2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271

Basenler vs genişliyor diyetten çok sıkılaşmak lazım kuzum

Kuzum bende çok giydiriyordum. Doktor üşütmenin çaresi var ama sıcağın yok giydirme bu kadar dedi.

Kızlar inanın artık anneme laf anlatmaktan yoruldum
İlk doğduğunda tamam yeni doğdu üşümesin diyordum ama haftaya iki aylık oluyor ve artık Haziran’ın sonuna geldik
Yozgat serin oluyordu dikkat ediyordum ama şimdi Ankaradayız Yozgat kadar serin değil

Dün banyo yaptırdık, altını iki kat giydirdi üşümesin diye, az önce bir katını çıkardım, annem gözlerini ayırıp bakıyor bana
Sonra da sen bilirsin hasta olursa sen uğraşırsın diyor
Çocuk uyuduğunda ben sadece penye battaniye örtüyorum, annem üstüne bir de pazen battaniyeyi dört kap yapıp örtüyor

Gece üstünü karnına kadar örtmüştüm, sabah baktım annem çenesinin altına kadar çekmiş battaniyeyi

O neymiş öyle ya pişer çocuk.. ben gündüz zıbınla bırakıyorum uyuyunca da bişey örtmüyorum üzerine. Arada bakıyorum bacakları biraz soğur gibi olunca tülbent örtüyorum karnına kadar. Gece de şort tişört giydiriyorum üzerine de müslin örtüyorum. Nasıl alışırsa öyle gider bir de kuzum. En ufak bi esintide üşür böyle yaparsa annen.

Canım bnde Ankara'ya komşu şehirdeyim ve iki haftadır yağmurlu hafif serin geçiyor. Ben Haziran başından beri kısa kollu tişört, zıbın ve uzun inçe pantolon giydiriyorum. Gecede beline kadar tek kat müslin bez örtüyorum. Haaa dışarı çıkarken serinse kapüşonlu ceketi var onu giydiriyorum. Sıcaklar bastırınca tek zıbın ya da şorta geçerim
Annene güzelce anlat, bebişin alışması lazım artık. Bak temmuz geliyor sıcaklar bastıracak bir anda çocuk açılırsa o zaman daha çok üşür. En azından tek kat giydirip örtsün. Pişer çocuk valla hem daralır rahat hareket edemez.

Ben de evde sürekli pijamayla gezmekten kendime sinir olmaya başladım, aynaya bile bakmak gelmiyor içimden
Emziriyorum diye sütyensiz geziyorum, pijama üstümde, solgun bir yüz, çökmüş göz altları, kendimden soğudum
En son bayramda makyaj yapmıştım
Dolap içine giremediğim kıyafetlerle dolu

Geçmiş olsun canım iyiki ayağına falan batmadı. Ben cam kullanmıyorum hem ağır oluyor hemde kırılır diye
Teşekkürler Canım daha hijyenik olur diye tercih etmiştim memnunum da baya kalın camı ama çok yüksekten düştü yoksa kırılmazdı

Annen de bişi olur diye evhamlanıyordur ama rahat olmak lazımç benim tek dikkat ettiğim ayakları mesela deniz kenarındayım ama çorap ayaklarında sadece gece uykusunda çıkarıyorum hava alsın diye
Çok haklısın... Ben de çok kararsızım. Az önce eşimin ağzını aradım çalışayım ben ücretsiz almayayım dedim. Yok dedi deneyelim en azından 6 ay dedi. Ama ben evinde içinde sürekli temizlik yemek bulaşık çamaşır toplama modundayım. Dediğin gibi işyerinde ortam değişik arkadaşlarla sohbet var. Kılıksız vaziyetteyim. Kendimi hiç beğenmiyorum. Üstelik metehan uyuyan ve çok rahat büyüyen bi bebek bana hiç zorluğu yok. Şu an beni yoran kızım ve ev işleri... Ona da ayrı değinecem. Kızım iyice zıvanadan çıktı sinirlerimi bozuyor. Belki de o yüzden bunaldım. Aslında evde olmayı severim ama yaptıklarım hep aynı.

Amaninnn kuzum. Artık iki kat zamanı geçti. banyo yaptığı günler hani olabilir ama yazık çocuğa da. Annen kendi yöntemini uyguluyor ama şimdiki çocuklar kıpır kıpır terliyorlar hep. Ben de kızımı çok sarardım en büyük hatayıyaptım hala korumacıyım. Ama oğlan da tek kat nasıl başlarsa öyle gider dedim
Size bişi olmasın da canım. Ben de 2 cam biberon kırdıktan sonra eşim plastik aldı hani az para da değil ama oluyor işte sağlık olsun.
Ben de camı ddaha sağlıklı buluyorum ama bella nın dediği gibi ağır sonrasında kendileri tutmak isteyince zor oluyor o zaman plastik daha rahat.

Maşallah canım gerçekten çok azimli gittin hamileliğin bpyunca 5 kilonda gider yakında lessie ile ☺ ben yemeye biraz yüklendim kız aradaki farkı kapatsın diye. 17-18kilo aldım toplamda

Maşallah canım gerçekten çok azimli gittin hamileliğin bpyunca 5 kilonda gider yakında lessie ile ☺ ben yemeye biraz yüklendim kız aradaki farkı kapatsın diye. 17-18kilo aldım toplamda
İnanılmaz iştahım vardı doymuyordum canım son aylarda biraz ambalajlı şeyler yedim ama onun dışında sağlıklı şeyler yedim iyi ki de dikkat etmişim şimdi istesemde dikkat etmiyorum emzirdiğim için en azından leslie de zayıflar mıyım bilmiyorum ama üstüne almam inşallah

Ben bi ara çok sıkı leslie yaptım her gören zayıflamışsın dedi ama kilovermemiştim bildiğin incelmiştim özelliklede bacaklarım ve simitlerim 3 mil çok etkili

Kızlaaaar bayağıdır uzak kaldım. Bi yandan oglum, bi yandan emzirirken acı çekmem ve bi yandan da doktora egitimim için sınav ve odevlerim vardı. Cok Zorlandım. Çok gerilsim. Dün sinavlara gittim geldim. Biraz rahatladim. Hala emzirirken cok canim yanıyor. Oglum uykuya dalarken ağzını minnak açıyor, tam kavrayamiyor. Göğsümü n duplerine1 dogru agı v yanma hissi oluyor m sizler nasılsınız bakalım

Teşekkürler Canım daha hijyenik olur diye tercih etmiştim memnunum da baya kalın camı ama çok yüksekten düştü yoksa kırılmazdı

Benim aldığım biberonların plastiği normal plastik değil bebeklere özel ve üzerinde sağlıklı logosu var. Burda fransada hep ondan kullanılır genelde. Çokta hijyenik oluyor. Ağır da olmuyor. Ben hergün dışardayım çantamda 3 biberon oluyor emzirmediğim için cam olsa baya ağır olur sanırım
Allah korusun kırıldığında bebeğin gözüne bile kaçabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…