2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Mesajları dün alıntı yapmıştım ama daha şimdi yazabildim 😬
Kusura bakmayın kızlar
Bu aralar benim kız beni çok yoruyor

kuzum şöyle yapsan her gün bir yere gidelim desen, yada maksimum iki en önemlilerini seçsin kısaca oturun

Eşim onu kabul etmez canım çünkü biz başka ilçedeyiz, gideceğimiz yerler başla ilçede
Aslında çok uzak değil 35 km falan ama yine de her gün git gel yapmaz

Boşver uyuma gel beraber mutfak temizleyelim çok zevkli :KK76::halay:metoş uyudu ben temizliğe kaçıyorum.

Vallahi maşaAllah sana nazar değmesin

Çok iyi anlıyorum seni. Emzirme atleti giyince sallana sallana oluyor.ama emzirmek için de en iyisi o .ben de senin gibi darlanırım hele de sütyenle hiç beceremem komple soyunmam lazım. Oda her zaman uygun olmaz. Milletin evinde soyunacak mısın hele de bayram zamanı bi süeü gelen giden Densiz biri gelse hiç gelemem valla
Şöyle diyebilirsin; bak görüyorsun canım halimi sürekli meme de mızmız uykusu hafif hem 40 ı yeni çıkmış olacak bi sürü insan olacak. Birinden bişi kapabilir çok hassas çünkü sonra yine biz üzülürüz yoksa ben de gelmek istemem mi bana da iyi olurdu ama şu an zor. Anlayışlı olacaklardır eminim gibi desen. Yani bebeği bahane etmiş olacaksın ki öyle zaten. Şu an önemli olan sen ve bebek.

Aynı şeyleri söyledim ben de canım
Kesinlikle şu an en önemli Bebek ve benİm

Bir de ben çok çabuk idrar yollarından enfeksiyon oluyorum, milletin evinde tuvalete gidemeden, tutmak da enfeksiyon yapıyor
Gitsem de yine herkesin kullandığı tuvalet olduğu için hastalanma ihtimalim var

Bakalım biraz vazgeçirdim gibi dün akşam
Bayramda da tekrar gündeme gelirse konuşurum

Her bayram bizdede kavga sebebi ona git buna git dikleştimmi inad ediyor oyüzden bendeçocukları mana ediyorum zaten her gitmemizde çocuğa bişey oluyor
Zaten bu sefer nazar değerler dedim 😀
Milletten takımı toplayacağız dedim
Gittiğimiz yerlerde tanımadığımız kişilerde gelecek bebeği öperler dedim
Tamam dedi tek anneme gidelim dedi
Bakalım sonuç ne olacak
Aynen ya takı toplamaya çıkmış gibi ne saçmalık
Sen annenle istediğin yere git, soran olursa da daha çok küçük o yüzden çıkarmadık dersin dedim

Ben de ikna ettim gibi bakalım

Bendim o ben 😩 A April wind doğru hatırlamış.

Yaa kıyamam 😔
Benim de doğumum çok zor oldu
Şimdi seninkini daha çok merak ediyorum 😬

Günaydın kızlar 💃
Bende kardeş bakma mesaisindeyim yalnız bırakmıyorum sizi 🤣

Günaydın canım nasılsın
Dün yazamadım sana
Nazlı kız beni çok yordu
Mesajlarını okudum çok üzüldüm
İnşallah karışıklık anlaşılır da en kısa sürede rahatlarsınız 🙏🏻

Teşekkür ederim canım ❤😍

Kuzu bizim bebişler aynı gün doğdu ya sen kırkını ayın 4ne mi 5ne mi hesaplıyorsun ?

Ben 4ü diye hesapladım canım
Doğduğu gün sıfır diyerek saydım 40 dediğim gün 4üne denk geliyor

Sen nasıl hesaplıyorsun 😊

Teşekkürler Canım markette bulamadık ama doktora gittim antibiyotik verdi onu içiyorum şişliği indi ama alt tarafta hala sertlik var ve sızlamalar devam ediyor

Canım nasıl oldun
İlaç rahatlattı mı
Ağrı sızı devam ediyor mu
Çok geçmiş olsun

Ben de hep senin hesap kendi ailemin yanına gitmedim, yok masraf olmasın, yok tatil az vs diyerek 2 yıl olmuş Eskişehir’e gitmeyeli. Ama baktım ben Eskişehir’e gitmeyince eşim beni alıp Mersin’e ailesinin yanına götürüyor. Bu bayram gidiyorum Eskişehir’e, aslında gitmem gereksiz oluyor çünkü 1 ay sonra gene gidicem. Azda değil 8 saat ama gidicem. Sende keşke gitseydin. Gelen giden birinden hastalık falan kapar üzülen siz olursunuz. Eşimle konuştuk, sadece anneanneme gidicez. Zaten orda herkesi görüyoruz. Fazlada oturmayız, çocukları hasta etmeye gerek yok.

