2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
V volveron canım eşin de olsa o bebiş şu an sana muhtaç işte 😔 bende bazen @engteacher86 dediği gibi eşimin giyip süslenip gitmesine gıcık oluyorum. Bencillerin ilk ayları sıkıntılı napalım böyle böyle büyüyecekler. Önde başka çocuk olunca iş daha stresli hale geliyor işte. Yardım edecek başka kimse yok mu? Sen sabırlısın sabretmeye devam edicez ne yapalım. Keşke yakın olsaydık toplanır bir evde Şubat anneleri ağlaşırdık bebelerle.

Benim yaşadıklarımı bilsen. Zaten oglusum sarılık oldu dikislerim acıya acıya hastanelere gittik. Sonra enfeksiyon oldu antibiyotik içtim yetmedi dizanteri oldum yine ağır antibiyotik ve çok katı perhiz. Hala etkileri sürüyor. Derken anal fissur oluştu. Oturup kalkamadim yuruyemedim bebegime bakamadim günlerce hüngür hüngür ağladım. Babam beni hastaneye götürdüğü bir gün hastanede amcamın vefat haberini aldık. O kadar ani kaybettik ki perişan olduk. Herkes memlekete cenazeye gitti ben gidemedim bebegimle tek kaldım bebeğim ağladı ben ağladım. Hayat böyle bişey. Zorluklar acılar sevinçler iç içe
Amaan neler yaşadın cidden 😔😔 şöyle prenses gibi lohusa modunda gezemedik ya hiç birimiz. Güçlü anne olmak zorundayız hepimizde.

Benim yaşadıklarımı bilsen. Zaten oglusum sarılık oldu dikislerim acıya acıya hastanelere gittik. Sonra enfeksiyon oldu antibiyotik içtim yetmedi dizanteri oldum yine ağır antibiyotik ve çok katı perhiz. Hala etkileri sürüyor. Derken anal fissur oluştu. Oturup kalkamadim yuruyemedim bebegime bakamadim günlerce hüngür hüngür ağladım. Babam beni hastaneye götürdüğü bir gün hastanede amcamın vefat haberini aldık. O kadar ani kaybettik ki perişan olduk. Herkes memlekete cenazeye gitti ben gidemedim bebegimle tek kaldım bebeğim ağladı ben ağladım. Hayat böyle bişey. Zorluklar acılar sevinçler iç içe
Sende neler yasamsissin canim Allah yardimcin olsun hayat kimseye kolay degil
V volveron canım eşin de olsa o bebiş şu an sana muhtaç işte 😔 bende bazen @engteacher86 dediği gibi eşimin giyip süslenip gitmesine gıcık oluyorum. Bencillerin ilk ayları sıkıntılı napalım böyle böyle büyüyecekler. Önde başka çocuk olunca iş daha stresli hale geliyor işte. Yardım edecek başka kimse yok mu? Sen sabırlısın sabretmeye devam edicez ne yapalım. Keşke yakın olsaydık toplanır bir evde Şubat anneleri ağlaşırdık bebelerle.
Oyle ama yine de erkekler bu noktada bizden şanslılar benim uykusuz kaldigimi biliyordu eşim cocuklarimin yuzune bile az baktigimi.anladim bugun zor anımda eşim yanımda olmalı ben keyif yapmıyorum sonucda ama erkekler ne rahat lafa gelince biz kadin milleti keyifciyiz

Sende neler yasamsissin canim Allah yardimcin olsun hayat kimseye kolay degil

Oyle ama yine de erkekler bu noktada bizden şanslılar benim uykusuz kaldigimi biliyordu eşim cocuklarimin yuzune bile az baktigimi.anladim bugun zor anımda eşim yanımda olmalı ben keyif yapmıyorum sonucda ama erkekler ne rahat lafa gelince biz kadin milleti keyifciyiz
Oyle cnmya erkekler normal yasantiya devam ediyor ben geceler bebek kucagimda sallarken benim herif uyuyor cok sinir oluyorum.. haftasonu ben ilgileneyim sen uyu demiyor.

