2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Cnm benimki gunduz pek uyumuyor zaten 1 saatlik kestirmeleer aksamda 8 den sonra hep ayakta 1 e kadar 10 dakka soyle kestirir beyfendi. Aman valla tam uyuyo buyuk oglan geliyor bir sey soruyor yüksek sesle bebek uyaniyor bilerek mi yapiyo anlamiyorum simdide bagirarak oyun oynuyor Allahim sabirr diyorum:))) aksama da misafir var bitmedi bu misafirde:))))
Ayni durum bizdede normalde kizim oyle yuksek.sesle knsmaz kardesi uyuyosa ya bagra bgra sarki soyluyonya canim annem.diye bagriyo hayr kizamiyrmda sasrdm kaldim surekli kardesni uyandrma pesnde aslnda kardesi uyusa ben zaten onnla oynuycm ama isde daha kisknclk krizlerni atlatamdik sanrm

Ayni durum bizdede normalde kizim oyle yuksek.sesle knsmaz kardesi uyuyosa ya bagra bgra sarki soyluyonya canim annem.diye bagriyo hayr kizamiyrmda sasrdm kaldim surekli kardesni uyandrma pesnde aslnda kardesi uyusa ben zaten onnla oynuycm ama isde daha kisknclk krizlerni atlatamdik sanrm
Ya birde eskiden evde tek.basina idiiler.istedigi gibi bagirarak oynuyordu ondan sanirim aliskanlik oldu ozur dilerim anne bagirmicam diyo bakıyorum 5 dakka sonra baslamis bagirarark oynamaya bizim bebeler bence gurultude uyumayı ogrenecekler mecbur:)))

Sabah 7 ya da 8 gibi kalkıyor. Büyük oğlum 2.sınıf o da sabah 7.20 gibi kalkıyor onu servise bırakmaya dışarı çıkıyorum 2 dakikalığına o sırada uyuyor olması benim için önemli ya da ağlamıyor olması. Bizim büyükte hafta sonları basketbol kursuna gidiyor. Annem bırakıyor şimdilik biraz daha büyüsün ben bırakıcam bebekle. Pazartesi de İngilizce etüdü çıktı şimdi Cambridge sınavına hazırlık geçen hafta ilk defa okuluna götürdüm barışı ama korktum çocuklar eller falan diye neyseki akıllı bıdıklar uzaktan sevdiler. Çıkışa yakın gittim hemen abimizi alıp çıktık. Okuldan gelince de hep ödevleri yle ilgileniyorum okul başarısı etkilenmesin diye hatta barış doğduğu günün ertesi hastanede bile ödev yaptık 😂 Düşün nasıl bir manyaklık. Babası falan da yaptırırdı da işte ona olan ilgimin azaldığını sanmasın diye ekstra efor sarf ediyorum.
Seninki sabah erken kalkiyormus benim bebegin sabah uykusu var hatta isime de yariyordu bende uyuyordum buyuk oglanla babasi okula gidince sabah ben oglusla uyuyorduk 11 e kadar:) ama bu duzen degismeli sabah erken kalkmasi gece erken uyumasi gerek. Gece uykusu onemli bakalim düzeni kurabilcek miyim. Benimki de baskete gidiyo cok sevdi bakalim.seneye de devam edecem diyor. Bizim de her gun etut var 4.30 da eve geliyor. Aslinda kardesini kiskancak vakti de olmadi garibimin:)))

Seninki sabah erken kalkiyormus benim bebegin sabah uykusu var hatta isime de yariyordu bende uyuyordum buyuk oglanla babasi okula gidince sabah ben oglusla uyuyorduk 11 e kadar:) ama bu duzen degismeli sabah erken kalkmasi gece erken uyumasi gerek. Gece uykusu onemli bakalim düzeni kurabilcek miyim. Benimki de baskete gidiyo cok sevdi bakalim.seneye de devam edecem diyor. Bizim de her gun etut var 4.30 da eve geliyor. Aslinda kardesini kiskancak vakti de olmadi garibimin:)))
Evet sabah erken kalksın akşam erken uyusun senin için daha iyi olur. Sizin avantajınız babası okula bırakıyormuş sabah ben servise bırakıyorum kahvaltısını hazırlıyorum yani mecbur erken kalkmak durumundayım. Bizim büyükler aynıymış valla 😉 İlk başta kıskançlık oldu baya ama şimdi azaldı alıştı kardeşine gerçi biraz haşin seviyor ama erkek çocuğu olduğu için normal bence. Kız çocukları ablalığı daha çabuk ve güzel benimsiyor erkek çocukları abilikte biraz bocalıyorlar ama onlar da eninde sonunda alışıyorlar ve çok seviyorlar kardeşlerini.

