2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sezeryanlı kızlar; dikişin üstü göbekleriniz ne alemde? Ele gelen sarkık bir göbek mi var yoksa normal toplu bir göbek mi?
İlk başlarda sarkıktı baya yanlarımda hafif öyleydi ama sanki toparlanmaya başladı gibi geliyor bana. Tabi hala sarkan bi göbek var ama ilk zamanlarki kadar değil.

Sezeryanlı kızlar; dikişin üstü göbekleriniz ne alemde? Ele gelen sarkık bir göbek mi var yoksa normal toplu bir göbek mi?
Benim pek göbüşüm kalmadı ondan mı bilmiyorum ama toplu diyebilirim sarkık göbek sıkılaşmadığı için olabilir hani boşalınca sarkmıştır muhtemelen o da anca sporla toparlanır sanırım
Annem bir yürüsünler o zaman istemesenizde 0 bedene düşersiniz diyor.
İnanmak istiyorum
Yemek için bahane arıyorum
Yürüyene kadar yesem mi napsam
Onu bana da diyor herkes doğru da söylüyorlar aslında, yeğenim ayaklanana kadar yengem doğru düzgün kilo veremedi çocuk koltuklara tutunarak ayağa kalkmaya başladı yengem oldu tığ gibi eskisinden daha zayıf artık

İlk başlarda sarkıktı baya yanlarımda hafif öyleydi ama sanki toparlanmaya başladı gibi geliyor bana. Tabi hala sarkan bi göbek var ama ilk zamanlarki kadar değil.
Benim çok sarkık duruyor ya bakınca moralim bozuluyor

Ayy sarkık duruyor benimki ya çok moralim bozuluyor aynaya bakınca.
Mekik çekmek lazım o da çok erken daha. Bol tişört jean eşofman bu üçlüye mahkumum artık

Vücudun daha toparlanır ama canım 6 ayda yavaş yavaş eski haline dönüyormuş biraz zaman geçsin mekik çekmeye başlarsın hiçbir şey kalmaz

Evet cnm ben de tunikodan almıştım sling memnun kaldım. Kanguraları da o fiyatlarda. Cesaret edemiyorum almaya ama lazım yani. Nasıl yaparım kestiremiyorum

Canım zeytinyağı ve mustela kullanıyorum. Ama bepanthol çok tavsiye ediliyor..

Bende fisher prise a bakıyordum canım eşim istiyorsan sipariş verelim dedi ama kararsızım yine

Hormonaldir canım geçer inşallah
Valla aldık gerçi henüz çok deneme fırsatımız olmadı ama yatak üstünde bile daha uzun kalıp oyalanıyor bizim ki

Canım tam sarkık değil de bi tık şişlik toplanmış gibi hemen dikiş üstü ve ayva göbeği var gibi mekik ve spor şart ki ben şuan 72 lerde geziyorum. 74 le hamile kalmıştım. Ama var yani göbüş

Normalde bende çatlaklar var hatta kesin çatlaroö dedim ama doğum kaynaklı bir çatlağım bile olmadı çok şaşırdım
Ben de aynı canım. Önceden var olan çatlaklarım dolu. Popo- basen kısmında. Ama hamilelikte hiç olmadı.
Leslie ben de istiyorum. Ama bu ara çok yoğunum +okul + Çınar + ev zor oldu. Bir de bir sürü misafir gelecek. 24 kişi bir gelecek + 6 kişi Ve 7 kişi bunları hangi gün alıcam onları düşünüyorum. Bu telaşeler bitince ben varım kuzum

Annem bir yürüsünler o zaman istemesenizde 0 bedene düşersiniz diyor.
İnanmak istiyorum
Yemek için bahane arıyorum
Yürüyene kadar yesem mi napsam
Bana da herkes aynı şeyi söylüyor cnm. Ben de aynı fikirdeyim. Şimdiden bu kdr verdim o hareketlenince hepten verirm eminim.

Ay kızlar bgn Çınar dan 8 saat ayrı kaldım. Artık sonlara doğru ağlayacaktım çok moralim bozuldu. Müdüre gideyim diyemedim. Artık bir arkadaş dayanamadı söyledi. Hocam bu kız burda kıvranıyor bebeği çok küçük gitsin artık diye sağolsun. Sonra da müdür a gidin hocam dedi. Nası çıkıp eve geçtiğimi bilmiyorum. Allah sürekli o kdr uzun ayrı kalacaklara yardım etsin çok zor gerçekten.