Cok gecmis olsin ve basin sagvolsun canim uzuldim yasadigin duruma sen guclu durmalisin

V volveron yalnız değilsin canım bunu bil bende seninle aynıyım tek fark başka çocuk yok. Benim omiriliğim sakat ve asya asla kucaktan inmiyo. İki gündğr ben bakıyorum belim ve sırtım tutmuyo artık. Bak şu saat oldu hala tam dalmadı kucağımda. Kaç kere daldı beşiğine koydum uyandı 21.30’dan beri uğraşıyorum. Kafayı yicem az kaldı ağrı ve acıdan ağlıyorym artık, babası istanbulda birazdan gelicek ama venim sabrım kalmadı acıta. Bu çocuk büyütmenin varsa eğlenceli güzel zamanları o zamana geçelim artık

Ay aynen teyzesi hiç sorma ya neler çektirdi bana :))

Canım doktorlar 3 saatten fazla aç bırakmayın diyor. O kadar uzun süre aç kalmasın bebek.
Kimi de artık uyandırmaya gerek yok. O gerekirse uyandırır anneyi zaten diyor. Gerçi kan şekerini artık sabit tutabilirler hipoglisemiye girmezler ama yine de tedirgin oluyor insan :110:

Meme-mama birlikte giden ve memeye donmek isteyenler, Tomrisin emzirme notlarini okumanizi tavsiye ederim. Cok kiymetli bilgiler var. Sut azsa ozellikle gece emzirmek onemli. Gece prolaktin artiyor ve sutu artiriyor. Sutu artiran en onemli sey bol su icmek ve bebegin emmesi.
ise baslayacak arkadaslara da bir pompa tavsiye edeyim. Mochi pompa. Bebek bi taraftan emerken diger tarafa takiyoeaunuz. Bebegin uyarimi ve vakumla sut doluyor. Cok pahali da sayilmaz. Cok cok kullanisli bisey bence.
Son olarak ilk aydan sonra bebeler 5-6 saat ac kalabilir. Uyuyan bebeye hic dokunmayin, siz de guzel guzel uyuyun :)
Bebesi uyuyan kendisi uyuyamayan anneden sevgiler 😩

Canım çok geçmiş olsun neler yaşamışsın . Günahlarının kefareti olsun inşallah. Bebeğinle güzel günlerine az kaldı. Seninle tedavi zamanlarıda konuşmuştuk bilmem hatırlar mısın? Test gününe yakın ve test zamanı beta değerlerinden bahsetmiştik. Bak şimdi kucaklarımızdalar. Çok yorucu katılıyorum bende çok ağlıyorum zaman zaman ama büyüyecekler elbet elimizden tutup yürüdükleri zaman bugünler hep geride kalmış olacak. Ayet ne diyor “muhakkak her zorluğun altında bir kolaylık vardır” . Tavsiyem bu gruba her gün gir oku yaz. Öyle mükemmel ki buradaki herkes öyle güzel bir bağ var ki aramızda. Sanki evimizin içinde abla anne kardeş komşu gibiler. Öyle candan kandan. İnsan moral buluyo. Bazen beraber ağlıyoruz beraber gülğyoruz kimse kimsenin derdiyle ya da mutluluğuyla ilgilenmemezlik yapmıyo. Keşke burda tanışıp sosyal mecralarda görüşmek yasak olmasa daha sık konuşuruz ama bunada şükür.

@wendy- sana katılıyorum tatlış geride başka bir çocuk daha varsa Allah o annelere iki kat güç ve sabır versin. Allahtan senin koz ve @engteacher86 nın kızlar çok akıllı maşallah kırkbir kere size yardımcı oluyorlar bu süreçte.

