2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
[/QUOTE]
Biz subat bebegiyz ikinci cocugum iki aylik oldu ilkide 3 yasinda canim
[/QUOTE]
Allah bağışlasın canım biz de 11 şubat. İki çocuk çok zor kıskançlık oluyor mu:)

Kızlar selam. Ben de şubat annesiyim. Kan uyuşmazlığı ve sariliktan dolayı iyi beslenmesi gerek diyip hastanede bebeğime mama verdiler sonradan sütüm geldi ama yetmedi. Bir de hastalıklar yaşadım dizanteri oldum enfeksiyon oldum anal fissur olustu çok zor dönemler geçiriyorum ama inatla emziriyorum yetmiyor yetmiyor yetmiyor. Mamayi azalttım bebeğim tekrar sarılık oldu Dr azaltma dedi :KK43: kilo alımı duruyor. Mamaya devam edince max. 5-6 ayda memeyi bırakır diyorlar ne yapacağımı şaşırdım. Çok çaresizim. Aranızda hem anne sütü hem mama uzun süre devam edebilen var mı? Nasıl yaptınız?
Merhabalar çok geçmiş olsun. Ben de anne sütü ve mama ortak gidiyorum. Günde iki defa 60ar cc veriyorum mama. 50 günlüğüz biz. Sürekli emzirmeye çalış. Mama da versen o öğün az biraz da olsa emzir 3.ay itibariyle çoğalacak emdikçe

Siz bebekler istediği kadar uyuyabilir dediğiniz için hem de 3-4 saatten fazla uyuyan bebekler varsa anneleri bilsin diye söyledim, ayrıca bebeklerin yetişkinler gibi acıkınca uyanılması beklenilmez ki canım biz uyandırmazsak sabaha kadar uyuyorlar bazen :KK48:
yok valla benim minnos açlığa hiç gelemez acıktı mı tak uyanır😍

Çok şükür canım :))
Bizimki emmediği gibi aşırıda ağlıyor nefesi kesildi çocuğumun aşı yerleri ağrıyor mecbur bir çay kaşığı Calpol verdim de rahatladı uyudu kuzum. Sağlıklı olsunlar da ne yapalım katlanacağız biraz, bunlarda gelip geçecek :))
Bizimde 24ünde aşı. Calpol söylediğiniz iyi oldu. Eğer çok agrı yaparsa bende vereyim

Evet canım ilk bebek 34 yaşımda evlendim 38 yaşımda doğurdum tedaviyle oldu eşim de 42. Senin yasin kac cnm 2.çocuk mu? Temizliğe çağır birini ben de çağırıyorum hiç stres yapma 2-3 ay yardım alırız sonra yine işlerimizi kendimiz hallederiz allahin izniyle. Düzenimiz kurulur. Benim bebeğim çok az uyuyor uyanıkken de kendi kendine oyalanma sessiz durma olayı hiç yok illa yatağında sallıycam kucağımda gezdiricem devamlı emziricem. O kadar emmeye neden doyamıyor bilmiyorum saati geldigi an mama için ağlıyor
Gerçekten herkes aynı durumda sanırım

Ben akşam 19.30 gibi emzirip 20 de uykuya geçmesini bekliyorum bazen 20.30 a kadar suruyor. Çok enteresan ama çok uzun zamandır kendine bir düzen kurdu saat olarak hep aynı zamanlarda yatıp kalkıyor. Ağzına emziğini veriyorum park yatağına yatırıp sallıyorum biraz hafif mayışır gibi olunca kendi kendine dalmasını bekliyorum o arada gaz çıkarıyor, sesler çıkarıyor ama bir şekilde uyuyor. O saatten sonra da derin uykuya geçiyor. Saat 22.30 gibi ben o uykuluyken ağzına mememi verip emziriyorum tabi önce bezini değiştiriyorum. Uyku tulumunu giydirip bizim yatak odasındaki yatağına yaptırıyorum. Bu yaptıklarım sırasında uyanmıyor. Gece 3 ya da 4 e kadar uyuyor sonra hafif mızırdanma geliyor tekrar uyku halinde emzirip yatağına yatırıyorum. Sabah 6.30 ya da 7 gibi uyanıyor. Bazen de 8. Artık oturdu yani düzeni tabi değişmezse. Ama gündüzleri akşam 8 e kadar toplamda bölük pörçük 2 saat uyursa ne ala. Bir süre bakınıyor, sesler çıkarıyor, gülüyor, kucakta gezdirin beni diyor. Ya da arabasına koyuyorum orada bakınıyor arada mızıtıyor falan öyle olunca pozisyon değiştiriyorum öyle öyle akşamı buluyoruz. 21.00 da büyük oğlum uyuduğu için onun öncesinde uyutmam işime yarıyor diğer oğlumla vakit geçirip onu da güzelce yatağına yollayabiliyorum. İnşallah bu sistem devam eder ben çocuklarıma bu şekilde bir yol buldum onlar da uyuyorlar şimdilik saolsunlar
Çok güzel olmuş akşam uykusu. Nasıl sağladınız bu düzeni.