Tebrik ederim canım azmine hayranım Ben emzirdiğim için yapamıyorum sütüm etkileniyor gibi geliyor.

Yapma canım zaten emziren anneler beslenmesi laım

Sana da geçmiş olsun canım doktor neden tekrarlıyor ki dedi bi nedeni olmalı dedi bende düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum

Tebrikler canım kaç kilosun şuan?

Teşekkür ederim canım şu an 67 kiloyum Hedefim doğum öncesi 58 olmak. Hatta mümkünse eski kiloma dönmek 52.

Annemin psikolojisi bozulmuş benimkini de bozacak az kaldı
Daha önce de yazmıştım hatırlarsınız, çocuğu sürekli sarıyor sıcak tut diyip duruyor

Dün karnına bez koymuş karnı üşümesin sıcak kalsın diye, üstünde de bir yarım kollu bir uzun kollu zıbın var, bir de alt pijamasını karnına kadar çekince iyice kat kat oluyor çocuk

Altını değiştirirken bezi çıkardım, karnı aşırı sıcak geldi ateşini ölçeyim dedim karnından baktım 37,5 çıktı, kafa sıcaklığına baktım 37,2 çıktı
Karnındaki bezi çıkardım, annem daha bana kızıyor sıcak tut çocuğu sıcaktan zarar gelmez
Anne ya dedim bu yenidoğan, soğuk kadar sıcak da tehlikeli
Çocuk cıvık kaka yapıyor, sadece anne sütü alan çocuğun kakası nasıl olabilir ki
Annem hemen üşütmüş bak ishal olmuş diyor
Çocuk kusuyor üşütmüş, çocuk gaz çıkarıyor üşütmüş
Dün zirve yaptı
Nazlı Hilal kucağımda emdi öyle duruyor, annem de çocuğu inceleyip duruyor “bak karnı nasıl inip kalkıyor, üşütmüş bu çocuk” dedi
Anne çocuk nefes alıyor çok normal karnının inip kalkması dedim
“Yok bu normal nefes almıyor bak değişik nefes alıyor üşütmüş”

Artık bende de takıntı oldu, sürekli ateşini ölçüyorum, elini yüzünü kontrol ediyorum
Acaba gerçekten çocuğa iyi bakamayıp üşütüyor muyum diye üzülüyorum

Canımm gazda evet üşütmek de tetikliyor ama ben bi kaç gün denedim. Şöyle ki kısa kollu giydiriyorum çınara bir gün çok gaz oldu. Sonra ertesi gün uzun kollu ve patikli alt giydirdim baktım yine çok gaz oldu daha çok ağladı. Üstüne bir de kollarında vücudunda benek benek kızarıklıklar oldu. Bizim ki zaten çok terleyen bir çocuk. O yüzden giydirmiyorum kat kat. Normalde uyurken yarım kundak yapıyordum yüzüne çarpmasın elleri uyanmasın diye. Şimdi onu da yapamıyorum çünkü terliyor aşırı. Çocuğun için en iyisini sen bilirsin. Benim de kv sürekli üşüyor bu o yüzden gaz oluyor. Aç bu o yüzden ağlıyor diyip duruyordu. Şimdi okula giderken bırakıyorum o bakıyor. Ay bu çocuk uyumadığı zaman huysuzlanıyorX uyandırılmak istemiyor diyor. Ben söylediğimde sanki onlar uyandırmasın, sevmesin diye düşündüğümü sanıyordu. Şimdi kalınca anladı. Ne kadar yanımızda bizle beraber baksalarda onları en iyi biz anlarız. Hiç bir şey olmasa hissiyat gelir yine anlarız kuzum. Kendine yüklenme.

