2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim biz kalca usg 'yi bir aylıkken cektirdik

Canim benim de annem yıkıyordu o gittikten sonra fileyle yıkadım cok rahat oldu.tek başına yıkıyorum artik.rahat yıkarsın korkma

Ben alt üst iki kat giydiriyorum
Ayağında ekstra çorap da var
Annem patik de giydir diyor, yelek giydir deyip duruyor

Geçen gün de diyor ki biz bunu iyice saralım terlesin vücudunun zehrini atsın
Anne dedim bu koca adam mı da terletip iyileştirelim

Ayyy tühh canım yaa üzüldüm inan ,sen durma git cnm doktora ,bide felak nas ayet-el kürsi oku ellerine üfle göğsüne sür,nazarda olabilir cnm,mastit diye bişey varmış ya ondan mı oldun acaba

Şu anlık ateş yok ama mastit bu
Annemde öyle dedi ama canımda bir şey çekmedi başıma geleceği varmış sezeryan oldum böyle acı çekmedim size yazdıkça biraz rahatlıyorum şimdi havlu koyucam

Gündüz bizim de öyle uzun uykumuz yok canım
Gece 12den sonra biraz uzun uyuyor, onda da en fazla üç saat sonra uyanıyor Zaten
O da olmada ben uykusuzluktan perişan olurdum galiba

Şu anlık ateş yok ama mastit bu

Annemde öyle dedi ama canımda bir şey çekmedi başıma geleceği varmış sezeryan oldum böyle acı çekmedim size yazdıkça biraz rahatlıyorum şimdi havlu koyucam

Çok çok geçmiş olsun canım
Sen sıcak uygulamaya devam et bakalım iyi gelir inşallah
Bir yandan da düşün canın çekmez ama gözün görüp de yemediğin bir şey de olabilir

Allah şifa versin canım

Eki Görüntüle 2273099
Banyo konusu olunca bir de en uygun zaman beslenmeden 1,5 saat sonrası ve yine 1,5 saat öncesiymiş.
Aynen canım paylaştığın çok doğru. Ben de bu şekilde yapıyorum maşaAllah diyeyim ne ağladı ne de üşüdü çok seviyor suyu
Sadece 3 kişi mi aşı yaptırdı diğerlerinin zamanı mı gelmedi? Aşı olup olmamakta kararsızım çok korkutuyorlar otizme neden oluyo diye
Canım diğerlerimizin daha yeni 40 ı çıktı... Bayram sonrası bebişlerin 2.ay aşısı var. Eğer yaptırmayacaksan dilekçe vermen lazım. Otizm konusunda haklısın ama bu konu iki ucu boklu değnek. Herkesin savunduğu farklı. Mesela benim bulunduğum ilçede çok fazla otizmli çocuk var ve bunlar hep köyden gelenler. Söylenene göre hepsi de aşıdan dolayı olmuş. Bunu savunan bir grup var ve hiçbiri çocuklarına aşı yaptırmadı. Geçenlerdee limoncicegim1115 de çok güzel bir paylaşım yaptı bu iş rant meselesine döndü maalesef.
Ah canım ya bi anda mı oldu mu dün nasıldın peki? İki memede mi öyle oldu? Git canım doktora için rahat etsiin. Peki ipek emebildi mi ? Nasıl yaptın.
Banyo sonrası normal uzun uyuması.endişe etme ama diğer zamanda yine de 40 ı çıkana kadar 3 saati geçirme bence tatlım. Ben şimdi 4 saat bazen 4;5 saat de olabiliyor gece mamasını veriyorum.
Canim biz kalca usg 'yi bir aylıkken cektirdik
Her doktorun kendine göre bi zamanı var demek ki

Gündüz bizim de öyle uzun uykumuz yok canım
Gece 12den sonra biraz uzun uyuyor, onda da en fazla üç saat sonra uyanıyor Zaten
O da olmada ben uykusuzluktan perişan olurdum galiba
Benimkine gece ilk uyuyuşta sallaya sallaya 3 saati tamamlatıyorum sahura kadar o arada annemde uyuyor dinleniyor biraz kadın. Sonra tekrar emip yatırdım mı saat başı bir buçuk saate bir kalkıyor o arada da annem ayakta kalıyor ben yatıyorum emzirmeye kaldırıyor sadece, sık uyanıncada uyusam da sersem gibi oluyorum

Ay senin annen çok tatlı kadın ya... Benim oğlanı görse annen; hasta etcen bu çocuğu derdi kesin daha altına 2 kat giydirmişliğim yok.

Bizim de atletle beraber üst iki kat oluyor alta da iki kat giydiriyoruz bide çorap aynı sizin gibi. Uyuyunca üzerine ince kundaklarından örtüyoruz. Annem daha küçük üşür diyor daha tam bide havalarda ısınmadı bi gün gökgürültülü sağanak bi gün güneş açıyor.

