2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benimki memede uyumaya alisti tok olunca uyku sikinti olmaya başladı ozellikle geceleri. Gece uykusunun 11 e cekmek istiyorum gece 1.5 da uyuyor. Bir turlu 11 e cekemedim. Beyaz gürültü deneyim bu gece bari. Cunku ben orda uyutmaya çalışırken kocamin fosurdayarak uyumasi gözüme batmaya basladi artk
Benimkide 1 de uyuyor canim bende bi turlu erkene alistiramadim valalh cozum bulirsan banada soyle

Of bizim kızda öyle, tam bebek uyuyunca sevesi tutuyor, annecim sessiz konuşalım diyorum o başladığı cümleyi o ses tonuyla bitirmek zorunda maalesef. Neyse minikte ablaya alışacak. Bi de kafasını sevmese çocuğun.
Ayni bizim evi anlatysn basladigi ses tonuyla o cumle bitecek muhakka kafasina bi yigilck cocugn tepesne

Oyy halasi sut annesi olmus kiyamam. Yaslari yakin ya sutun yaramistir. O kadar güzel söylemisin ki canım her sözüne katılıyorum esasen doğamızda var. Benim sütüm de var kontrol ediyorum, kuzenlerim de bakıyor sütün var diyor emse çoğalır diyor ama benimki doğdugundan beri mamanin tadına alıştı. Uyanınca hemen meme ister uyumak için meme ister banyo yaptırırım giydirmeden meme diye ağlar. Cok cok cok emer sonra ağlayıp kıpkırmızı olur mamasini verene kadar susmaz :KK43: bırakınca kontrol ediyorum hala göğsümde süt oluyor. Saati geldi mi mama istiyor doymak için. Ama emmeyi de seviyor şu an
O yuzden bosver dusunme kac ay emzireblrim birakr mi eder mi diye cagrma kotuyu:) kismetinde ne kadr varsa o kadrni alir allahn izniyle sen tabyki emzrmk icin ugras ama bu konudada kafani cok yorma elbet bi sekilde buyucekler sen elinden geleni yaptktn snra vcdann zaten rahat olacak bide sagmayi denesen mi sut artrmk icin emzrdktn snra

Ya birde eskiden evde tek.basina idiiler.istedigi gibi bagirarak oynuyordu ondan sanirim aliskanlik oldu ozur dilerim anne bagirmicam diyo bakıyorum 5 dakka sonra baslamis bagirarark oynamaya bizim bebeler bence gurultude uyumayı ogrenecekler mecbur:)))
Aynn oyle mecbr gurultye alisacaklarda gene de uzuluyrm ikincilere birinciler biraz rahatsz ediyo hele benim ki gbi kucukse benim ki 3yasnda ve inanilmaz oynuyordk babasi ben surekli etkinlkler yada disardaydk smdi bi anda eve tikandik babasi 1 aydir yok haliyle ben ona yetemiyorm o yuzden ekstra hircin huysuz oldu yavrucgm

Merhaba kızlar okuyorum sürekli yazılanları ama tek elle yazmak zor oluyor malum. 40i çıkana kada gece gündüz mışıl mışıl uyuyan bebek bi anda kucak bebegi oldu önce gündüzleri kucaktan indiği an ağlamaya başladı sonra geceleri de. Sürekli kucağımda oturur pozisyondayım bende wcye zor gidiyorum ha paşam uykusunu alır kendi kendine uyanırsa sorun yok o zaman yarim saat 40 dk agu agu oyalanıyor galiba sonradan böyle olmasının sebebi 45 günlükken sünnet oldu çok korktu orda ama bende simdi napacagimi şaşırdım yemek pişirmeyi geçtim yemeye fırsatım olmuyor kucaktan indiği anda acıklı acıklı ağlıyor geçen hafta 1 gece uyudu beşiğinde onda da simdi uyanıp ağlar diye düşünmekten ben uyuyamadım :kızgın: tamam su an güven hissetmek istiyor çok küçük bende farkındayım ama çok güçsüz kalıyorum boyle de bi fikriniz var mi ne yapsam ki acaba

Aynn oyle mecbr gurultye alisacaklarda gene de uzuluyrm ikincilere birinciler biraz rahatsz ediyo hele benim ki gbi kucukse benim ki 3yasnda ve inanilmaz oynuyordk babasi ben surekli etkinlkler yada disardaydk smdi bi anda eve tikandik babasi 1 aydir yok haliyle ben ona yetemiyorm o yuzden ekstra hircin huysuz oldu yavrucgm
Canım benim kız da bir hırçinlaştı bir dediğini iki etmeyen kızım şimdi duymuyor resmen bizde babasyla falan oyunlar oynardık dşşarı çıkardık falan baba gitti huysuz kardeş geldi boşluğa düştü kuzım bende çatar oldum çocuğa daha kötü olmasın ayın 20 den sonra babam gelecek bir hafta falan gidicem köye eminim ikimize de iyi gelecek

Kızlar bebeklerde kan şekeri düşermi. İlk doğduğunda sariligindan dolayi uyandiramiyorduk emmedigi içinde sarılığı yükselmişti hastanede yatmis tık 2 gün. Mama takviyesine başladık. Şuan 50 günlük elimden geldiğince mama vermemeye çalışıyorum meme emiyo ama yetmiyordu sutum. Şimdi arada bi fazla uyuyo az emip emerse uykuya devam ediyo tekrar sarılık çıkar diye de korkuyorum kan şekeri düşermi o uyuturmu merak ediyorum mama vermemek için aç mi bırakıyorum acaba çocuğu bilemedim verdiğim zaman da 30 cc yapıyorum zaten bir günde en fazla 3.4 sefer tek ölçek NapSam bilemedim