Kuzum biz ana kucağına bir türlü karar veremedik aslında olması gereken 4 mom modeli o da aşırı pahalı diğerleri de sadece yatak gibi manuel almayacağız heralde benimde çok içime sinmedi

Canım 24 kişi çok değil mi? Bir anda gelmeleri iyi de bebeğin de o kadar kalabalığa maruz kalması doğru mu acaba? Bana da gelenler olacak birkaç aile parça parça normalde olsa asla düşünmem de ipekle bir şey yapamıyorum
Standart olarak çoğumuzda 5 kilo kalmış heralde :)
Cuttin sen çok dikkat ediyordun hamileyken,toplamda kaç kilo aldın ☺

Hedefimi tutturdum canım son birkaç hafta tartılmadım ama 12 13 kg aldım spor yaptığım içinde sıkı kaldım şimdi görenler kilon kalmamış diyorlar ama 5 kg var
Canım yaşlılar öyle ama sen ne olur bu sıcakalarda bebeği kat kat giydirme bak bende sadece zıbın oluyor çorap bile giydirmiyorum ancak serinlik olursa geceleri giydiriyorum sıcağın telafisi olmuyor diye duymuştum

Canim biz de manuel olandan vardi zaten. Onu kullaniyoruz hala. Hatta gece de ortamizda onda yatiyor. Uyanicagi zaman iki salliyoruz geri uyuyor genelde. Ama iste basinda oturup beklemek lazim deiksiz uyumasi icin
24 kisi evet cok kuzum. Ama okuldan arklar. Simdi o kdr kalabalik gelmeyin desem parca parca alsam yine bana eziyet ve buyuk ihtimal ikinci grup kaynar ayip olur. Seminerler ztn haftaya cuma bitiyor. Millet tatile, memleketine fln gidecek. Istemiyor gibi olmak istemedim. Mevlidimize de cagiramadim zaten kalabalik olacak diye. O yuzden bisi diyemedim. Belki son dk iptal olanlar olur diye bekliyorum

Kuzum bende çok giydiriyordum. Doktor üşütmenin çaresi var ama sıcağın yok giydirme bu kadar dedi.

günaydın kızlar
bu hafta işe başlamıştım çok şükür haftayı bitirdik bebeği evde bakıcıya bırakmak gerçekten çok zor ama insan çalışmaya başlayınca kendine güveni geliyor rahatlıyor kaç aydır evde pijama ile dolaşıp bebekle ilgilenmek,emzirmek,altını değiştirme döngüsü insanı yoruyor sürekli hastalanacak,yok şurasındaki ne yok az emdi yok gazı çıkmadı korkularını yaşıyorsun.
sosyal hayatta en azından biraz bunlardan uzak kalıp insanlarla faklı konularda sohbet etmek gerçekten ruhuna iyi geliyor.Giyinip kuşanıp işe gelmek bence insanı mutlu ediyor.hiçbir kıyafetinin olmaması,içine sığmaman ve kilolarınla yüzleşmen ayrı bi konu tabi
kızımı 4 saatliğine yabancı birine bırakmak içimi parçalıyor tabi ama aileden kimseye bişey diyemiyorsun.Farklı şehirdeyiz aslında bakabilecek konuştuğu zaman canını verecek çok ama icraata gelince herkesin bi manası var.Zaten ilerde kızıma ben sana baktım şöyle böyle yaşlanıncıda sen bize bakacan demelerini istemiyorum.

İşte kadın kadının halinden anlamıyor gerçekten üzülüyorum sana deseler ki; bi cafeye gel bebekle 1 saat hem sana eziyet etmemiş oluruz hem hediyemizi verririz hem kahvemizi içeriz o kadar da çıkıyoruz dışarı artık ☺ Şu ev merakını gerçekten anlamıyorum 24 kişi bi eve gidilmez yani 1 kişi de çıkıp söylememiş

Eve kamera koy canım İçin rahat etsin

Yapma canım zaten emziren anneler beslenmesi laım

Teşekkür ederim canım şu an 67 kiloyum Hedefim doğum öncesi 58 olmak. Hatta mümkünse eski kiloma dönmek 52.
Demi ama canım bende buna sığınıp yiyorum bol bol
Bişey değil 2 hafta sonra görümcemin düğünü var daha elbise almadım geçen bikaç denedim süt dolu memelerimden kapanmadılar Eski kiloma döndüm ama hamilelik sonrası yine de vücut genişliyor sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…