Ah işte tamda böyle olmuştu bana. Hastaneye elektrikli ile sağmaya gittim o göğsümden 10 cc zor çıktı yarım saatte kesinlikle boşaltamadım tıkanmış mıydı bilmiyorum Kendi haline bıraktım 1 haftada anca geçti kızarıklık ve sertlik. Ama tabi ben ilaç aldığım için son kez sağıp bırak demişlerdi bana. Sen doktora git kuzum ihmale gelmez. Bakalım doktor ne çözüm sunacak. Şunun çözümü neyse bi kenara not edeyim bende Bir sonrakinde de böyle olur diye aklım çıkıyor.
Tekrar geçmiş olsun kuzum umarım hemen geçer onun acısı çok başka gece yatamıyordum bile sızım sızım sızlıyordu

Gündüz Zaten çok uzun uykusu yok ama gece bazen uzun uyuyor ben de uyandırıyorum canım
Bugün ilk kez banyo sonrası böyle uzun uyudu
Dayanamadım uyandırdım altını değiştirip emzirdim ama her zamanki gibi 7-8 dk emdi bıraktı
O kadar uzun aç kaldı doymuş mudur bu kadarcık emmeye

Aynen canım sık uyandığında insan sersem gibi oluyor
Bizim de sahura kadar uzun uykusu oluyor ama sonrasında bir saat geçince mızıldanmaya başlıyor, sallaya sallaya biraz zaman geçiriyorum ama çok da idare etmiyor

Ay senin annen çok tatlı kadın ya... Benim oğlanı görse annen; hasta etcen bu çocuğu derdi kesin daha altına 2 kat giydirmişliğim yok.

Kesin sana söylenip dururdu annem
Çocuk kusuyor üşüttünüz çocuğu diyor, gaz çıkarıyor üşüttünüz diyor kaka yapıyor üşüttünüz diyor
Benim de psikolojimi bozdu artık

Bizim de üstü atletle iki kat oluyor canım
Uyuyunca da bir penye battaniye bir de pazen pattaniye örtüyoruz

Annem de aynı senin annen gibi çok küçük daha canı ne ki üşür bu çocuk iyi sarın diyor sürekli

Geçmiş olsun canim tahmin edebiliyorum coj açıyordur.bence ihmal etme doktora git ilerlemesin

Kadın doğuma mı gitmem gerekiyor?

Dün hafif derecedeydi sağmıştım sonra akşam dışaro çıktık eve geldim sağ mememi verdim ipeğe ama aklım çıktı acıdan zorla bıraktırdık bugün de gerilemedi ipekle bile ilgilenemedim acıdan sağ mememde sorun canım solu emiyor sağı sağdım ama ikidir çok az süt geldi
Birebir aynısı canım allah düşmanımın başına vermesin antibiyotik tedavisi diyor internette şuan yattım örneğin sağıma dönemiyorum çok sızlandım ama öyle işte benim acı eşiğimde yüksektir yani yok felaket bir şey bu

Kizlar ateşi var miran yasirin sadece bezle nemlendirip koltuk altina ve boynuna birakiyorum. Uyku yok bana evde de degilim ki eşimle vardiyali yapsak tek basina zor. Yarin parano× ftil yarim aversem sikinti olurmu. Yarin aldirayim

gece uyuduğu kadar uyusun. Sakın uyandırma canım. 9 saat bile olsa uyandırma.
Gündüzleri 4-5 saat uyuduktan sonra uyandırabilirsin ama artık 1 aylık oldular canım bence hiç elleme. Benim kardeşim hep uyurmuş annem hiç uyandırmazmış maşallah pekte kiloluydu :)

İlk çocuğumda başıma gelmişti. Ne yaptıysam geçmedi sonunda ateşlenmiştim. Doktora gittim emzirmeyle uyumlu antibiyotik verdi hemen iyileştim. Boşuna eziyet çekme bir an önce doktora git. Genel cerrahi bakıyor bu arada mastite bu arada. Sağmaktansa emzirmek daha iyidir. Bebek daha iyi çeker emzirmeye çalış o memeyi. Futbol topu pozisyonunu deneyebilirsin. Emerken bebeğin çenesi şişliğe gelsin.

Kizlar ateşi var miran yasirin sadece bezle nemlendirip koltuk altina ve boynuna birakiyorum. Uyku yok bana evde de degilim ki eşimle vardiyali yapsak tek basina zor. Yarin parano× ftil yarim aversem sikinti olurmu. Yarin aldirayim

Merhaba geçmiş olsun, bebeğin kaç günlük? İlk üç ayda ateş olunca beklemeden doktora götürmek gerekiyor. Bir gösterin bence ne olur ne olmaz henüz çok küçükler.

Sadece 3 kişi mi aşı yaptırdı diğerlerinin zamanı mı gelmedi? Aşı olup olmamakta kararsızım çok korkutuyorlar otizme neden oluyo diye
Biz ikinci ay asisini olduk, hatta rota asisi ilk dozunu da yaptirdik. Acikcasi yarin birgun Allah korusun birhastalik gecirse keske asisini yaptirsaydik demek istemiyorum. O yuzden hepsini yaptirmaya karar verdik doktoruyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…