2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın canım. Bizim kahvaltımız genelde kendi yaptığım lor peyniri, tuzu alınmış zeytin, salatalık rendesi,yumurta sarısı,çok az keçiboynuzu özü. Dün ilk defa biraz ceviz rendeledim bi de. Bazı kaynaklar 6 ay bazıları 8 9 ay diyordu ama ben denemek istedim.
afiyet olsun kuzucuğa :KK200:

Günaydın Şubat anneleri, kahvaltılar yaptırıldı mı bebişlere? herkes yazsa neler yediğini de örnek menüler mi oluştursak ne dersiniz? kahvaltı / öğle / akşam / gece menüleri yapalım, hepimiz faydalanalım.
Günaydınnn:KK24:
Biz 1 Yumurta sarısı,2 zeytin 1 tatlı kaşığı peynir ve 2 parça ceviz yedik.
Menü oluştursak süper olur hepimize fikir olur.

Günaydın Şubat anneleri, kahvaltılar yaptırıldı mı bebişlere? herkes yazsa neler yediğini de örnek menüler mi oluştursak ne dersiniz? kahvaltı / öğle / akşam / gece menüleri yapalım, hepimiz faydalanalım.
Günaydın canım, sabah elmalı lor peynirli pekmezli yulaf ezmesi verdim. İyice kaynayıp yumuşattım yulaf ezmesini. Sonra biraz mama ile seyrelttim. Bugün öğlen dışarı çıkmam lazım babası bakacak. Öğleni atlayacağım. Akşamüstü etli yoğurtlu kabak püresi verceeğim

Kızlar aklım birşeye takılıyor, bir haftaya 7 aylık olacağız ama bizimki hala desteksiz oturmuyor, emeklemeye dair birşey yok. Bir de sürekli yerde sırt üstü yatarken elleriyke karnına vuruyor, ayaklarıyla eş zamanlı yere vuruyır. Yüzümü ellerdi, şimdi yüzüme de vurmaya başladı. Biraz tedirign oldum, güçlendiği için mi oyun mu yapıyor anlayamıyorum.

Günaydın canım. Bizim kahvaltımız genelde kendi yaptığım lor peyniri, tuzu alınmış zeytin, salatalık rendesi,yumurta sarısı,çok az keçiboynuzu özü. Dün ilk defa biraz ceviz rendeledim bi de. Bazı kaynaklar 6 ay bazıları 8 9 ay diyordu ama ben denemek istedim.
Cnn hepsini karıştırıp mi veriyorsun ayrı ayrı mi

Günaydın kızlar bizde şeftali üzüm yedi ben kahvaltı yaparken kahvalti verecektim ki emmek istedi uyudu.bugun kahvalti böyle olur. yumurta sarısı her gün vermiyorum hala korkuyorum 1 gün veriyorum 1 gün vermiyorum. Öğlen et suyuna sebze püresi vericem sonra ikindiye yoğurt akşama da meyveli muhallebi. Ne zaman isterse de meme veriyorum. Bu arada kızlar uyku saatler nasıl kacta kalkıyo bebisler gündüz uykuları nasıl ben uyku düzenine basladim da 7.30 da kalktı biraz oynadı biraz yedi 9.30 da uyudu az önce yani. Genelde 10 dan sonra uyurdu erken mi uyuması iyi acaba tam saatleri oturtamadım.

Kızlar ben hala kıyma, tavuk, et suyu vs. başlamadım. Başlayanlar var gördüğüm kadarıyla. Hala erken gibi gelmişti bana ama hepiniz veriyor musunuz?
Selam! Sebze pürelerine et-kemik suyu ekliyorum. Et olarak da ilk olarak yağsız iki kez çekilmiş kuzu kıyması. Bu da bu çorbamsı pürelerin içine.