Ben akşam 19.30 gibi emzirip 20 de uykuya geçmesini bekliyorum bazen 20.30 a kadar suruyor. Çok enteresan ama çok uzun zamandır kendine bir düzen kurdu saat olarak hep aynı zamanlarda yatıp kalkıyor. Ağzına emziğini veriyorum park yatağına yatırıp sallıyorum biraz hafif mayışır gibi olunca kendi kendine dalmasını bekliyorum o arada gaz çıkarıyor, sesler çıkarıyor ama bir şekilde uyuyor. O saatten sonra da derin uykuya geçiyor. Saat 22.30 gibi ben o uykuluyken ağzına mememi verip emziriyorum tabi önce bezini değiştiriyorum. Uyku tulumunu giydirip bizim yatak odasındaki yatağına yaptırıyorum. Bu yaptıklarım sırasında uyanmıyor. Gece 3 ya da 4 e kadar uyuyor sonra hafif mızırdanma geliyor tekrar uyku halinde emzirip yatağına yatırıyorum. Sabah 6.30 ya da 7 gibi uyanıyor. Bazen de 8. Artık oturdu yani düzeni tabi değişmezse. Ama gündüzleri akşam 8 e kadar toplamda bölük pörçük 2 saat uyursa ne ala. Bir süre bakınıyor, sesler çıkarıyor, gülüyor, kucakta gezdirin beni diyor. Ya da arabasına koyuyorum orada bakınıyor arada mızıtıyor falan öyle olunca pozisyon değiştiriyorum öyle öyle akşamı buluyoruz. 21.00 da büyük oğlum uyuduğu için onun öncesinde uyutmam işime yarıyor diğer oğlumla vakit geçirip onu da güzelce yatağına yollayabiliyorum. İnşallah bu sistem devam eder ben çocuklarıma bu şekilde bir yol buldum onlar da uyuyorlar şimdilik saolsunlar
Birde uyandırmadan alt değiştirip nasıl veriyorsunuz memeyi. Benim ki küt gözleri açıyor. Acaba uzun saat uyumasını sağlamak için kendisinin kalkmasını beklemeden sizin yaptığınız gibi ara bir uyandırmadan emzirmeyle acıkmasını mı geciktirmek lazım

Merhaba kızlar okuyorum sürekli yazılanları ama tek elle yazmak zor oluyor malum. 40i çıkana kada gece gündüz mışıl mışıl uyuyan bebek bi anda kucak bebegi oldu önce gündüzleri kucaktan indiği an ağlamaya başladı sonra geceleri de. Sürekli kucağımda oturur pozisyondayım bende wcye zor gidiyorum ha paşam uykusunu alır kendi kendine uyanırsa sorun yok o zaman yarim saat 40 dk agu agu oyalanıyor galiba sonradan böyle olmasının sebebi 45 günlükken sünnet oldu çok korktu orda ama bende simdi napacagimi şaşırdım yemek pişirmeyi geçtim yemeye fırsatım olmuyor kucaktan indiği anda acıklı acıklı ağlıyor geçen hafta 1 gece uyudu beşiğinde onda da simdi uyanıp ağlar diye düşünmekten ben uyuyamadım :kızgın: tamam su an güven hissetmek istiyor çok küçük bende farkındayım ama çok güçsüz kalıyorum boyle de bi fikriniz var mi ne yapsam ki acaba
Canım çarşafla kendine bagla :)sende işini yap ,ben beceremedim çarşafla bağlamayı beceriksizlik galiba ama sen yaparsın belki

