2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Slm kizlar neler yaptigimizi bizde yazalim.Sabah uyanınca sohbet ediyoruz dışarda işimiz varsa hazırlanıp gidiyoruz bugünlerde seminere gidiyoruz birlikte Bebek arabasında uyuyor gezdiriyroum etrafa bakiyor insanlarla sohbeti seviyor eve gelince yerde yatırıyorum yüzüstü ve sirtustu olarak bazen kendi donuyor bazen dönemiyor. Oyuncaklarını sıralıyorum aliyor topu var bir tane onu en çok seviyor abisi ile oynuyorlar abisine top atmaya çalışıyor abisi de ona atıyor. Abisi kitap okuyor çok seviyor dikkatlice dinliyor ve sonunda uyuyor genelde. Hala ara ara gazi olunca ağlıyor sonra sırtına vurunca çıkarıyor. 4.ay aşısı 2 gün ateş ve huysuzluk yaptı şükür atlattık. Kilosunu da hiç olcmuyorum takmiyorum açıkçası doymasa ağlar doymasa bezi boş olur gibime geliyor Ondan ek gıdaya gecmedim anne sütüne devam 5.ayda tekrar doktora danışıp karar vericez. Bugünlerde
kendime vakit ayırmaya basladim emzirip.disari çıkıyorum sütümü sagip arkadaşlarımla vakit geçiyorum. Babası ve abisi ile güzel vakit geçiriyor beni aramiyormus buna bozuldum Gerci ama en azindan bensiz durmayı becerilmesi de iyi bir sey dedim.bizde durumlar böyle 4.ay atağı da hafif yaşıyoruz şükür insallah böyle devam eder.

Evet çok düşük değil aslında ama dr un dediğini de dinlemek lazım. Amin inş

Kızlar bugün ne farkettim acayip moralim bozuldu. Bebeğimin boynunda tam gırtlağın başladığı yerde yara oluşmuş pişik yani. Etlerden hava aşamadığı için yara oluşmuş. Çok kötü görünüyor krem sürmeme izin vermiyor bir de çok diode olduğu için zorlaniyorum. Siz kontrol ediyor musunuz bugün kazara farkettim be zamandır var acaba

Maşallah canım

Bizimki de 1.5 saatte bi uyuyor. Hangi kartları gösteriyorsun bende alayım mı acaba kitap vs kararsızım

Canım hangi kitapları aldın bende okumak istiyorum ama anlar mı bilmiyorum ben sürekli seviyorum oyunlar yapıyorum ona evde gezdiriyorum parka gidiyoruz bebek arabası ile geziyor oyun halısında oynuyor çıngırakla oynuyor hepsi bu

Maşallah canım büyüdüler artık

Ben silip duruyorum iplikçik oluyor

5 aylık olduk bizimde öyle dökülüyordu şimdilerde dökülme yok ama hala kel kızım,normal bi durum

Yok benimkide öyle ya yanında olacağız yada kucakta olacak. Uyandığında yanında göremezse bile basıyor çığlığı. Ben anlamadım nasıl iş

Kitap okunurken kendi kendine mi uyuyor annesi

Bizimki de öyle ya belki 1 aydır. Hametan sürüyorum hafiflese de tekrar oluyor

5 aylık olduk bizimde öyle dökülüyordu şimdilerde dökülme yok ama hala kel kızım,normal bi durum

İyi ki var burası ya her şey için doktora gitmeye gerek kalmıyor

Kızlar merhaba. Bende şubat annesiyim, doğum iznim bitti, 20 gün yıllık izin aldım. O bitince biraz rapor alıp işe başlamayı düşünüyorum. Devlet memuruyum. 3 yasinda bir kizim daha var onuda kreşe vericem , evde 2 küçük cocukla yalniz çok zor oluyor. Kucuge annem bize gelip bakacak. Sizlere sorum işe başlayınca yarim gun izin hakkimiz var mi yoksa 3 saat süt izni hakkimi var. Aranizda bilen var mı.

@egiticiahsapoyuncakcimm bak canim burda kitapda var oyuncklarda ben burdan kizima cok aldim minik kitaplar var uzgun saskn falan onlari gosterp mimik yapiyrz buyugude cok seviyo kicugnde dikkatni cekiyo. Set halinde 9 kitap var onlari kizimda cok kullandik kucugude onlari gosterp hakknda konusyrz genelde ders cikaracagi bisiyler anlatyrm buyuge. Bime zit kavramlar kartlari gelmisti onlardan muhakak alin onlarla bir suru etkinlik.yapiyrz piapolya sayfasi var onuda takp edeblrsn ordan bolca etkinlik.yapiyrz farkli duyulari hissetmesi icin ayak sekilleri kesip uzerne isde pamuk yapistrdik kum serptk kece yapistrk buyukle yapistrmalari kesmleri yaparkn kucuge ayaklarna degdryz.

Kizlar bebeklernzn boynndan sikinti yasiyrsanz daha oncede yazmstm gormemssnzdr belki siddetle tavsye ederm ahsap kolye. Ahsap.boncukalr alin her boncuk oncesnde ve sonrasnda dugumler atin bebegnz boynuna gore sarkmiyck sekilde kolye yapin kolye bebegin boynunun hava almasini sagliuo ahsap nemi islakligida cekiyo cok rahat edersnz kizimda bize bunu bir doktr tavsye etti o kadr memnun kaldikki benm cocuklarn boyunlari cok kisa gprunmuyo haliyle sicaktan pisiyo babam sagolsn yedgimz zeytinlern cekirdeginden cocuklara kolye yapmisti o kadr rahat ettik ki zeytinn cekirdegnde yagda var cocugun pisigini hem.iyilestrdi hem hava aldgi icin birdahapismedi biz cok.memnn kaldik.

Benimki 3 ay civarı başladı. Hiçbir zaman mükemmel olmamıştı uykusu zaten. Şimdi bi düzen oturtmaya çalışıyorum ama zor

Ama 3. kez uyutmak uyku uzatmada sıkıntı oluyormuş. Yapmamak gerekiyormus. Ayağında mı sallıyorsun?

Top atma olayını nasıl yapiosunuz henüz oturmaya baslamadilar,hangi pozisyonda oynuyo

Ama 3. kez uyutmak uyku uzatmada sıkıntı oluyormuş. Yapmamak gerekiyormus. Ayağında mı sallıyorsun?
3. Kez uyutmak derken anlamadım orayı canım. Bir tek öğle uykusunda uzatma yapıyorum, sabah ve ikindi uykusu için kısa süreler yeterli çünkü. Öğlen önce yatağında uyutuyorum, uyanınca tekrar uykuya dalması 40 dk sürüyor o sırada sallıyorum yatağında, tekrar dalınca bi 40 dk daha uyuyor kendi. Yani ben aslında bir kere müdahale ediyorum gündüzleri.

Top atma olayını nasıl yapiosunuz henüz oturmaya baslamadilar,hangi pozisyonda oynuyo
Yüzüstü yatiyor cnm atma dediysem atmaya çalışma :) abisi de karşısına geciyor abisi ona atıyor o da çok kuvvet uygulamasa da atiyormus gibi eliyle dokunuyor:) ama topa ilgisi var o çok belli :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…