2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
21.30 dan sonra uyutmuyorum ben canm öyle olunca 11 e tekrar uykusu geliyor eger erken uyursa yandım 01.30 gibi uyuyor yoksa iyi bu şekilde dönüm noktası oldu bu hafta bana çok şükür :nazar::nazar::nazar::emir_bebek:
Cnm benimki gunduz pek uyumuyor zaten 1 saatlik kestirmeleer aksamda 8 den sonra hep ayakta 1 e kadar 10 dakka soyle kestirir beyfendi. Aman valla tam uyuyo buyuk oglan geliyor bir sey soruyor yüksek sesle bebek uyaniyor bilerek mi yapiyo anlamiyorum simdide bagirarak oyun oynuyor Allahim sabirr diyorum:))) aksama da misafir var bitmedi bu misafirde:))))

Cnm benimki gunduz pek uyumuyor zaten 1 saatlik kestirmeleer aksamda 8 den sonra hep ayakta 1 e kadar 10 dakka soyle kestirir beyfendi. Aman valla tam uyuyo buyuk oglan geliyor bir sey soruyor yüksek sesle bebek uyaniyor bilerek mi yapiyo anlamiyorum simdide bagirarak oyun oynuyor Allahim sabirr diyorum:))) aksama da misafir var bitmedi bu misafirde:))))
Of bizim kızda öyle, tam bebek uyuyunca sevesi tutuyor, annecim sessiz konuşalım diyorum o başladığı cümleyi o ses tonuyla bitirmek zorunda maalesef. Neyse minikte ablaya alışacak. Bi de kafasını sevmese çocuğun.

Bence de kırma şurda kalmış 3 günü, merak etme senden başkasına öyle bağlanmaz.

Tamam sizi dinlicem kırılmasın. O kadar yardımı dokundu tüm evimin işiniyemeğimi yapıyo 2 aydır. İki gün için kırmayayım napalım.
Bizim kız sadece kendi elini değil benim omzumu kolumu artık o an ağzına neresi denk gelirse yalamaya bayılıyo bide tükürüklü tükürüklü yalıyo sanırsın diş çıkarıcak:) ama şu baş parmağını emmesine bayılıyorum çok tatlı oluyo. Emziğide bıraktırdım memeyi bırakıyo korkusundan ama iyi mi yaptım kötü mü bilmem. Çümkü cidden beni emmeyi çok azaltmıştı 2-3 saatte ağzına zorla memeyi sokuyodum 5 dk emip bırakıyodu. Şimdi normale döndü.

Biraz şu hala krizini aşalımda kucaktanda vazgeçiricem inş. Benimkide asla kendi kendine uyumaz bi destek lazım mutlaka . Ama genelde gece uykularına geçişte ana kucağında ya da kucağımda mayıştırıp tam dalmadan beşiğe koyuyorum beyaz gürültü açıyorum kendi dalıyo.
Görümcem dün bi akrabasına gitti orda kaldı. Bu akşam gelicek yine :KK43: salı sabah tamamen gidicek. Dün daha iyiydik asyayla tabiki ağladı bebek bu ama sakinleştirebildim. Uyudu uyandı biraz oyun oynadık ten tene temas yaptık. Öyle saatlerce ağlama krizine girip susmamazlık olmadı çok şükğr. Görümcemede gidene kadar çok vermicem kırmadan söylicem abla meme reddi var iyice kokuma alışsın o yüzden bende dursun dicem. Tabi yine biraz sever alır ama asla onun kucağında uyumasına izin vermicem.
Beyaz gürültü yazinca youtube cikiyor mu? Herkes onla uyutuyor sanirim bu gece bende deneyeyim onu. Duzenli uykusu.olsun istiyorum ne kadar erken alistirirsak o kadar rahat ederiz yani gece bu saatte uyusun sabah bu saatte kalksin olayi olursa cocukta belli sureden sonra zamani gelince uyuyor kendiliginden. Biz simdi destekle yatiralim da sonra kendileri alisir illaki. Halasi gitsin zaten bas basa kalin inan her sey cok farkli olucak zor ama güzel tek basina büyütmek.

Of bizim kızda öyle, tam bebek uyuyunca sevesi tutuyor, annecim sessiz konuşalım diyorum o başladığı cümleyi o ses tonuyla bitirmek zorunda maalesef. Neyse minikte ablaya alışacak. Bi de kafasını sevmese çocuğun.
Ay aynen kafasini seviyor diyorum hassas kafasi tamam diyor bakiyorum gene kafa oksuyor:))) tamam bagirmicam diyo gene bagiriyor:) dedigin gibi alisacaklar insallah sevmeleri bile guzel bir gelisme.