Gerçekten bu erkeklere anlayışlı olmaya gelmiyor
Ben de şimdiye kadar aman masraf olmasın diye diye her şeyden kıstım
Ne oldu, o paralar kaynanama harcandı 👊🏻

Bayram gezmesi ile ilgili de gitmek istediği akraba dediği Kişiler de birinci derece akraba değil
Annesinin babasının kuzenleri kuzen çocukları falan
Ben bekarken kendi ailemle bile çıkmıyordum bayram ziyaretlerine
Kendinin hatrı için şimdiye kadar her yere gittim ama bebek var gitmicem bu bayram

7 yaş ideal olurdu derken doğru diyormuşum😅
Maşşallah prensese büyümüş annesine yardım edermiş. Bende yardım isteyince bazen yapar bazen yapmaz. Ben hizmetçin değilim diyor birde 😅😅

Benim yeğenim de yeter ama her işi bana yaptırıyorsunuz çok yoruldum diyor zilli 😂

Kreşe göndermek iyi olur çocuk için zaten zamanı da gelmiş... Şimdi arkadaşlar bana kızacak biliyorum ama ben bakıcımızdan o kadar memnun dum ki annem o kadar iyi bakamazdı. Çünkü tahammülü yok. El kadar bebeği bile on dk oyalıyor. Hemen eline telefon alır..K validemi hiç demiyorum iki torun büyütmüş gördük nasıllar. Allahtan uzaktalar. Bi süre sonra çocuklar onlara benzemeye başlıyor. Şımarıyor.istedikleri yapılıyor. Anne. Baba sözü dinlenmiyor. Bağırsan hemen bişi diyorlar. Çocuk her fırsatta korumacı olarak anneanne babaanne yi seçiyor. Kural olmuyor aynı evin içinde çok zor gerçekten. Em güzeli bağımsız kendi usulüne göre yetiştirmek.

Ay bizim teyze de çok tembel tam zıttım benim.
Nasıl ikiziz biz bilmem :KK53: bizimki babasına çeksin de; halasına çekmesin. Halası tembellikte zirvede...

Çocuk bakımı konusunda düşüncelerine kesinlikle katılıyorum canım
Bakıcı daha disiplinli kurallı bakıyor
Anne baba ne derse ona göre davranıyor
Böylelikle de çocuk tek terbiyede büyümüş oluyor

Ama diğer türlü annenin otoritesi kalmıyor
Çocuk illa şımaracak dediğini yaptıracak birilerini buluyor

İyi geceler kızlar
Ben tetanoz aşımı tamamlatmak istiyorum şükür bana hiç ağrı vs yapmıyordu zaten.
2. Aşıdan 6 ay sonra yapılabiliyormuş 3. Doz.
Ben o zaman griptim ikinciyi 28-29 hafta gibi olmuştum 3 Ağustos’a denk geliyormuş aşım.
Zamanında yaptırdıysanız sizlerin 1 ay gibi bir süresi kalmıştır. Tamamlatmak isteyen varsa hatırlatayım dedim. Sevgiyle kalın💛

Benim de 26 Haziranda 3.doz yapılacak
Nazlı Hilalin ikinci ay aşısıyla aynı güne denk geliyor
Artık bizim bey iki nazlıyı birden nasıl idare eder bakalım 😀

Bu arada dün 6800
Bugün 8100 adım atmışım bende.
Bi My bayb My bayb olamasamda fena değil😂
Hergün aynı istikrarda ilerlersem adım sayısını yavaş yavaş artırırım diye düşünüyorum.

Maşallah canım imreniyorum size ne güzel yürüyorsunuz
Kıskanmaya başladım 😬😜

My bayb My bayb canım maşallah her gün azimle yürüyorsun tebrik ediyorum
Ama yorgun uykusuz bir lohusa olarak sana sorum var 😀😀

Ne zaman dinleniyorsun
Akşam geç saatte çıkıyorsun yürüyüşe, bebeğin gece bakımını nasıl yapıyorsun yorulmuyor musun 😬

Ben gündüz her fırsatta totomu devirip yattığım halde gece çok yoruluyorum uykusuz hissediyorum

Annen veya sana yardım eden birileri var mı
Her şeye de kendim yetişiyorum de ben de iyice çatlayım 😅

