2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sağol kuzum allah razı olsun
Bu Cuma okullar kapanıyor, eşim artık hep evde olacak, çocuğa da bana da o bakıyor
Babam İstanbul’da yatışı yapıldı, en az üç hafta gelemez
Keşke yakın olsaydık yoldaş olurduk birbirimize
En azından eşin anlayışlı yardımcı oluyor canım nice anlayışsız eş var halimize şükredelim. Geçen Bdvde gördüm kadın ameliyat olmuş,eşi yanında bile değilmiş. Kadın kocasının Antalyada onu aldattığından şüpheleniyordu.

atanamayanogretmen atanamayanogretmen yazılarını okuyunca üzüntüden tüylerim diken diken oldu. Çok gelmiş geçmiş olsun Rabbim şifa versin. Ne çektirdi bu ateş,taş,kum sana böyle :KK43: şimdi nasılsın durumun nasıl? Gerekirse biraz toparlanasaya kadar bir kadın falan mı alsan sana bakması için

O Ocimum basilicum canım taşınıyormuşsun şimdi gördüm. İnşallah içine sinen güzel bir ev bulursun. Arkadaşlar vericek olduğum önerileri söylemişler. Planlı bi şekilde ilerlersen gözünde hiç büyümez. Birde kuzum kullanmadığın odaların tüllerini şimdiden at makinaya kaldır,gidince direk takarsın hazır olur :)

@Heart of Gold canım kalça ve göz için muayene olmuşsunuz. Gözün aydın temiz çıkmış göz için 6.ayda şaşılık testi yapıcaz dediler mi 🤔

atanamayanogretmen atanamayanogretmen yazılarını okuyunca üzüntüden tüylerim diken diken oldu. Çok gelmiş geçmiş olsun Rabbim şifa versin. Ne çektirdi bu ateş,taş,kum sana böyle :KK43: şimdi nasılsın durumun nasıl? Gerekirse biraz toparlanasaya kadar bir kadın falan mı alsan sana bakması için

O Ocimum basilicum canım taşınıyormuşsun şimdi gördüm. İnşallah içine sinen güzel bir ev bulursun. Arkadaşlar vericek olduğum önerileri söylemişler. Planlı bi şekilde ilerlersen gözünde hiç büyümez. Birde kuzum kullanmadığın odaların tüllerini şimdiden at makinaya kaldır,gidince direk takarsın hazır olur :)

@Heart of Gold canım kalça ve göz için muayene olmuşsunuz. Gözün aydın temiz çıkmış göz için 6.ayda şaşılık testi yapıcaz dediler mi 🤔

Allah razı olsun canım
Ateşim düşünce biraz gözlerim açılıyor ama ateş gelince titremeye başlıyorum zangır zangır

Çocuğu emzirirken ateşimden o da terliyor çok fena

Yarın doktor hastaneye çağırdı
Şimdi ateşim düştükçe kalkıp yavaş yavaş evi toplamaya çalışıyorum, eve nasıl döneceğimiz belli olmaz

Eşim de sağolsun her şeye yetişmeye çalışıyor ona da kıyamıyorum
Evin bütün yükü onda Doğumdan bu yana

Kızlar yine bir şey sorcam size
Ben Nazlı Hilalin kıyafetlerini yıkadıktan sonra ütülüyordum
Dün yine bir makina çamaşırını attım kurudu ama ütüleyecek halim yok 😔
Ütüsüz giydirsem bir şey olur mu

Kızlar sabahtan beri tansiyonum sürekli düşüyor kendimi çok kötü hissediyor annemlerdeyim ayağa kalkacak gücüm bile yook 😞

Sıcaklık 43 derece 3 gündür adet oldum birde diyet yapıyorum ondan mı acaba ya

Geçmiş olsun canım
Dirençsiz kalmış olabilirsin
Bol sıvı tüketmeye çalış
Ne güzel annen yanında 😔

Kızlar ben dün doğum parasını aldım ptt den. Benden sonra doğum yapan varsa ve başvurduysa 25 i itibari ile ptt ye yatmış haberiniz olsun
Doğum parası hangisi oluyor canım 🤔 Bana bi 150 falandı sanırım süt parası bide geçenlerde 800 küsür bi para yattı daha alacağım var mı acaba devletten 😆

Biz ilk zamanlar ütülüyorduk canım ama artık ütülemiyoruz, birşey olacağını zannetmiyorum ben.

2.ay kontrolümüz vardı kızlar şükür herşey yolunda. Sadece anne sütü ile devam dedi doktorumuz. 12-4 arası dışarı çıkarsanız güneş koruyucu sürün dedi. Bide siyah beyaz kartlar oluyomuş ondan alın takip ettirin, televizyonun karşısına asla bırakmayın bi yere sabitlenip kalmasın dedi.
3.ayda rota aşısını mutlaka yaptırmamızı söyledi. Arada bikaç dakika yüzüstü yatırın sırtındaki kaslar gelişsin dedi.
Benimde kontrolüm vardı doğumdan sonra ilk defa gittim smear alındı bide kan tahlili yaptırmamı istedi. Dikiş yerime rahime yumurtalıklara falan baktı bi problem gözükmedi şükür.

Kuzu sen doğum parasını ne zaman aldın
Mayıs sonu başvurdum yazmışsın
Ben Nisan sonu başvurdum
Salı günü eşim sordu yatmamış daha 🙄
Yatmıştır kuzum ya niye yatmasın 300 liralık Doğum yardımı dersen verirler ama senin kimliğin lazım adına yatıyor para.
Gidip tekrar sorun belirtin ilk Doğum yardımı diye. Kadın banada almış gözüküyorsunuz dedi yok dedim almadık. yanlış baktı sanırım sonra tekrar baktı tamam gördüm dedi😂

Canim ben sadece ilk yikandiktan sonra utudeim sonrasinda sadece ic camasir ve agz bezlerini utuledim 1 kac kez sonra hicbisoyini utulemedim. Asiri hijyenik olmak da iyi degil canim bagisikligi dusuk olmamasi icin. Zaten kendilerne has deterjanla yikiorm. Sende artik birak bence zaten hastasin. Allahim sifa versin canim sana da. Ins tez zamanda care bulursn

Yatmıştır kuzum ya niye yatmasın 300 liralık Doğum yardımı dersen verirler ama senin kimliğin lazım adına yatıyor para.
Gidip tekrar sorun belirtin ilk Doğum yardımı diye. Kadın banada almış gözüküyorsunuz dedi yok dedim almadık. yanlış baktı sanırım sonra tekrar baktı tamam gördüm dedi😂
Ayyy biz o yardım parasına başvurmayı unuttuk, burada görünce aklıma geldi. 3 ay oldu hakkımız gitmiş midir?

X