Beyaz gürültü yazinca youtube cikiyor mu? Herkes onla uyutuyor sanirim bu gece bende deneyeyim onu. Duzenli uykusu.olsun istiyorum ne kadar erken alistirirsak o kadar rahat ederiz yani gece bu saatte uyusun sabah bu saatte kalksin olayi olursa cocukta belli sureden sonra zamani gelince uyuyor kendiliginden. Biz simdi destekle yatiralim da sonra kendileri alisir illaki. Halasi gitsin zaten bas basa kalin inan her sey cok farkli olucak zor ama güzel tek basina büyütmek.

Canım telefonun ıphone mu bilmiyorum ama onda bi uygulama var bebek uyutucu diye onu indirdim ben. Hem sen başka bi şeyle ilgilenşrken o ses çalmaya devam ediyo hemde ben telefonu uçuş moduna alıyorum radyasyon yaymasın diye o esnada da çalmaya devam ediyo. Bir sürü ses var orda kolik müzikleri süpğrge sesi beyaz gürültü ninni falan. Ücretsiz hemde

Canım telefonun ıphone mu bilmiyorum ama onda bi uygulama var bebek uyutucu diye onu indirdim ben. Hem sen başka bi şeyle ilgilenşrken o ses çalmaya devam ediyo hemde ben telefonu uçuş moduna alıyorum radyasyon yaymasın diye o esnada da çalmaya devam ediyo. Bir sürü ses var orda kolik müzikleri süpğrge sesi beyaz gürültü ninni falan. Ücretsiz hemde
Aa cok iyiymis bende indireyim o zaman

Tamam sizi dinlicem kırılmasın. O kadar yardımı dokundu tüm evimin işiniyemeğimi yapıyo 2 aydır. İki gün için kırmayayım napalım.
Bizim kız sadece kendi elini değil benim omzumu kolumu artık o an ağzına neresi denk gelirse yalamaya bayılıyo bide tükürüklü tükürüklü yalıyo sanırsın diş çıkarıcak:) ama şu baş parmağını emmesine bayılıyorum çok tatlı oluyo. Emziğide bıraktırdım memeyi bırakıyo korkusundan ama iyi mi yaptım kötü mü bilmem. Çümkü cidden beni emmeyi çok azaltmıştı 2-3 saatte ağzına zorla memeyi sokuyodum 5 dk emip bırakıyodu. Şimdi normale döndü.
Ya minnoş gerçekten parmak emen çocuk çok tatlı oluyor 💕

Bence emziği karnı tok olduğunu bildiğinde mızmızlanmasın diye verebilirsin, hazır alışmışken. Ya da uykuya dalsın diye 5-10 dk.

Bu arada sende bizi kırmayıp görümceni kırmamaya karar verdiğin için teşekkür ederiz, böyle naif biri olduğun taa buralardan belli 💕💕💕

U Umutherzaman "White noise" da ise yariyor ama 40 ciktiktan sonra onunla mi ilgili bilmiyorm ama etki etmemeye basladi. Umrunda degil hatta agliyor bazen kapat sunu der gibi. Ilk zamanlar "womb sounds" kullandim. Ana rahmi etkisi yaptigi icin cok sevmisti. O da etkisini yitirdi maalesef bizde. Sizde belki ise yarar, deneyin ikisini de derim.

Ay aynen kafasini seviyor diyorum hassas kafasi tamam diyor bakiyorum gene kafa oksuyor:))) tamam bagirmicam diyo gene bagiriyor:) dedigin gibi alisacaklar insallah sevmeleri bile guzel bir gelisme.
Demek ki hepsi aynı bunların 😂 biz normalde seviyoruz ama bebeği görmeye birileri gelince ayarımız bozuluyodu şimdi düzeldi o da.

Senin büyük 7 yaşındaydı dimi? Okul etkilenmedi dimi? Dersleriyle kim ilgileniyor vaktin kalıyor mu?

