2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
bizmki de gunde bir kez uzun uyuyor,digerleri 45 dk. gece uykusuna gecisi 7-8arasi,gece 1-2 kez uyaniyor emip geri yatiyor ama son 1haftadir bazi huylar edinid. emip geri yatan cocuk 1saate yakin uyanik kalip sonra dalabiliyor gece. 1 hafta oncesine kadar aksam yatirirdim.yatagina oyle kendi kendine dalardi simdi baya bi ugrasiyorum oyle daliyor.yine cok sukur bugunume,ilkinde yasadiklarimi dusunuyorum max 3 saato anca gorurdum gece. gunduz heo kucakta uyuyan cocuktu vs. bu pasa bi de sabah 5-6gibi uyaniyor hep. uykuda bu degisiklikler 4.ay oncesi de basliyor muymus? sali gunu 4 aylik olacak

Valla bi an önce bırakmaya

Onu da düzenlemek zor ki. Çünkü her gün aynı saatte kalkmıyor dolayısıyla uykusu erken ya da geç gelebiliyor . Ben gece uykusunun saatini oturtmaya çalışıyorum. Sabahları 6 8 arası uyanıyor. O normalmiş ama kalkışa göre gündüz uykuları da değişip duruyor. Hiç uzamadı mı uykuları ? Ikıncı uykuya geçebiliyor mu minik ?
Valla kuzum normalde benim bebişin de kalkma saatlerifarklıydı ama bugünden itibaren 7'de kaldırıyorum. Şu saate kadar saatlere çok net uyduk. İlk uykusunu 9'da 30 dakika kadar yaptı ve 11.30'ta da öğle uykusuna yatırdım, hala uyuyor. yattıktan 40 dk sonra uyandı, salladım geri uyudu. Hala uyuyor, 2'ye kadar uyanmazsa ben gidip uyandıracağım. Yani maalesef hala ilk 40 dakika sonrası uyanıyor ama 4-6 ay arası çok normalmiş bu durum.

bizmki de gunde bir kez uzun uyuyor,digerleri 45 dk. gece uykusuna gecisi 7-8arasi,gece 1-2 kez uyaniyor emip geri yatiyor ama son 1haftadir bazi huylar edinid. emip geri yatan cocuk 1saate yakin uyanik kalip sonra dalabiliyor gece. 1 hafta oncesine kadar aksam yatirirdim.yatagina oyle kendi kendine dalardi simdi baya bi ugrasiyorum oyle daliyor.yine cok sukur bugunume,ilkinde yasadiklarimi dusunuyorum max 3 saato anca gorurdum gece. gunduz heo kucakta uyuyan cocuktu vs. bu pasa bi de sabah 5-6gibi uyaniyor hep. uykuda bu degisiklikler 4.ay oncesi de basliyor muymus? sali gunu 4 aylik olacak
3,5 aylıkken başlayabiliyor atak. Yani şu an atakta, inşallah eski düzenlerine geri dönecekler.

40 dk uyudugu nadir canım benim ki genelde 20/30 ki bazen 10 dk da ayıkıyor geri.hâlâ beyaz gürültü ile uyutuyorum daha kolay uyuyor .
Bazen ben yanına tararsam 1.5 saat i anca öyle görüyoruz ki iki çocukla bu pek mümkün olmuyor
Slm. Bu kadar az uyuduğu için huzursuz ve ağlak olmuyor mu peki?benim oğlum uymazsa hep ağlıyor huzursuz oluyor ve kucaktan inmiyor :KK43:

Bence canim bi rutin olustrcm diye uyuyan cocugu uyandrma her cocuk farklidr blki senn ki boyle rutin olustrr ama bana sorarsn bi sure sonra huzursz edersn biz bile hergn ayni saatte yatip hergn ayni saatte kalkablck duzende degil robot degilz ki sonucda boyle uyurkn uyandrmak daha huzursz eder diye dusunyrm bizde bir adet buyuk kiz var oglen uykularmizi birakmak istemiyrm kendisi uyumamak icin direniyor aksamda 5-6 gbi uyumak istyor bi ara uyutmamak icim direndm o saatlerde baktm cocuk daha huzursz daha hircn smdi ellemiyrm.uykusu gelnce uyuyo oglen uyusa da uyumasa da aksam ayni saatte yatiyo

Doğdu doğalı huzursuz ağlak zaten.yerde en fazla 10 dk yatar vaziyette durur mümkün değil daha fazlası ağlar mahalle duyar sesi
Ya bende benimki mi garip diyorum ,odada kesinlikle yalnız bırakmaya gelmiyo,oyun halısında 10 dk oyalanip mizildanmaya basliyo hep yanında onla ilgilencen yada kucağında taşıcan bı gariplik mi var bı çocuk oyuncakalrla oyalanmiyi diyodum kendi kendime

Anladım iki kilo ölçümüzdeki fark ne kadardı peki canım muhtemelen bir ay farkla bakmıştır. Kaç kilo almıştı acaba. Uyku yorucu ama şunu farkettim gündüz o kısa uykuları olmasa bizim için çok daha zor olur gibi en azından biraz nefes alıyoruz dinleniyoruz
2 ay farkla baktı doktor 2 ayda 900 gram almış az gördü mama başlayalım dedi bence çok az değil ama işte günde 2 kere mama veriyorum bende. Aynen az da olsa uyuyor o yetiyor gerçekten hemen bi yemek yapıyorum bidaha uyudugunda başka bir iş yapıyorum öyle geçiyor o lada uymayan da bardır allah onların yardımcısı olsun