V volveron volvi eşimi bende çok kıskanıyorum dün dedim ki senin yerinde olmak isterdim. Hala hayatın aynı devam ediyo ama ben 50 gündür sayılı dışarı çıktım duşumu bile eskisi gibi alamıyorum yemek yerken bile acele etmek zorundayım vs vs. O da bana dedi ki bende senin yerinde olmak istersim cennet senin ayaklarının altında. Bana böyle bir vaat verilmedi dedi. Evet bu laftan etkilendim ama sabah kalktım her yerim ağrırken yine çok yorgun olduğumu farkettim:)

Oyle cnmya erkekler normal yasantiya devam ediyor ben geceler bebek kucagimda sallarken benim herif uyuyor cok sinir oluyorum.. haftasonu ben ilgileneyim sen uyu demiyor.
Uyku da şart ama canım bizde insaniz ve bu bebekler tek bizim degil babalari da elini taşın altina soksun bi zahmet haksız mıyım?
V volveron yalnız değilsin canım bunu bil bende seninle aynıyım tek fark başka çocuk yok. Benim omiriliğim sakat ve asya asla kucaktan inmiyo. İki gündğr ben bakıyorum belim ve sırtım tutmuyo artık. Bak şu saat oldu hala tam dalmadı kucağımda. Kaç kere daldı beşiğine koydum uyandı 21.30’dan beri uğraşıyorum. Kafayı yicem az kaldı ağrı ve acıdan ağlıyorym artık, babası istanbulda birazdan gelicek ama venim sabrım kalmadı acıta. Bu çocuk büyütmenin varsa eğlenceli güzel zamanları o zamana geçelim artık
Sana da Allah kolaylık versin bel agrisi zor iş Asya da mi Zehra gibi oldu napicaz biz bu zillileri azcik akıllı oluversinler .... Ay canım eşin ne guzel demis cennet annelerin ayaklari altinda diye canim annem hakkını hic odeyemem benim kız bana boyle yaptiginda anneme gidip sarilasim geliyor zaten her firsqtta anneme.hakkini helal et diyorum 48 yaşına gelmis hala cocuklarinin pesinden koşuyor annem ve inanilmaz yorgun neyse anneme.gore bebeklik donemi en güzel günler ilersi dsha zormuş
bu arada esim gece geldi kızı verdim gittim yattim sagolsun baktı ama ben o arkadaslari i iken krizlerdeydim wendy nin dedigi gibi Subat anneleri olarak toplaşıp stres atabilsek keşke

Uyku da şart ama canım bizde insaniz ve bu bebekler tek bizim degil babalari da elini taşın altina soksun bi zahmet haksız mıyım?

Sana da Allah kolaylık versin bel agrisi zor iş Asya da mi Zehra gibi oldu napicaz biz bu zillileri azcik akıllı oluversinler .... Ay canım eşin ne guzel demis cennet annelerin ayaklari altinda diye canim annem hakkını hic odeyemem benim kız bana boyle yaptiginda anneme gidip sarilasim geliyor zaten her firsqtta anneme.hakkini helal et diyorum 48 yaşına gelmis hala cocuklarinin pesinden koşuyor annem ve inanilmaz yorgun neyse anneme.gore bebeklik donemi en güzel günler ilersi dsha zormuş
bu arada esim gece geldi kızı verdim gittim yattim sagolsun baktı ama ben o arkadaslari i iken krizlerdeydim wendy nin dedigi gibi Subat anneleri olarak toplaşıp stres atabilsek keşke

Bende anneme çok düşkündüm ama doğumdan sonra çok başka bağlandım. Allah bin kere razı olsun annelerimizden. Hala bizlerleler. Benim annemde hep der bu yaşadıkların sıkıntı değil gül geç tadını çıkar büyüdükçe dertleride büyüyecek acele etme büyümesi için der :) evet toplaşıp günde 1 saat ağlama seansı yapsak çok rahatlarız vallahi:)) bak benimki 6’da uyandırdı beni emdi 7’de uyudu hala uyuyo tabi bizim uykuyu kaçırdı dahada uyuyamıyorum:)

X