Sut isi piskljk bnm kizm bni 6ayda birakti bazi rahtszlklrdn birkmak zorndaydk bir ay kadr sonrada emmedi zatn zar zordu hep emmesi benim sutm bitti 9aylikti sanrm kizim abimn ogluyla bir hfta vr aralri abmler bna birakp gzmeye gttilr cpck acikti mamaverym almiyo durmuyo dedm meme vereym saknler emzik niyetne o cock bir saat emdi ugrasti ugrasti sutu getrdi karnini doyurdu bizim dogamzda hep sut var yeterki cocuk emeck olsun iki ay kdar abimin oglnu emzrdm sut coglsnda sagaym diye bu surecdede hep kizima vermk istedm olmdi kizm almdi abimn oglu da artk cok pes etti gelmyen sutu zorlmya sut bitti ama bn bunu herkese anltyrm sut bitti diye bisiy yokeger cocuk istekli emiyorsa o getryor bi sekilde
Oyy halasi sut annesi olmus kiyamam. Yaslari yakin ya sutun yaramistir. O kadar güzel söylemisin ki canım her sözüne katılıyorum esasen doğamızda var. Benim sütüm de var kontrol ediyorum, kuzenlerim de bakıyor sütün var diyor emse çoğalır diyor ama benimki doğdugundan beri mamanin tadına alıştı. Uyanınca hemen meme ister uyumak için meme ister banyo yaptırırım giydirmeden meme diye ağlar. Cok cok cok emer sonra ağlayıp kıpkırmızı olur mamasini verene kadar susmaz :KK43: bırakınca kontrol ediyorum hala göğsümde süt oluyor. Saati geldi mi mama istiyor doymak için. Ama emmeyi de seviyor şu an

U Umutherzaman "White noise" da ise yariyor ama 40 ciktiktan sonra onunla mi ilgili bilmiyorm ama etki etmemeye basladi. Umrunda degil hatta agliyor bazen kapat sunu der gibi. Ilk zamanlar "womb sounds" kullandim. Ana rahmi etkisi yaptigi icin cok sevmisti. O da etkisini yitirdi maalesef bizde. Sizde belki ise yarar, deneyin ikisini de derim.
Bende turk pop dinlettim bebege hep oynadık bilmiyorum etki eder mi:)) deneyeyim bi:))

Demek ki hepsi aynı bunların 😂 biz normalde seviyoruz ama bebeği görmeye birileri gelince ayarımız bozuluyodu şimdi düzeldi o da.

Senin büyük 7 yaşındaydı dimi? Okul etkilenmedi dimi? Dersleriyle kim ilgileniyor vaktin kalıyor mu?
3 kaynak bitirdik kucağımda bebek hem onun etkinligini yapiyoruz hem bebegi emziriyorum falan oyle hallettik. 1.sinif babasi da ilgileniyor bende bir sıkıntı olmadi dersleri iyi spora da gidiyor santraca da o kadar yogun gecti ki ama normal yasantisini etkileyecek bir durum olmadigi icin kiskancak vakti olmadı cok şükür. Ozellikle spora subatta yazdirdik babasi goturdu getirdi olmayan vakitleri oldurduk ama iyi geldi bu donemi atlatmamizda. Suan kardesi oksurse hemen kosuyor yanimiza bir sey mi oldu kardesime diye:)) bebekte abisi gelince gülücükler atiyor onlari oyle görmek cok guzel ya:)

Ben akşam 19.30 gibi emzirip 20 de uykuya geçmesini bekliyorum bazen 20.30 a kadar suruyor. Çok enteresan ama çok uzun zamandır kendine bir düzen kurdu saat olarak hep aynı zamanlarda yatıp kalkıyor. Ağzına emziğini veriyorum park yatağına yatırıp sallıyorum biraz hafif mayışır gibi olunca kendi kendine dalmasını bekliyorum o arada gaz çıkarıyor, sesler çıkarıyor ama bir şekilde uyuyor. O saatten sonra da derin uykuya geçiyor. Saat 22.30 gibi ben o uykuluyken ağzına mememi verip emziriyorum tabi önce bezini değiştiriyorum. Uyku tulumunu giydirip bizim yatak odasındaki yatağına yaptırıyorum. Bu yaptıklarım sırasında uyanmıyor. Gece 3 ya da 4 e kadar uyuyor sonra hafif mızırdanma geliyor tekrar uyku halinde emzirip yatağına yatırıyorum. Sabah 6.30 ya da 7 gibi uyanıyor. Bazen de 8. Artık oturdu yani düzeni tabi değişmezse. Ama gündüzleri akşam 8 e kadar toplamda bölük pörçük 2 saat uyursa ne ala. Bir süre bakınıyor, sesler çıkarıyor, gülüyor, kucakta gezdirin beni diyor. Ya da arabasına koyuyorum orada bakınıyor arada mızıtıyor falan öyle olunca pozisyon değiştiriyorum öyle öyle akşamı buluyoruz. 21.00 da büyük oğlum uyuduğu için onun öncesinde uyutmam işime yarıyor diğer oğlumla vakit geçirip onu da güzelce yatağına yollayabiliyorum. İnşallah bu sistem devam eder ben çocuklarıma bu şekilde bir yol buldum onlar da uyuyorlar şimdilik saolsunlar