Kızlar sabahdan beri giremedim kafayi yemek uzereyim hep kendime telkinde bulundum gececek geçecek sabır dedim ama cok yoruldum dun gece den bu yana uyumadı dua hukmune gecsin diye hep uyuyor geceleri duzeni var diyordhm bi hal oldu bu kıza yüzünde egzama gibi bisey var kasiniyor dedik ilik suyla tsmpon yaptim surekli care bulamadim bir de atak mı geçiriyor ne bilmiyorum huyu suyu bir gunde değişti örneğin mamayi almıyor memeye sarılıyor karsisinda kim varsa illa goz temasi kurup konusmak ıstiyor ama uyumuyor uyumuyor belimi hissetmiyorum ve benim baska sorumluluklarimda var diğer cocuklarimin yuzune bakamiyorum yeminle cok moralim bozuk abartmiyorum kafayi yemek uzereyim çok doluyum

Bizimde 24ünde aşı. Calpol söylediğiniz iyi oldu. Eğer çok agrı yaparsa bende vereyim
Aynen canım ben mecbur verdim çok ağrısı vardı

Benim doktorda gece 12 den 6 ya aç kalabilir dedi kan şekeri de düşmez dedi
Çok uzun bence, kan şekerini de geçtim ufacık bebeğin o kadar uzun süre aç kalmasına dayanamam ben ayrıca internette araştırdım 4-6 saat içinde açlık ve susuzluk nedeniyle hayatını tehdit etmeye başlayan gelişmeler ortaya çıkar diye okudum istersen sen de bir araştır canım

Yaptigim isyan değil Allah korusun ama.biseylere yetememek hep kosturmak zorluyor beni şuan hickira hickira aglamak istiyorum yarim insan oldum sanki biliyorum en guzel nimet sağlık ama 6 yilin rahatligindan sonra zor oldu ve maelesef benim kizim akıllıbir bebek değil eşim simdi arkadaslari ile bulusmaya gitti ama ben gidip stres atamiyotum hem gitsem bile bebek baskasinda iken mutlu olmamki zaten bir yere gitmeye kalksam.benim kızı kimse kabul etmez durmuyor offf gecsin artik duzene girsin

Yaptigim isyan değil Allah korusun ama.biseylere yetememek hep kosturmak zorluyor beni şuan hickira hickira aglamak istiyorum yarim insan oldum sanki biliyorum en guzel nimet sağlık ama 6 yilin rahatligindan sonra zor oldu ve maelesef benim kizim akıllıbir bebek değil eşim simdi arkadaslari ile bulusmaya gitti ama ben gidip stres atamiyotum hem gitsem bile bebek baskasinda iken mutlu olmamki zaten bir yere gitmeye kalksam.benim kızı kimse kabul etmez durmuyor offf gecsin artik duzene girsin
Seni çok iyi anlıyorum insan bazen uykusuzluk yorgunluk ve yalnızlıktan ağlayacak gibi oluyor ama doğru değil. Dünyanın en güzel mucizesi. Kendine acıma. Cidden acınacak değil imrenilecek durumdayız. Çok şükür Rabbim kucağımıza evlat verdi uzun ömürler versin inş. Öyle arayıp da bulamayanlar var ki. Senelerce bekleyip umudu kesenler.. biz çok şanslıyız. Zorlukları da bu mucizenin bedeli dişimizi sıkacağız. Erkeklerin stresi de çok canım boşver kocan da bazen dışarı çıksın rahatlasın. Aksi halde bunalsa daha büyük sıkıntı olur

YAaa ne tatlı anlatmışsın:) çok doğru diyorsun annelik hep en uçlarda yaşanıyor ortası yok bu işin. İnşallah bende birgün asya tamam artık git birazda halan ilgilensin günlerine gelebilirim:) bu arada işe başlıyormuşsun kıyamam ya hemende zaman geçmiş Allah yardımcın olsun canım her şey onların geleceği için .
Canım inan bak diyeceksin 😁 Evett malesef aslında iyi geliyor çalışmak onlarla daha kaliteli vakit geçircem biliyorum ama yinede üzülüyorum 😔

meva888 meva888 Canım sabah 8akşam 5.30 ama 1.5saat süt iznim olacak çünkü memur değilim 6aya kadar onlar 3 saat kullanıyorlar benim çocugumun 5 ayagı 8kolu var çünkü biz anne değiliz neyse bu başka mesele.hafta sonu 2hafta da bir cumartesi izi. yapacagım.Evet süt sağacagım iilk oğlumda 9aylık olana kadar sağdım. Ama onda yarım gün çalışıyordum 1yıl boyunca 12de çıkmıştım bunda öyle olmayacak .Öğlen 1saat eve gitmeyi planlıyorum .İki memede dolu oluyor zaten birini sağarken diğeriyle de emziririm .Sonra akşam da yüne aynı şekilde .Ah valla içim sıkılıyor .Hayırlısı olsun ne deyim .onlar la geöirdiğimi her dakka okadar kıymet li ki .