Günaydın canım nasılsın
Dün yazamadım sana
Nazlı kız beni çok yordu
Mesajlarını okudum çok üzüldüm
İnşallah karışıklık anlaşılır da en kısa sürede rahatlarsınız 🙏🏻
İnşallah canım😘
Canım nasıl oldun
İlaç rahatlattı mı
Ağrı sızı devam ediyor mu
Çok geçmiş olsun

Gerçekten bu erkeklere anlayışlı olmaya gelmiyor
Ben de şimdiye kadar aman masraf olmasın diye diye her şeyden kıstım
Ne oldu, o paralar kaynanama harcandı 👊🏻

Bayram gezmesi ile ilgili de gitmek istediği akraba dediği Kişiler de birinci derece akraba değil
Annesinin babasının kuzenleri kuzen çocukları falan
Ben bekarken kendi ailemle bile çıkmıyordum bayram ziyaretlerine
Kendinin hatrı için şimdiye kadar her yere gittim ama bebek var gitmicem bu bayram

Benim yeğenim de yeter ama her işi bana yaptırıyorsunuz çok yoruldum diyor zilli 😂

Çocuk bakımı konusunda düşüncelerine kesinlikle katılıyorum canım
Bakıcı daha disiplinli kurallı bakıyor
Anne baba ne derse ona göre davranıyor
Böylelikle de çocuk tek terbiyede büyümüş oluyor

Ama diğer türlü annenin otoritesi kalmıyor
Çocuk illa şımaracak dediğini yaptıracak birilerini buluyor

Benim de 26 Haziranda 3.doz yapılacak
Nazlı Hilalin ikinci ay aşısıyla aynı güne denk geliyor
Artık bizim bey iki nazlıyı birden nasıl idare eder bakalım 😀

Maşallah canım imreniyorum size ne güzel yürüyorsunuz
Kıskanmaya başladım 😬😜
Denk gelmesi iyi olmuş kuzumm😘
Akşamları bebişi de al yürüyün kuzum havalar çok iyi bu aralar💛

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum pazar gününe göre çok daha iyiyim ama tam olarak geçmedi 😟 kızarıklık ve mememin üst kısmında biraz sertlik var hala antibiyotiğe devam ediyorum, masaj sağma emzirme geçecek inşallah canım 🙏🏻

Kuzum puset dediğin ana kucağı mı? Eğer oysa onda uzun süre yatmayı tavsiye etmiyorlar hatta uzun yolculuklarda saatte bir bebeği kaldırıp bacaklarını hareket ettirin diyorlar

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum pazar gününe göre çok daha iyiyim ama tam olarak geçmedi 😟 kızarıklık ve mememin üst kısmında biraz sertlik var hala antibiyotiğe devam ediyorum, masaj sağma emzirme geçecek inşallah canım 🙏🏻

Kuzum puset dediğin ana kucağı mı? Eğer oysa onda uzun süre yatmayı tavsiye etmiyorlar hatta uzun yolculuklarda saatte bir bebeği kaldırıp bacaklarını hareket ettirin diyorlar

Üçlü setin puseti var ya canım aynı zamanda oto koltuğu olarak da kullanılıyor onu diyorum
Ben de dediğin gibi duymuştum saatte bir hareket ettirmek gerekiyor bebeği
Ama öyle güzel uyuyor ki zilli kendi yatağında öyle uyumuyor 😬

İnşallah canım😘

Denk gelmesi iyi olmuş kuzumm😘
Akşamları bebişi de al yürüyün kuzum havalar çok iyi bu aralar💛

Akşamları en geç 9da pilim bitiyor ya 😬
Ramazan’dan sonra daha iyi düzen kurarız galiba
Şimdi akşam yemeği geç yeniyor, eşim de teravihe gidip gelene kadar saat on buçuk oluyor, o zaman da bizim kızın uyku saati geliyor

Akşamları en geç 9da pilim bitiyor ya 😬
Ramazan’dan sonra daha iyi düzen kurarız galiba
Şimdi akşam yemeği geç yeniyor, eşim de teravihe gidip gelene kadar saat on buçuk oluyor, o zaman da bizim kızın uyku saati geliyor
Anladım kuzum evet Ramazan’da bazen hesaplar uymuyor. Benimde öyle :)) Bayram falan bi geçsin düzen oturur yavaştan 😘

Üçlü setin puseti var ya canım aynı zamanda oto koltuğu olarak da kullanılıyor onu diyorum
Ben de dediğin gibi duymuştum saatte bir hareket ettirmek gerekiyor bebeği
Ama öyle güzel uyuyor ki zilli kendi yatağında öyle uyumuyor 😬
Evet kuzum benim dediğim de oydu😍 bizim kızlar tam zilli

X