Ben akşam 19.30 gibi emzirip 20 de uykuya geçmesini bekliyorum bazen 20.30 a kadar suruyor. Çok enteresan ama çok uzun zamandır kendine bir düzen kurdu saat olarak hep aynı zamanlarda yatıp kalkıyor. Ağzına emziğini veriyorum park yatağına yatırıp sallıyorum biraz hafif mayışır gibi olunca kendi kendine dalmasını bekliyorum o arada gaz çıkarıyor, sesler çıkarıyor ama bir şekilde uyuyor. O saatten sonra da derin uykuya geçiyor. Saat 22.30 gibi ben o uykuluyken ağzına mememi verip emziriyorum tabi önce bezini değiştiriyorum. Uyku tulumunu giydirip bizim yatak odasındaki yatağına yaptırıyorum. Bu yaptıklarım sırasında uyanmıyor. Gece 3 ya da 4 e kadar uyuyor sonra hafif mızırdanma geliyor tekrar uyku halinde emzirip yatağına yatırıyorum. Sabah 6.30 ya da 7 gibi uyanıyor. Bazen de 8. Artık oturdu yani düzeni tabi değişmezse. Ama gündüzleri akşam 8 e kadar toplamda bölük pörçük 2 saat uyursa ne ala. Bir süre bakınıyor, sesler çıkarıyor, gülüyor, kucakta gezdirin beni diyor. Ya da arabasına koyuyorum orada bakınıyor arada mızıtıyor falan öyle olunca pozisyon değiştiriyorum öyle öyle akşamı buluyoruz. 21.00 da büyük oğlum uyuduğu için onun öncesinde uyutmam işime yarıyor diğer oğlumla vakit geçirip onu da güzelce yatağına yollayabiliyorum. İnşallah bu sistem devam eder ben çocuklarıma bu şekilde bir yol buldum onlar da uyuyorlar şimdilik saolsunlar
Valla süper düzen kurmusun cnm ben kuracagim insallah emzik olayi bizde olmadigi icin uykuya dalma sıkıntı oldu. Peki sabah kacta kalkiyor senin kuzu

Maşallah maşallah darısı başımıza:) bizimki hala ağlak gaz sancışarı azaldı ama o yinede huysuzluğu tercih ediyo:) çok ağlamıyo ama mızır mızır hep gezmek istiyo kucakta. Gece uykusuna da 21.30-22.30 arası geçiyo.

Valla süper düzen kurmusun cnm ben kuracagim insallah emzik olayi bizde olmadigi icin uykuya dalma sıkıntı oldu. Peki sabah kacta kalkiyor senin kuzu
Sabah 7 ya da 8 gibi kalkıyor. Büyük oğlum 2.sınıf o da sabah 7.20 gibi kalkıyor onu servise bırakmaya dışarı çıkıyorum 2 dakikalığına o sırada uyuyor olması benim için önemli ya da ağlamıyor olması. Bizim büyükte hafta sonları basketbol kursuna gidiyor. Annem bırakıyor şimdilik biraz daha büyüsün ben bırakıcam bebekle. Pazartesi de İngilizce etüdü çıktı şimdi Cambridge sınavına hazırlık geçen hafta ilk defa okuluna götürdüm barışı ama korktum çocuklar eller falan diye neyseki akıllı bıdıklar uzaktan sevdiler. Çıkışa yakın gittim hemen abimizi alıp çıktık. Okuldan gelince de hep ödevleri yle ilgileniyorum okul başarısı etkilenmesin diye hatta barış doğduğu günün ertesi hastanede bile ödev yaptık 😂 Düşün nasıl bir manyaklık. Babası falan da yaptırırdı da işte ona olan ilgimin azaldığını sanmasın diye ekstra efor sarf ediyorum.

Maşallah maşallah darısı başımıza:) bizimki hala ağlak gaz sancışarı azaldı ama o yinede huysuzluğu tercih ediyo:) çok ağlamıyo ama mızır mızır hep gezmek istiyo kucakta. Gece uykusuna da 21.30-22.30 arası geçiyo.
Asya da güzel bir saatte uykuya geçiyormuş. Bizim de gündüzleri mızırdıyor hatta ağlıyor arada canım yani o kadar da sakin değil 😁 onun da derdi herkes onunla konuşsun, kucakta etrafa bakınsın. Şimdi en meraklı dönemleri başladı etrafı keşfetmek istiyor minnoşlar 😍

X