Seni çok iyi anlıyorum insan bazen uykusuzluk yorgunluk ve yalnızlıktan ağlayacak gibi oluyor ama doğru değil. Dünyanın en güzel mucizesi. Kendine acıma. Cidden acınacak değil imrenilecek durumdayız. Çok şükür Rabbim kucağımıza evlat verdi uzun ömürler versin inş. Öyle arayıp da bulamayanlar var ki. Senelerce bekleyip umudu kesenler.. biz çok şanslıyız. Zorlukları da bu mucizenin bedeli dişimizi sıkacağız. Erkeklerin stresi de çok canım boşver kocan da bazen dışarı çıksın rahatlasın. Aksi halde bunalsa daha büyük sıkıntı olur
Kesinlikle haklısin ama cok bunaldigim bi noktaya geldim sanırım hep güçlü olmam lazim dedim güçlü durdum bazen de boyle boşalıyorum işte

Kızlar sabahdan beri giremedim kafayi yemek uzereyim hep kendime telkinde bulundum gececek geçecek sabır dedim ama cok yoruldum dun gece den bu yana uyumadı dua hukmune gecsin diye hep uyuyor geceleri duzeni var diyordhm bi hal oldu bu kıza yüzünde egzama gibi bisey var kasiniyor dedik ilik suyla tsmpon yaptim surekli care bulamadim bir de atak mı geçiriyor ne bilmiyorum huyu suyu bir gunde değişti örneğin mamayi almıyor memeye sarılıyor karsisinda kim varsa illa goz temasi kurup konusmak ıstiyor ama uyumuyor uyumuyor belimi hissetmiyorum ve benim baska sorumluluklarimda var diğer cocuklarimin yuzune bakamiyorum yeminle cok moralim bozuk abartmiyorum kafayi yemek uzereyim çok doluyum
Hepimiz zaman zaman aynı şeyleri yasiyoz benimki geçen haftalarda çok fenaydi eğer cagirabiliosan eve anneni veya kayinvaldeni al,bı nebze olsa rahatliyo insan birkaç gün olsa bile

Aynen canım ben mecbur verdim çok ağrısı vardı

Çok uzun bence, kan şekerini de geçtim ufacık bebeğin o kadar uzun süre aç kalmasına dayanamam ben ayrıca internette araştırdım 4-6 saat içinde açlık ve susuzluk nedeniyle hayatını tehdit etmeye başlayan gelişmeler ortaya çıkar diye okudum istersen sen de bir araştır canım
İlk ay için gecerliymis dediğin,ama şuan 2 ayı bitirdiler bana bunu 40 yıllık bı doktor söyledi,ama bilemem bazilarida 3 saatte bir diyor hangisi doğrusu bilemiyorum

Kesinlikle haklısin ama cok bunaldigim bi noktaya geldim sanırım hep güçlü olmam lazim dedim güçlü durdum bazen de boyle boşalıyorum işte
Benim yaşadıklarımı bilsen. Zaten oglusum sarılık oldu dikislerim acıya acıya hastanelere gittik. Sonra enfeksiyon oldu antibiyotik içtim yetmedi dizanteri oldum yine ağır antibiyotik ve çok katı perhiz. Hala etkileri sürüyor. Derken anal fissur oluştu. Oturup kalkamadim yuruyemedim bebegime bakamadim günlerce hüngür hüngür ağladım. Babam beni hastaneye götürdüğü bir gün hastanede amcamın vefat haberini aldık. O kadar ani kaybettik ki perişan olduk. Herkes memlekete cenazeye gitti ben gidemedim bebegimle tek kaldım bebeğim ağladı ben ağladım. Hayat böyle bişey. Zorluklar acılar sevinçler iç içe

X