Kızlar ben hala kıyma, tavuk, et suyu vs. başlamadım. Başlayanlar var gördüğüm kadarıyla. Hala erken gibi gelmişti bana ama hepiniz veriyor musunuz?
canm,biz 8 aylık olduk 1 aydır veriyorum,yaptığım çorbaları 3 saat kaynattığım kemik suyuyla yapıyorum,kıymayı yemeklerine, dolmasına koyuyorum,tavuklar da sıkıntılı ya köy tavuğu olursa belki yoksa yedirmek istemiorum hormonlu diye,Şimdi de ciğeri kasaptan kıyma olarak çektiriyorum onunla köfte yapıyorum.Onu da Benim ortancı oğlanın doktoru tavsiye etmişti

Kızlar diş jeli kullanıyor musunuz kullanmak iyi mı kotü mü fikri olan var mı
Kızım da daha dişe dair bi.sıkıntı yok ama abimizn diş döneminde yeşil soğan ve pırasa aynı görevi görüyor diye verirdim ama eğer çok zorluyorsa da çocuk doktorunun tavsiyesiyle kullanmışlığım da olmuştu zarar lı mı dersen tam olarak bilmiyorum ama şahsi fikrim ilaç yani sonuçta...

Günaydın kızlar bizde şeftali üzüm yedi ben kahvaltı yaparken kahvalti verecektim ki emmek istedi uyudu.bugun kahvalti böyle olur. yumurta sarısı her gün vermiyorum hala korkuyorum 1 gün veriyorum 1 gün vermiyorum. Öğlen et suyuna sebze püresi vericem sonra ikindiye yoğurt akşama da meyveli muhallebi. Ne zaman isterse de meme veriyorum. Bu arada kızlar uyku saatler nasıl kacta kalkıyo bebisler gündüz uykuları nasıl ben uyku düzenine basladim da 7.30 da kalktı biraz oynadı biraz yedi 9.30 da uyudu az önce yani. Genelde 10 dan sonra uyurdu erken mi uyuması iyi acaba tam saatleri oturtamadım.
7 gibi kalkıyor,9 -9 buçuk gibi uyuyor öğle uykusuu 1 de ortalama 2 buçuk 3 saate yakın uyuyor eğer oldu ki 1 saat uyuduysa ikindi varkti bi kestirme uykusu daha oluyor,8 buçukta akşam uyku saati.

7 gibi kalkıyor,9 -9 buçuk gibi uyuyor öğle uykusuu 1 de ortalama 2 buçuk 3 saate yakın uyuyor eğer oldu ki 1 saat uyuduysa ikindi varkti bi kestirme uykusu daha oluyor,8 buçukta akşam uyku saati.
Benimki de 7.30 da kalktı bugun 9.30 da uyudu hala uyuyor arada mızmızlandı salladım uyumaya devam ama sabah az uyusun öğlen çok uysun dimi? Ay kıyamıyorum uyandirmaya:) benimki dün 3 saat uyudu sabah 10 da uyudu 1 e kadar. Akşam da 5 gibi 1 saat uyudu akşam 10 dan önce uyumuyor onu öne çekmem gerek ocağa kadar vaktim var yaparım herhalde :) ya benimkinin ogle uykusu yok sabah uykusu var sanki ay bilemedim sabahi kisaltayim oglen uzatayim bari. Bazen diyorum aman ne zaman isterse uyusun bebecik:)) senin kızın uykusu Masallah cok iyi ama doğduğundan beri oyle uslu bir bebek:)

Benimki de 7.30 da kalktı bugun 9.30 da uyudu hala uyuyor arada mızmızlandı salladım uyumaya devam ama sabah az uyusun öğlen çok uysun dimi? Ay kıyamıyorum uyandirmaya:) benimki dün 3 saat uyudu sabah 10 da uyudu 1 e kadar. Akşam da 5 gibi 1 saat uyudu akşam 10 dan önce uyumuyor onu öne çekmem gerek ocağa kadar vaktim var yaparım herhalde :) ya benimkinin ogle uykusu yok sabah uykusu var sanki ay bilemedim sabahi kisaltayim oglen uzatayim bari. Bazen diyorum aman ne zaman isterse uyusun bebecik:)) senin kızın uykusu Masallah cok iyi ama doğduğundan beri oyle uslu bir bebek:)
paşa bey sabah uykuusunu daha çok seviyor demek ki şimdi değiştirmeye çalışırken iyice bozulmasın canm nasıl yapacaksın bilemedim,bırak nasıl isterse öyle uyusun,ama 5 de ki uykuyu 4 e çekip gece uykusunu en geç 9 da halletsen daha iyi olur

X