2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ne çektirdi bu hastalık sana böyle ya ne hamileliğinden zevk alabildin nede doğumundan
İnşallah yarın kötü bir sonuçla karşılaşmazsın sağ salim evine yuvana dönersin
Allah yardımcın olsun kuzum,elimizden gelebilcek birşey varsa söylemen yeterli ❤
Çok geçmiş olsun kuzum hepsi üst üste gelmiş vücut direncin düşmüş. Diyete şu aralar biraz ara verip beslenmene dikkat et bundan sonra düşünmemiz gereken miniklerimiz var kimse biz gibi ilgili bakamaz

Canim ben cok tasindim.simdiden toplamaya basla cocukla zor olur.buyuk çuval al onlara yorgan yastik kiyafet doldur en kolayi.siyah kalin posetlere iufak tefek seyleri koy.kartonlarda camlari sar bi guzel mutfaksa yaz kolay olur bu sekilde.sahibinden com var ordan da bakin

Sıkma canını hallolur. İnş gönlünce içine sinen bir ev bulursunuz canım.
Eşin için de zor tatlım...yeni doğmuş bebek tecrübesizlik. Bebeğin sana ihtiyacı var. Baba yine yapar bi çok şeyi ama anne gibi olmaz. MaşaAllah yine elinden her iş geliyor yanında senin.
Bende aldım dün..
Mayıs sonunda başvuru yapmıştım
Aynen canım eşim de 10 nisan da başvuru yapmış. 25 hazirandan sonra yayar hesaba demişler. 26 sında aldık. Doğum parası diyince öyle baktı verdi görevli.
Yoruldun ama bitti gitti işte rahatladın
Artık yaz tatilinin tadını çıkarabilirsin canım.
Hayır canım hiçbişi demedi göz doktoru. Zaten bu göz muayenesini de ASM dedi çocuk doktoru istemedi bileç
Hiçbişi olmaz. Ben ilk 1 ay ütüledim. Şimdi yıka giydir. Sıcakta onunla uğraş olmaz. Mikropta alsınlar biraz.
Ah canım sıcak diyet hepsi etkiler. Doğum yaptın. Vücut yenilendi tamamen. Adapte olmaya çalışıyor. Demişimdir mutlaka tam anlamıyla kendimize gelmemize en az 6 ay-1 yıl herkese göre farklı. Kendini çok yorma sıcakta sıvı alımını ihmal etme canım geçmiş olsun
Doğum parası hangisi oluyor canım Bana bi 150 falandı sanırım süt parası bide geçenlerde 800 küsür bi para yattı daha alacağım var mı acaba devletten
Kuzum sen özelde çalışıyorsun senin ki rapor ve süt parasıdır. Benim aldığım devlete çalışanların 2. Çocuk içim verdiği 400 TL doğum parası olarak geçiyor
Gözün aydın canım herşey yolunda maşaallah
Kizlar bugun asilarimizi olduk sukur ates olmadi. Uyuyor bolca. 61 cm 5.800 kg olmusuz. 1 ayda 5 cm uzamis 1.200 kg almis
MaşaAllah boyu çok güzel uzamış.
Ben senden önce Doğum yaptım ama Haziran’ın başında başvurdum. Yatmamıştır herhalde.
Hımmm geç başvurmuşsun. Bizimki 75 gün sonra yattı. Ağustosta alırsın sen bence
Ayyy biz o yardım parasına başvurmayı unuttuk, burada görünce aklıma geldi. 3 ay oldu hakkımız gitmiş midir?
Sanmam canım bi an önce başvurun ama
Cok guzel canim temiz cikmis.goz muayenesi onemli mi doktorum söyledi ama ne zaman icin demisti unuttum
Bize doktor demedi ASM de hemşire dedi. 3. Ayı bitmeden yaptırın dedi...bizim oradaki doktorlar rutin şeylere bakıyor bu tarz takipler hep ASM söylüyor.