Uyuturken pilates topunda hopluyoruz emzirirken yine pilates de hafif uykulu iken yoksa emmıyor yatmayı uyumayı sevmez o kadar yastığa değmeyecek basar çığlığı arada bir yerde oynar döner kayar falan işte bu aralar bırde diş çıkacak onun huysuzlugu var iştahsşz

Uyuturken pilates topunda hopluyoruz emzirirken yine pilates de hafif uykulu iken yoksa emmıyor yatmayı uyumayı sevmez o kadar yastığa değmeyecek basar çığlığı arada bir yerde oynar döner kayar falan işte bu aralar bırde diş çıkacak onun huysuzlugu var iştahsşz

Kızlar bebeklerinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz ne bileyim kitap okuyan varmı yada oyun ne gibi oyunlar oynuyorsunuz
Oyun halısı, ce e, kucakta gezdirme, sohbet etme, yüzüstü yatırma gibi sıradan şeyler. Kitap okumuyorum daha. Babasıyla sohbet ederken pür dikkat bizi dinliyor ama kitap okusam yanında durur mu bilmiyorum. Bir de bana çok küçük geliyor daha kitap okumak için. Ellerimle ve yüzümle oynamayı çok seviyor tabii bir de aynaya bakmayı, kendiyle çok konuşuyor. Öyle ekstra bir şey yapmıyorum. Bir de günde bir emzirmede muhakkak ten tene temas yapıyorum. Bazen de dışarda gezdiriyoruz 1 saat kadar.

Bence canim bi rutin olustrcm diye uyuyan cocugu uyandrma her cocuk farklidr blki senn ki boyle rutin olustrr ama bana sorarsn bi sure sonra huzursz edersn biz bile hergn ayni saatte yatip hergn ayni saatte kalkablck duzende degil robot degilz ki sonucda boyle uyurkn uyandrmak daha huzursz eder diye dusunyrm bizde bir adet buyuk kiz var oglen uykularmizi birakmak istemiyrm kendisi uyumamak icin direniyor aksamda 5-6 gbi uyumak istyor bi ara uyutmamak icim direndm o saatlerde baktm cocuk daha huzursz daha hircn smdi ellemiyrm.uykusu gelnce uyuyo oglen uyusa da uyumasa da aksam ayni saatte yatiyo
Yok canım zaten kendisi 7de uyanıyor ama emzirdiğimde bir 2 saat kadar daha uyuyordu ama bugün emerken uyumasına izin vermedim. Zaten sabahları 7-7.30 gibi uyanıyor bi kere. Ama öğle uykusunda uyandırırım çünkü blok halinde maksimum 2 saat uyumaları lazım, fazla gece uykusundan çalıyor. Robotluk bir durum yok yani. Zaten maksimum 2 saat ayakta kalabildiği için sabah kalkış saati sabit olduğunda tüm gün otomatik şekilleniyor.

Kızlar bebeklerinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz ne bileyim kitap okuyan varmı yada oyun ne gibi oyunlar oynuyorsunuz
KİTAP okumuyorum henüz. Sar sar makarayı ve otobüsün tekerleği şarkılarını çok seviyo onları söylüyorum yerde yuvarlanıyoruz biraz. kartlarını gösteriyorum zaten kuş kadar uyuduğu için uykusunu alamıyo ve her 1.5 saatte bir uykusu geliyo

Yok canım zaten kendisi 7de uyanıyor ama emzirdiğimde bir 2 saat kadar daha uyuyordu ama bugün emerken uyumasına izin vermedim. Zaten sabahları 7-7.30 gibi uyanıyor bi kere. Ama öğle uykusunda uyandırırım çünkü blok halinde maksimum 2 saat uyumaları lazım, fazla gece uykusundan çalıyor. Robotluk bir durum yok yani. Zaten maksimum 2 saat ayakta kalabildiği için sabah kalkış saati sabit olduğunda tüm gün otomatik şekilleniyor.
Sen daha iysiini bilirsn cocugn hakknda

Biz bolca kitap okuyrz resmlerine baka.baka evde birdu buyugumz olnca buyugumzede 3ayliktn itibaren kitap okumustm suan tek sikilmadn yaptgimiz etkinlik.kitap gunun farkli saatlernde surekli elinde bi kitapla gelir okurz bazen o anlatr bazen ben. hayvanlar kitabimiz var misal onun.uzernden bi hayvanin resmi acik onunla ilgili masal anlatyorum gunde bi kac kere oluyo . Surekli farkli ortamlarda bulundrmaya calisiyrm en az 15 dk farkli odalarda takiliyrz . Gunde en az 3 saat kadar disardayz bu kucgumz icin yapilan bi durum.degil buyugmz gunde en az iki kez ciktgi icin mecbr ikisi birlikte cikiyrz.

Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 4 şubat doğumlu kızımın başparmağında iltihap var krem kullanıyoruz ama parmak sürekli ağzına gidiyor emzik veriyorum ama sürekli tutmak istemiyor. Elini ağzına almaması için ne yapabilirim en azından iltihap geçene kadar

X