Kızlar bebeklerde kan şekeri düşermi. İlk doğduğunda sariligindan dolayi uyandiramiyorduk emmedigi içinde sarılığı yükselmişti hastanede yatmis tık 2 gün. Mama takviyesine başladık. Şuan 50 günlük elimden geldiğince mama vermemeye çalışıyorum meme emiyo ama yetmiyordu sutum. Şimdi arada bi fazla uyuyo az emip emerse uykuya devam ediyo tekrar sarılık çıkar diye de korkuyorum kan şekeri düşermi o uyuturmu merak ediyorum mama vermemek için aç mi bırakıyorum acaba çocuğu bilemedim verdiğim zaman da 30 cc yapıyorum zaten bir günde en fazla 3.4 sefer tek ölçek NapSam bilemedim
Canım Dr a sorabilirsn hastaneye gidemezsen aile hekimine sor bi ben gece uyandırmıyoruö ne zaman uyanırsa o zaman emzırıyorum aksamdan iyice emmşş toksa uyur baya yoksa erken uyanır acıktgnda uyanır yani müdahale etmiyorum ne zaman isterse

Canım benim kız da bir hırçinlaştı bir dediğini iki etmeyen kızım şimdi duymuyor resmen bizde babasyla falan oyunlar oynardık dşşarı çıkardık falan baba gitti huysuz kardeş geldi boşluğa düştü kuzım bende çatar oldum çocuğa daha kötü olmasın ayın 20 den sonra babam gelecek bir hafta falan gidicem köye eminim ikimize de iyi gelecek
Boyle bi firsatnz varsa cok cok iyi gelir bebekler de buyudu artk yolculk korktmuyo benide gidecek bi yerim yok.cok aci:) kaynanalar var bi od a bana uzak allaha yakin olsn kac gndr bendeler guya yardima geldiler beni daha cok bunaltlar

Boyle bi firsatnz varsa cok cok iyi gelir bebekler de buyudu artk yolculk korktmuyo benide gidecek bi yerim yok.cok aci:) kaynanalar var bi od a bana uzak allaha yakin olsn kac gndr bendeler guya yardima geldiler beni daha cok bunaltlar
Bende başta ki niyetim kv de de bi kaç gün kalmaktı ama benim babam elli kere teklif etti gelıym kızım bize götrym seni die kv hiç bir şekilde de söylemedi gelip yardm edeym de demedi ki 1.5 saat uzaklıkta babam da kalcam sıkılana kadar artık babam a yarım saat uzakta kv ama gitme nıyetm de yok

Siz bebekler istediği kadar uyuyabilir dediğiniz için hem de 3-4 saatten fazla uyuyan bebekler varsa anneleri bilsin diye söyledim, ayrıca bebeklerin yetişkinler gibi acıkınca uyanılması beklenilmez ki canım biz uyandırmazsak sabaha kadar uyuyorlar bazen :KK48:
aynen canm bazen çok yorgun olup uyanmadığım olursa sabaha kadar uyuyor uykucum,buaralsr iyice uykuya sardı artık geceleri kendim kaldırıyorum

[/QUOTE]
O yuzden bosver dusunme kac ay emzireblrim birakr mi eder mi diye cagrma kotuyu:) kismetinde ne kadr varsa o kadrni alir allahn izniyle sen tabyki emzrmk icin ugras ama bu konudada kafani cok yorma elbet bi sekilde buyucekler sen elinden geleni yaptktn snra vcdann zaten rahat olacak bide sagmayi denesen mi sut artrmk icin emzrdktn snra
Elektrikli pompa var cnm makina da kiraladık ama zaman yok ki günde 2-3 kez sagabildim o da verimli olmadi. Oyle saril saril akan bir sütüm olmadigi icin uzun uzun sagmak gerekti. Tam sagarken bebek acıkıyor emmek istiyor uykudan uyanıyor ev işleri oluyor misafir oluyor vs. Sagmak çok zahmetli ve zaman alan bir iş. Dr umuz da sagma emzir diyor direkt temas sağlıklı diyor. Her fırsatta emzirmeye çalışıyorum canım aynı dediğin gibi nasibi ne kadarsa o kadar emecek inş uzun zaman emip faydalanır. Sen bebeğini bekliyor musun yoksa doğdu mu canım?

Benimkide 1 de uyuyor canim bende bi turlu erkene alistiramadim valalh cozum bulirsan banada soyle
Valla canm birkac gun gunduz fazla uyutmucam birde aksam 8 den sonra uyutmucam once 12 ye cekip sonra 11 sonra 10 yapicam bakalim yapabilecek miyim:) plan bu benim simdilik belki aksam banyo yaptirabilirim uyusun diye

Onlar acisindan dusununce haklilar ama zamanla alisacaklar sadece biraz zaman bu surecte bizde yaslancaz tabi valla bazen bayilcak gibi oluyorum yorgunluktan yazi bekliyorum valla dinlenmek istiyorum hem bedenen hem ruhen

Elektrikli pompa var cnm makina da kiraladık ama zaman yok ki günde 2-3 kez sagabildim o da verimli olmadi. Oyle saril saril akan bir sütüm olmadigi icin uzun uzun sagmak gerekti. Tam sagarken bebek acıkıyor emmek istiyor uykudan uyanıyor ev işleri oluyor misafir oluyor vs. Sagmak çok zahmetli ve zaman alan bir iş. Dr umuz da sagma emzir diyor direkt temas sağlıklı diyor. Her fırsatta emzirmeye çalışıyorum canım aynı dediğin gibi nasibi ne kadarsa o kadar emecek inş uzun zaman emip faydalanır. Sen bebeğini bekliyor musun yoksa doğdu mu canım?
[/QUOTE]
Biz subat bebegiyz ikinci cocugum iki aylik oldu ilkide 3 yasinda canim

X