Günaydın Kızlar
Bu gece biraz daha rahat geçti çok şükür
Gece 11.30da antibiyotiğimi içtim bir de parol içtim
Nazlı Hilal uyandı onla ilgilendim derken yattığımda saat 1e geliyordu

2de uyandım suyum çıkmış
O kadar çok terlemişim ki sanki biri beni suya sokmuş sonra da yatağa getirip bırakmış
Yastık yatak üstünm başım her yer sırılsıklam olmuş
Hemen üzerimi değiştirdim, yatağa da hasta bezi serdim mecbur onun üstünde yattım, yastığımı da değiştirdim yattım

Az önce uyandım yine terlemişim, yine hemen üstümü değiştirdim
Gece çıkardıklarım hala sırılsıklam duruyor, çamaşır makinasından çıkmış gibi ıslak hepsi

Aslında terle atman çok iyi canım. Hem ilaçtan terliyorsun hem de vücut kendine gelmeye çalışıyor. Üstünü değiştirmek en iyisi ılık duş da iyi gelier.

Bizden neden istediler ki. Muayenede bir sorun yok dedi,bak şimdi içime kurt düştü.
Cuttingcorners göz muayenesine gitmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. 6.ayda şaşılık testi,muayenesi yapalım dedi mi doktorunuz

Canım çok şükür biraz daha iyiymişsin. Heartın dediğine katılıyorum,vücut kendini toparlamaya çalışıyor. Bunuda bir şekilde dışa vuruyor ter olarak

Biz bugün gideceğiz canım der mi bilmiyorum

Cnm öncelikle bulabilirsen sahibinden kiralık ev bul emlakçıya para verme bence,6 defa taşınmış biri olarak cnm ,öncelikle kullanmadığın şeyleri paketle, her barfağı tabağı ayrı ayrı gazeteye sar kolılere doldur Allahın izniyle hiçbişey olmaz 1500 km yol gitmişliği var benim eşyalarımın, kışlık kıyafetleri, çarşafları, nevresimleri,yastık, yorgan, bunları öncelikli topla,günlük kullanacağın eşyaları bırak sadece,çünkü eşya toplamak gercekten cok vakıt alıyo topla topla bıtmıyo ,naklıye şirketini güvenilir tut,çizik kırık yurtık olaylarında sigorta bile yaptıran var,biz hep kendimiz paketlerdik eşyaları kocaman rulo pıtpıtlar alırdı eşim onlarla sarar bantlar bağlardık, İnşngüzel insanlarla karşılaşacağın güzel bi ev nasip olur

Kızlar bugün kalça USG ve göz muayenesi vardı her muayene 1 dk sürdü. Çok şükür iyi çıktı hepsi... Darısı sizin bebişlere olsun.
cnm gözün aydın sıkıntısız atlatmışınız,göz muayenesini nasıl yaptılar damla fılan damlatmıyorlar demi
Kızlar ben dün doğum parasını aldım ptt den. Benden sonra doğum yapan varsa ve başvurduysa 25 i itibari ile ptt ye yatmış haberiniz olsun
Bende 4 nisan doğum yaptım mayısın son haftası aldım 600 tl
Cnm öncelikle geçmiş olsun ,inş tez zamanda şifa bulursun, ya ankaraya git ya kayseriye detaylıca bi muayene ol ,

Doğum yardımı içinde cnm ben 4 nisanda yaptım mayıs sonuna gün vermişlerdi mayısın son haftası aldım pttden,e devlette yatmamış gözüküyordu gittim ki yatmış sistem göstermiyodu e devlette, sen nisanın son haftası doğum yaptın bugün yatmış olabilir bugün tekrar sorabilirsin pttyr

Hayır canım hiçbişi damlatmadı. Hatta bebek arabasının içindeydi. Doktor hiç çıkarmayın böyle kalsın dedi sakince baktı bi cihazla gözlerine 1 dk sürdü
Ay ne dicem dün kalça USG için herkese aynı saate randevu vermişler bi gittim 10 kişi önümde bi de devamı var gelen. Kim erken giderse kağıdı önde oluyor. Neyse şöyle bi baktım annelere ve bebeklere. Ay bi tanesi kucağında oturtuyor o kadar genç ki en fazla 19-20 yasında...tamam bilmiyordur belki ama hiç mi demezler 1;5 aylık bebeği oturtmuş. Müdahale edeyim dedim sonra aman dedim şimdi bişi der. Birinin ki ağlıyor ama kadın sohbet derdin de. Diğeri uzun kolluları giydirmiş dışarısı 35 derece yanıyor.
Ay neyse daraldım düşününce.

