamıyor daha pek (diye ekleyim bari). Evet ya çoğu şeyi birden yapmaya başlıyor

Gece uykusuna 10.30 geçiyor sabahta 7.30 8 arası uyanıyor babası aksam 8 de geldiği için onunla vakit geçiriyor hemde aksam yemeğine oturuyor bizimle inanılmaz iştahlı yiyor hep beraber oturunca
Sabahları çok huysuz oluyor kahvaltı yaptığı sayılıdır sevmiyor
Bugün öğlen etli keşkek yaptım biraz zeytinyağı yanina yoğurt pek sevmedi ama yedi
Öğlen armut soydum önüne koydum biraz kendi ısırarak yeri biraz ben elimle ezip verdim
Aksama biraz keşkek biraz dünden taze fasulye biraz yoğurt koyarım onu yer
Gece ogunumuz anne sütü
Bugünlük bizden bu kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…