Yok canım 40ı çıktıktan sonra bebek istediği kadar uyuyabilir👍🏻 Artık uykuyla büyüyecekler🤗
Olur mu canım çok yanlış yapıyorsun bebekler 3-4 saatten fazla aç kalmamalı kan şekerleri düşüyor. Onların karaciğerleri kan şekerini belirli düzeyde tutmak için yeterli değil şuan, sıvı kaybına yol açarsınız yapmayın.
4-6 saat sonra hayatını tehdit etmeye başlayan gelişmeler ortaya çıkıyor bebeğinizi uzun süre aç bırakmayın diye söylüyor uzmanlar. Sizin dediğiniz 6.aydan sonra ek gıdaya başlayınca gece beslenmesi azaltılıyor ya da kesiliyor şuan çok küçük kıyamam ya emzirin geceleri, lütfen bebeğinizi aç bırakmayın nolur uyuyorsa uyandırın...

Yeminle aynı nöbetleşe yiyoruz :) allahtan benim kocada eve erken geliyo 5.30’da evde akşamları.
Esiminde issiz olmasi beni rahatlatti yoksa evde bir basima kucak isyeyip aglayan çocukla kafayı yiyebilirdim.Yaygaracı bizimkiler geçen baktım eşim çocuğa diyor oğlum niye böyle yapıyorsun sen yemek yerken biz böyle mi yapıyoruz. Bari yemek yememize musade et diye:)) Uyuyor bile olsa sanki masaya oturdugumuzu hissediyor da hemen kalkıyor.

Günaydın tatlı anneler.
Aysima artık gece uyanmayı bıraktı ben uyandırıp emziriyorum kendisinin uyanmasını beklesem sabah 6 dan önce kalkmıyor.
Bu aralar el emme bizde de var,gülücükler saçıyor bana bakıp agu tarzı cevaplar veriyor hatta arada gülerken kahkaha atar gibi ses çıkıyor.
oy maşallah güzel Aysima'ya bakalim bizimki ne zaman gülücük atacak.Bizim uykular kedi uykusu:)) En ufak sese kalkıyor adam. Ama bizdede ileleme var bugün portatif beşiğine oyuncaklarini astim eliyle onlara vurup yarım saat durdu eşimle şaşkınlıkla izledik. Artık büyüyorlar günden güne. Tabi Aysima 2.5 aylik olmuştur biz daha 49 gunluguz sizin kadar olunca belki bizimde uykular duzelir

Kızlar gaz sancısı için zinko colinox hiç bı işe yaramadı bizde fakat sub simpleks çok fark yarattı öneririm Allah razı olsun bunu söyleyen doktordan bebişim uyumaya başladı ,kolikligi geçti resmen,benimde piskolojim düzeldi çok yoruluyorum tüm gün kucakta gezdirmekten ağlama sesinden,bu arada beslenme saatlerinin arası çok az tutulunca gaz sancısı çok olurmuş sindirilmiş ve sindirilmiş süt karisiyomus,doktor 3 saatte bir dedi gündüz ama ben bunu sağlayamadmı bir haftadır keşke sağlayabilen benim içinde okadar kolay olcak ki doyurur 3 saat dışarı çıkar ne zaman acikcagini bilirim en azından

Kızlar kakada mukus olayı vardı bizde hatırlarsanız. Gaita yaptirdik temis çıkmıştı. Bağırsak enzimleriyle alakali demişti kendi drumuz ve bize maflor probiyotik damla vermişti. 8 gün oldu kullanali ve kakamiz kremsi hal almaya başladı ayrica cok fazla ağlaması vardi ondan mıdır bilmem ama oda biraz azaldı

Kızlar kakada mukus olayı vardı bizde hatırlarsanız. Gaita yaptirdik temis çıkmıştı. Bağırsak enzimleriyle alakali demişti kendi drumuz ve bize maflor probiyotik damla vermişti. 8 gün oldu kullanali ve kakamiz kremsi hal almaya başladı ayrica cok fazla ağlaması vardi ondan mıdır bilmem ama oda biraz azaldı
Bağırsak enzimleriyle nasıl alakalı oluyomuş canım bazen bende supheleniyom mukuslu mu diye tam anlamıyorum mukuslu nasıl belli oluyor

