2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Yaa elimde kalıyor hep saçları korktum daha önce hiç bebek bakmamış biri olaraktan sorum hiç bitmiyor
Bizimkinin kakası bile saç dolu yutuyo onları elleri sürekli ağzında çünkü:) asya kel kalmak üzere döküntüden ve benim saçlarımda öyle :) yerlerine yenisi gelicek merak etme :) birde bizim buralarda anne ve bebenin saçı aynı zamanlarda dökülmeye başlar bu dönemde bebek anneyi iyice tanır derler :)

Benim kizda ayni 4 ay 10gnlukken aktif bir disi vrdi iki diside patlamak uzereydi oglanda aynisi oldu 1i patladi biri patlamk uzere erken cikarmasna bagliyrm.ben cok da zor cikarylar benimkiler

Ca
Kızlar tam 4 aylık olduk biz gecen parmağımın ucu ile yoğurt tattırdım hosuna gitti ama iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum sorun olur mu ki
merhaba maşallah kuzuya. Benim doktor ek gıdaya başlamak istersen başlayabilirsin dedi canım merak etme. Ama mutlaka pürüzsüz olmalı dedi. Ben de 4,5 aylık döneminde tadıma başlayıp 6 aylık gibi ek gıda az az başlayacağım. Her gün birşey tattırayım diyorum

Süt benim de aynı şekilde canın doktor kilo alımını da az gördü mama başladık günde 2 3 kere 60 ml mama veriyorum doktor 90 ver dedi ama 90ı bitiremiyor bende azalttım. Uyku düzeni de aynı bizimki gibi hata benimki en fazla yarım saat uyuyor. Oyalama da oyun halısına yatırıyorum onun oyuncaklarıyla konuşarak aynaya bakıyıruz kucakta geziyoruz öyle geçiyor

Sanırım uyku eğitimi felâket uykusunu çözmüyor. Çocuk yine uyanıyor. Bunun tek çözümü tekrar uyutmak o da çok zor. Uyutuyorsun ama yatağa koyduğun andan itibaren 5 dk yı doldurmalı. O da bi türlü dolmuyor . Memede tutsam benimki baya uzatıyor uykuyu ama bu sefer de iyice bağımlı olacak diye korkuyorum ki zaten çok tutmamak gerekiyormus.

Günaydın hanımlar, 4. Ay resmen tekme tokat geçiyor. Çok zormuş cidden. Yaşamayanlar çok şanslısınız cidden. Tüm günüm uyutmaya çalışmak ve uyutamamakla geçiyor. Ben de madem uyumuyoruz bari günlük rutinimizi oturtayım, saatlerimizi düzenleyeyim dedim. Sabır sabır sabır...

Günaydın olalı çok oldu ama yazayım bari benim kız 5.aya yaklaştı lakin sıçramalar bitmek bilmiyor ayakta yürüyerek emzirmekten ayak bileğimi ağrıyo 1 haftadır aşırı huysuz,ağlak arada ateşleniyor,hep yanında biri olsun istiyor falan velhasıl kelam zor günler bizim için daha bitmedi yani

Anladım iki kilo ölçümüzdeki fark ne kadardı peki canım muhtemelen bir ay farkla bakmıştır. Kaç kilo almıştı acaba. Uyku yorucu ama şunu farkettim gündüz o kısa uykuları olmasa bizim için çok daha zor olur gibi en azından biraz nefes alıyoruz dinleniyoruz

Merhaba kucakta uyumasina bir cozum bulabildinizmi? Benim kizimda gunduz sadece kucakta uyuyor gece yataginda uyuyor. Nasil farkini biliyor anlamiyorum
Valla bi an önce bırakmaya
Onu da düzenlemek zor ki. Çünkü her gün aynı saatte kalkmıyor dolayısıyla uykusu erken ya da geç gelebiliyor . Ben gece uykusunun saatini oturtmaya çalışıyorum. Sabahları 6 8 arası uyanıyor. O normalmiş ama kalkışa göre gündüz uykuları da değişip duruyor. Hiç uzamadı mı uykuları ? Ikıncı uykuya geçebiliyor mu minik ?

Merhaba kucakta uyumasina bir cozum bulabildinizmi? Benim kizimda gunduz sadece kucakta uyuyor gece yataginda uyuyor. Nasil farkini biliyor anlamiyorum
Bence dalınca bırakın , bi deneyin belki uyuyacak. Benim de öyleydi zamanla ayağa yastığa yatırıp uyanır gibi oldukça salladım. Derken 4. ay geldi kiii her türlü 30 dk yi geçirmek problem oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…