Ahhh annelik annellik kendi yavrularımıza kıyamıyoruz ,dışarda kıyamıyoruz, kimisi çok gamsız kımı cahıl bilmiyo ,

Biliyorum artık bıktınız benim hastalıklarımdan yakınmalarımdan, sürekli karamsar mesajlar yazmamdan
Uzun bir mesaj olabilir. “Aman senden de bıktık” diyecek varsa mesajımı okumadan geçebilir
Biraz iç dökme, biraz son durumu anlatma içerikli bir mesaj yazacağım şimdi

Sabah hastaneye gittik, doktor seni hemen yatırmamız gerek dedi damardan antibiyotik tedavisi yapılması gerekiyormuş
“Ama bebeğin var, Bebek elimizi kolumuzu bağlıyor, her ilacı da veremiyoruz” dedi
Verebildikleri antibiyotiklerden birine de alerjim var, onu da ameliyattan sonra anladık
Ameliyattan çıkınca bana verdikleri ilaçla anında elim şişmişti ve deli gibi kaşınıyordu kıpkırmızı olmuştu bir anda, antibiyotiğe alerji gelişmiş
Herkes panikle başıma doluştu, hemşirenin biri damardan ilaç veriyor, biri benimle konuşmaya çalışıyor, ben kusuyorum nefes alamadım falan derken baya panik yaşamıştık o alerji durumunda

Neyse işte kızlar, bugün de yine tomografi röntgen çektirdim
Doktor tomografiye girmeden bebeği emzir, tomografiden sonra bir süre emzirmezsen iyi olur dedi ama o sırada çocuk uyuyordu
Ben de gittim tomografiye girdim, röntgeni çektirdim
Çok geçmeden kuzum uyandı ağlıyor mecbur emzirdim
O ağladıkça ben de ağladım

Tüm bu hastalık sürecinde bir gün içinde 3 saatte bir parol içtiğim günler oldu
İki gündür de parol içip durdum
Doğumdan sonra kullandığım dördüncü kutu antibiyotik bu
Çocuğuma ilaçlı süt verdim radyasyonlu süt verdim
Şimdi bu mesajı bile ağlayarak yazıyorum

Çıkan tahlil sonuçlarına göre yatış yapabiliriz dedi doktor
Hastanede yatarsam bu çocuk ne olacak

Yine de allah beterinden esirgesin, dermansız dert vermesin diyerek kendimizi avutuyoruz işte
Benim yaşadıklarımı da allah kimseye yaşatmasın
Bir çocuk doğurdum ama doğurduğum çocuğa bakamıyorum

Canım öncelikle şunu bilki hiç kimse ne senden nede mesajlarından bıktı. Hepimiz insanız,hepimizin derdi sıkıntısı oluyor. Sen biraz ağır ve yanlız geçiriyorsun.
Bizlerede derdini sıkıntını anlatmasan çok daha ağır buhrana üzüntüye girersin Allah korusun.

Senin şimdi kötü şeyler düşünmemen gerek,daha ortada olmuş birşey yok. Dua edelim ki sonuçların temiz çıksın

Daha ev bulamadık. Çok bunaldım zaten hava sıcak, ev için çıkamıyorum da. Eşimde çalışıyor.
bnde emlakçıya para vermeyelim kendimiz bulalım diyorum.
Ayyy 6 kEz mi iyi başetmişsin valla. Daha hiç başlamadık toparlamaya.
Yatak odası takımının, yemek masasının tekrar parçalanıp sökülmesi lazımmış. Birsürü iş. çok pişmanım yemek masası takımı konsol filan niye aldıysam. Şimdiki aklım olsa salonu döşemezdim bile. Tek oturma odası yeterdi. Yeni eve nasıl sığacak bakalım mobilyalar.
Çok dert edindim kendime.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…