Evet sabah erken kalksın akşam erken uyusun senin için daha iyi olur. Sizin avantajınız babası okula bırakıyormuş sabah ben servise bırakıyorum kahvaltısını hazırlıyorum yani mecbur erken kalkmak durumundayım. Bizim büyükler aynıymış valla 😉 İlk başta kıskançlık oldu baya ama şimdi azaldı alıştı kardeşine gerçi biraz haşin seviyor ama erkek çocuğu olduğu için normal bence. Kız çocukları ablalığı daha çabuk ve güzel benimsiyor erkek çocukları abilikte biraz bocalıyorlar ama onlar da eninde sonunda alışıyorlar ve çok seviyorlar kardeşlerini.
Kizlar içgüdüsel olarak oyuncak bebeklerine baktiklari icin daha kolay adapte oluyorlar dedigin gibi. Ama iyiler cok sukur alistilar insallah hep iyi anlasirlar en buyuk istegim.

Ama çok korkuyorum asya iyice bağlanıcak diye :KK43:(
İki günde o kadar baglanmaz canım korkma benim oglan da halasını sever bazen bende aglamaktan morarır halası alınca hemen susardi ama şimdi benden başka kimsede susmuyor bı erkekleri sever sadece daha minicik senin ki ilk zamanlar oluyor böyle durumlar

Cnm benimki gunduz pek uyumuyor zaten 1 saatlik kestirmeleer aksamda 8 den sonra hep ayakta 1 e kadar 10 dakka soyle kestirir beyfendi. Aman valla tam uyuyo buyuk oglan geliyor bir sey soruyor yüksek sesle bebek uyaniyor bilerek mi yapiyo anlamiyorum simdide bagirarak oyun oynuyor Allahim sabirr diyorum:))) aksama da misafir var bitmedi bu misafirde:))))
Canım gündüz benim ki de pek uyumuyor bu saate kadar sadece yarım saat uyudu onunda iki parça halinde aksam yediden sonra uykusuzluktan mızmız bende 21.30 kadar müsaade o saate kadar ne kadar isterse uyuyor anca bir saat oda 11/11.30 gibi uyutursam geceye geçiyoruz şükür dönemsel buda herşey gibi artık iyice anladım butün gün uyuyup bütün gece de anasını ayakta tutan bir oglum vardı geçti şükür.
Büyükler bazen inadına yapıyor uyarıyoruz ya kendileri ile anca öyle ilgilenecez mi sanıyorlar nedir .
Umut efendı bir saat kanguruda beyaz gürültü ve şşyyttt sesi eşliğinde gezme ile şuan Kapadi gözünü bakalım kaç dk uyuycak

Günaydın tatlı anneler.
Aysima artık gece uyanmayı bıraktı ben uyandırıp emziriyorum kendisinin uyanmasını beklesem sabah 6 dan önce kalkmıyor.
Bu aralar el emme bizde de var,gülücükler saçıyor bana bakıp agu tarzı cevaplar veriyor hatta arada gülerken kahkaha atar gibi ses çıkıyor.
Artık büyüyorlar canım , daha dün gün sayıyorduk bügün neler neler :)

Aa cok iyiymis bende indireyim o zaman
Bebek uyutan sesler var ilk kızımda onu indirmiştim, direk beyaz gürültü yazınca da çıkıyor veya bebek uykusu olarak da şuan bende bebek uykusu var beyaz gürültü eşliğinde pştt sesi de var
Ya minnoş gerçekten parmak emen çocuk çok tatlı oluyor 💕

Bence emziği karnı tok olduğunu bildiğinde mızmızlanmasın diye verebilirsin, hazır alışmışken. Ya da uykuya dalsın diye 5-10 dk.

Bu arada sende bizi kırmayıp görümceni kırmamaya karar verdiğin için teşekkür ederiz, böyle naif biri olduğun taa buralardan belli 💕💕💕
Her söylediğine harfiyen katılıyorum canım şu parmak emme harıç :KK70: evet şuan tatlı duruyor ama bir kaç ay sonra o parmak emilirken salyası da akacak sil sil dur silinmeyi de pek sevmezler ya kızım emmesi parmak ama umut fırsat buldukça şapur şupur :KK70:

Oyy halasi sut annesi olmus kiyamam. Yaslari yakin ya sutun yaramistir. O kadar güzel söylemisin ki canım her sözüne katılıyorum esasen doğamızda var. Benim sütüm de var kontrol ediyorum, kuzenlerim de bakıyor sütün var diyor emse çoğalır diyor ama benimki doğdugundan beri mamanin tadına alıştı. Uyanınca hemen meme ister uyumak için meme ister banyo yaptırırım giydirmeden meme diye ağlar. Cok cok cok emer sonra ağlayıp kıpkırmızı olur mamasini verene kadar susmaz :KK43: bırakınca kontrol ediyorum hala göğsümde süt oluyor. Saati geldi mi mama istiyor doymak için. Ama emmeyi de seviyor şu an
Canm emdıkten sonra kalanı Sagp versen ya

Kızlar gaz sancısı için zinko colinox hiç bı işe yaramadı bizde fakat sub simpleks çok fark yarattı öneririm Allah razı olsun bunu söyleyen doktordan bebişim uyumaya başladı ,kolikligi geçti resmen,benimde piskolojim düzeldi çok yoruluyorum tüm gün kucakta gezdirmekten ağlama sesinden,bu arada beslenme saatlerinin arası çok az tutulunca gaz sancısı çok olurmuş sindirilmiş ve sindirilmiş süt karisiyomus,doktor 3 saatte bir dedi gündüz ama ben bunu sağlayamadmı bir haftadır keşke sağlayabilen benim içinde okadar kolay olcak ki doyurur 3 saat dışarı çıkar ne zaman acikcagini bilirim en azından
30ocak mıydınız canım sizde bizim gaz sıkıntımız büyük ölçüde azaldı maşallah damla falan da kullanmıyorum artık sanırım buyudukçe rahatlıyor yoksa yapmadığım set kalmamıştı zinco, metsil,anason, kimyon tohumu,rezene kullanmadığım sey kalmamıştı

Olur mu canım çok yanlış yapıyorsun bebekler 3-4 saatten fazla aç kalmamalı kan şekerleri düşüyor. Onların karaciğerleri kan şekerini belirli düzeyde tutmak için yeterli değil şuan, sıvı kaybına yol açarsınız yapmayın.
4-6 saat sonra hayatını tehdit etmeye başlayan gelişmeler ortaya çıkıyor bebeğinizi uzun süre aç bırakmayın diye söylüyor uzmanlar. Sizin dediğiniz 6.aydan sonra ek gıdaya başlayınca gece beslenmesi azaltılıyor ya da kesiliyor şuan çok küçük kıyamam ya emzirin geceleri, lütfen bebeğinizi aç bırakmayın nolur uyuyorsa uyandırın...
benim bebeğim zaten gece en en fazla kesintisiz 4 saat uyuyo o da iki üç günde bir👼🏻 acıkan bi bebek zaten uyanır👍🏻 bir hastalığı olmadığı sürece.

Kilo alımı sınırda canım. Çok şükür boyu iyi 61 cm ama kilo 4800 civarı. Aşırı hareketli Dr u bile hiç durmuyor diyor. Gunduz uykumuz yok gece devamlı kalkıyoruz. Hiçbir iş yapamıyorum valla pestilim çıktı :KK70: seninki de öyle mi? Emmeyi inanılmaz seviyor düşkün. Ama anlamıyorum 2-3 saatte bi mama için ortalığı yıkıyor.
Benim oglumda aksam 8-12 mama kirizine giriyor 100 cc 2 defa yiyor masallah kilosuda 5.750 oldu tombik

benim bebeğim zaten gece en en fazla kesintisiz 4 saat uyuyo o da iki üç günde bir👼🏻 acıkan bi bebek zaten uyanır👍🏻 bir hastalığı olmadığı sürece.
Siz bebekler istediği kadar uyuyabilir dediğiniz için hem de 3-4 saatten fazla uyuyan bebekler varsa anneleri bilsin diye söyledim, ayrıca bebeklerin yetişkinler gibi acıkınca uyanılması beklenilmez ki canım biz uyandırmazsak sabaha kadar uyuyorlar bazen :KK48:

X